0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #720 -: Декември 29, 2012, 16:06:41 pm »
М-и, ми то бива кротко моето дете, ама чак пък толкова.  :) И това не пречи да си има чат пат синини от падания.
Под изоставане имам предвид, че много по-късно започва да прави неща, които уж са характерни за по-ранна възраст. Почти с нищо не си играе, не "подскача" от радост от каквато и да е играчка.. А бе, не знам как да го обясня- малко странен ми се вижда. :) Просто като гледам връстниците му, а и малко по-малки, какви са и какво правят, а мойто не може и почвам да се шашкам. Пък бъзлив -за трима.  :DСега от доста време зор да ходи, ама сам не иска да се отпусне. Търси си пръстче да се хване.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #721 -: Декември 29, 2012, 16:19:52 pm »
Иванита у дома две деца, две вселени!

Едно единствено нещо направиха по-едно и също време в развитието си
и това е прохождането на 1 година и 3 месеца, през две години .
Подчертавам не съм им давала никакъв зор.
"Късно било", не знам кво си....решиха станаха и тръгнаха!

Относно страха, аз го наричам "предпазливост" все пак са мъже  :P,
Ето излъгах и друго нещо направиха едновременно -
Митака се пусна по пързалка заедно с Калина...той на 4, тя на 2.
Той с помощ, тя с главата напред... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #722 -: Декември 29, 2012, 23:08:55 pm »
И моят е от пъзльовците. Затова пък ми е мирна главата. Знам, че като му се стори високо, няма да тръгне да скача, а ще се спре и ще ме викне.  8)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #723 -: Декември 31, 2012, 10:17:53 am »
Търси си пръстче да се хване.
Страх го е, затова. Ивана обикаляше цялата къща държешки се за нещо близо 5 месеца, от както се изправи, но все я беше страх да се пусне. Нормално е.
На една позната синът и проходил като се хванал за собственото си ухо и така държейки го тръгнал :-).


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #724 -: Декември 31, 2012, 14:46:37 pm »
Докторе, благодаря Ви още веднъж за мнението, както и на всички, които се включиха.

Желая ви много успешна нова година!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #725 -: Януари 01, 2013, 12:29:57 pm »
Честита Нова Година! Пожелавам на всички здраве, щастие, любов,а сълзите да са само от радост!
И един музикален поздрав на който моето слънце спи в момента  :)
http://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #726 -: Януари 02, 2013, 22:06:30 pm »
честита нова година! да сме живи и здрави и да са ни живи и здрави децата!

моето пък се бави да му никнат зъбите, ей за това нищо не мога да направя :wink:
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #727 -: Януари 03, 2013, 23:03:24 pm »
Честита Нова година, Докторе!
Нека е пълна с радост, благи вести и удовлетвореност от свършеното!
Здрав да сте!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #728 -: Януари 05, 2013, 01:19:04 am »
На една позната синът и проходил като се хванал за собственото си ухо и така държейки го тръгнал :-).

Ооооох тия деца ще ме уморят  :lol: :lol: :lol: Душичка, намерил си е начин да проходи :)


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #729 -: Януари 05, 2013, 14:36:48 pm »
джиджи, сигурно е чел барон фон мюнхаузен и е решил да приложи челен опит, важно е да има винаги за какво да се държиш.  :)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #730 -: Януари 06, 2013, 13:23:04 pm »
Честита нова 2013г. записвам се и аз в темата. Ще я следя с интерес  :flower:
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #731 -: Януари 08, 2013, 14:20:05 pm »
Искам от все сърце и с много благодарност да поздравя Д-р Бърди с Новата 2013 .
Докторе, желаем Ви много , много здраве , хармония и щастие!  Доброто да Ви се  връща  . Благодарим за всичко , което сте направил за нас. :balk_81:


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #732 -: Януари 08, 2013, 18:11:10 pm »
:)

"Съдбата, "желаещият" го води. "Нежелаещият"- го влачи."
"Ducunt volentem fata, nolentem trahunt»"

Сенека
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #733 -: Януари 08, 2013, 18:14:00 pm »
Търси си пръстче да се хване.
Страх го е, затова. Ивана обикаляше цялата къща държешки се за нещо близо 5 месеца, от както се изправи, но все я беше страх да се пусне. Нормално е.
На една позната синът и проходил като се хванал за собственото си ухо и така държейки го тръгнал :-).

Не е "страх". Търсене на опора е. Даваща чувство на сигурност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #734 -: Януари 08, 2013, 23:46:56 pm »
също така нагледен пример за удивителният процес на интернализация - пръстът на мама(гърдата, мама) - моето ухо (мое е, но е нещо, за което мога да се хвана) - усещането, че имам вътрешна упора. чудно нещо е човешкият ум.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #735 -: Януари 09, 2013, 13:35:09 pm »
Докторе, обещах ви да Ви пиша за работата на колегите Ви в детската хирургия на Пирогов: Лекарите се преобличат в една ниша в болничния коридор, там са им шкафчетата, няма лично пространство.  Дневна или нощна смяна , няма почивка, всичко е нон-стоп, работи се в една операционна. Случаите се степенуват, евентуално при два спешни, се трампи операционната на детската травматология ако е свободна. Нощна смяна двама лекари покриват операции, кърмаческо и детско отделение, всяко от тях със стаи обща хирургия и коремна хирургия и две реанимации - бебешка и детска. Може да разчита на някаква помощ единствено на колега от приемен кабинет. В момента тече ремонт, лекарите стая нямат, епикризите се пишат "на крак", в коридора е слалом от легла, апаратура и кувьози. Персоналът се грижи за техниката, но при прахоляка от ремонта е почти невъзможно. Анестезиолозите провеждат интервюто преди операция някъде в някое пространство, което намерят. Както се изрази един доктор : "Тук сме в Тазмания и незнаем кога ще приключи". И това е жалко, много жалко, защото на края на смяната виждаш изморените погледи и въпреки всичко идват, интересуват се от пациентите, особено по-тежките операции се обсъжат на нещо като консилиум на първа визитация. Направи ми и впечатление, че не правят разлика кое дете е българче, кое циганче, какъв ти е социалния или финансовия статус. За разлика от Майчин дом не ми бе споменато , че Пирогов е държавна болница и трябва да си купя примерно превързочни материали. Никой и за нищо не ми поиска пари (освен за престоя за придружител, регламентиран от самата болница).
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #736 -: Януари 09, 2013, 15:18:40 pm »
Успешна нова година на всички!

Много хубава мисъл, д-р Бърди! Да сте жив и здрав, достойно е за уважение, че не спирате да се включвате в помощ на майките. Дано не ви натоварваме твърде много.

Прочетох и си припомних вашето мнение за масажите и гимнастика. Искам обаче да коментирате, ако имате възможност и т.нар. "водни закалителни процедури" - обтривания и обливания на бебето и детето с постепенно понижаваща се температура. Това важно ли е? Препоръчвате ли го на родителите на вашите пациенти. Не съм практикувала този тип закаляване с дъщеря ми, чудя се важно ли е да не го пропусна с бебето.
И още нещо - в литературата има различия относно това при каква температура е удачно да се извеждат бебета навън през студените дни - над 0 или над минус 10 градуса? Вие какъв съвет давате?

Лейди11, благодаря за споделеното, дано не се налага, но все пак, хубаво е да се съчетават професионализъм и човещина, въпреки всичко
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #737 -: Януари 09, 2013, 15:20:23 pm »
Успешна нова година на всички!

Много хубава мисъл, д-р Бърди! Да сте жив и здрав, достойно е за уважение, че не спирате да се включвате в помощ на майките. Дано не ви натоварваме твърде много.

Прочетох и си припомних вашето мнение за масажите и гимнастика. Искам обаче да коментирате, ако имате възможност и т.нар. "водни закалителни процедури" - обтривания и обливания на бебето и детето с постепенно понижаваща се температура. Това важно ли е? Препоръчвате ли го на родителите на вашите пациенти. Не съм практикувала този тип закаляване с дъщеря ми, чудя се важно ли е да не го пропусна с бебето.
И още нещо - в литературата има различия относно това при каква температура е удачно да се извеждат бебета навън през студените дни - над 0 или над минус 10 градуса? Вие какъв съвет давате?

Лейди11, благодаря за споделеното, дано не се налага, но все пак, хубаво е да се съчетават професионализъм и човещина, въпреки всичко
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #738 -: Януари 10, 2013, 07:17:45 am »
В Пирогов са страхотни. Ние се наложи да отидем до там като бяхме в България и ме изумиха с бързите и професионалните си действия. Познавам лично една бивша старша сестра от спешното и също ни е много близък един от ортопедите, та съм чувала доста истории за това какво се прави там и по колко пациента им минават през ръцете. Направо е за възхищение.
Колкото до апаратурата, която била в прах от ремонта - това е проблем на изпълнителната фирма и болничните шефове, да се предпазват тези неща, когаот тече ремонт. Има си начини праха да не излиза от района който са отцепили за ремонт.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #739 -: Януари 10, 2013, 11:31:00 am »
ама боби, аз доколкото разбрах няма отцепен район за ремонт. скоро имаше един филм как точно там се оперира на отворен прозорец, щото няма вентилационна система. те мисля след една серия такива предавания започнаха ремонта, но може и да греша.