0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #180 -: Август 10, 2012, 14:44:53 pm »
А аз имам огромното желание да се разхождам, но в тези жеги няма как :( Иначе и на мен вече няколко пъти ми се случва да ми се втвърдява корема. Мислех си, че с килограмите се справям добре (4кг досега), но сега като ви чета ...надявам се да не се увеличат главоломно
Dragony, надявах се някой да отговори на въпросчето ти от предната ти публикация, но уви. И на мен ми се въртят същите чуденки из главата  :oops:

*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #181 -: Август 10, 2012, 15:15:16 pm »
Момичета, за половите контакти най-добре да попитате гинеколозите си. Ние тук не знаем дали всичко е наред при вас и затова няма как да ви кажем.

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #182 -: Август 10, 2012, 15:20:01 pm »
Не са ми казвали, че не може да се прави секс. Чакахме до десетата седмица някъде. Не съм забелязала някакви последствия след това.
Предполагам, че ако сексът не е свързан с висша акробатика, няма проблем.))))
Естествено, тук сме "по-специален" случай и може би трябва да се пита лекар.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #183 -: Август 11, 2012, 07:39:50 am »
Здравейте момичета, официално  и аз  се записвам тук вече.
Относно килограмите ,имам огромни притеснения. Миналата година, когато решихме да правим бебе, спрях цигарите и  за 2 месеца качих 12 кг , по едно време стигнаха и до 14. После се мъчих да пазя диети, но уви не свалях и килце, и сглупих като реших пак да пропуша , само и само да отслабна малко. И го направих, и да , имаше ефект. Когато разбрах , че съм бременна, пак ги спрях, разбира се, здравето на бебчето е най-важно. Само ,че сега , както съм и бременна ако кача толкова много, до деветия месец ще стана 100 кг буквално.Гледам да се ограничавам, да ям плодове и зеленчуци, но чувствам как апетитът ми се изостря с всеки изминал ден и тези ограничения все повече ги пренебрегвам , а още съм едва в началото. Ужас!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #184 -: Август 11, 2012, 11:03:06 am »
Момичета в понеделник влизам в болницата и вторник 14 август, живот и здраве ще е секциото.
Използвам двата дни за последни приготовления на къта за бебо и багажа за болницата...
Няма да вземам лаптопа в болницата и ще пиша като ме изпишат.
Хем се вълнувам, ама млко вече взе да ме хваща шубето...
и още не съм избрала каква да е упойката.

За кг аз от 64 вече към 79, не са малко, но съм висока 178 и околните казват че не ми личали, а аз се чувствам като слон, но не ми пука :)
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #185 -: Август 11, 2012, 11:14:13 am »
Иве, леко раждане, всичко да мине нормално!  :D
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #186 -: Август 11, 2012, 11:24:11 am »
ivetod,леко раждане,всичко ще е наред.Ще чакаме да споделиш щастливата новина. yahoo_17 yahoo_17
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #187 -: Август 11, 2012, 12:04:28 pm »
Много прегръдки и стиснати палци от нас, Иве! Чакаме да пишеш!  :) :bighug: :bighug:

Мами, от 2-3 дни усещам продължително хъмм...нещо като пулсиране в корема. Четох, че можело да е хълцането на бебето, възможно ли е да е толкова начесто /няколко пъти и всеки ден/  8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #188 -: Август 11, 2012, 12:28:23 pm »
Много прегръдки и стиснати палци от нас, Иве! Чакаме да пишеш!  :) :bighug: :bighug:

Мами, от 2-3 дни усещам продължително хъмм...нещо като пулсиране в корема. Четох, че можело да е хълцането на бебето, възможно ли е да е толкова начесто /няколко пъти и всеки ден/  8O

Може да е хълцане, честичко си го усещам, ох, май ще ми липсва после :)


Благодаря за пожеланията, момичета! :)
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #189 -: Август 11, 2012, 12:46:57 pm »
ИВЧЕ,леко раждане ти пожелавам и всичко да ми не като по вода,да гушнеш бебчето живо и здраво  :goodluck:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #190 -: Август 11, 2012, 15:20:08 pm »
Ивче,леко раждане и нека всичко да е както трябва. :bighug: :goodluck: :crossfingers:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #191 -: Август 11, 2012, 21:35:13 pm »
Момичета,имам питанка-до кога се пие фолиевата киселина или при всеки е индивидуално?Разбира се,ще питам д-р Сигридов,ама сега ми се завъртя въпросчето в главата :D
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #192 -: Август 11, 2012, 21:46:23 pm »
 Perlichka,аз продължавам да си я пия,тя не се натрупва в организма и не може да навреди по никакъв начин нито на теб нито на бебче,само може да помогне ,така че спокойно си я пий..)))Лека вечер
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #193 -: Август 11, 2012, 21:58:35 pm »
Благодаря ти.Хубава вечер и на теб.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #194 -: Август 12, 2012, 06:14:52 am »
Все трябва да се има предвид, че във Феро-фолгама (желязото) се съдържа фолиева киселина...там в листовката е описано, че не е добре да се предозира напр. като се пие феро-фолгамата и доп. фолиева киселина...
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №82
« Отговор #195 -: Август 12, 2012, 10:28:34 am »
Аз все още не пия желязо.Тази седмица пуснах изследвания и хемоглобина ми е 117.В петък съм при д-р Сигридов и той ще каже какво ще правим.Иначе си продължавам с фолиевата по 1 на ден,както ми е предписал засега.А като го питах на предния преглед дали трябва да пия витамини,той беше категоричен-НЕ.Каза-"аз съм адвокат на това бебе и не давам да ме тровиш" :DЗащо тогава гинеколозите масово ги предписват?
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #196 -: Август 12, 2012, 11:09:58 am »
Моя гинеколог също не ми е предписал витамини досега. До преди няколко дни все още пиех фолиева киселина - доктора каза да я пия докато ми свърши опаковката. Утре съм на консултация, вероятно ще ми пусне изследвания и тогава ако има нужда може да ми предпише нещо.
Момичета, да ви се оплача - днес се чувствам адски зле. От сутринта ми се гади, повръщах. Само се моля да не ме е хванал някой летен вирус. Уж се пазя, ама знае ли човек. Дано да се дължи на това, че снощи си хапнах пържен патладжан, а той все пак е тежка храна. Сега съм на попарка и чай мента. Смятам да си полегна пак и да гледам някоя сапунка по тв.
« Последна редакция: Август 12, 2012, 11:17:14 am от tanita68 »

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #197 -: Август 12, 2012, 12:19:30 pm »
И аз не пия витамини..)))    tanita68,да споделя,че и аз онази вечер хапнах кюполо,и цяла нощ ме боля стомаха,майка ми каза,че патладжана дразни стомаха и тежка храна особенно за вечер,и все си мусля че от него ми беше гадничко..)))) За фолиевата киселина ,няма никакъв проблем да се пие,питала съм трима доктори,дори фолиевата кислелина спомага за усвояването на желязото..)))Времето поне е супер,дано няма вече жеги,че не ги понасям..)))Лек и спокоен почивен ден на всички..)))
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #198 -: Август 12, 2012, 13:02:01 pm »
Боги, фолиевата киселина се препоръчва през цялата бременност и по време на кърмене. Тя е много неустойчива на светлина и трудно се набява с храната. В същото време не може да се натрупва. Излишното количество се изхвърля с урината.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #199 -: Август 12, 2012, 18:37:09 pm »
Цитирам от листовката на Феро - Фолгамма:

"Бременност
При дозиворки до 5 mg фолиева киселина дневно не са известни рискове. По време на бременност не трябва да се прилагат по-високи дозировки. По време на бременност не трябва да приемате повече от една капсула Феро-Фолгамма на ден (поради съдържанието на на фолиева киселина във Феро-Фолгамма"
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3595

Пиша го само, в случай че някое момиче взема и други витамини или както в случая желязо, в които е включена фолиева и отделно фолиева киселина - може да се получи предозиране.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.