0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #200 -: Август 12, 2012, 18:51:02 pm »
Пиша го само, в случай че някое момиче взема и други витамини или както в случая желязо, в които е включена фолиева и отделно фолиева киселина - може да се получи предозиране.

Не може да се получи предозиране. Водила съм специална кореспонденция с фирмата, която произвежда препарата. Молбата ми беше да ми отговорят защо този текст съществува в тяхната листовка, на какво основание, след като дозата на препарата може да е повече от 1 таблетка предвид необходимостта от прием на желязо при желязо дефицитна анемия при бременните, което е често срещано състояние с неприятни рискове за здравето на бебето и на майката. Човекът, който отговаря за лекарствената безопасност, ми написа, че ще провери в базата давни на фирмата, която била много подробна и значително по-обширна от общодостъпната. След проверката ми беше отговорено, че няма такова проучване, което да доказва, че може да се предозира фолиевата киселина, напротив, има множество проучвания, че е безопасна и в много по-високи дози и не знаят защо е написано така в тяхната листовка. На моето възражение, че така плашат бременните и не е редно да стои този очевидно измислен текст, ми беше отговорено, че така или иначе пациентът трябва не да чете листовките, а да пита лекаря каква дозировка му е нужна. И ако нашите пациенти ни вярвали, нямало основание да се притесняват ...

Подобни дискусии съм водила с още няколко фирми заради други текстове в техните листовки, някои от които загубили значението си в превода, други с нелогични твърдения. И съм получавала подобни отговори. Така или иначе текстовете си седят, керванът си върви ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #201 -: Август 12, 2012, 19:47:47 pm »
Благодаря, Мели за разясненията...а аз мислех три дни дали ще има проблем, защото първия ден пих 1 табл. феро фолгама + 1 табл. фолиева  :lol: ... за капак след това имах разстройство и реших, че това е причината  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #202 -: Август 12, 2012, 20:14:59 pm »
Dragony,и аз така си ги пия,аз в началото на приемаа на феро-фолгамата също имах разтройство..)))Ще продължавам да си ги пия заедно,доки ми каза,че по лесно се усвоява желязото с фолиевата киселина ,сега колко е така незнам,но не може да навреди..))))Лека вечер !
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #203 -: Август 13, 2012, 08:20:39 am »
Добро утро!
Момичета, имам въпросче: какво означава тръдва шийка на матката в 33 седмица? Предният петък бях на ЖК и доки каза, че ми е твърда шийката и ако не омекне ще трябва секцио  8O Препоръча много движение - дали това ще повлиае? Този петък съм пак на ЖК и ще разпитам подробно. Мира не ми дава това  :(
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #204 -: Август 13, 2012, 10:30:31 am »
Добро утро!
Момичета, имам въпросче: какво означава тръдва шийка на матката в 33 седмица? Предният петък бях на ЖК и доки каза, че ми е твърда шийката и ако не омекне ще трябва секцио  8O Препоръча много движение - дали това ще повлиае? Този петък съм пак на ЖК и ще разпитам подробно. Мира не ми дава това  :(

Кармен, ето това намерих:
http://www.moebebe.com/wp/2009/11/24/%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F/

http://kenguru.bg/%D0%9F%D1%8A%D1%82%D1%8F%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0/1/MlW-gRWbIRWzMdKHU9WfcJSvYJODM1e3YhOzcVOzgleDUJePg9KbQpaHgta-IJirMpWLQtiLcZm-Yhen
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #205 -: Август 13, 2012, 13:42:41 pm »
д-р Михова ми каза, че след 12 седмица е излишно да се пие фолиева иселина, освен ако няма някаква конкретни медицински показания.
Аз я пих някъде до 16 седм., допих си оставащите таблетки и я спрях.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #206 -: Август 13, 2012, 16:53:41 pm »
Аз също я спрях преди 3 седмици фолиевата киселина.

Момичета, да ви попитам нещо за резултати от урина. Излезе ми:
Белтък - опалесценция
Седимент - бактерии, пл.епит.кл., 3-4 еритр., 8-10 левк.

Другите показатели са в норма, но тези двата ме притесниха. Стерилната урина ще излезе утре, а вечерта чак съм на преглед.
Имал ли е някой такива резултати? Спомням си, че скоро Веста беше писала нещо подобно. Какво предприехте и какво казаха лекарите?
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #207 -: Август 13, 2012, 17:34:18 pm »
Аз също я спрях преди 3 седмици фолиевата киселина.

Момичета, да ви попитам нещо за резултати от урина. Излезе ми:
Белтък - опалесценция
Седимент - бактерии, пл.епит.кл., 3-4 еритр., 8-10 левк.

Другите показатели са в норма, но тези двата ме притесниха. Стерилната урина ще излезе утре, а вечерта чак съм на преглед.
Имал ли е някой такива резултати? Спомням си, че скоро Веста беше писала нещо подобно. Какво предприехте и какво казаха лекарите?

Врабчо, питай си на прегледа д-р Сигридов. Той ще ти каже най-добре.
Иначе в един форум открих следното:
"Опалесценция означава, че имаш малко белтък в урината /който е в рамките на нормалното/"

И аз самата днес пуснах пълни кръвни изследвания и урина. Да видим какво ще покажат моите, че аз съм на преглед на 16 август.
Какво стана при теб - добре ли е шийката?
Моята беше добре предния път - вече 3.63 см и д-р Михова беше доволна, но продължавам с утрогестана.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #208 -: Август 13, 2012, 18:27:09 pm »
Врабчо, ние все пак не сме лекари и трудно можем да ти кажем за какво става въпрос  :) Разбирам, че си притеснена, случвало ми се е...За опалесценцията, Боги ти е казала, означава известно количество белтък в урината, който може да е следствие на инфекция на пикочо-половата система, но и на други неща, за това се изследва допълнително и стерилна урина...Долният ред е от 4 показателя- не виждам има ли бактерии и плоски епителни клетки, 3-4 еритроцита обикновено са норма, 8-10 левкоцита- завишени /отново показател за евентуална инфекция/. Но това са само предположения! Утре не е далече и стерилната урина ще покаже има ли и какво, както и с какъв антибиотик се лекува...
Аз 2 месеца и половина съм със завишени левкоцити, ЦРП и СУЕ..Навсякъде в нет-а пише, че физиологично се завишавали по време на бременност и нямало страшно НО! моята лекарка не желае да рискува и ми изписа Аугментин. Не ми е особено драго да го пия /особено с диарията, до която води/, обаче и имам доверие, че тя повече ги разбира нещата!  :) Успокой се и утре ще разбереш какво и как.. :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #209 -: Август 13, 2012, 18:37:05 pm »
Боги, Бубулина, така е, но до утре ще ми е притеснено и исках малко да се успокоя  :?. Като чуя или прочета думата инфекция и лошо ми става, и започвам да си мисля всякакви глупости. След конизацията в края на 2010 г. и бързо развилите се тогава събития станах доста страхлива и ме е страх да не се изпуснат нещата. Паниката не ми помага, знам, нито очаквам, че тук някой ще ми пише рецепти, а просто да сподели опит.
Иначе шийката си е все толкова - 3,3 см. Ще видим утре какво ще каже доктора.

А относно питането ми от миналата седмица дали Утрогестана влияе на урината/стерилната урина - д-р Михова каза, че не влияе, но проба за МБ не можа да ми вземе, въпреки че не си бях сложила сутрешните две перли. Оказа се, че и вечерта не трябва да слагам, тъй като остава твърде голямо количество Утрогестан навътре, което остава на тампона за МБ и ще пречи на резултата. Така че, имайте го предвид.

 
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #210 -: Август 13, 2012, 18:49:17 pm »
Боги, Бубулина, така е, но до утре ще ми е притеснено и исках малко да се успокоя  :?. Като чуя или прочета думата инфекция и лошо ми става, и започвам да си мисля всякакви глупости. След конизацията в края на 2010 г. и бързо развилите се тогава събития станах доста страхлива и ме е страх да не се изпуснат нещата. Паниката не ми помага, знам, нито очаквам, че тук някой ще ми пише рецепти, а просто да сподели опит.
Иначе шийката си е все толкова - 3,3 см. Ще видим утре какво ще каже доктора.

А относно питането ми от миналата седмица дали Утрогестана влияе на урината/стерилната урина - д-р Михова каза, че не влияе, но проба за МБ не можа да ми вземе, въпреки че не си бях сложила сутрешните две перли. Оказа се, че и вечерта не трябва да слагам, тъй като остава твърде голямо количество Утрогестан навътре, което остава на тампона за МБ и ще пречи на резултата. Така че, имайте го предвид.
Разбирам те, знам какво е да те тресе параноята...И аз доста съм питала за успокоение /не винаги са ми отговаряли и става още по-лошо/, но разбери, че никой излишно няма да рискува и ако се касае за спешни мерки, да отлага нещата излишно...Не казваш, дали имаш някакви оплаквания? Не се самонавивай излишно, трябва да сме предпазливи наистина, но не и параноични!  :) :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #211 -: Август 13, 2012, 19:00:52 pm »
Ами уж нямам симптоми, освен болки долу ниско вляво от време на време, които още преди гинеколога ми е казвал, че може да са от песъчинки в бъбреците, тъй като тогава гледа яйчниците и каза, че не е от тях. Но пък предната урина беше чиста.

Абе както си говорихме и преди - стоенето вкъщи не води до добри неща  :lol: :lol: :lol: Поне сега захладня и май ще тръгвам по разходки, ами да видим с кого, че те хората са си на работа  :lol:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #212 -: Август 13, 2012, 19:04:43 pm »
Боги, благодаря! Прочетох с интерес статията и май ще раждам с упойка, а не както исках напълно есествено без упойващи вещества  :lol: Но има време до тогава, може да омекна  :lol: :lol: В петък съм пак на ЖК и ако ме преглежда вагинално ще се разбере дали има промяна.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #213 -: Август 13, 2012, 20:21:13 pm »
Врабчо да аз имах опал в урината, но при стерилната урина всичко беше ок. Така че споко ;)


Re: Тема на бременните №82
« Отговор #214 -: Август 13, 2012, 20:48:29 pm »
Врабчо да аз имах опал в урината, но при стерилната урина всичко беше ок. Така че споко ;)
Благодаря ти за включването! Ще пиша утре след прегледа какво е положението.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #215 -: Август 13, 2012, 20:53:58 pm »
Боги, благодаря! Прочетох с интерес статията и май ще раждам с упойка, а не както исках напълно есествено без упойващи вещества  :lol: Но има време до тогава, може да омекна  :lol: :lol: В петък съм пак на ЖК и ако ме преглежда вагинално ще се разбере дали има промяна.
Кармен, ти в коя болница мислиш да раждаш? /ако не се лъжа си от Варна или?/ :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #216 -: Август 13, 2012, 23:40:03 pm »
Боги, Бубулина, така е, но до утре ще ми е притеснено и исках малко да се успокоя  :?. Като чуя или прочета думата инфекция и лошо ми става, и започвам да си мисля всякакви глупости. След конизацията в края на 2010 г. и бързо развилите се тогава събития станах доста страхлива и ме е страх да не се изпуснат нещата. Паниката не ми помага, знам, нито очаквам, че тук някой ще ми пише рецепти, а просто да сподели опит.
Иначе шийката си е все толкова - 3,3 см. Ще видим утре какво ще каже доктора.

А относно питането ми от миналата седмица дали Утрогестана влияе на урината/стерилната урина - д-р Михова каза, че не влияе, но проба за МБ не можа да ми вземе, въпреки че не си бях сложила сутрешните две перли. Оказа се, че и вечерта не трябва да слагам, тъй като остава твърде голямо количество Утрогестан навътре, което остава на тампона за МБ и ще пречи на резултата. Така че, имайте го предвид.

 

Не е точно така за утрогестана. На мен ми излезе белтък в урината, наложи се да пускам втора. Тя беше наред. Според Михова (разбирам, че сега е казала друго ) е възможно да се дължи на спомагателните вещества в утрогестана, все пак се слага вагинално. Преди да пусна втората урина изчаках два дни без утрогестан, пих дуфастон вместо това.
 
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #217 -: Август 14, 2012, 08:41:31 am »
Бубулина, колко са завишени левкоцитите и СУE при теб? Аз също от три месеца съм така, като последния път СУЕ беше 40 при горна граница 12. Но според лекаря ми няма нищо обезпокоително....да не говорим, че аз се чувствам прекрасно, бебето също върви добре.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #218 -: Август 14, 2012, 08:59:47 am »
Не е точно така за утрогестана. На мен ми излезе белтък в урината, наложи се да пускам втора. Тя беше наред. Според Михова (разбирам, че сега е казала друго ) е възможно да се дължи на спомагателните вещества в утрогестана, все пак се слага вагинално. Преди да пусна втората урина изчаках два дни без утрогестан, пих дуфастон вместо това.
Ами и на мен ми се струваше, че може да повлияе, затова попитах, след като разбрахме, че не може да вземем МБ. В бързината може и да не сме се разбрали. Днес съм при д-р Сигридов и ще го обсъдим отново.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #219 -: Август 14, 2012, 09:34:10 am »
Бубулина, колко са завишени левкоцитите и СУE при теб? Аз също от три месеца съм така, като последния път СУЕ беше 40 при горна граница 12. Но според лекаря ми няма нищо обезпокоително....да не говорим, че аз се чувствам прекрасно, бебето също върви добре.
Аз също не чувствам нищо особено, бебето да чукам на дърво върви добре...СУЕ-то ми беше 66, левкоцити между 12,6 и 12,9, ЦРП- 7,8-8,2....Док също казва, че нещата са на кантар и МОЖЕ и да няма нищо, но тя не можела да си позволи да рискува... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"