0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #920 -: Март 26, 2013, 14:07:49 pm »
За кравешка я продават. От био отглеждани крави ;)

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #921 -: Март 26, 2013, 14:10:17 pm »
е поне "луда крава" няма хванете :lol:

съжалявам за спама, но това е супер несериозно, защото такива неща се продават на този на който могат да бъдат продадени. на мен защо никой не се пробва да ми ги продава не знам :lol:
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #922 -: Март 26, 2013, 14:12:37 pm »
Продават я за пари,Миш.И така имунитет не се гради.Ти живей нездравословно,яж боклуци,пий до откат(макар и разредено с МИНЕРАЛНА ВОДА),пуши и не се движи и чакай на кравата да ти създаде имунитета.
Ми-няма да се получи.
За печалбарство става въпрос,разберете!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #923 -: Март 26, 2013, 14:18:03 pm »
StefiZ, преди време се бях хванала като представител на една голяма фирма, няма да й споменавам името. Приятелка (с момиченце на 2-3 годинки беше тогава) ме заведе. Та те предлагат коластра. Ако знаеш колко "аргументирано" обясняват колко е полезна, та направо започваш да имаш чувството, че това е някакъв елексир, с който само с по 1 с.л.на ден ще се отървеш от всичките си проблеми, направо ще се преродиш и започваш нов живот на чисто.
Тогава не бях майка, някак си не ми беше на дневен ред тази тема и се заслушах...
Сега е абсурд и две думи да изслушам от такива месии.
Но моята приятелка даваше на детето си, изнемогваше за пари, но я купуваше като последна надежда, че даже си и беше внушила, че й помага и детето се "позакрепило".

Естествено, че е за пари, Киселче, душата си продаваме за пари...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #924 -: Март 26, 2013, 15:36:29 pm »
Това пък с коластрата е такава простотия, че не знам какво друго да да го нарека. разбирам хора да се подлъжат, но лекари... това е страмно за белите им престилки, дето уж са си ги заслужили. дори и човешка да е, пак няма да има ефект. Просто ще си я хранослмелим както всеги друг протеин.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #925 -: Март 26, 2013, 17:40:03 pm »
напълно съм съгласна с боби, на мен на няколко пъти лекари ми предписват хомеопатия за детето и за други болни в семейството (вомитусхийл, не знам как не са ти го предписали, буболина, спира всякакво повръщане  :wink:)

еми не може да няма нито едно изследване, което да показва, че има поне някаква ефективност хомеопатията, а лекари да я предписват. не е трудно НЯМА НИТО ЕДНО ЗА ЦЯЛАТА ХОМЕОПАТИЯ ВЪОБЩЕ, не е като да трябва постоянно да четат и да се информират кои работят и кои не. ако нещо работи само когато му вярваш, го наричаме религия, а не медицина. и това го казва човек, дето се занимава с "говорещи терапии" и знае много добре каква е връзката между ума и тялото.

а между другото, ако са био-гледани кравите вероятността да фанат луда крава май е по-голяма :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #926 -: Март 26, 2013, 20:32:14 pm »
Ето Ви един пример, колко още имаме да работим, за да постигнем едно средно, приемливо ниво в Бг:

( простете за критичността професоре, но щом Вие ясно не можете да формулирате, как това да стане в Бургас?????? )
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494406.new;topicseen#new

"...При пилорната стеноза повръщанията започват след 15 - 25 ден. Те са веднага след всяко хранене, изведнаж и като на фонтан, повръща цялата храна. "

Всъщност, нещата стоят така:

* началото на оплакванията са ОТ 3 седмица ( 21 ден от раждането) като може да има оплаквания в ДИАПАЗОНА от 1 седмица СЛЕД раждането, до ОКОЛО 18 СЕДМИЦА след раждането. По статистически данни, 90-95% от децата се диагностицират във възрастта от 3-тата до 12 седмица след раждането. Следователно, написаното по-горе не е коректно медицински.

* Класическите симптоми на пилорна стеноза са-повръщания или връщания БЕЗ примес на жлъчно съдържимо, които МОГАТ да станат "на фонтан" ( но може и да не), след които епизоди- детето е гладно. Повръщанията (съответно-връщанията) могат да са, ИЛИ след ВСЯКО хранене, или НЕ след всяко такова ( интермитентни). В повърнатото може да има тъмнокафяви нишки. Вследствие на описаното, детето започва да проявява симптоми на дехидратация, лош прираст и/или загуба на тегло, намален обем на урината и/или шок.

"...Ако повръщанията се появяват веднага след раждането, но не са обилни и не след всяко хранене, а нощно време стомашната течност изтича през устата върху възглавничката, тогава става дума за рефлукс."
Абсолютно погрешно. Подобни съждения водят до пропуски в диагнозата. Защо? защото:

* няма "веднага след раждането". Има ТОЧНО определен интервал. "Веднага" за някого може да е- "седмица след", а за друг- " 3 дена след". И "седмица след"- може спокойно да е ранна изява на пилорна стеноза.

Извод- в главите ни е каша. Пълна.
Не можем точно да дефинираме симптомите така, че интерпретацията да НЕ Е ДВУСМИСЛЕНА, нито да позволява ДВУСМИСЛЕНОСТ, объркване.
Говорим "на едро", нямаме чувство към детайлите, не познаваме нещата В ПОДРОБНОСТ, В ДЕТАЙЛИ = предпоставка за ГРУБИ ПРАКТИЧЕСКИ ГРЕШКИ= Руска Медицина на Бг почва! Именно това имам пред вид като говоря и пиша за->> ПРОМЯНА в БГ Медицински маталитет.

Какво следва от фразата-

"...Те са веднага след всяко хранене, изведнъж и като на фонтан, повръща цялата храна." ?

* Ако не са веднага и след всяко хранене ( а те не са веднага и/или СЛЕД ВСЯКО, задължително) = НЕ е пилорна стеноза = ГРЕШНО-Може да е пилорна стеноза!
* Ако не са като " на фонтан" ( а те не е ИЗОБЩО задължително да са "на фонтан") - не е пилорна стеноза= ГРЕШНО-Може да е пилорна стеноза.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 21:06:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #927 -: Март 27, 2013, 00:57:47 am »
Така като чета Андреа моеж и пилорна стеноза да е имала. Ама нашето започна след 2 месеца някъде.


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #928 -: Март 27, 2013, 11:54:16 am »
Отдавна се каня да питам за нашия проблем и се чудех къде ли е темата?
Отглеждам си нудистка osi_12.Всичко започна от безобидно подканяне и приучаване с похвали да се съблича,че ще ходим в банята-около 1,5г.
Харесва и всичко,което завършва с похвала.Обаче сега с повод и без повод решава да се съблича :oops:.Няколко пъти вечер с баща и решаваме,че вече ни подканя за банята...обаче веднъж преди месец някъде започна да се разхвърля в едно кафене.Всички и се радваха и усмихваха,и Бузана много доволна.
И като казах НЕ и спрях ентусиазмът и взе че се тръшна,щото не можа да си довърши стриптиза.Голям рев падна и се наложи да се изнесем на бегом.
Днес пак ми го направи това.Как да обясня,че не трябва да се съблича където си реши?
Тя може би търси вниманието на всички хора...ама това е невъзможно...
Иначе си се заиграва и сама,пее и говори нещо си....а понякога я намирам гола,ама всичко сваля,и памперса даже.
« Последна редакция: Март 27, 2013, 12:11:15 pm от jam »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #929 -: Март 27, 2013, 12:13:01 pm »
kisela2000, питането ти не е за тук, а по-скоро за месечната тема на майките. описваното от теб явление е нормално и ако прелистиш няколко добри книги за отглеждане на малки деца, със сигурност ще го срещнеш коментирано там.
моля, не пускай голи снимки на детето си или на други деца в публичното пространство - не знаеш в чии ръце могат да попаднат. редактирала съм ти постинга.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #930 -: Март 27, 2013, 12:15:29 pm »
ok.
за мен това си е проблем,Джам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #931 -: Март 27, 2013, 12:23:11 pm »
разбира се - всички имаме постоянно проблеми при отглеждането на децата. заповядай в месечната тема, там точно такива неща бистрим и умуваме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #932 -: Април 01, 2013, 19:16:51 pm »
Густав Клим
" ... Изкуството е линия около твоите мисли."
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #933 -: Април 01, 2013, 19:19:32 pm »
Сезан, Реноар, Моне, Огюст Роден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #934 -: Април 01, 2013, 19:24:08 pm »
Комо, Италия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #935 -: Април 01, 2013, 19:30:30 pm »
Толкова красиви места има по света...

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #936 -: Април 01, 2013, 21:22:54 pm »
Толкова красиви места има по света...


И аз я харесвам,само като турист.За постоянно не става за живеене.И там ги е хванала яко кризата.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #937 -: Април 01, 2013, 22:40:44 pm »
Комо, Италия.
Вратите на Рая :)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #938 -: Април 02, 2013, 14:43:03 pm »

jam,ако може да ми дадеш добри автори и заглавия.Страхувам се,че изпускам ситуацията.Ако ги има в онлайн книжарниците-още по-добре.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #939 -: Април 02, 2013, 15:34:30 pm »

jam,ако може да ми дадеш добри автори и заглавия.Страхувам се,че изпускам ситуацията.Ако ги има в онлайн книжарниците-още по-добре.

kisela, предполагам за детето питаш? аз съм чела няколко книги:

1. Спок
2. Додсън - Изкуството да бъдеш родител
3. Какво да очакваме - има 2 тома, през първата година и от 12 до 36 месеца
аз я имах на английски, първия том знам, че го има и на бг, за втория не съм сигурна. много добра книга.
http://www.amazon.com/Expect-Toddler-Years-Arlene-Eisenberg/dp/B0071Z1C4K/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1364906032&sr=1-1&keywords=what+to+expect+the+toddler+years
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!