0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #40 -: Юли 25, 2012, 21:14:29 pm »
Врабчо, аз съм на преглед от 14.00ч. Може и да се засечем :)
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #41 -: Юли 25, 2012, 21:41:07 pm »
Врабчо, аз съм на преглед от 14.00ч. Може и да се засечем :)
Аз съм чак от 18ч., че записах в последния момент. По принцип трябваше да отида без час, само да ми измери д-р Михова шийката, но прецених, че ще е по-добре да имам час, тъй като в момента е доста натоварено на 3 етаж, а и няма да съм само да покажа изследвания. Да не създавам излишно напрежение  :wink:.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #42 -: Юли 25, 2012, 22:54:05 pm »
 Врабчо, 3.2 е супер рамер на шийката,защо е казал за серклаж,моята беше 4 см.след две седмици беше 3.3,след още една седмица пак беше 4,много е важно да се мери на празен пикучен мехур,това каза д-р МАРКОВ от СОФИЯ ,където си правя ФМ.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #43 -: Юли 26, 2012, 13:07:20 pm »
Врабчо, 3.2 е супер рамер на шийката,защо е казал за серклаж,моята беше 4 см.след две седмици беше 3.3,след още една седмица пак беше 4,много е важно да се мери на празен пикучен мехур,това каза д-р МАРКОВ от СОФИЯ ,където си правя ФМ.
Лили, ако продължава да се скъсява, тогава може да се наложи серклаж, така каза д-р Сигридов. Каза, че няма страшно, но мен си ме е страх. Просто шийката ми е слабото място и си се паникьосвам. А и бебето е едро. Днес бях до ЖК за болнични и там ми я измериха 3.39 см, на празен пикочен мехур. Не е под нормата, но си е скъсена. Все пак от Утрогестана малко се е вдигнала. От тук нататък ще си почивам повече и ще се моля всичко да бъде наред.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #44 -: Юли 26, 2012, 14:09:06 pm »
Да почивката е важна,и аз си полежавам повече,седнала не трябва да стоиш дълго време..)))Всичко ще е наред,д-р МИНЕВ от СЕЛЕНА е правил серклажа и в по къси седмици, дано не се налага,с повече почивка нещата ще са наред..)))
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #45 -: Юли 26, 2012, 15:15:01 pm »
Врабчо, аз съм на преглед от 14.00ч. Може и да се засечем :)
Аз съм чак от 18ч., че записах в последния момент. По принцип трябваше да отида без час, само да ми измери д-р Михова шийката, но прецених, че ще е по-добре да имам час, тъй като в момента е доста натоварено на 3 етаж, а и няма да съм само да покажа изследвания. Да не създавам излишно напрежение  :wink:.

Врабчо , не се притеснявай даже и да ти се наложи серклаж . Е, по -добре е без него , разбира се , но в нашата клиника си знаят работата . Аз и през това минах и е абсолютно безболезнено .Събуждаш се , държат те до към вечерта , дават ти супичка и те изпращат по живо , по здраво  :D! Няма страшно и всичко ще е наред . Виж ме мен - и редукция имах , и другото бебе спря да се развива ,и серклаж ми правиха , но родих живо и здраво бебе .
Успех , мила !
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #46 -: Юли 26, 2012, 16:36:08 pm »
Аз по-скоро се притеснявам да не стане късно за серклаж, защото чета, че е добре да се направи в по-ранни седмици. А аз вече съм в 18. Даже още от самото начало исках серклаж, но доктора ми каза, че не било нужно. А сега пък той е отпуск и имам час за него чак за 14.08, тогава вече ще съм в 21 седмица и не знам дали няма да е късно наистина  :?.

В тази връзка д-р Михова прави ли серклажи?

Лили, Диди, благодаря ви  :bighug:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #47 -: Юли 26, 2012, 16:47:11 pm »
Аз по-скоро се притеснявам да не стане късно за серклаж, защото чета, че е добре да се направи в по-ранни седмици. А аз вече съм в 18. Даже още от самото начало исках серклаж, но доктора ми каза, че не било нужно. А сега пък той е отпуск и имам час за него чак за 14.08, тогава вече ще съм в 21 седмица и не знам дали няма да е късно наистина  :?.

В тази връзка д-р Михова прави ли серклажи?

Лили, Диди, благодаря ви  :bighug:

Да , и д-р Михова прави серклажи. А на мен ми го правиха във 22 седмица .
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #48 -: Юли 26, 2012, 16:50:44 pm »
Ох, Диди, ако знаеш как ме успокои, че цял следобяд съм оклюмала сама у нас и само мисля глупости  :bighug: :bighug: :bighug: Да цункаш Ния!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #49 -: Юли 26, 2012, 17:13:46 pm »
Врабчо, незнам дали ще те успокоя, но аз още в началото на 4тия месец бях с шийка 3.2см. Така си откарах до края, но пълна почивка му е майката.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #50 -: Юли 26, 2012, 17:28:40 pm »
Врабчо, незнам дали ще те успокоя, но аз още в началото на 4тия месец бях с шийка 3.2см. Така си откарах до края, но пълна почивка му е майката.
Мими, всеки споделен опит, завършил с щастлив край ми действа позитивно!Благодаря ти! Доста съм се притеснила, няма какво да крия. За почивката и аз така съм решила, от тук нататък пълно спокойствие, няма да ходя вече на работа, съвсем лек режим, въпреки че д-р Сигридов е на мнение, че лежането не помага на шийката. Това дали се скъсява или не не зависи от лежането. И пак ми каза да се движа. Но аз ще си почивам повече, да знам че съм взела всички необходими мерки.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #51 -: Юли 26, 2012, 17:35:44 pm »
Предполагам какво ти е, но всичко ще е наред. Естествено, че не трябва само да се лежи, но всичко трябва да е умерено - разходки и т.н. Домакинската работа я предай нататък  :lol: че тя най-много натоварва.
Мисли позитивно - половината мина, остава само още толкова  :D
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #52 -: Юли 27, 2012, 22:36:10 pm »
Да се отчета след прегледа при д-р Михова.
И младежа и девойката се развиват прекрасно - вече са 225 гр. той и 200 гр. тя.
Шийката и при мен е скъсена - при предишния преглед при д-р Сигридов беше 3.8 см, сега е 3.2 см.
Д-р Михова ми предписа 2 х 2 утрогестан, ще ме гледа пак следващия петък дали има ефект.
Пуснахме и изследване на влагалищен секрет, че ми се появи едно леко бяло течение.
Каза ми, че засега не трябва да се притеснявам за шийката, тъй като с близнаци 3 см не било проблем, стига да не продължава да се скъсява.
Отгоре на всичко се оказа, че момата си е забила главата точно на шийката и двамата са като пумпали. Д-р Михова се пошегува, че все едно играят тенис.
Както и да е, стискайте ни палци утрогестана да подейства!
Врабчо, как мина при теб, че днес имаше доста голямо закъснение в графика?
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 22:38:37 pm от Bogi »
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #53 -: Юли 28, 2012, 10:58:55 am »
Боги, аз влязох към 20.30 ч. И аз другата седмица пак ще ходя, д-р Михова каза, че всяка седмица трябва да се следи. Само не разбрах до кога. Оказа се, че всъщност Утрогестана спомага, за да не се скъсява повече, не знам аз защо бях решила, че от него ще се увеличи  :oops:, което като се замислиш няма как да стане, но... И аз като теб продължавам 2х2 вагинално Утрогестан и предписаната от мен повече почивка. Не знам ти дали имаш възможност да не ходиш на работа, но ако можеш, вземи си болнични. Наистина се чувствам по-спокойна у нас, независимо, че работата ми не беше тежка. Ти записа ли се вече на ЖК?
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #54 -: Юли 28, 2012, 14:15:29 pm »
Врабчо, още не съм се записала на ЖК. Мотлявя си се  :lol:
Другата седмица ще трябва да я свърша тази работа.
Някоя от вас дали знае дали направлението, дето се издава за ЖК има някакъв срок?
Не ми звучи логично да има, ама то какво ли й е логичното на нашата здравно-осигурителна система, та затова питам.
Ако има срок, ще трябва да си вземам ново от личната лекарка.
А относно работата. Питах изрично д-р Михова дали да си стоя вкъщи, въобще има ли медицински причини да го правя. Каза ми - не.
Така че смятам да последвам съвета на лекарите, които ме следят и с работата да спра някъде към 24 г.с., което се пада средата на м. септември.
Аз съм си по принцип изключително спокоен човек и работата не ми пречи.
Имам кабинет 30 кв.м., който е климатизиран, пък и два удобни кожени дивана на разположение, ако ми се прище да прилегна :lol: В хладилника при техническата ми сътрудничка си складирам плодове и зеленчуци (и сладолед). Така че, нищо не ми липсва, докато съм на работа.
Имаме служебен превоз до и от работата, така че и това не ми е проблем.
Освен това си мисля, че ако се затворя вкъщи ще имам твърде много свободно време, за да търся проблеми и там, където ги няма.
Поздрави на всички!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #55 -: Юли 28, 2012, 14:20:58 pm »
Bogi, мисля 1 месец е срока на направленията :ask:

*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #56 -: Юли 28, 2012, 14:27:37 pm »
Bogi, мисля 1 месец е срока на направленията :ask:

Благодаря за отговора!
Ще гледам другата седмица тогава да се спретна наистина, щото ще трябва да вземам ново направление.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #57 -: Юли 28, 2012, 15:12:33 pm »
Bogi, мисля 1 месец е срока на направленията :ask:

Благодаря за отговора!
Ще гледам другата седмица тогава да се спретна наистина, щото ще трябва да вземам ново направление.

Да, толкова е - 1 месец.
Иначе за лежането и тримата лекари, с които се консултирах са категорични, че не е препоръчително и по никакъв начин умерените движения не пречат. Но на мен ми е по-спокойно вкъщи. Да, има го и другия момент, че ще имам прекалено много време, чак да се чудя какво да правя. Но така или иначе 1 месец няма да изработя цялата работа на света, защото и аз като теб мислех от средата/края на септември някъде да си взема болнични. Ама като ме хвана шубето  :lol: Такава съм си - паника.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #58 -: Юли 28, 2012, 22:32:09 pm »
Аз пък съм на друго мнение,че лежането помага,с напредване на бременноста плода натежава и натсика шийката,и ако има проблем с това то значи ,че лежането помага..)))Това е мененито и на доста доктори,но на други не..)))Дано никой не сблъсква с такъв проблем,да изкараме една спокойна бременност до термин,след толкова борба го заслужаваме както всички тук..)))Лека и прохладна вечер!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #59 -: Юли 29, 2012, 15:31:01 pm »
Момичета, с малко закъснение събрах нормативните документи за скрининга, можете да ги видите в първия пост на тази тема.

Утрогестана спомага, за да не се скъсява повече, не знам аз защо бях решила, че от него ще се увеличи  :oops:, което като се замислиш няма как да стане, но...

Врабчо, шийката е динамична структура, както може да се скъсява, така може и да се удължава.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу