0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #600 -: Ноември 03, 2012, 23:45:59 pm »



Регистрираните безработни в бюрото по труда получават обещетение до 1 година в зависимост от натрупания стаж преди съкращаването им.През това време държавата им плаща здравните осигуровки.
Само не мисли,че те започват някъде работа с трудов договор и имат стаж.
Професия родител.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 23:51:09 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #601 -: Ноември 04, 2012, 00:00:42 am »
Боби, както прочете в статията, на един почти двумилионен град му се полагат 15 екипа на Бърза помощ. Колко от тях са с дежурен педиатър. Съмнявам се на повече от двама.
Та като викнат Бърза помощ ( в екипа на който има дежурен педиатър) за 1 и се скупчат 15 циганета, колко време ще му отнеме на педиатъра?

Не защитавам Бърза помощ, но 15 екипа са недостатъчни. Да не споменавам и зверските задръствания.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #602 -: Ноември 04, 2012, 00:06:35 am »
Боби, аз никъде не твърдя, че въпросните хора са проблемът на здравната ни система /даже напротив/, но не може и не би било вярно - да изключим и тях като един от факторите тя да е зле. Защото въпреки, че условно ги наричаме "малцинство", при последното преброяване се оказаха 1,7млн. души все пак. Не е като да са "малко хора" за нашите мащаби. ;)

НЗОК е "адски вредител" по мое мнение, но е монополист. Защо мислиш е така? Защото, ако се напускат масово на пазара частни здравни фондове /както има банки и други застрахователи/ - всеки работещ и с мозък в главата си човек - ще предпочете да си плаща по-височки здравни осигуровки в някой от тях, според доходите си и нуждите си и при нужда - да получава висококачествени здравни услуги в съвременни болници, чиито разходи се заплащат по реални цени и...НЗОК просто ще фалира. А като фалира на драгото "малцинство" кой ще му плаща за здравните нужди? Няма кой.

Пък и както казва джиджи - къде е проблемът физически здравите хора, които нямат работа и получават помощи - да полагат ПОНЕ общественополезен труд в полза на всички нас дето ги издържаме? И това било дискриминация. Аман вече!

П.П. Уточнението на kisela_2000 по повод здравните услуги и плащането им е много важно, защото за да си регистриран в "бюрото по труда" - следва поне някога да си работил. Повечето от въпросните - нямат и ден трудов стаж, ако имат - обикновено е недоказуемо. А и "регистриран в бюрото" не моЕ да си цял живот, като мине срока - никой и отникъде не е длъжен да плаща на болницата за разходите, които е направила за теб. Ти си длъжен, ама и ти не плащаш, понеже "ми нямам пари". И така до безкрай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #603 -: Ноември 04, 2012, 00:26:50 am »
Боби, както прочете в статията, на един почти двумилионен град му се полагат 15 екипа на Бърза помощ. Колко от тях са с дежурен педиатър. Съмнявам се на повече от двама.
Та като викнат Бърза помощ ( в екипа на който има дежурен педиатър) за 1 и се скупчат 15 циганета, колко време ще му отнеме на педиатъра?

Не защитавам Бърза помощ, но 15 екипа са недостатъчни. Да не споменавам и зверските задръствания.


мисълта ми е че проблема не е в братята, също можеше педиатъра да е на други обаждания.
 другото е, че като ти се обядят че някой си е глътнал езика, не чакаш педиатъра да се върне, а пращаш, който имаш.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #604 -: Ноември 04, 2012, 02:54:00 am »
Уффф по така бистрения случай от линка... Нарича се "сензационен текст", това си е стил на писане характерен за определен тип преса. В конкретния случай - иде реч за некадърност, неграмотност + търсене на конфликт по тема, която по принцип е конфликтна, ама точно сега - няма нищо общо.

Педиатър извикан по спешност все едно къде - няма защо да преглежда пациенти, които не са спешни, че затова да се забави. Той трябва да отреагира на спешния случай, а другите деца с оплаквания, които не са на умирачка си имат ЛЛ съответно. БЕЗПЛАТЕН за ВСИЧКИ, защото са деца в България.

