0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #460 -: Октомври 26, 2012, 16:24:09 pm »
ох, докторе, точно путин ли избрахте да цитирате за необятната руска душа. това е друга тема, но той според мен е въплъщение на анти-душевността и мисленето.

вижте, аз не говоря за англичаните какви са като цяло, защото не ги познавам. аз живея с човек, който е емигрирал преди години, работил е всякакви неща (от преносвач на замразени животни до преводач в ббс) за да си изкара парите да учи това, което е искал. хората около него и вече моите приятели са обикновени хора, които и тук, както и в бг работят, за да си плащат ипотеката и да си гледат семейството. разликата е, че двама доктори - едната на половин ден, планираща да спре да ходи на работа сега като роди второто си дете си пазаруват къща с четири спални. да на ипотека, ама колко от хората в бг могат да си помислят да си вземат ипотека за къща, не в центъра на софия, но на 20 мин. от него, защото им трябва повече пространство и хубава градина?

туристите дето ходят на евтини екскурзии са ужасни, а не на един и двама съм казвала, че само хабят алкохола. тук това е проблем и то голям и то сред младите. само казвам, че има и друга страна - театрите са пълни, постановките са добри, имат актьори, на които на малкия пръст не могат да стъпят "известните". но всъщност не това ми беше тезата, въпросът беше за състоянията на ума, как има хора, дето дори да са посъбрали пари да отидат на екскурзия, например, няма да се опитат да видят нещо ценно - гредите, които крепят тавана на сградата на парламента са на 300-400 години, сградата, която е на корицата на пинк флойд, пътеката пред аби студиос, на който каквито са му културните референции, или парковете им, които са прекрасни или фактът, че както моята приятелка каза, природно научният музей е направен за хората - можеш да  пипнеш, да питаш, да научиш, не само да вървиш в редичка и да гледаш. ставаше дума за състоянието на ума, което ти пречи да видиш красотата. точно за тези хора, които ще дойдат в гърция и вместо да видят морето, пясъка, културата ще кажат, абе кво да им гледам на гърците, глей кви са изпаднали. или ще се напият до безпаметност. за това ми беше мисълта.

иначе сте напълно прав като попътува малко човек, много добре разбира кои неща в манталитета ни са провинциални и кои не, няма как да е различно, ако 50 години пътуването беше немислимо, срещата с другите, с различните беше не само забранена ами и страшна. голям късмет имам, че успях да попътувам, надявам се още да можем да си го позволяваме сега като сме трима вече, но да се види европа, да се видят разликите с двете америки, невероятно е ...
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #461 -: Октомври 26, 2012, 17:31:31 pm »
Така е, Блу, всички си имаме своите основания и стремежи. И аз съм казвала "край махам се", останала съм тук, има много неща, които не са наред и преди и сега.....
Но пък какво, след 10 години блъскане тук имам неща, за  които бих се стремяла и ако бях навън и си давам сметка, че навън господарските места отдавна са заети, никъде няма наготово.
Аз живея тук и не считам за нужно да се самонатравям с негативизъм, а последните години има наченки и желание за подобряване на макар и на пръв поглед дребни неща...

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #462 -: Октомври 26, 2012, 17:33:12 pm »
В УК няма морални "категории". Има нещо подобно, което се проповядва от ТВ и божественото "ББС" ( Ах, как ги мразя и се отвращавам от тях!- Алистър Камбелл- "Дневници"). Иначе- както всеки си го разбира. Това е нация без жалони, без стълб на националния им морал. Това е зоопарк, джунгла. Да сте чували някой в Ук да попита друг " Не ти ли е съвестно" ?
Не е редно да генерализирам, но впечатлението ми е от времето прекарано в Лондон, е че англичаните като цяло са хора на традициите и на приличието, на порядките и на порядъчността, но само за пред хората. Така са ги научили родителите им, на свой ред и техните родители, и го приемат като даденост, а не като личен избор. Предполагам това води и до екскурзиите до Испания и Гърция, пиянствата, и тн - защото там, на чужда почва, всички задръжки падат.
Има и изключения, разбира се.
Обаче никога няма да си признаят грешките и слабостите, защото това е нагласата и мисленето на една нация която все още тъжи по отминалата слава. Както казваше главният герой от филма A Good Year: "We are English - born to rule and suffer". Затова и никога няма да премахнат монархията (и ще продължават да я хранят), въпреки че в днешно време кралското семейство не е нищо повече от едно риалити шоу.

« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 17:36:24 pm от vaci »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #463 -: Октомври 26, 2012, 17:41:10 pm »
В УК няма морални "категории". Има нещо подобно, което се проповядва от ТВ и божественото "ББС" ( Ах, как ги мразя и се отвращавам от тях!- Алистър Камбелл- "Дневници"). Иначе- както всеки си го разбира. Това е нация без жалони, без стълб на националния им морал. Това е зоопарк, джунгла. Да сте чували някой в Ук да попита друг " Не ти ли е съвестно" ?
Не е редно да генерализирам, но като цяло впечатлението ми е от времето прекарано в Лондон, е че англичаните като цяло са хора на традициите и на приличието, на порядките и на порядъчността, но само за пред хората. Вродено им е, така са ги научили родителите им и техните родители, и го приемат като даденост, а не като личен избор. Предполагам това води и до екскурзиите до Испания и Гърция, пиянствата, и тн - защото там, на чужда почва, всички задръжки падат.
Има и изключения, разбира се.
Обаче никога няма да си признаят грешките и слабостите, защото това е нагласата и мисленето на една нация която все още тъжи по отминалата слава. Затова и никога няма да премахнат монархията (и ще продължават да я хранят), въпреки че в днешно време кралското семейство не е нищо повече освен едно риалити шоу.
Не само това- те не влагат смисъл в тези неща, защото за тях те нямат смисъл. Техните "традиции" са всъщност традиции на двуличието и двойния живот. Ние поне в Бг се псуваме като катунари... на изложба.
Това е черупка, обложка. Без съдържание. Това е начин всички в тяхното общество да ти се усмихват двулично и казват "decent", а в същото време да правят зад гърба ти/си каквито искате гадости. Тези последните неща, и ние ги научихме в Бг за последните 23 години майсторски да ги правим. Та затова днес, всеки с всеки в Бг нещо "дели", за нещо го "ненавижда", съскаме се един друг като кобри, загубили всякакво човешко приличие.

УК е каста. Тя живее заради кастата, за нейното си благополучие. На раята се дава, отпуска, НЧС и другите подобни социални подаяния. Както и в Бг на цялото население се дава, "отпуска", "нарежда", пуска се парното, спира се парното, работи се с моркова и камшика. В Бг пеят от амвона всеки Божи ден към "низшите" с разни "послания"- как с "труда" ще "преуспеем, как "държавата нямала", " не бивало да се "иска" и т.н. подобни на УК фашизоидни спектакли. Цел? една- авантите за нас- останалото за Вас.

Когато немци, англичани дойдат в Гърция, разбират що е то "да живееш". Не става въпрос да се къпеш в материални блага. Става въпрос да не си роб на някого- както е в много страни от ЕС. Роб на шефа, роб на предприятието, роб на обстоятелствата, роб на социалната система, от чийто помощи живееш (УК). Това да работиш като магаре в някой завод в Германия, на смени, като роб в галера, пък и с 3 седмици отпуска, може да "вдъхновява" немците, но не и гърка. Защото животът е ЕДИН. И не материалното в него е важното, а как си го изживял.

Та затова когато дойдат в Гърция, видят как гърка сладко си полягва 1/2 час следобяд, как си гледа и пази семейството, как си пийва питието с маслинка и сиренце, полято със зехтин, припичайки се на позалязващото слънце си казва " Аз аджеба в моята фашизоидна държава за кого и за какво живея??". Щели да живеят щом се пенсионирали... мерси. Много навреме. като че ли ще има да живеят още 30 години- я живеят 5, я -не. Или пък пенсионери, тръгнали на ексурзии на по 75, с инсулините и хапчетата, половин багаж заемащ от общо 2-та куфара. Побледнели от старческа немощ, изплезили език по обяд, на 40 градусовата жега, качват Акропола. "Компенсация" за това, че 40-50 години са живяли като мизерници, за да имат 60 кв.м. "дом". А през това време. останалите в техните държави са си живели сладко на техния гръб.
Мерси, казва Гърка, такъв живот не е живот- всяко нещо си има времето.
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 17:57:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #464 -: Октомври 26, 2012, 17:55:30 pm »
УК е каста. Тя живее заради кастата, за нейното си благополучие. На раята се дава, отпуска, НЧС и другите подобни социални подаяния. Както и в Бг на цялото население се дава, "отпуска", "нарежда", пуска се парното, спира се парното, работи се с моркова и камшика. В Бг пеят от амвона всеки Божи ден към "низшите" с разни "послания"- как с "труда" ще "преуспеем, как "държавата нямала", " не бивало да се "иска" и т.н. подобни на УК фашизоидни спектакли. Цел? една- авантите за нас- останалото за Вас.
Въпреки слабостите, не мога да не съм благодарна на тази държава, че все пак създава условия за хората, които искат да се изявят. Вземете например политиката им на имиграция - ако имаш образование и желание за работа, няма пречки. На работното място досега не съм срещнала двоен стандарт от това, че съм чужденка. Напротив - повечето мои колеги са от Европа, а не от Англия. И работех (преди да изляза в майчинство) в сравнително представителна консултантска фирма за маркетингови проучвания.

