0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #100 -: Август 01, 2012, 13:44:17 pm »
Здравейте,искам да ви попитам пиете ли витамини някакви..)))Моят хемоглобин е пак нисък беше 114 сега е 97,мисля да пия тези,,витамини Pregnacare или Pregnacare plus за нисък хемоглобин,, или само желязо ,доки каза на ЖК че биле добри,никак не ми се пие нито желязо нито витамини,но този хемоглобин,дайте мнение ..)))ЛЕК ДЕН !
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #101 -: Август 01, 2012, 14:19:10 pm »
Хемоглобинът няма да се вдигне от комбинираните витамини. Необходим е железен препарат, изписан от лекар. Под 100 в тези седмици не е добре. Тепърва има да пада.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #102 -: Август 01, 2012, 14:37:26 pm »
Вече със сигурност бебето ни е момченце:)
Михова се оказа права, видя мъжкото още преди месец.Бебето тежи цели 160 грама, голяма работа)
Иначе покрай мисли за миомата има нощи, в които не мога да спя. Засега не се е увеличила, стои си по-старому голяма. Гледам да спя повече на ляво, защото надясно бебето почва да я притиска и не ми е комфортно.
Днес ми е много отмаляло, едва гледам, едва станах сутринта, само се прозявам.
Има ли някакво значение дали ще правя фетална морфология при Марков или при Томова?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #103 -: Август 01, 2012, 15:01:01 pm »
лилия13 нали знаеш, че основната функция на хемоглобина е да пренася КИСЛОРОД?  :) Твърде значима функция, за да се неглижира....
Уайт е права, че с витамини няма да стане - желязото там е недостатъчно, а и под сурдинка ще ти кажа, че в комбинираните витамини се съдържа и магнезий, И желязо, а принципно първото нарушава усвояването на второто...
Не се бави, а поискай да ти изпишат препарат съдържащ желязо!  :wink: Не е лошо и да прочетеш в кои храни се съдържа повече желязо- спанака със сигурност, някои риби, орехите знам...и да увеличиш приема им... :)Успех!

Имел, добре дошла в отбора на свекървите  :D Не смятам, че има особено значение при кого от двамата ще направиш ФМ и двамата са отлични професионалисти. Не зная дали ще успееш да се доредиш за Марков обаче... :wink:
« Последна редакция: Август 01, 2012, 15:06:35 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #104 -: Август 01, 2012, 15:08:54 pm »
Имел,аз ходих при Томова и съм страшно доволна,много подробно гледаше и отговаряше на всичките ми въпроси.Само тя от тримата лекари,които ме следяха видя проблем с пъпната връв,оказа се права за всичко,бебето ми не се беше хранило добре и се роди мъничко.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #105 -: Август 01, 2012, 15:28:13 pm »
 Бубулина, е как ще стане като аз пия магнезий (магнерот) 3х1 ,и сега ако ми изпише доки довечера желязо,какво ще правя като не е добре да се пият заедно ? Изхода какъв е?По принцип съм с нисък ,сега от бременноста още по нисък..)))Четох доста по въпроса и много повечето страдат от нисък хемоглобин,и пият и магнезий и желязо,требва да спре едното ама като неможе ..)))
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #106 -: Август 01, 2012, 15:54:32 pm »
лилия13 , и моят хемоглобин започна да пада, преди месец беше малко под 100, сега пак ми взеха кръв, то още не си знам резултата... Док ми изписа железен препарат Феро-Фолгама, още го пия и така ще е до секциото. Питай док. а по повод Магнезизя, също имаше период в който пиех и двете паралално. Права е Бубулина, за това че едното нарушава усвояването на другото, просто като ги пиеш сутрин или вечер ще го правиш през интервал час, два, освен това желязото се усвоява по добре с храна, така че можеш да го пиеш като закусиш/вечеряш, а другото преди това.

Имел, честити сини гащи.

Добре дошли на новите бременни. Колко много момичета се записаха, много е хубаво.
Моят ден наближава. Скоро ще разбера датата за срещата с бебо.
« Последна редакция: Август 01, 2012, 16:42:22 pm от ivetod »
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #107 -: Август 01, 2012, 16:04:40 pm »
Иве , а защо се налага секцио /извинявай ако си го споменала преди/ - по медицински препоръки или ти така избра ? Важен е изхода - живи и здрави мама и бебе  :)


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #108 -: Август 01, 2012, 16:15:40 pm »
Иве , а защо се налага секцио /извинявай ако си го споменала преди/ - по медицински препоръки или ти така избра ? Важен е изхода - живи и здрави мама и бебе  :)


