0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - юли, август, септември 2012 година
« Отговор #60 -: Септември 25, 2012, 22:09:52 pm »
Здравей, Вилили, аз в Щерев вече две инсеминации правих - и двата пъти стимулацията  беше с клостилбегит. Но все пак няма как да ти кажа за всички дали са с клостилбегит. Моето впечатление е, че с това започват при първа процедура. Това първа инсеминация ли ти е?
Re: Инсеминации - юли, август, септември 2012 година
« Отговор #61 -: Септември 26, 2012, 09:35:55 am »
Ще бъде първа стимулирана и първа там,но иначе преди години съм правила нестимулирани при друг лекар.Но тези предишните са правени толкова съмнително,че освен да ми разрушат вярата в този метод-друго не постигнаха.По време на инсето пускат ли ти хормони?
Опитвам се де преценя дали ще мога да се справя финансово другият месец,или да пропуснем един цикъл,за да съберем повечко парички.Защото така като смятам ще отидем към 650-700 лв,с реинсеминация,хормони,разни хапченца и други. :(Влязла съм в едни размисли и страсти ,но днес съм при Юнакова и ще го  обсъдя с нея.
*
Re: Инсеминации - юли, август, септември 2012 година
« Отговор #62 -: Септември 26, 2012, 11:18:54 am »
Аз имам три инсеминации в Щерев и при трите стимулацията ми беше с клостил - просто реагирах добре. Образувах достатъчен брой фоликули. Хормони са ми пускали само по веднъж 1-2 дни преди инсето. Естрадиол и ЛХ. Ако не си от София престоят там и пътните инсето ще ти струва точно толкова колкото горе -долу ти си изчислила. 450 лв инсе , около 30лв хормони, ако има прегнил ще се разминеш леко, но ако няма приготви 80лв за овитрел, нощувки, пътни , храна. Успех ти пожелавам и стискам палци.  :crossfingers:
Арика а при теб как са нещата?


Re: Инсеминации - юли, август, септември 2012 година
« Отговор #63 -: Септември 26, 2012, 16:18:35 pm »
ВиЛиЛи, моята стимулирана инсеминация беше с мерионал - явно е индивидуално. За хормоните, както е писала Веста :)


Re: Инсеминации - юли, август, септември 2012 година
« Отговор #64 -: Септември 26, 2012, 18:42:21 pm »
Момичета,сега се връщам от преглед.С мъжки фактор сме,който обаче позволява инсеминация,а стимулацията ще е комбинирана между клостил и инжекции,не разбрах какви.Но аз реших октомври да направим още една спермограма и да подадем документи за ФАР.После така или иначе почва голямото чакане и ще имаме време да направим инсе-то,така че най-вероятно то ще е ноември.
И един въпрос,не съвсем на място към момичетата,които сте правили спермограми/не вие лично ,де  :lol:/на места различни от клиника Щерев.Каква е цената на разширената спермограма?Защото с тия 220 лв,направо ни закопават,а за кандидатстване по фонда,ни трябва още една потвърждаваща диагнозата.
Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 18:44:30 pm от ВиЛиЛи »