Като чета за "героизма" на учителката, която "отворила устата на детето и му изтеглила езика", който бил "глътнат"  8O...просто се сещам за изгаряне трета степен, което се третира с кисели зелеви листа от бидона, щото някой бил чул, че това помага. "Глътнат език" е понятие...по народному както се казва, не се случва буквално и не се "вади" с бъркане в нечия уста, а главата се поставя в определена позиция, за да се станат отново проходими дихателните пътища, натискът за целта е върху долната челюст по определен начин и изобщо... Детето е оживяло от чиста проба късмет в случая.

Пък след прочетеното - стигам до извода, че учителките в ДГ не са карали никога курс за оказване на първа помощ и ако от 112 не им вдигат, пък сестрата е "в съседната сграда", дете с проблем може да си умре за минути поради всеобщ идиотизъм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #605 -: Ноември 04, 2012, 03:20:15 am »

Пък след прочетеното - стигам до извода, че учителките в ДГ не са карали никога курс за оказване на първа помощ и ако от 112 не им вдигат, пък сестрата е "в съседната сграда", дете с проблем може да си умре за минути поради всеобщ идиотизъм.

Да, и на мен това ми направи впечатление и всъщност повече ме плаши... "толкова, колкото знаем от обща култура"


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #606 -: Ноември 04, 2012, 05:18:11 am »
Второ - инсинуациите, че Бърза помощ отивала първо в махалата са пълна глупост. Отиват по реда на обажданията, не е като да ги викне някой и те да чакат на едно място да видят дали пък няма и от махалата да ги викнат. Тези инсинуации са най-малкото обида за работещите в Бърза помощ.

Не е така, Боби. Преди време гледах някакъв шеф от Бърза помощ обясняваше по въпроса. В голям град е съвсем нормално да постъпят няколко сигнала по едно и също време. И понеже екипите никога не достигат има приоритети - по спомени, първо са бременни, бебета, малки деца, после инфаркти, инсулти и т.н. (Когато етърва ми вика бърза помощ за двуседмичната племенница дойдоха за 5 минути с педиатър.)
И "симпатягите" много добре го знаят това, от опит.
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 05:21:10 am от orchidblossom »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #607 -: Ноември 04, 2012, 05:32:19 am »
Пък след прочетеното - стигам до извода, че учителките в ДГ не са карали никога курс за оказване на първа помощ и ако от 112 не им вдигат, пък сестрата е "в съседната сграда", дете с проблем може да си умре за минути поради всеобщ идиотизъм.
дааам, това е наистина тревожното.  Лошото е че и като го вземат пак никакви ги няма. В градината на дъщеря ми се майтапим един ден и става дума за задавяне и те викат да не ставало, че трябвало да обдишват. Изправиха ми се косите - викам вие знаете ли ако го направите, че е по-вероянто да я убиете? Оказа се, че са толкова объркани от курса кога кое точно да правят, че само обдишването им е останало в главата като спре някой да диша - това дали са чисти дихателните пътища беше някаква забравена подробност. Та после няколко сутирини подред им казвах различни ситуации и обяснявах надълго и нашироко защо това или онова се прави, че знам ли, детето ми е при тях.

За този глътнат език - това да бъркаш в устата е против всякакви показания,но от 112 би трябвало да знаят какво имат предвид като им казват подобно нещо и също би трябвало да им дадат инструкции за първа помощ докато дойде линейката и да не бъркат в устата на детето повече. А не те дали по обща култура първата помош,но не видях нито дума за инструкции от 112.

orchidblossom, приоритетите са съвсем различни има си медицински критерии, не зависи от махала :-).написах го това по повод, че били ходели там докато другите чакали, за да не ги обвинят в дискриминация. Аз съм сигурна, че никой лекар не е оставил по-спешен случай, за да отиде в махалата поради горните причини. Нека да не обвиняваме сега медиците, че оставят хората да умират умишлено, защото не е така.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #608 -: Ноември 04, 2012, 08:06:03 am »

Пък след прочетеното - стигам до извода, че учителките в ДГ не са карали никога курс за оказване на първа помощ и ако от 112 не им вдигат, пък сестрата е "в съседната сграда", дете с проблем може да си умре за минути поради всеобщ идиотизъм.

Аз съм карала курс за бърза помощ, нищо не те учат там, даже превръзка как се прави. Успяха да ме отчаят, че ако правя сърдечен масаж на някой той няма да оживее, защото трябвал 50кг натиск.
Боби  на 112 май не са медицински лица операторите, надявам се да не разбирам от личен опит.
Тия линейки в София нали не тръгват от едно място, защото в спешния център може да има повече педиатри на смяна, според района което покрива или според натовареност.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #609 -: Ноември 04, 2012, 08:07:41 am »
260 000 българи са подали молби за енергийни помощи!!!
Това е показателно, колко са зле нещата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #610 -: Ноември 04, 2012, 09:28:19 am »
т.е. Боби, ползват бърза помощ вместо да ходят на личен лекар
Пак в пари не е толкова, колкото българтите позлват системата, знаеш го.

ти откъде знаеш, да не си го смятала някак? нека да ти кажа моята сметка. аз плащам здравни осигуровки върху максималния размер на дохода, определен от закона. защото заплатата ми е такава. а тя е такава, защото си скъсвам задника от работа. съпругът ми - също. от тая здравно-осигурителна система, която месечно и аз, и съпругът ми подхранваме здраво, ние лично не ползваме нищо! всеки път, когато ни е нужна мед. помощ, отиваме и си плащаме. защото нямаме време да висич по 3 часа пред кабинета на джипито, за да ни каже, че много съжалява, но няма направления тоя месец или че за това точно оплакване не може да ни даде направление. ние не ползваме нито лев от НЗОК, но с нашите пари финансираме безплатната медицинска грижа за бая неплащащи.
е това не го разбирам - аз искам да си плащам осигуровките. ама някъде, където да знам, че срещу парите си, ако ми се наложи, ще получа онова, което съм договорила при сключване на осигуровката. както ти го получаваш в САЩ.

пак ще опиша случая с моето раждане. здравно осигурена жена, че и с уговорка с лекар, постъпва спешно заради изтичащи води. имам 2 листа показания за секцио. независимо от това, държаха ме от 2 през нощта до 13 на обяд с изтичащи води в кочината МД-София, докато лекарят ми успее да ми издейства разрешение за секцио. това стана причина детето ми да получи вътреутробна инфекция, да се разболее от пневмония и да направи двоен пневмоторакс още след раждането и да прекара първите си 10 дни на командно дишане между двата свята.
докато аз чаках да ми решат съдбата, приеха една циганка. слушах лекарите как коментират, че тая е с 5-то секцио и трябва да я режат, няма как, но нямала дори и лична карта, та няма да вземат нито лев от касата за нея. е - въшливата циганка (буквално е, не е обидно, имаше си въшки жената) я оперираха преди мен, осигурената, плащащата, с показанията. моето единствено дете щеше да умре заради нея и заради здравната ни шибана система.

ако някой ми покаже и грам логика в това - да дойде да му фрасна един в тъпата мутра.
извинявайте, но винаги, когато се сетя за онези дни и побеснявам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #611 -: Ноември 04, 2012, 09:30:41 am »
Боби, ела да видиш детско отделение в плевенската университетска болница пълна само с циганчета. И се осигуряват от дръжавата (както казваше една циганка) само безработните с право на обезщетения, демек циганите  - не.
Жбрул, то винаги можеш да се регистрираш в БТ като си безработен, просто няма осигуровки и плащания, ако не се отговаря на условията. Добре че, поне дълготрайно безработните, за да получат помощ си отработват там 5-10 дни.

Циганите цоцат дръжавата и като вадят фалшиви решения на ТЕЛК, като изкарват децата си болни, плащат на когото е нужно. Но, то и българите го правят.
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 09:49:02 am от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #612 -: Ноември 04, 2012, 13:00:15 pm »
о, това за телковете мога да напиша сага
само ще ви кажа, че докато Стефания правеше спазми и беше "диспансеризирана" се явявахме три пъти, като максималния процент, който й дадоха беше 40, а когато окончателно я спрях от ДГ и тя спря да прави спазми се явихме за последно /просто бях подала документи октомври, а комисията й беше насрочена за март/ й отпуснаха 50 процента, с което реално и сума за обезщетение, а тя шест месеца не беше пила лекарства, не беше се явявала на профилактични ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #613 -: Ноември 04, 2012, 13:54:31 pm »
Боби, ела да видиш детско отделение в плевенската университетска болница пълна само с циганчета. ..