Въпреки, че има някакви деления, тн стари пари, нещата се променят. Пример: моя приятелка, англичанка, работи от 10 години в един от най-консервативните вестници, Ивнинг Стандард. Когато е започнала работа, вестникът е бил като бойс клуб - само мъже, консерватори, ужас. С времето, нещата се променят. Много жени сега са начело на различните подразделения във вестника, с нови идеи, с желание за напредък.
Например сега задължават всички компании които търгуват акции на борсата, да обявяват какъв процент от директорите им са жени.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #465 -: Октомври 26, 2012, 18:01:56 pm »
Няма и да срещнете двоен стандарт.
Опитайте се обаче да посегнете на действително добре платените работи. Ама-наистина ДОБРЕ платените.
Да видим тогава.

В една от най-важните частни педиатрични практики в Лондон, един от консултантите, е със странно славянско име ( фамилия). Та Господинът, за да няма класово "объркване" в добрата стара УК, си пише отдолу- "роден и образован в УК". Искате ли да Ви дам линка сама да го видите?

Ето:

http://www.harleystreetpaediatricgroup.com/dr-andrew-sawczenko.html

"..Dr Sawczenko was born and educated in London."

Да не би някой да си помисли че Савченко може да не е английско име... малки детайли, говорещи за много неща. Ако имаш сетива за да ги видиш.

Шефът им:

http://www.harleystreetpaediatricgroup.com/dr-jack-singer.html

Джак Сингер е главен консултант, педиатър в Крал Едуард 7 болницата:
http://www.kingedwardvii.co.uk/consultant.cfm?id_consultant=171&page=consultant

Моля, не се заблуждавайте от името  и- това е частна болница, където се лекува Английското Кралско семейство!

Та всичко си идва на мястото в "добрата стара Англия".
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 20:41:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #466 -: Октомври 26, 2012, 18:21:42 pm »
Възможно е. Няма как тези порядки да изчезнат изведнъж. Няма държава, която да е абсолютно "безкастова". Винаги има прослойки, които са затворени за аутсайдери.






« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 18:32:23 pm от vaci »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #467 -: Октомври 26, 2012, 18:24:42 pm »
Възможно е. Няма как тези порядки да изчезнат изведнъж. Няма държава, която да е абсолютно "безкастова". Винаги има прослойки, които са затворени за аутсайдери.
Всеки си прави държавата за своите си граждани.
И прослойки.
И не обича пришълци от някъде си.
И обича да се "демократизира" , така, за фасон. За да може евтино да използва чужд труд.

