0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #20 -: Септември 07, 2012, 20:23:46 pm »
здравейте и от мен момичета от 03.09 започна и моята стимулация и живот и здраве краят на другата седмица ще е пункцията от все сърце пожелавам на всички момичета успешни процедури.Лека и приятна вечер на всички
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #21 -: Септември 07, 2012, 20:32:03 pm »
Здравейте,
и аз се включвам, но за първи и толкова дългоочакван път. От 6-ти започнах инвитро процедура- с много лека стимулация. Изобщо още не съм наясно как стоят нещата, но се надявам на най-доброто:)
Много положителни резултатчета за всички:)
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #22 -: Септември 07, 2012, 23:15:33 pm »
zdraveite i ot men.utre sam na zadaljitelnite izsledvaniq i oktomvri jivot i zdrave startirame 2 opit


migra, моля те пиши на кирилица или ползвай Кредор, който се намира горе вляво.


Успех на всички момичета! Направете темата много, много успешна! Няма да забравя как преди точно 4 години колко много момичета, сред които и аз, имаха късмета да забременеят.  :)

*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #23 -: Септември 08, 2012, 09:58:42 am »
blue_sky ,дай Боже да имаме твоя късмет osi_9
А на теб виждам ,че термина ти наближава,така че леко раждане ти пожелавам  :bighug:

Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #24 -: Септември 08, 2012, 11:27:27 am »
Момичета, силно стискам палци и на дебютантите, и на тези, които са в темата аз амнайсти път. Дано това е щастливото тримесечие на всички.
Аз опитвам за втори път, ще ми е последен и на мен, предполагам, така съм решила. Моля ви за едни стиснати палци всичко с микробиологията и ПАП-теста да е наред (миналия месец беше, не чакам изненади, но знае ли човек...) и да стартирам в четвъртък!
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #25 -: Септември 08, 2012, 12:46:49 pm »
Здравейте и от мен,за първи път правя ИКСИ надявам се успешно.След много лутане по доктори най-накрая започнах стимулацията на 03.09 по къс протокол.Някой ако знае как е по добре да си бия мерионал подкожно или мускулно?Доктрора днес почива и не ми се иска да го притеснявам.Аз си мисля че и двата варианта стават,като се има предвид ,че сама си ги бия..?Успех на всички от мен
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #26 -: Септември 08, 2012, 16:33:28 pm »
Мерионала се бие подкожно - поне при мен бе така, като акушерката ми обесни, че е хубаво непример сутрин инжекциите да се бият от ляво на корема, а вечер от дясно или просто да редуваш да не е на едно и също място. Аз също сама си поставях инжекциите, като сутрин бях на фостимон, а вечер на мерионал.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #27 -: Септември 08, 2012, 18:41:20 pm »
Мерионала се бие подкожно - поне при мен бе така, като акушерката ми обесни, че е хубаво непример сутрин инжекциите да се бият от ляво на корема, а вечер от дясно или просто да редуваш да не е на едно и също място. Аз също сама си поставях инжекциите, като сутрин бях на фостимон, а вечер на мерионал.
точно така е!
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #28 -: Септември 08, 2012, 19:14:45 pm »
благодаря за отговорите,че ми остана по малко от час да реша къде да я сложа,оргалурана си го бих в  крака ,а пурегона сутрин и вечер в корема,и мерионала ще го бия там,малко ме притеснява дебелата игла но...няма начин.Много благодаря още веднъж
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #29 -: Септември 09, 2012, 16:41:43 pm »
Мили момичета какво е мнението Ви за т.нар. лазарен хетчинг - на някоя от Вас дали е прилагана тази процедура. Аз зная, че става въпрос за изтъняване стените на яйцеклетката с цел по - добра инплантация. Нека някой от вас да сподели кога се препоръчва и дали има добри резултати от нея!
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #30 -: Септември 09, 2012, 17:09:59 pm »
velina_malina, при мен беше приложен методът първия път. Втория забременях и без него. Мисля, че нямах показания. Явно беше стандартна процедура в клиниката, където правих процедура. Обсъди го с лекаря си!

Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #31 -: Септември 09, 2012, 17:28:22 pm »
Здравейте и от мен. Първи опит ин витро или икси се надяваме да направим до края на ноември. Успех на всички желаем  :)
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #32 -: Септември 09, 2012, 19:09:31 pm »
Здравейте и от нас  :) На 3ти септември започнахме стимулация за първо ин витро. Стимулацията е с пурегон - 75 сутрин, 150 - вечер, засега напред вървят 6 фоликула и 6 се опитват да ги догонят, т.е. общо около 12. Притеснява ме малкият брой на по-големите фоликули... Стиснати палчета за вички в тази тема  :crossfingers:



Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #33 -: Септември 09, 2012, 21:04:15 pm »
Това малък брой ли било?:) и аз съм с толкова - 5-6 големи и 5-6 малки, но за мен е огромен брой-досега с клостил съм правила максимум 3... При мен стимулацията е с Гонал и се водела много лека.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #34 -: Септември 09, 2012, 23:39:42 pm »
Ами, аз се притесних, че са малко на брой, защото при ровенето ми във форума попаднах на публикации от жени с по 15-16, че дори и с 36 фоликула  8O И моите ми се сториха малко  :oops:



*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #35 -: Септември 10, 2012, 00:49:50 am »
Ами, аз се притесних, че са малко на брой, защото при ровенето ми във форума попаднах на публикации от жени с по 15-16, че дори и с 36 фоликула  8O И моите ми се сториха малко  :oops:

Идеална ти е бройката! :) Имай предвид, че колкото повече са фоликулите, толкова повече некачествени яйцеклетки има. По-добре малко, но хубави. Пък и рискът от хиперстимулация нараства с многото фоликули... Желая ти успех!

П.П. Аз имах извадени 51 яйцеклетки от 66 фоликула, в крайна сметка идеалните ембриончета бяха 9. Направи си изводи :)
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #36 -: Септември 10, 2012, 10:08:17 am »
Виждам, че докато бях на почивка темичката ни много се е раздвижила  :)
За всички започнали вече процедура, КЪСМЕТ момичета! И да се отчитате как върви стимулацията  :)
linapoli, мисля че бройката ти е идеална. Както казва Serendipity, при голям брой фоликули не всичко е идеално  osi_9
Amanda, какво каза доки за пролактина? Наред ли е всичко? Аз утре ще ходя да пусна хормоналните.





Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #37 -: Септември 10, 2012, 10:14:42 am »
здравейте пак,така като чета май не е много добле аз съм 8 ден от стимулация по къс протокол и имам незнайно колко фоликула около 52 в единия и 48 в другия яйчник,за първи път правя икси и направо не знам какво се случва,и още нещо лекаря държи да правим пункция след три дена без упойка и не мога да го обедя в обратното,не знам дали да се съглася,ако болката е като при цветната снимка няма да издържа :(ако на някой скоро са му правили пункция без упойка нека да сподели..намерих постове но много стари от 2005-2006г.Много много успехи от мен
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #38 -: Септември 10, 2012, 10:25:05 am »
todorovaaa, как така пункция без упойка на толкова фоликули?  8O
Моята пункция продължи повече от час и по тази причина се наложи да ми сложат епидурална упойка. Да не би нещо такова да е имал предвид лекарят ти? Че няма да слагат венозна упойка, а епидурална?
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #39 -: Септември 10, 2012, 10:31:31 am »
не сигурна съм каза без упойка само в рамото някакво обезболяващо като аулин,искал да му помагам да кашлям да се обръщам и тн???направо ме втриса като си помисля