И тук е така. Ето вижте ги:
http://www.haskovo.net/news/112177/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%B2_%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4_-_%D0%BD%D0%B5%D1%83%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%BE_%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4_%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0

Мрънкали, че леглата не били удобни  :x

АГО-то е същата история. Никоя бяла жена не ражда вече тук, плащаме си или на частно или в някоя от държавните болници в големите градове "под масата".

Най-лошото на циганския манталитет е, че тя вярват, че ние сме им длъжни за всичко. Нахални и безочливи са.


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #614 -: Ноември 04, 2012, 15:11:19 pm »
м-и, относно курсовете за оказване на първа помощ, по разни поводи съм споделяла, че за мен бяха много полезни. Първия път го карах по задължение /за шофьорска книжка/, втория път доброволно /като бременна/. За да бъде наистина полезен такъв курс за посетилите го, от голямо значение е лекторът според мен. Нали знаеш, че има хора много добри професионалисти в своята област, ама неспособни да обясняват пък. Та, ако си попаднала на такъв човек - съвсем нормално да считаш, че с нищо не ти е било полезно такова обучение, или ако същото е водено "през пръсти"...всякакви случаи има. При мен и двата пъти лекторът беше прекрасен наистина. Дълги години е работил точно спешна медицина, умееше да обяснява всичко, като за хора които не са студенти по медицина и не се ограничи само до суха теория и показване на картинки, че "да отбие номера". Човекът наизвади един куп манекени предназначени за такъв вид обучение и онагледи всички основни неща. Как се поставя турникет примерно, съпроводено с подробни обяснения в какви случаи се прави, защо, къде се поставя, колко дълго може да се държи. Демонстрира как се шинира счупен крайник - веднъж с "професионална шина", втори път как може да се направи това с подръчни средства, пак обяснявайки защо се прави това. За превръзки - различни видове и за различен вид травми - също беше много изчерпателен, за сърдечния масаж всички се изредихме на специален манекен, че да видим напрактика как става това и не е вярно, че се изисква сила - изисква се определена техника.
По темата "глътнат език" конкретно - отдели поне половин час човека и сподели немалко куриозни случаи от практиката си, затова и така ми се е набило в главата. Един от тези случаи беше, че човек прави епилептичен припадък, негов роднина хуква "да му вади глътнатия език"... В резултат - и двамата попадат в спешното. Епилептикът - с един изкъртен зъб и сериозни травми по устата и езика, защото другият се опитвал да му отвори устата с отвертка  8O /от "обща култура" бил чувал, че трябва да подпъхне пръчка някаква, ама нямал под ръка та.../. След като все пак отворил устата на човека с гърч, посегнал да бърка в нея, отвертката се измъкнала, епилептикът стиснал пак челюстите, а на "помагачът" пръстите му останали в устата и били хубаво "нагризкани". За да го измъкнат - другите присъстващи пак награбили отвертката и така изкъртили зъб на човека с епилепсията и му нанесли и доста други травми по лицето. :? Всяка от нас може да изпадне в описаната ситуация /аз съм изпадала точно в такава/ и считам за наистина важно, да знаем как да реагираме на първо време, преди да се отзоват професионалистите, иначе - рискуваме да навредим на някого, че и на себе си.

Не мисля, че с нещо би навредило на работещите в ДГ, веднъж годишно поне да минават подобен курс, както виждаме в случая - като стане подобна случка, то не пита дали сестрата е наблизо, дали 112 вдигат и идват веднага...


