0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #140 -: Август 08, 2012, 10:36:29 am »
Dragony :) не се притеснявай от 2-3 глътки бира. Моят гинеколог каза, че мога да пия по 1 бира от време на време, но не повече. По никакъв начин няма да навреди. Алкохолът в нея е много малко, а в тези ужасяващи жеги, докато я изпиеш и вече се е изпарила, така да се каже:))
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #141 -: Август 08, 2012, 10:52:23 am »
Хммм, сега като ви чета , че и други бременелки си пийвали бира си обяснявам защо и на мен ми се пиеше толкова особено накрая. Аз също си пийвах често и добре ми действаше , защото особено от 8 -я месец натам не можех да легна от киселини . Добре ми действаше и всякакви газирани напитки , а аз по принцип не обичам .
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #142 -: Август 08, 2012, 11:24:04 am »
Значи в разумни граници...може  :lol: да спра да се втелявам...аз така...уж търсих газирана вода в магазина...и намерих биричка, а никога не ми се е допивало даже  :lol: Но ще пробвам и с газирана вода, въпреки че нея никога не съм можела да я пия  :wink:

А за секса какво ще кажете...дали вече е разрешен или да си чакаме след като се роди бебенцето  :oops:  Лекаря и акушерките все казваха, че не може ... сега си мълчат от известно време и на мен не ми се пита точно това....и така...
« Последна редакция: Август 08, 2012, 11:26:26 am от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #143 -: Август 08, 2012, 11:31:04 am »
Значи в разумни граници...може  :lol: да спра да се втелявам...аз така...уж търсих газирана вода в магазина...и намерих биричка, а никога не ми се е допивало даже  :lol: Но ще пробвам и с газирана вода, въпреки че нея никога не съм можела да я пия  :wink:


Аз даже питах док може ли да си пийна и имам разрешението му, естествено без да прекалявам :)
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #144 -: Август 08, 2012, 13:41:47 pm »
Благодаря ви,момичета! :)
Снощи си направих компрес с риванол,днес ръката ми е по добре.Показах я на лекарката като отидох за резлутатите от изследванията и ми каза,че често се случва.
А за биричката и на мен понякога ми се допива и си позволявам няколко глътки от бирата на бъдещия татко. :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #145 -: Август 08, 2012, 15:42:55 pm »
аз не съм чак толкова голям фен на бирата,но сега пък пия доста често.Взимам си плодова,те са с 1.8% алкохол.
<br />
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #146 -: Август 08, 2012, 16:26:29 pm »
Най накрая да се раздвижи темичката ни..))))Аз пия безалкохолна бира,купувам си от МЕТРО,по едно време много ми се пиеше.в началото..)))Казва се КРОМБАХЕР..)))с латински букви де..)))Доки ми я препоръча хахахах,неговаата жена я пиела като бременна..)))
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #147 -: Август 08, 2012, 16:41:13 pm »
Момичета помогнете:Много съм чела но все се бъркам.В момента съм в 17седмица.Или по мои изчисления съм в началото на 5 календарен месец.До 16седмица съм била в 4месец.От коя седмица обаче минавам в 5 месец по г.с.защото на графиката ми показва че още съм в 4 месец.И кое е правилно да казвам като ме питат че вече съм в 5месец или още съм в 4месец 8 :ask: :ask: :ask: Благодаря
*

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #149 -: Август 08, 2012, 18:07:21 pm »
valentina todorova ,вече си в 5 месец..)))Графиката ще се смени след няколко дни ...)))от 17-22 г.с си в 5 месец понякога плюс ,минус няколко дена..))
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #150 -: Август 09, 2012, 08:38:21 am »
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но минавам да ви чета. Нещо времето напоследък не ми достига.
Драгони, аз пия бира по 1 чаша през 2-3 дни. Консултирах се с доки и каза, че до 1 чаша не е проблем. Пие ми се бира, откакто съм бременна, като я видя започвам да се плюнчя  :lol: Но все пак ако имаш притеснения, вземай си безалкохолна или от новата Ариана с лимона, много е хубава.
Ние напредваме с коремчето, вече сме в 33 седмица и утре си вземам болничния за 45 дни. Днес ще ходим на последни бебешки покупки. Започнах да пера вече дрешките на бебка. Ще имам занимавка няколко дни  :lol:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #151 -: Август 09, 2012, 09:11:38 am »
А аз като бях в понеделник на ЖК направо си събрах очите. По принцип на мен коремът не ми личи и когато се налага да използвам градския транспорт е малко приключение, защото се уморявам бързо, но на никого не му прави впечатление да ми направи място. Та, в тази връзка се радвам, че не ходя на работа и не ми се налага ежедневното мъкнене с трамвая.Да, ама онзи ден при акушерките в Тина Киркова, докато си оправях болничните, дойде една жена, която също доуточняваше такива подробности. Като я огледах, я съжалих, защото тя също нямаше корем на пръв поглед. А когато каза, че на 06.09 ще трябва да й се издаде 45-дневния болничен, аз бях ей - така  8O. Да е жива и здрава, ама изобщо не й личеше, а аз съм седнала да се жалвам и то при положение, че имам още толкова време..
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #152 -: Август 09, 2012, 09:58:58 am »
момичета, в Малинов издават ли болничен, ако поискам?
Ташков ми предложи болничен, но каза, че трябва поне един ден да остана в болница, което много, много не ми се иска да го правя.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #153 -: Август 09, 2012, 11:04:14 am »
Аз четох, че размера на корема зависи от типа на таза на жената...при първата ми бременност нямах голям корем, лекаря казваше тогава, че бебто ще е малко...а то се роди 3.800 кг. Сега също не ми е голям корема, но това явно е нормално за мен. :)

Андреа аз вчера видях жена с тооолова огромен корем - не знам може би са 2, 3 бебета, но беше страшно...как си стои въобще на краката  8O
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №82
« Отговор #154 -: Август 09, 2012, 11:27:14 am »
Здравейте. Моля споделете колко време предварително трябва да си запиша час за фетална морфология и евентуални актуални цени на прегледа, за да се ориентирам навреме. За София става дума.
Благодаря
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #155 -: Август 09, 2012, 11:47:01 am »
Meschko, аз записах час месец и половина предварително. И при ТОмова, и при Марков цените са 100 лв. На другите места не знам.

Dragony :) като цяло аз съм със слаба структура, в обичайно време съм 164 на 51 кг. Размер на таза 90 см. При предишната си бременност качих 25 кг и имах огромен корем. Тези килограми се свалиха от само себе си в рамките на 1 година.
С тази бременност качих два килограма месеците на неуспешните предходни инсеминации, инвитрото на ЕЦ, стимулацията по този опит, т.е. започнах от 53.5 да бременея. В момента коремът ми също е голям, качила съм 5 кг, но според мен ще се трупат все повече и повече, моята приятелка с близнаци има по-малък корем от моя. Нямам идея от какво зависи. Покрай всичките елегантно бременеещи около мен съм приела, че това е положението и само внимавам малко повече какво ям:)
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #156 -: Август 09, 2012, 12:03:26 pm »
meshko106, аз записах месец и половина предварително при доц. Димитрова във Фемина. За цена не знам - имам допълнително здравно осигуряване от Доверие и феталната морфология се покрива.

Имел, и на мен от Токуда ми казаха болничен докрая само след прием в болница. Ще ме приемат в Токуда другата седмица - тъкмо да видя как е обстановката евентуално за раждане там :)



   La vita è bella
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #157 -: Август 09, 2012, 12:06:38 pm »
в медицински център Фемина прегледа е 80 лв. при докторите, а при доцентите 100 лв. час можеш да запишеш до седмица - две, в зависимост при кой искаш. аз бях при д-р Врагалева и съм много доволна, тъй като прегледа наистина беше час и ми обясни всичко, както ми отговори и на въпросите. предвид възрастта за мое успокоение ходих и на втора фм, а сега и на трета фм ще ходя и съм доволна, тъй като гледа и кръвопотоци и всичко. при доц. Томова ходих само на ФЕ и прегледа ми бе 50 лв.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #158 -: Август 09, 2012, 12:14:24 pm »
Момичета и аз се присъединявам към бъдещите мами с малки кореми или поне засега.бебето е добре,но аз дотук съм качила 4кг.ама нали съм си слаба та изглеждам само все едно съм си хапнала повечко и лекооо ми се е издул корема.ако не ям изобщо и това го няма.никой не забелязва че съм бременна.С баткото качих 23кг.сега май ще са по-малко.Моля ви кажете ми доволни ли сте от прегледа при Томова,аз имам. записан час при нея за 10септември,но гледам доста противоречиви мнения за нея.Споделете мнение моля.Много държа на обстоен преглед на бебчето.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #159 -: Август 09, 2012, 12:28:50 pm »
момичета, в Малинов издават ли болничен, ако поискам?
Ташков ми предложи болничен, но каза, че трябва поне един ден да остана в болница, което много, много не ми се иска да го правя.
Имел, в Малинов мисля, че не издават болнични по време на бременността. На мен също ще ми се наложи сигурно да остана за една нощ в Софиямед по-натам, но и аз като rumyanau ще огледам обстановката  :D. А относно ФМ ти не я ли правиш при д-р Сигридов?

Да ви попитам, утре ще давам стерилна урина. Пречи ли това, че сутрин и вечер слагам вагинално утрогестан, т.е. влияе ли на изследването?