0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #100 -: Юли 20, 2012, 00:21:03 am »
Абе всичко се учи като ти се наложи :lol: Аз вече знам къде се пълни вода за чистачки, къде ми се намира резервната гума, щото ми пробиха нормалната с шило, докато си бях в БГ :x, как да си оправя навигацията /вградена е в колата/, как да си изключа автоматичната спирачка :lol: Чистя я, мия я, зареждам я сама. Ми като я карам, ще се науча :lol: Само се надявам да не стигам до оня виц с водата в карбуратора.
У дома няма мъжки и женски дейности - всичко правим заедно и така искам да се научат и моите деца, а не малкия като се ожени, да седи и да чака жена му да му слугува.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #101 -: Юли 20, 2012, 00:34:44 am »
У дома няма мъжки и женски дейности - всичко правим заедно и така искам да се научат и моите деца, а не малкия като се ожени, да седи и да чака жена му да му слугува.
osi_9


  
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #102 -: Юли 20, 2012, 05:01:33 am »
Здравейте!
Аз с въпрос, малко встрани от водената дискусия - можете ли да ми препоръчате добър невролог в София?

Детски или за големи хора? Доволна съм от доц. Литвиненко, завежда детската неврология в педитриятамкъм ВМА, приема платено и в МЦ Детско здраве. Чувала съм добри отзиви и за д-р Димитрина Христова в Токуда. А тук има още 2 лекарки, препоръчани от колегите си, но лични впечатления нямам http://www.bestdoctors.bg/doctors/speciality/22
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #103 -: Юли 20, 2012, 09:48:08 am »
Мармотче, много благодаря!Аз не уточних, да, за големи хора търся :)
Благодаря за линка! :)
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #104 -: Юли 20, 2012, 12:17:45 pm »
много е студено в ягодинската пещера, а прехода е около час. Ние се отказахме да влезем. Следващ път. Този район е толкова красив като в приказка е - недокоснато от цивилизацията. А буйновското и триградското ждрело са невероятни. Ние сме на яз. Батак в момента . Утре се прибираме и ще кача снимки. Весела седмица и здраве!
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #105 -: Юли 20, 2012, 14:39:03 pm »
Ние сме на яз. Батак в момента .
Значи ти си моя човек :D Планирам едно ходене точно там през септември - като любител на бягането отдавна ме вълнува предизвикателството да участвам в маратон - та на дърти години нещо се амбицирах и наскоро взех, че спонтанно се записах за Ротари маратон (обиколка на яз. Батак) на 22 септември - дано не ми мине котка път и успея да отида, де.
За стандартната маратонска дължина от 42 км естествено нямам подготовка, но дисциплината 10 км смятам няма да ми се опре  :wink:.

Но хич не съм наясно със съответните заведения за настаняване в този район - хотели, вили, къщи за гости и т.н., не съм ходила никога и нямам идея. Почнах да търся из нета, ама друго си е да почерпиш инфо от някой, който съвсем скоро е бил там. Та, с други думи, мила ми Донке, да знайш, че в най-скоро време ша та заклещя на скайп да ме светнеш кое, къде, колко и как  :mrgreen: :D

Много искам да отидем тримата с малкия - хем за морална подкрепа от моите мъже :wink:, хем да съчетаем с една кратка почивка в Родопите и малкият да подиша хубав въздух - но е голям път до там и таткото малко се мръщи отсега (понеже той ще кара), та ще видим последно колко броя ще сме.
Отделно ми се ще докато съм там да отскоча и до Пловдив да се видим с Дарито, Ванката и сладуранката Хриси, ма да видим какви ще ги сътворя накрая... :D
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 14:49:54 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #106 -: Юли 20, 2012, 15:11:16 pm »
таничка, утре като се върнем ще ти разкажа къде бяхме _три дни в триград и три дни тук, но тук сменяхме хотела след първата вечер _отзад се оказа активно строителство а отпред само три маси от заведението и просто за децата не става. Иначе луксозно, но за възрастни. Преместихме се в едни вилички комплекс градина с кът за деца. Няма ресторант, но изобщо не липсва. А в триград беше супер. Ще повторим задължително близко време. Ще разкажа повече утре от нас.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #107 -: Юли 20, 2012, 17:41:02 pm »
ето я истината за прекалено ранното слагане на гърнето :)
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2176253/Its-accident-Doctor-says-early-toilet-training-HARM-potty-prodigies-shouldnt-attempted-age-three.html