Напълно споделям мнението на jam относно вноските, които плащаме за здравни осигуровки. Когато и да опра до медицинска помощ - все си плащам в брой, по абсолютно същите причини. :? Единственото "безплатно", което съм ползвала досега са ваксините за Дани по имунизационен календар, ама предвид сумите за здравни осигуровки, които аз и баща му с години сме набивали в бюджета на НЗОК - егати безплатното нали.  :lol: Никаква лична мотивация нямам да ги внасям тези пари всеки месец, правя го само и единствено, защото така съм възпитана - че всякакви данъци и сметки се плащат и те не са "концерт пожелание". И накрая, с платеното И от мен - Джам я подритват в МД и зорлен докарват детето й до проблемно състояние. А на "симпатягата" дето и една стотинка не е вкарала във въпросната система - оп, 5-о секцио на секундата, че смеят ли...веднага ще писне, че я "дискриминират" при забавяне. В детските отделения в цялата страна е подобна картинката, що се отнася до въпросната група хора. Едно дете е реално за прием, с него влиза майка му и няколкото братчета и сестричета, щото..."ми нямало кой да ги гледа". Интересно безработната рода на въпросните с какво тооолкова важно се занимава, че да не може да гледа децата?  8O Та всички си ги приемат накуп в детско и започват да ги отглеждат. Докато едното дете оздравее - другото се разболее и така си откарват някой път по цяла зима, семейно да си живуркат за сметка на...сещате се на кого. През това време естествено - помощите им за к'вото ви хрумне си вървят. ;) Толкова са бедни милите, че един от тях няма без мобилен телефон, болничният персонал не може да се вреди от тях пред автоматите за кафе /за които се плаща/, а при визитация - често се налага сестри и санитарки да издирват въпросните маминки по околоболничните заведения, че лекарят да може да ги информира за състоянието на децата им /понеже е длъжен нали/. Та очевидно - на тези мили хорица пари им се намират за всичко друго, което им душа иска, само за сметки, осигуровки и данъци - нямат.
Ама не, не били тези въпросните проблем на здравната система.  8O Ами сигурно аз и такива като мен сме й проблем тогава, щото не я ползваме, само я спонсорираме.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #615 -: Ноември 04, 2012, 15:27:53 pm »
Нямали пари- друг път..
Една моя съученичка, която започна работа в месарски магазин тук в града ми сподели, че редовната и клиентла била ромска. Каза: "Идват и вадят пачки от джобовете, аз толкова пари на куп не съм виждала."
Аз пък живея до пазара /пак го споменавам, може би щото много го "обичам"  :D/. Голям процент от търговците са роми. Пристигат от цяла България с огромни новички, маркови бусове /е, има и изключения с някой по-мизернички/, купуват, продават.... повечето даже нямат отредени места, настаняват се в близката горичка и разпъват чаршията. Касов апарат.....свързан с НАП? Вие да не сте се побъркали.... Да ходят да се свързват баламите с клатещите колички  :D  


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #616 -: Ноември 04, 2012, 16:50:03 pm »
т.е. Боби, ползват бърза помощ вместо да ходят на личен лекар
Пак в пари не е толкова, колкото българтите позлват системата, знаеш го.

ти откъде знаеш, да не си го смятала някак? нека да ти кажа моята сметка. аз плащам здравни осигуровки върху максималния размер на дохода, определен от закона. защото заплатата ми е такава. а тя е такава, защото си скъсвам задника от работа. съпругът ми - също. от тая здравно-осигурителна система, която месечно и аз, и съпругът ми подхранваме здраво, ние лично не ползваме нищо! всеки път, когато ни е нужна мед. помощ, отиваме и си плащаме. защото нямаме време да висич по 3 часа пред кабинета на джипито, за да ни каже, че много съжалява, но няма направления тоя месец или че за това точно оплакване не може да ни даде направление. ние не ползваме нито лев от НЗОК, но с нашите пари финансираме безплатната медицинска грижа за бая неплащащи.
е това не го разбирам - аз искам да си плащам осигуровките. ама някъде, където да знам, че срещу парите си, ако ми се наложи, ще получа онова, което съм договорила при сключване на осигуровката. както ти го получаваш в САЩ.
Ще ти кажа аз лично какво получавам,ти прави сметка дали за толкова пари не получаваш каквото си се договорила.
 За децата си плащам по $250 на месец, на всяка визита по $35 , за лекарства на Ивана току що дадох $110 за един месец, а когато преди месец беше в болница за една нощ, дори 24 часа не бяха, ми излезна $500 понеже имам застраховка( сметката е няколко хиляди). Всяка визита в спешното ми струва $150 и не един пътми се е налагало да си правя сметка дали може да ми издържи детето до сутринта да не ходим в спешно, където освен това се чака по 5-6 часа. Не пожелавам на никого да му се налага да прави такъв избор. Раждането на Ивана ми излезна почти $2000, понеже имам застраховка и е обикновено раждане. В същото време познат, който много внимава да не работи повече от колкото да се води социално слаб,че държавата да му дава застраховка, плати за секциото на жена си $200 и беше силно възмутен от тази работа.  Всичко това е така понеже не съм достатъчно бедна дъравата да ми ги поеме тези разходи и имам моя застраховка. Навсякъде е така, дори като няма цигани :-). Въпреки всичко не мисля, че трябва да се спрат помощите за бедни независимо, че много от тях са точно такива търтеи, понеже съм виждала и другата страна на монетата, когато бачках в спешно и има голями трагедии поради липса на здравно обслужване. Та винаги има някакви нередности, винаги има търтеи, само в третия свят е всеки за себе си, но там не искаш да живееш.
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 16:52:09 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #617 -: Ноември 04, 2012, 21:58:41 pm »
Боби, ти изобщо не разбра нищо от това, което ти казах...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #618 -: Ноември 04, 2012, 22:06:59 pm »
Боби, ти изобщо не разбра нищо от това, което ти казах...