Щом не можахме 100 години да си оправим собствената държава, и да станем хора в нея... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #468 -: Октомври 26, 2012, 18:53:46 pm »
докторе, всъщност не сто, доста повече години е държавата българия, нямам съмнение, че знаете. ясно е, че има "трески за дялане на всякъде", това, което хората дето живеем в момента в чужбината, по-специално в англия, се опитваме да кажем, е, че както винаги нещата не са черно-бели, тук повече неща зависят от теб, има проблеми, но за тях се говори и то постоянно, дори и привидно да е това открито говорене, за бих се радвала на такава "привидност" в българия. колкото до "заробването", не знам дали знаете, но доста французи идват да работят в англия, защото тук могат да изкарат повече пари, отколкото в тяхната си страна, поради ограниченията на работно време и тн. може би не всеки по всяко време от живота си иска да си полягва на обед и да си пие питието по залез слънце, има време з акупон, има време за работа и за семейство. вие май бяхте казали, че не сте излизали отпуска никога, но това не ви прави фашитизиран заробен плеб, нали? работите, не защото някой ви кара, а защото така сте избрал вие. всички бихме предпочели чаша винце на морето, но не може постоянно, трябва от време на време и да мръзнеш в мъгливият град 8)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #469 -: Октомври 26, 2012, 19:12:57 pm »
Много обичам един стар виц - как се прави английска морава - косиш, поливаш, косиш, поливаш... и така 200 години...
Само дето нашите ливади няма кой да ги коси и полива...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #470 -: Октомври 26, 2012, 19:48:25 pm »
докторе, а дали ше доживеем да кажете нещо хубнаво за някъде, по Ваш избор, с изключение на Гърция? Правите изводи за цяла една нация на основа  на това как си живеели гърците. Все едно гърците са някакъв модел за подражание, по който всички трбява да се мерим.Преди по същият начин правехте изводи за американците, все едно американец е някаква категория. Ми аз пък не понасям гръцкия манталитет. Тук има цял гръцки квартал, гръцка църква, правят гръцки фестивал - толкова стиснати същества просто няма. да не говорим, че дори и турците са по-напредничави от тях като става дума за отношението им към жените. Явно са ви предали част прословутият гръцки шовинизъм, за който и филми дори направиха. Въобще за нищо не сте обективен, за нищо не излагате и две страни, само критикувате.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #471 -: Октомври 26, 2012, 20:25:17 pm »
Не "критикувам". Излагам лични наблюдения. И само. Наблюдения "отстрани". Не е изобщо задължително да се съгласите. Нито когато пиша, пиша с мисъл, да задоволя Вашите очаквания за "обективност". Просто пиша и излагам това, което мисля. Не ме касае темата за "обективност" и "политкоректност" изобщо, защото това означава- Вашата "обективност". Моята е това, което пиша, мисля и чувствам. Просто е.

Няма Американски шовинизъм? наистина? само "гръцки"?
Ако Ви е направило впечатление, говоря за Англо-саксонци, и за някои щрихи. И става въпрос за лични наблюдения и впечатления.
Нищо не са ми "предали". Това че разсъждавам върху определени неща, не значи какво аз одобрявам, или- не.

Вие наистина сте свикнали да четете евангелието, както дявола го чете.
Никой не Ви задължава да обичате гръцкия манталитет. Изобщо даже... .
Само да лекувате положителните на Стрептокок деца, както скоро излезе и в официалното ръководство. Да дам статията? :)
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 20:40:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #472 -: Октомври 26, 2012, 20:28:51 pm »
докторе, всъщност не сто, доста повече години е държавата българия, нямам съмнение, че знаете. ясно е, че има "трески за дялане на всякъде", това, което хората дето живеем в момента в чужбината, по-специално в англия, се опитваме да кажем, е, че както винаги нещата не са черно-бели, тук повече неща зависят от теб, има проблеми, но за тях се говори и то постоянно, дори и привидно да е това открито говорене, за бих се радвала на такава "привидност" в българия. колкото до "заробването", не знам дали знаете, но доста французи идват да работят в англия, защото тук могат да изкарат повече пари, отколкото в тяхната си страна, поради ограниченията на работно време и тн. може би не всеки по всяко време от живота си иска да си полягва на обед и да си пие питието по залез слънце, има време з акупон, има време за работа и за семейство. вие май бяхте казали, че не сте излизали отпуска никога, но това не ви прави фашитизиран заробен плеб, нали? работите, не защото някой ви кара, а защото така сте избрал вие. всички бихме предпочели чаша винце на морето, но не може постоянно, трябва от време на време и да мръзнеш в мъгливият град 8)
Не съм излизал отпуска, да.
Но има малка разлика- мен, за мен си, не ме интересуват много нещата, за които Ви писах. Просто ме радва да гледам хора, знаещи да живеят, а не такива, за които работата е всичко.
Просто с моята работа, за мен, са невъзможни много неща, макар че и аз понякога си позволявам отклонения- например да не работя някоя сутрин, или събота сутрин. Които апропо в УК са невъзможни. Нито в Германия.
И докато в Ук след 5 часа фирми наемали чужди доктори за вечерта, в Гърция се работи освен до 22 и изобщо се отговаря на телефони 24 часа, и няма "фиксирано" работно време на дж.п както в Ук и Германия, където "до 17 е" - после в спешни отделения и подобно.
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 20:31:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #473 -: Октомври 26, 2012, 20:53:28 pm »
Та затова когато дойдат в Гърция, видят как гърка сладко си полягва 1/2 час следобяд, как си гледа и пази семейството, как си пийва питието с маслинка и сиренце, полято със зехтин, припичайки се на позалязващото слънце

тази възможност гъркът я имаше благодарение на конюнктурата. при това - за известен период от време, който в исторически план не е голям. не си мислете, че немецът не знае, че е по-хубаво да си сит и богат, отколкото гладен и беден, и заради това бъхта. и немецът знае, че е по-хубаво да полягва на обяд и да се припича на слънцето. и когато му дадат възможност - прави го.

всичко е въпрос на икономическа конюнктура. ако позволява - възползваш се. ако не - бъхташ като роб и това е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #474 -: Октомври 26, 2012, 20:57:29 pm »
Та затова когато дойдат в Гърция, видят как гърка сладко си полягва 1/2 час следобяд, как си гледа и пази семейството, как си пийва питието с маслинка и сиренце, полято със зехтин, припичайки се на позалязващото слънце

тази възможност гъркът я имаше благодарение на конюнктурата. при това - за известен период от време, който в исторически план не е голям. не си мислете, че немецът не знае, че е по-хубаво да си сит и богат, отколкото гладен и беден, и заради това бъхта. и немецът знае, че е по-хубаво да полягва на обяд и да се припича на слънцето. и когато му дадат възможност - прави го.

всичко е въпрос на икономическа конюнктура. ако позволява - възползваш се. ако не - бъхташ като роб и това е.


Просто не виждам през лятото, и на сянка от 45 градуса, какво може да правите в диапазона 02-17.30.
Освен ако не работите в държавно заведение, офис, завод, или не сте в силно туристическа зона.
И да седите в магазина, ако не сте в туристическа зона, напразно увеличавате разходите си- никой няма да дойде в това време.

Не, не е въпрос на икономическа конюнктура.
Същите пари, които не можеш да изкараш от 14.30-17.30 можеш да изкараш от 17.30 до 24.00. Даже и повече. Кой работи до 24.00 в германия, УК? Почти всичко тук работи почти до 24 часа, особено лятото.

Няма "закони" че едно за едни, е добро задължително и за други.
Бг копира всичко, което и говориха от 1989 и насам. Не постигна и 1/5 от това, което очакваше.
Нещата просто не стават така, по шаблон.

Една страна със силна индустрия е неизбежно подложена на силни колебания.
Една страна с туризъм- на не толкова силни.
Не е задължително да имаш силна индустрия и купища заводи, за да имаш силна икономика.
Нито ако копираш чужди страни 1:1 е сигурно, че това ще проработи.
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 21:41:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #475 -: Октомври 26, 2012, 21:34:03 pm »
Тара, радвам се, че има хора, които искат да останат в България и да се борят там.
Права си, че нищо никъде не е наготово. Просто исках да кажа, че невинаги навън се работи за жълти стотинки и нискоквалифицирана работа. Въпрос на време, квалификация и много късмет. За мен разликата е, че сега получавам прилично възнаграждение за труда си, а не просто жълти стотинки.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #476 -: Октомври 26, 2012, 22:15:38 pm »
Само да лекувате положителните на Стрептокок деца, както скоро излезе и в официалното ръководство. Да дам статията? :)
докторе, пак се заяждате без никаква връзка с темата, за която говорим, ама вече съм ви свикнала на „остроумието“. Съвсем приятелски ви предлагам да спрете до тук със стрептококите, защото точно тази дискусия няма да е във ваш интерес :-).


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #477 -: Октомври 26, 2012, 22:20:26 pm »
И сигурно във Ваш... няма да е :)

http://www.uphs.upenn.edu/bugdrug/antibiotic_manual/grpastrepidsa.pdf

Може би имате желание да проучите обстойно ?  :wink:
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 22:22:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #478 -: Октомври 26, 2012, 23:58:23 pm »
И сигурно във Ваш... няма да е :)

http://www.uphs.upenn.edu/bugdrug/antibiotic_manual/grpastrepidsa.pdf

Може би имате желание да проучите обстойно ?  :wink:
:-) хе хе това сериозно ли? Аз да го проуча? Защо не го проучите Вие? И като го проучите и пак не сте разбрал защо не се лекуват хора без симптоми ,дори и когато са в обкръжението ( то изрично го пише в този линк на стр10 :-)) както и защо не се лекува всеки организъм изкочил от гърлото на някой ( нещо, което също изрично пише в този линк между другото,ама не сте допрочел до там) тогава може да дебатираме.  Ама си мисля, че няма какво да се дебатира повече.