Цитат
Parents who pressure their children to potty train before the age of three may be hurting them, according to a paediatric urologist.
Dr Steve Hodges, a professor at Wake Forest University in North Carolina, says that training too early can lead to more toilet accidents because the bladder may not be strong enough.
It can also lead to constipation, kidney damage and even urinary tract infections because the toddlers are hold in their bowel movements longer than they should.
'Children under age three should not manage their own toileting habits any more than they should manage their college funds,' Dr Hodges said to Babble.com.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #108 -: Юли 20, 2012, 18:27:32 pm »
ето я истината за прекалено ранното слагане на гърнето :)
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2176253/Its-accident-Doctor-says-early-toilet-training-HARM-potty-prodigies-shouldnt-attempted-age-three.html

Цитат
Parents who pressure their children to potty train before the age of three may be hurting them, according to a paediatric urologist.
Dr Steve Hodges, a professor at Wake Forest University in North Carolina, says that training too early can lead to more toilet accidents because the bladder may not be strong enough.
It can also lead to constipation, kidney damage and even urinary tract infections because the toddlers are hold in their bowel movements longer than they should.
'Children under age three should not manage their own toileting habits any more than they should manage their college funds,' Dr Hodges said to Babble.com.
Аз това много много  не го вярвам. Един човек казал еди какво си. Колкото лекари, толкова мнения има. Ако ми покаже изследване на много хора, тогава може да повярвам, ама така това си остава негово си лично мнение. Сега ще се и аргументирам :-). Ето: Всички тук предполагам почти без изключение сме тренирани да ходим на гърне преди 3 годишна възраст. Всъщност дори пред 2 годишна възраст повечето от нас. В САЩ като говоря с по-възрастни хора и те също по-рано са ги тренирали преди. Да не би от както се продават памперсите за еднократна употреба света да е започнал да има по-малко запек и уринарни инфекции? Не мисля.  Според мен това си е индивидуално. Има деца, които могат, има такива които не могат. Родителят трябва да прецени, не да натиска детето.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #109 -: Юли 20, 2012, 18:28:51 pm »
абе Боби и аз не ти вярвам на теб ама постояно ми се налага да ти чета теориите, че и да спориш със всеки, за да ги наложиш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #110 -: Юли 20, 2012, 18:47:39 pm »
Ей сега отивам да си посипя главата с пепел. Тереза е на 14 месеца и ползва 2 памперса на денонощие, които не пълни задължително, а пишва понякога инцидентно. Не съм имала амбиции да махам памперсите. Според мен тук има една ключова дума "pressure", която не важи само за историческото гърне, а за всички новости, с които "запознаваме" децата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #111 -: Юли 20, 2012, 19:22:52 pm »
абе Боби и аз не ти вярвам на теб ама постояно ми се налага да ти чета теориите, че и да спориш със всеки, за да ги наложиш
Оффф, а идеята на този пост беше...?
Не знам какво ти се налага и не ти се налага де четеш, но очевидно не си внимавала в четенето, понеже аз мои теории нямам по въпросите, които имаш предвид.  За пореден път (вече не знам колко са) те моля да престанеш с личните нападки и ако желаеш да говориш с мен да кажеш нещо аргументирано по темата, за която се говори. Дадох примери, аргументирах се, ти някакви аргументи имаш ли по темата? Или просто се намеси в случай, че из другите форуми някой е пропуснал да прочете мнението ти за мен?

« Последна редакция: Юли 20, 2012, 19:24:58 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #112 -: Юли 20, 2012, 21:26:07 pm »
Момичета, моля да препоръчате добър детски пулмолог, от името на Маги пиша, че няма нет в момента. Ако имате представа и сте ходили или са ви препоръчали?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #113 -: Юли 20, 2012, 22:11:14 pm »
Момичета, моля да препоръчате добър детски пулмолог, от името на Маги пиша, че няма нет в момента. Ако имате представа и сте ходили или са ви препоръчали?

