0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #300 -: Октомври 11, 2012, 11:26:29 am »
навремето си правехме домашен сладолед с течен азот. един съсед носеше от лабораторията, където работеше, течен азот в термос - сипваше се в приготвената смес за сладолед, разбърква се (излизаха характерните бели пари, които ползват и при специалните ефекти в шоу-програмите, децата стоят настрани), когато се изпари азотът, сладоледът е готов.

Много хора не знаят, но БУКВАЛНО до 06/1941 СССР и Нацистка Германия бяха ВОЕННИ съюзници.

знаят, това се учи в гимназиалния курс по история. и за Мюнхенското споразумение знаят:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%8E%D0%BD%D1%85%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #301 -: Октомври 11, 2012, 13:46:07 pm »

Кеворкян е добър журналист. Но сътрудничеството му с ДС ме накара напълно да загубя уважението си към него. Не само поради "сътрудничеството" му, а поради факта, че, той нямаше нужда от такова, за разлика от хилядите други безправни, тъпкани и принудени. Тоест- той сътрудничеше от меркантилност.  
Да каниш нищожеството Жан Виденов да говори каквото и да е било пред ТВ, си е чиста гавра с Бг нация. Виденов трябва да се подстриже в монашество, и да прекара целия си останал живот ( нещастен, мизерен духовно,както самия Жан) в размисъл. Но понеже е от кастата на червените плебеи и простаци- те не се разкайват никога, и за нищо.

 Нямма такива като него честни хора! Живее в панелка, изглежда няма толкова апартаменти като Ц.Ц и милиардите на Б.Б.
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.И много истини каза в предаването за столетната Партия.На мен ми беше интересно,Док.
Той и Желев излязоха от властта без да се облагодетелстват.И се отказаха да участват в политическия живот-прозорливи са.


За кризата от зимата, станала популярна с неговото име, Жан призна:

Един милиард долара трябваха на България, за да се справи с кризата през 1996 г., но никой не й ги даде. България имаше огромен финансов ресурс в чужбина, след 1989 г. тези пари останаха без контрол. Ако това наричате "червени куфарчета" - да, те отидоха в нечии ръце, признава Жан Виденов.


източник:
http://www.bnews.bg/article-60613



В онази тема за храненето ми отнеха възможността да пиша.На кой ли преча?Пускам тук един линк
http://allforthekid.wordpress.com/2012/01/21/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/
За лозовите листа
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 15:43:29 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #302 -: Октомври 11, 2012, 16:32:09 pm »
Аз съм 100% съгласна с Кисела, абсолютно същото и аз знам за него.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #303 -: Октомври 11, 2012, 17:01:51 pm »
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.

ти сериозно ли си вярваш, че ако е пречел с нещо на "върхушката", тя е щяла да го остави толкова години да води най-гледаното предаване по единствената телевизия? :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #304 -: Октомври 11, 2012, 17:22:00 pm »
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.

ти сериозно ли си вярваш, че ако е пречел с нещо на "върхушката", тя е щяла да го остави толкова години да води най-гледаното предаване по единствената телевизия? :)



И не само това.
Нямам нищо против хората, принудени да сътрудничат поради изнудване, шантаж, насилие, заплахи за семейството им. Не съм и аз този, имащ правото точно тези хора да критикува или съди.
Тези, нищо не им липсващо в онези години, но доброволно приели да сътрудничат, също не осъждам. Просто губя всякакво уважение към тях. Защото нямаха мотиви за това, а го правеха само от кариера.


Относно Жан Валжан, "невинния"- на Бг плебеи и простаци, наречени благозвучно -"комунисти", все някой им пречеше. То не бе "врага" ( дето такъв нямаше), то не бяха "външни фактори", времето, сезона, слънцето и т.н. . Всъщност, на Бг плебеи и простаци, с нежното име -"комунисти", единственото което им "пречеше", бе тяхната пълна некадърност и невежие да решат и най-малкия държавен проблем. Не можещи да разделят сламата дори и на две кокошки среден размер, тези Бг "нежни цветчета на идеологията" си бяха в действителност- простички, плебеи, недоучени, и некадърни. Тези обаче им "прелести на характера", не им пречеха да "пречат" и съсипват, що кадърно и свястно съществуваше на Бг почва... 55 години.

Просто и ясно.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 17:26:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #305 -: Октомври 11, 2012, 18:45:54 pm »
Аз също си задавам тези въпроси за Кеворкиян, но го харесвам и не намирам друго телевизионно предаване в подобен формат, което да се приближава до неговото. Радвам се, че пак има "Всяка неделя".

Много падна стандартът по отношение на ерудицията и поведението пред камера на журналиста, сериозността на обсъжданите и разследваните теми, професионализма на екипа зад предаването...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #306 -: Октомври 11, 2012, 19:13:30 pm »
Аз също си задавам тези въпроси за Кеворкиян, но го харесвам и не намирам друго телевизионно предаване в подобен формат, което да се приближава до неговото. Радвам се, че пак има "Всяка неделя".

Много падна стандартът по отношение на ерудицията и поведението пред камера на журналиста, сериозността на обсъжданите и разследваните теми, професионализма на екипа зад предаването...

Там съм и аз. И докато допреди 10-ина години подскачах на думата "агент" и бях в състояние да зачеркна всичко, постигнато от дадена особа, днес смятам тези си разсъждения за незрели и наивни.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #307 -: Октомври 11, 2012, 20:04:46 pm »
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.

ти сериозно ли си вярваш, че ако е пречел с нещо на "върхушката", тя е щяла да го остави толкова години да води най-гледаното предаване по единствената телевизия? :)


тя говори за Жан , не за Кеворкиян


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #308 -: Октомври 11, 2012, 20:14:11 pm »
според мен е абсолютно несериозно министър председателят на една държава, да казва, че същата държава имала финансов ресурс, но той бил недостъпен за правителството й? значи или финансовият ресурс е бил частен или правителството е било толкова нескопосано, та не е успяло да изтегли собствените си пари.

колкото до кеворкян няма начин да си журналист от такъв калибър в тоталитарна държава и това да е дошло без съответната цена. не зная обстоятелствата около това как и защо е бил "агент", и не мога да коментирам, мога само да се надявам, че ако аз съм била на неговото място съм щяла да направя избор, от който аз после да не се срамувам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #309 -: Октомври 11, 2012, 21:22:14 pm »
според мен е абсолютно несериозно министър председателят на една държава, да казва, че същата държава имала финансов ресурс, но той бил недостъпен за правителството й? значи или финансовият ресурс е бил частен или правителството е било толкова нескопосано, та не е успяло да изтегли собствените си пари.
Имала е ресурси в чужбина преди 1989та , които са си оснали в нечии джобове след това. Идеята на това изказване е, че България не е била фалирала от системата, а от тези които са я окрали изполвайки смяната , поне аз така го разбирам.
Истина е, че Жан не се е облагодетелствал от властта. Хората се скъсаха да го плюят, но той се оказа един от най-честните от тях. Може да е некадърен за позицията, която е заемал, това е друга работа, но не е крадец.

докторе, неведъж съм казвала, че дядовците ми бяха комунисти. Нямам от какво да се срамувам.  Никой от тях не е бил това, което вие непрекъснато описвате. Нито са били простаци, нито са били некадърници или невежи, нито недоучили. Единият беше професор, другият пилот. Така че не е редно да характеризирате всички еднакво. Аз ако съм толкова проста колкото тях и направя това, което те са направили, значи добре съм се оправила в живота, така смятам.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #310 -: Октомври 11, 2012, 21:40:08 pm »
И аз като kisela знам същото за Жан Виденов, както че и нещо или някого му е пречил - не си спомням вече. Преподавал ми е - много готин и начетен :-)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #311 -: Октомври 11, 2012, 21:58:21 pm »
според мен е абсолютно несериозно министър председателят на една държава, да казва, че същата държава имала финансов ресурс, но той бил недостъпен за правителството й? значи или финансовият ресурс е бил частен или правителството е било толкова нескопосано, та не е успяло да изтегли собствените си пари.
Имала е ресурси в чужбина преди 1989та , които са си оснали в нечии джобове след това. Идеята на това изказване е, че България не е била фалирала от системата, а от тези които са я окрали изполвайки смяната , поне аз така го разбирам.
Истина е, че Жан не се е облагодетелствал от властта. Хората се скъсаха да го плюят, но той се оказа един от най-честните от тях. Може да е некадърен за позицията, която е заемал, това е друга работа, но не е крадец.

докторе, неведъж съм казвала, че дядовците ми бяха комунисти. Нямам от какво да се срамувам.  Никой от тях не е бил това, което вие непрекъснато описвате. Нито са били простаци, нито са били некадърници или невежи, нито недоучили. Единият беше професор, другият пилот. Така че не е редно да характеризирате всички еднакво. Аз ако съм толкова проста колкото тях и направя това, което те са направили, значи добре съм се оправила в живота, така смятам.

Моля да не бъркате идеалистите "комунисти" ( които всъщност си бяха не комунисти, а социал-демократи) от преди 1944 или малко след това, или просто хуманните натури, кръстили се поради това "комунисти", с реалните комунисти, които съсипаха България. Много пъти съм казвал, че комунистите нямат монопол върху социалната чувстителност на едно общество. Всъщност- те са последните, които могат да парадират че имат каквато и да е била социална "чувствителност" щом оставяха хора с по 40 години трудов стаж с "пенсии" по 100Е. Или с 3-4 млн Бг навън, емигранти.
Ако не се срамуваме всички днес на какъв хал е България като държава и общество, тогава не се срамуваме от комунистите. Ако се срамуваме- тогава значи търсим друг, по-успешен модел.
Просто и ясно.

Не е важно дали Жан Валжан е бил честен,или не.
Важното е какво е направил за Бг когато стана МП. Нищо не направи- набута я в пропастта. Беше и арогантен, нагъл и безпардонен. Нямаше и малко мозък, да не приема поста, щом е ясно, че не е кадърен за него. Впоследствие оправданията са дупка в морето- бедата дойде, за съжаление- не сама.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 22:05:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #312 -: Октомври 11, 2012, 22:14:47 pm »
Сигурно го има някъде цялото интервю,на нова плей...Аз не го намерих.Много точно говори Жан.И от позицията на врмето отчитам,че е бил прав.Аз не съм комунист,а само един заблуден идеалист...,който вярваше...Това обаче не ми пречи да призная качествата на опозицията,това е коректно.
А Кеворкян ми е фаворит сред журналистическата гилдия и го приемам с недостатъците му на плазмодий.Обаче е много умен.Има рубрика в един вестник,там беше писал:"Не може субект с тъмно минало да ни води към светло бъдеще."Истинско е.

 ivanita,къде си слушала лекциите му?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #313 -: Октомври 11, 2012, 22:17:17 pm »
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.
ти сериозно ли си вярваш, че ако е пречел с нещо на "върхушката", тя е щяла да го остави толкова години да води най-гледаното предаване по единствената телевизия? :)

Всички умни хора в Бг преди 1989 се заиграваха с комунистите. Защото нямаше друг път. Те си мислеха че ще използват комунистите за да се "отоварят" ( както руснаците го казват),  но не разбраха че, тангото с комуниста е както прегръдката на отровната змия. Георги Марков това го изпита на собствен гръб... той никога не е бил дисидент вътре в България. Напротив. Аз не вярвам на него, когато пишеше например, че слизайки от върха след една среща с бригадири, и усетил техните погледи върху новата му кола, внезапно поискал да бъде като тях. Но аз приемам неговото проглеждане като естествено, подразбираемо се. Изобщо- не обичам да съдя по морални теми- винаги е неправилно.
Исках просто нашите "десиденти" като Кеврокян да са като Хавел, или Валенса. Непоколебими, твърди, безпощадни с комунягите. Но ние в Бг си бяхме и си оставаме роби. С главна буква.
Мазни, угодливи роби, с двоен морал, етика, сметки. Гадно.
Ние никога не се съвзехме от 500-те години иго. Съмнявам се дали и изобщо това вече е възможно.

Много обичам " Да обичаш на Инат"- там точно, подсъзнателно е показано цялото блато, в което живеехме, моралното ни пропадане, невидимо за окото, просто защото, когато си до гуша в л...на не го забелязваш. Особено и ако цял живот си живял така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #314 -: Октомври 11, 2012, 22:20:31 pm »
Продължавайте в същия дух и го изкарайте жертва Жан Виденов.

Зимата на неговото управление беше кошмарна, с хиперинфлация, "откраднато" жито и социални бунтове пред парламента. Същия този парламент го пазеше брат ми, който отбиваше войнишката си служба тогава - направо повикаха армията, толкова се бяха уплашили управленците.

Донякъде съжалявам, че разгневените не напукаха канчетата на овластените тогава. Може би сега България нямаше да е все така безропотно страдална, късопаметна и опропастена.

П.П. Всъщност, благодарение на Жан Виденов и ужаса от онази зима аз емигрирах. Халал, да е жив и здрав, че ме уплаши достатъчно.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 22:28:22 pm от цигу »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #315 -: Октомври 11, 2012, 22:23:55 pm »
Продължавайте в същия дух и го изкарайте жертва Жан Виденов.

Зимата на неговото управление беше кошмарна, с хиперинфлация, "откраднато" жито и социални бунтове пред парламента. Същия този парламент го пазеше брат ми, който отбиваше войнишката си служба тогава - направо повикаха армията, толкова се бяха уплашили управленците.

Донякъде съжалявам, че разгневените не напукаха канчетата на овластените тогава. Може би сега България нямаше да е все така безропотно страдална, късопаметна и опропастена.

Цигулчице- те, хората, Бг, ЗАБРАВИХА. В сладкия блясък на "моловете", мъничко по-лекия живот, кредитната експанзия.
Най-силната страна на комунистите е забравата.
След това те идват, излъскани, "нежни", оправдаващи се, "социални", грижещи се за "страдащите", намиращи предлози за това или онова, открито манипулиращи.
Разчитащи че НИКОЙ ТОЧНО не помни.
Да, ама- не.

Основния лозунг на комунистите- набутайте раята в блатото, до уши в мизерия.
Тогава и чашката прекрасно швейцарско кафе ще им се стори като "голяма крачка в благоденствието" от наша ( комунистическа) страна.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 22:26:53 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #316 -: Октомври 11, 2012, 22:30:00 pm »
цигу, аз пък бях от онези дето мръзнеха по улиците. само дето няма да забравя един възрастен човек, който каза, че сме били заслужавали да ни застрелят с картечницата. та така с армия и картечници се пазеха. но има нещо друго - тоталитарността е състояние на ума, както и мизерията и затова толкова трудно се излиза от тях.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #317 -: Октомври 11, 2012, 22:45:43 pm »
Верно,че е малко странен и какво ли не говореха едно време за него...ама то е било защото е пречел на върхушката.

ти сериозно ли си вярваш, че ако е пречел с нещо на "върхушката", тя е щяла да го остави толкова години да води най-гледаното предаване по единствената телевизия? :)


тя говори за Жан , не за Кеворкиян

аха, ОК. от написаното останах с впечатление, че говори за Кеворкян.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #318 -: Октомври 11, 2012, 22:50:29 pm »
цигу, аз пък бях от онези дето мръзнеха по улиците. само дето няма да забравя един възрастен човек, който каза, че сме били заслужавали да ни застрелят с картечницата. та така с армия и картечници се пазеха. но има нещо друго - тоталитарността е състояние на ума, както и мизерията и затова толкова трудно се излиза от тях.

има и нещо трето - мизерията като състояние на духа е характерна за всички времена и епохи. никой не е застрахован и често виждаме примери за това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #319 -: Октомври 11, 2012, 23:57:51 pm »
джам, напълно съм съгласна, и мизерията  и тоталитарното мислене се прояват постоянно в ежедневието ни, един такъв пример е нетолерантността към различията и заглушаването по всякакъв начин на мнения, различни от твоето.