Важното е да се спори.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #619 -: Ноември 04, 2012, 22:09:00 pm »
Боби, прощавай, но считаш ли че една порочна практика трябва да бъде толерирана само защото и у нас, и у вас, и в н'ам колко още уж цивилизовани държави било същото? Или понеже там не били намерени решения - това значи да спрем да търсим решения по принцип понеже..."ми то нямало как" и толкова.

Освен това, като казваме "социално слаби", може ли да правим разлика между това, че някой просто се изкарва социално слаб /понеже системата го допуска/ и между хората, които реално са в тази категория? Понеже в България конкретно, истинските социално слаби групи са пенсионерите /които цял живот са работили все пак/, инвалидите, които не отказват да работят, но поради специфичните им нужди - трудно се осигуряват подходящи условия на труд за тях и редица други...
В същото време, една не малобройна част от обществото, състояща се от млади, здрави и прави хора се "намества" сама и по своя воля в графата "социално слаб" и си откарва в нея до гроб за сметка на всички останали. И това се толерира от държавата ни на всякакво ниво. Плащаме им яденето, пиенето, топлото, светлото, здравните грижи... Останалото което им е нужно - те си го изкарват я с кражби, я с измами, я с просия, я с работа "на черно". И на фона на цялата тази картинка - раждат постоянно и по много деца, които учат и дефакто принуждават - да живеят по същия начин като тях самите. Ако някой посмее да "извиси глас", че тези практики са нередни и вредни за цялото общество - ауууу то това било дискриминация.

Казваш, че и с тях и без тях - здравната система все ще е зле. Ами така е Боби, още в първия си пост по темата го казах и аз. Обаче, ако в едно "пробито корито се налива" и е ясно, че все отнякъде ще изтича, дали с "кърпеж" на поне "големите дупки" в него няма да изтича по-бавничко налятото все пак?

Как една жена накичена с 2кила златни накити е "социално слаба" бе Боби?! Как така в "бюрото по труда" идват да се подписват всеки месец "социално слаби хора" с личните си автомобили, някои по-нови и хубави от този който кара майка ми?! Как така ще плащаме помощи на здрави хора, в трудоспособна възраст, понеже не искали да работят нискоквалифицирана работа и то за малко пари?! Как така легитимен мотив да си безработен в България се явява - "ми аз съм неграмотен", "ами нищо не съм учил", "нищо не мога" и поради това - не мога да се трудя, пък това което мога да правя с този "ценз" - не ме кефи, та дайте ми помощи и ми платете сметките.  8O За каква дискриминация опяват, щом са неграмотни понеже сами са решили да не посещават безплатните училища?!! Ами значи са се самодискриминирали - техен си избор, да не ме занимават с последствията от него моля!

Аз плащам осигуровки и какво ли не - "симпатягата Х" през целия си живот една стотинка не е платила за нищо. Ама аз, с внесените осигуровки и данъци - имам право на 400лв. от НЗОК за раждането си. Тя също има право на толкова за не знам кое поредно раждане. Аз си доплащам солидно в брой, за да родя в условия типични за 21 век, а "разликата" НЗОК/държавата/пак аз - я подаряваме на въпросната Х с безбройните раждания. Щото имала била право да си ражда и била "горканка" и бива ли ся така горките бедни хора и пр. глупости.

П.П. И ако Обама загуби изборите сега Боби - ще е точно поради ей тези "милозливи" политики по отглеждане на празити,  които провежда за сметка на всички вас, вкл. и за твоя сметка.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!