А сега моля не се заяждайте с мен повече особено за неща нямащи общо с темата.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #479 -: Октомври 27, 2012, 00:13:09 am »
И сигурно във Ваш... няма да е :)

http://www.uphs.upenn.edu/bugdrug/antibiotic_manual/grpastrepidsa.pdf

Може би имате желание да проучите обстойно ?  :wink:
:-) хе хе това сериозно ли? Аз да го проуча? Защо не го проучите Вие? И като го проучите и пак не сте разбрал защо не се лекуват хора без симптоми ,дори и когато са в обкръжението ( то изрично го пише в този линк на стр10 :-)) както и защо не се лекува всеки организъм изкочил от гърлото на някой ( нещо, което също изрично пише в този линк между другото,ама не сте допрочел до там) тогава може да дебатираме.  Ама си мисля, че няма какво да се дебатира повече.

А сега моля не се заяждайте с мен повече особено за неща нямащи общо с темата.

На стр.10 пише да не се дават АБ на сляпо ( или профилактика "на сляпо") на контактните.
А не пише че, не трябва да се тестуват изобщо!

"...In studies examining the role of antibiotic prophylaxis of household contacts of patients with GAS pharyngitis,"

"...Given the self-limited nature of GAS pharyngitis, high frequency of GAS throat carriage, limited efficacy of antibiotic prophylaxis."

Апропо, ако забелязвате, съдържанието на този параграф е в контра с няколко параграфа по-горе, където дословно пише:

"..However, if a child is <3 years of age and there is household contact with a school-aged sibling with documented streptococcal pharyngitis, then it is reasonable to consider testing the child if the child is symptomatic. Previous family studies demonstrate a high rate of secondary streptococcal infections among household contacts. The likelihood of the spread of infection in a family is as high as 25% if the index subject has symptomatic pharyngitis [11, 71], and studies demonstrate that up to one-third of persons in a semiclosed community developed symptomatic pharyngitis during an outbreak. Therefore, if a child is in day care or another setting with a high rate of cases of GAS infections, then it is reasonable to test  сymptomatic children and treat them if they are found to be positive for GAS."

Отбележете две подробности, които те умишлено не коментират:

* от една страна показват висок процент на заразяване на контактните.
* от друга- тестуване на симптоматичните.
Въпросите тук са много- ами ако "симптомите" са леки, минат за "вирусно заболяване", децата са над 3-4, и се развие ревматизъм? Кой ще носи вина? Авторите подминават това с рибно мълчание! Кой ще забележи дете с лека неразположеност, лека температура за ден, два, особено в семейства пренебрежително отнасящи се към подобна патология?? И как ще знаете кои са контактни, кой от какво е болен, щом не тестувате? И как "симптомите" САМО ще определят подхода ни при една толкова сериозна патология, още повече че, именно тук "симптомите" са чисто преценка на вероятното внимание от страна на родителите??

Защо така се получава? Защото често американците в тези препоръки се водят от чисто комерсиални съображения, но не могат да пропуснат строго научните. Защо? защото една препоръка за масово тестуване на контактните, би довело до руини касите им, покриващи тези изследвания. Затова за тестуването- рибно мълчание. Просто казват да не се дава профилактика " на сляпо" на контактните. Иначе- всеки трябва да  "помирише наоколо" за да разбере, кои са носители. Ако така става....
Или да "чака" да заболее някой от контактните. Като дотогава хубаво разсее Стрептокока насам-натам. И който прихване- прихване. Който се самоизлекува-самоизлекува. Останалите- ще си покажат сами, когато вдигнат температура, или проявят друга симптоматика. Тогава ще видим... има време.

Дадох тези препоръки не за да се "заяждам" ( с Вас не виждам защо, а и изобщо), а за да Ви покажа, че не сте на прав път.

RADT теста в САЩ (Стреп-тест) е между 10-60$.
Знаете ли колко струва в реалност? 1-2 $.
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 00:46:37 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.