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8830.msg162540#msg162540
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #114 -: Юли 20, 2012, 22:41:03 pm »
Counterfeit, ето тук бяхме ние в края на май:
http://pochivka.bg/o-14381-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81_%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B0
Комплексът се състои от еднофамилни къщички на два етажа, като на първият има кухненски бокс с трапезария и хол, тоалетна,а на вторият са две спални с отделна баня и тоалетна за всяка. Доста е спокойно и уютно, има ресторантче, което ако искаш ползваш, ако искаш - не. Има и закрито барбекю, а така също и дават портативни, които можеш да си сложиш на верандата пред къщичката. Цената е 100 лв. на вечер на къщичка, която е предостатъчна за 2 семейства. Включена е и закуска. На мен много ми хареса, но тогава не улучихме време, почти не спря да вали. Мисля, че сега е най-удачния момент да се ходи там. Хем прохладно, а вечер си е чак студено. Ако нещо друго те интересува питай.
Ние още една седмица сме в София и после ще пращаме Дарето при бабите. Отсега ми се свива сърцето, но няма как...Ще останем отначало няколко дена с нея, докато свикне, че напоследък не иска да заспива без мен, плаче, тръшка се, чак до истерия го докарва, направо незнам... :(
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #115 -: Юли 20, 2012, 22:50:59 pm »
ето я истината за прекалено ранното слагане на гърнето :)
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2176253/Its-accident-Doctor-says-early-toilet-training-HARM-potty-prodigies-shouldnt-attempted-age-three.html

Цитат
Parents who pressure their children to potty train before the age of three may be hurting them, according to a paediatric urologist.
Dr Steve Hodges, a professor at Wake Forest University in North Carolina, says that training too early can lead to more toilet accidents because the bladder may not be strong enough.
It can also lead to constipation, kidney damage and even urinary tract infections because the toddlers are hold in their bowel movements longer than they should.
'Children under age three should not manage their own toileting habits any more than they should manage their college funds,' Dr Hodges said to Babble.com.
Аз това много много  не го вярвам. Един човек казал еди какво си. Колкото лекари, толкова мнения има. Ако ми покаже изследване на много хора, тогава може да повярвам, ама така това си остава негово си лично мнение. Сега ще се и аргументирам :-). Ето: Всички тук предполагам почти без изключение сме тренирани да ходим на гърне преди 3 годишна възраст. Всъщност дори пред 2 годишна възраст повечето от нас. В САЩ като говоря с по-възрастни хора и те също по-рано са ги тренирали преди. Да не би от както се продават памперсите за еднократна употреба света да е започнал да има по-малко запек и уринарни инфекции? Не мисля.  Според мен това си е индивидуално. Има деца, които могат, има такива които не могат. Родителят трябва да прецени, не да натиска детето.

Абсолютно е права Боби! Ако всяко мнение, и то крайно приемаме за истина .. край няма. Еле, браво на вас, отличници. Ние сме далеч от махане на памперс, аз и илюзия не си правя, но като ли чака да го сложа на гърне понякога, за да свърши нещо по-голямо.
Проблемът обаче от вече седмица е пусто разстройство, което засега овладявам някак, но ми писна да държа горкото на диета  :( Освен чай от шипки, какви други бабини илачи знаете, че само смекта не смея вече  :? 
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #116 -: Юли 21, 2012, 08:45:26 am »
Привет и от нас!Вече се завърнахме и съм страшно доволна.Митко ядеше като разпран,спеше като разпран и противно на моите очаквания си играеше сам на пясъка и не го беше страх от водата като миналата година.Явно детето ми пораства :).
Хубава събота и неделя на всички!

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #117 -: Юли 21, 2012, 11:01:32 am »
парси, браво на вас, че сте си изкарали хубаво! Моят син още го е страх от шума на вълните.  :lol:

Момичета, има ли смисъл да пазя старите шишета на Авент за бебето или да ги изхвърлям и после да си взема нови?

Приятна събота! Днес ще правим купон за рд на детето, който всъщност е утре, и прощално парти заедно. Толкова много исках да се преместим, а сега ми е едно такова мъчно за хората, които оставям тук, и за работата ми.
« Последна редакция: Юли 21, 2012, 11:04:05 am от blue_sky »

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #118 -: Юли 21, 2012, 11:04:32 am »
Хвърляй, шишетата периодично се подменят така или иначе и пластмасата старее.
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #119 -: Юли 21, 2012, 11:08:28 am »
Благодаря, Дони! Ще ги хвърля. Тъкмо по-малко багаж за пренасяне.  :lol: