0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #700 -: Декември 25, 2012, 15:54:28 pm »
Честита Коледа на всички и специално на доктор Бърди и неговото семейство! Докторе, пожелавам ви всяка Ваша мечта да бъде реалност, всяка Ваша трудност да бъде преодоляна с лекота и най-вече Ви желая здраве!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #701 -: Декември 26, 2012, 16:20:27 pm »
Честито Рождество, докторе! Честита Коледа и на всички останали!
Желая ви най-вече здраве, защото без него, всичко останало губи смисъл!
Спорна и ползотворна да бъде идната година!
Бъдете благословени!


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #702 -: Декември 26, 2012, 17:59:56 pm »
Д-р Бърди, Честито Рождество и от нас. Бъдете здрав Вие и цялото Ви семейство. Огромни благодарности за всички получени съвети.
Здрава и щастлива Нова година на всички останали!
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #703 -: Декември 26, 2012, 18:24:43 pm »
Честита Коледа, Д-р Бърди! Бъдете здрави и щастливи у дома! Благодаря Ви!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #704 -: Декември 26, 2012, 22:09:54 pm »
Честито Рождество Христово!
И Весела Коледа Докторе,Благодаря че се грижите и за нас......
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #705 -: Декември 28, 2012, 21:00:27 pm »
Докторе, желая Ви щастлива и успешна Нова година!!!
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #706 -: Декември 28, 2012, 23:42:32 pm »
Докторе, да сте жив и здрав! Благодаря Ви, че ни помагате!

Момичета, мисля, че тук е мястото да попитам нещо. Имам приятелка с бебе на 2.5 месеца. Педиатърката й, сравнително модерна, около 40-те на възраст, й дала книжка с упражнения за бебето, наречена "Дневникът на мама". Въпросната включвала вдигане на ръцете, свиване, колело на краката, жаба, разтягане, да се обръща и да стои по корем. И момичето се оплаква, че бебето било мързеливо. Не искало да си прави упражненията. Някъде имам спомен, че докторът беше споменал, че тези упражнения едва ли не са тормоз за детето. Извинете, ако бъркам! Казах й, че според мен са напълно излишно и да остави малката на мира. Във втора страна раждам и дете гледам и досега никой не ми е споменавал за никакви упражнения. Бихте ли споделили опит?

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #707 -: Декември 28, 2012, 23:54:27 pm »
Пред кабинета на нашия педиатър има снимки на такива упражнения, тук наистина много хора ги "спазват" и стриктно изпълняват. Нашия герой главата си държеше доста добре още след 10-ти ден, но по корем никога не е стоял. Упражненията категорично не ги харесваше, както и масажите и не сме ги правили. С нищо не му се е забавило развитието, много жив и жилав, всичко му е наред. Може и да е мързеливо бебето, ама да дойде да изкара един ден у нас  :D после ще спре да му търси кусури на детето. Сега кръстосваме ръце и се протягаме като се сетя или като видя, че се протяга сам, по-скоро е игра.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #708 -: Декември 29, 2012, 00:19:17 am »
Аз масажи му правих няколко месеца, докато не започна да се върти като пумпал. Не знам дали му харесваше, но на мен - да. След това спеше като къпан поне няколко часа. И аз бях доволна.  :lol: Не че са били крайно необходими, но поне не съм забелязала да са му неприятни. Ако ревеше, нямаше да го закачам изобщо, пък било то и да не изпълня заръките на педиатърката.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 00:22:41 am от blue_sky »

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #709 -: Декември 29, 2012, 00:34:24 am »
Блу, освен ако детето има проблем и му е нужна физиотерапия, назначена от специалист, тези упражнения са ненужни.
За едно дете е важно да има свобода на движенията, тоест да не прекарва принудително дълго време в количка, столче или на ръце.

Движенията на всяко дете, което свободно изучава и овладява тялото си, са ефективни, икономични и грациозни. Освен досадата, опасността от подобно участие на родителя в моторното развитие е, че детето може да свикне да прави определни неща само с помощ, както например при воденето за ръка на дете, което не е готово да ходи.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #710 -: Декември 29, 2012, 00:55:18 am »
цигу, м-и, благодаря ви за мненията! Детето категорично няма проблем.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #711 -: Декември 29, 2012, 11:15:49 am »
Докторе, да сте жив и здрав! Благодаря Ви, че ни помагате!

Момичета, мисля, че тук е мястото да попитам нещо. Имам приятелка с бебе на 2.5 месеца. Педиатърката й, сравнително модерна, около 40-те на възраст, й дала книжка с упражнения за бебето, наречена "Дневникът на мама". Въпросната включвала вдигане на ръцете, свиване, колело на краката, жаба, разтягане, да се обръща и да стои по корем. И момичето се оплаква, че бебето било мързеливо. Не искало да си прави упражненията. Някъде имам спомен, че докторът беше споменал, че тези упражнения едва ли не са тормоз за детето. Извинете, ако бъркам! Казах й, че според мен са напълно излишно и да остави малката на мира. Във втора страна раждам и дете гледам и досега никой не ми е споменавал за никакви упражнения. Бихте ли споделили опит?
Никой и никъде не прави такива неща.
Освен по специални, изолирани показания, свързани с патология.

Посочения факт показва пещерното ниво на Бг Педиатрия, за съжаление. Защо?

* грижите за кърмачетата до 12 м възраст са основа на Педиатричното "майсторство". Те ( грижите) се изчерпват с прости неща, макар и десетки. И с неправенето на ред глупости, с които сами си създаваме проблеми, които нямаме.
* Тези "прости неща" се изчерпват с класически и издържали времето си подходи КАК най-вече да не си създаваме проблеми там, където ги нямаме. И да не намираме проблеми там, където не съществуват, измисляйки си ги. Последното е "коронен" номер на Бг Педиатрия от 1944 и насам- измислянето на "проблеми" и "подходи" за третиране на несъществуващи такива.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 11:27:31 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #712 -: Декември 29, 2012, 11:18:41 am »
Блу, освен ако детето има проблем и му е нужна физиотерапия, назначена от специалист, тези упражнения са ненужни.
За едно дете е важно да има свобода на движенията, тоест да не прекарва принудително дълго време в количка, столче или на ръце.

Движенията на всяко дете, което свободно изучава и овладява тялото си, са ефективни, икономични и грациозни. Освен досадата, опасността от подобно участие на родителя в моторното развитие е, че детето може да свикне да прави определни неща само с помощ, както например при воденето за ръка на дете, което не е готово да ходи.

Всякакво насилствено разгъване на крайници при деца до 6 м, когато те физиологично са във флексия, причинява болка. Затова апропо, много деца плачат когато ги обличате в тесни форми и дрешки.

Никакви "упражнения" на здрави деца не са нужни, необходими, помагат с нещо.
"Чавдаровизацията" на Бг педиатрия води до пещерни състояния на краен примитивизъм.
За съжаление, "Чавдаровизацията", "Мустаковизацията" ( абсурдна злоупотреба с лекарства, с цел поддържане на "мита" на собствената "фирма") и още други "модернизац...ации", бедната Бг Педиатрична реалност не е в състояние да "вдигне", без да се срине окончателно.

"Никакви "гимнастики" и "упражнения" не могат да възродят или компенсират липсващ централно-мозъчен субстрат." Има се пред вид, че централно-мозъчни увреждания с липса на субстанция, отговорна за редица функции, не може да бъде заместена с "гимнастики" и "упражнения".

Роналд С Илингуърт.

Книжката на този гигант на ПРАКТИЧЕСКАТА ( а не книжно-гризаческата "университетска" Бг "Педиатрия" ) трябва да бъде настолно четиво за всеки, искащ да опознае "тайните" на  нашата специалност.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 11:36:37 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #713 -: Декември 29, 2012, 11:51:26 am »
Аз тъкмо си се чудех дали НЕправенето на тези упражнения и масажчета, които ги дават по почти всички книжки,  имат нещо с развитието на детето. Защото аз определено не бях стриктна и детето ми определено не е като връстниците си. С риск да ми "скочите"  :) ако мога така да се изразя, според мен си изостава детето. ЗНам че всяко дете си е индивидуалност и може нищо да му няма, ама аз честно взех да си се чудя  :?

Освен досадата, опасността от подобно участие на родителя в моторното развитие е, че детето може да свикне да прави определни неща само с помощ, както например при воденето за ръка на дете, което не е готово да ходи.
Цигу, имаш предвид, че моето дете като не може още да ходи само, но определено има желание, и си "търси" пръста да се хване, да не го водя за ръчичка ли?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #714 -: Декември 29, 2012, 12:26:47 pm »
И с какво "изостава" малкия Благовест?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #715 -: Декември 29, 2012, 12:34:04 pm »
Докторе, Честито Рождество!

по повдигнатата тема да си кажа - нямах никакво време и сили да се занимавам с масажи и гимнастики на моите деца. Дори питах педитърката ни за това и тя ми каза, че изобщо не е нужно. Важно е да си играя с тях. И така си останах непросветена, но пък децата се развиваха чудесно.
Единствено младежът е правил "упражнения", защото имаше изкривяване на вратлето от свитата позиция в корема. Което упражнение се състоеше в стоене по корем за няколко минутки.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #716 -: Декември 29, 2012, 13:01:33 pm »
Иванита просто ти е кротко детето, радвай се и хич да не ти пука, че изостава, то със стотина синини по-малко няма много да изгуби.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #717 -: Декември 29, 2012, 13:05:26 pm »
Не съм правила нито масажи, нито гимнастики, въпреки че се развива все в горната граница на нормите и във физическото, и в НПР.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #718 -: Декември 29, 2012, 13:21:28 pm »
Не съм правила упражнения, чела съм тук, че не е необходимо :wink:
А и педиатърът не е давала зор. София беше мързелива до 1 годинка, просто физическите дейности не бяха за нея. Но пак от прочетеното тук се успокоявах, че детето си е наред :D
Към момента от мързела няма и следа :wink:

Освен досадата, опасността от подобно участие на родителя в моторното развитие е, че детето може да свикне да прави определни неща само с помощ, както например при воденето за ръка на дете, което не е готово да ходи.
Цигу, имаш предвид, че моето дете като не може още да ходи само, но определено има желание, и си "търси" пръста да се хване, да не го водя за ръчичка ли?
Според мен Цигу визира воденето на деца за ръце в момент, когато не са готови да ходят. Около мен повечето майки започваха да водят за ръце децата на около 8-9 месеца, което пък не помогна да проходят "рано"  :D

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #719 -: Декември 29, 2012, 15:43:56 pm »
Според мен Цигу визира воденето на деца за ръце в момент, когато не са готови да ходят. Около мен повечето майки започваха да водят за ръце децата на около 8-9 месеца, което пък не помогна да проходят "рано"  :D


Точно това имах предвид. На моето дете нито пръст, нито ръка съм му давала. Проходи си само и сега ходи, пада, става и се клатушка само. Търси крак да се хване, но не за опора, а за закрила, когато наоколо се случва нещо необичайно и плашещо.