Не аз, док така каза :)/всъщност и двамата - док от клиниката и док от ЖК /плацентата е прилежаща /превия/, т.е.разположена е така, че покрива отвъртре отвора на канала на маточната шийка.
« Последна редакция: Август 01, 2012, 16:17:23 pm от ivetod »
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #109 -: Август 01, 2012, 16:40:56 pm »
Желязо, магнезий и калций се пият поне с 2 часа разлика. Взаимно си пречат на усвояването.
Последните проучвания сочат, че липсата на желязо води до късни генетични изменения на плода!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #110 -: Август 01, 2012, 17:03:11 pm »
също така да не се пие прясно мляко когато се приема желазо.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #111 -: Август 01, 2012, 17:52:23 pm »
а киселото мляко има ли връзка? питам, защото слагам тахан и меласа в кисело мляко, иначе просто не мога да ги приемам, а от ампулите с желязо ужасно ми се гади, така че засега не ги взимам.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #112 -: Август 01, 2012, 17:54:56 pm »
Мерси момичета..)))Но все пак не есигурно дали е желязодефецит или липса на б 12,много доктори изписват веднага желязо,според мен не е правилно,ако не се повлия от желязото ще си запиша час при хематолог..)))Ще налягам и на храната,желязот съм излседвала преди време и беше в норма..)))И другото интересно е ,че докитата и двамата казаха че дори да се приема пред 2-3-4 часа е по добре да се пие само едното или само другото, за по бързо действие.))
« Последна редакция: Август 01, 2012, 18:08:30 pm от лилия13 »
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #113 -: Август 01, 2012, 19:55:42 pm »
Благодаря на д-р Даскалова за включването!
Ще се радвам, ако споделите Вашето професионално мнение за това какво е нормално да се възприема за дължина на шийката при многоплодна бременност, какъвто е моят случай.
Предварително Ви благодаря!

Боги, ние сме приели следните стойности:
- Дължина под 2,5 см в 18 г.с.
- Дължина под 2,2 см в 22 г.с.

Оценка на маточната шийка

Обаче имай предвид, че никой показател не може да се ползва самостоятелно като прогностичен за преждевременно раждане. Преди няколко месеца проследявахме една жена с близнаци, при която в 28 гс шийката се изглади, т.е. беше 0 см, въпреки това тестът за фетален фибронектин беше отрицателен и жената роди след 4 седмици. С терапия, разбира се.

Много благодаря за отговора Ви!
Както често се шегувам в последно време - въпреки, че съм доктор, не съм лекар - така че няма да правя нито прогнози, нито ще си поставям диагнози. :)
Просто исках да се ориентирам. Разчитам на лекарите, които ни следят.
Благодаря Ви отново за отговора и предоставената информация!



« Последна редакция: Август 01, 2012, 19:58:30 pm от Bogi »
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #114 -: Август 02, 2012, 09:37:36 am »
Привет момичета. Вчера бях на женска консултация в Токуда при д-р Евтимова. Наистина с часовете е сложно. Записаха ме преди месец и половина, но пък по ЗК. Лекарката беше мила и внимателна. Пуснаха ми всички необходими изследвания. Дори БХС ми го пуснаха по здравна каса (предвид възрастта ми и това, че на теория се заплаща при жени над 35). Да, само че в Майчин дом не признаха направлението, и реално си го платих. Мил български абсурд -да, здравната каса го поема, но намерете къде да ви го направят по нея, а единственото място, където се прави всъщност е в Майчин дом, но както и да е. Иначе нашият термин е 13.02.2013, живот и здраве.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #115 -: Август 02, 2012, 13:23:53 pm »
И аз с въпрос - и с първата бременност и сега имам проблем при приема на желязо. Знам, че е при повечето, но е нетърпимо - адска стомашна болка, за запека да не говорим. Сега съм на ампули Тотема, но пак ми е супер некомфортно на организма. Приемате ли нещо за облекчаване на такъв вид неразположение и ако да, какво е то?
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #116 -: Август 03, 2012, 13:26:18 pm »
Да се отчета след сутрешния преглед при д-р Михова - шийката е добре - 3.6 см.
Повлияла съм се от утрогестана.
Освен това и резултатът от влагалищния секрет е ОК - чисти сме.
Бебетата се въртят, сърчицата им туптят и майка им е от доволна по-доволна :lol:
Позрави на всички от мен!
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #117 -: Август 03, 2012, 14:51:45 pm »
Здравейте мамчета,изписаха ми феро-фолгама,направих още едно изследване на хемоглобина и излезе 110,явно всяка лаборатория различно,но сега ще си я пия..)))     White,      първо се доказва,че е е желязодефецитна анемия и тогава се препоръчват лекарства по принцип,така каза доки,повечето гинеколози изписват направо желязо,може да е липса на Б12 и друг вид анемия..)))Факт е че на повечето бременни хемоглобина с напредване на бременноста пада..)) Ако не се повлия хемоглобина след лечение от 20-30 дни се ходи на хематолог,това сподели д-р МАРКОВ..)))Ще си хапвам по полезна храна,месце макар че хич не го обичам..)))Тук пак е жега,но...)))Лек ден на всички!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #118 -: Август 03, 2012, 15:04:41 pm »
Момичета, имам спешен въпрос относно тези Феро - Фолгама. В понеделник бях на консултация и ми пуснаха контролни изследвания, където се оказа че също съм с нисък хемоглобин - 107 при долна граница 110, имайки предвид, че при първото изследване е бил 138. И така док ми изписа Биозин мама 1х1 и Феро - Фолгама 2х1. Аз на своя глава реших второто да го пия веднъж на ден. Днес ми беше 3то хапченце и  :oops: :oops: :oops:  срам не срам, когато отидох по голяма нужда и се избърсах - КАТРАНЕНО ЧЕРНИ ИЗПРАЖНЕНИЯ. Моля ви, помагайте, нормално ли е това? В листовката пише тъмни, но не черни?!? Много съм притеснена, не знам как да постъпя, помагайте!  :( :( :( :(
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #119 -: Август 03, 2012, 15:18:51 pm »
Не се притеснявай. Нормално е да са черни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери