0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #560 -: Октомври 30, 2012, 15:05:29 pm »
има една вратичка, май премахнаха нея де, но по мое време, април тази година, ако съкратят щата на майката и я назначат на нов, с нов изпитателен срок, имат право да я уволнят поради несправяне с работата.
Май махнаха тази клауза лятото, говоря по спомени.

Хм, това за първи път го чувам. Нали, за да съкратят щата трябва да има намаляване обема на работа и разрешение от ИТ.
Отклонихме се от темата!
Не говорите ли за частен бизнез? От къде накъде пък искат разрешение за това колко хора да работят?

Няма значение държавен частен, майките са под закрила на КТ.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #561 -: Октомври 31, 2012, 07:33:12 am »
има една вратичка, май премахнаха нея де, но по мое време, април тази година, ако съкратят щата на майката и я назначат на нов, с нов изпитателен срок, имат право да я уволнят поради несправяне с работата.
Май махнаха тази клауза лятото, говоря по спомени.

Хм, това за първи път го чувам. Нали, за да съкратят щата трябва да има намаляване обема на работа и разрешение от ИТ.
Отклонихме се от темата!
Не говорите ли за частен бизнез? От къде накъде пък искат разрешение за това колко хора да работят?
Боби, колкото и да е странно, и за частния бизнес важат същите правила както за държавния сектор на тема брой работни места, съкращаване на позицията и т.н.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #562 -: Октомври 31, 2012, 11:37:53 am »
Боби, колкото и да е странно, и за частния бизнес важат същите правила както за държавния сектор на тема брой работни места, съкращаване на позицията и т.н.
Въобще не знаех, че имало правила за брой работни места. Това прекалено вмешателство ми се струва.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #563 -: Октомври 31, 2012, 11:49:36 am »
Не, Боби, това са законите, които всеки работещ и живеещ на територията на държавата трябва да спазва :wink:
не е вмешателство, няма изискване за броя, а е защита и правила за съкращаване на майките с деца до 3г., без значение дали работят в държавната администрация или в частния сектор :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #564 -: Октомври 31, 2012, 21:25:55 pm »
Не, Боби, това са законите, които всеки работещ и живеещ на територията на държавата трябва да спазва :wink:
не е вмешателство, няма изискване за броя, а е защита и правила за съкращаване на майките с деца до 3г., без значение дали работят в държавната администрация или в частния сектор :)
Съвсем ме объркахте. Това горното го знам, че има такива закони е хубаво, но пожеже Къди написала, че не могат да съкратят щата и да отворят друг, без да давали инфо за обема на работа , затова помислих, че е нещо, което всички работодатели трбява да питат преди да съкратят щат по принцип. Съвсем се обърках, явно е само за щат, който е заето от майка с дете, разбирам.


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #565 -: Ноември 01, 2012, 12:27:19 pm »
Боби, не, Стефуту не е дочела :) Точно със съкращенията има проблем - това го знам от нашата HR-ка, имахме проблеми с едни некадърници.
Трябва или да мине по пътечката с дисциплинарните наказания и накрая уволнение за несправяне с работата, или да се съкрати щата, или да напусне човек по взаимно съгласие.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #566 -: Ноември 01, 2012, 14:27:52 pm »
е, хайде сега, има разбира се, аз коментирах конкретно за майките на деца до 3г. :wink:
не съм коментирала целия КТ и начините на уволнение. този екземпляр или го уволнявате дисциплинарно, или го принуждавате да си напусне сам, по взаимно съгласие, няма друг вариант. не е нужно да питате инспекцията по труда, както е за съкращаване на щат за майка на дете до 3г., така че дочела съм аз. Говорим за различни неща :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #567 -: Ноември 02, 2012, 05:37:35 am »
Я вижте какво става в южната ни съседка , арестуват се журналисти, срам, срам. http://www.monitor.bg/article?id=360607


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #568 -: Ноември 02, 2012, 08:51:23 am »
малко размисли за сравнението бг-западно здравеопазване от човек, който разбира:

http://www.monitor.bg/article?id=360651
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #569 -: Ноември 02, 2012, 10:25:40 am »
Я вижте какво става в южната ни съседка , арестуват се журналисти, срам, срам. http://www.monitor.bg/article?id=360607
И го оправдаха. Вчера.
То иначе в САЩ журналисти не се арестуват. Да. Само дето се ликвидират по други, по-рафинирани начини. Което на практика е същото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #570 -: Ноември 02, 2012, 10:59:30 am »
Я вижте какво става в южната ни съседка , арестуват се журналисти, срам, срам. http://www.monitor.bg/article?id=360607
И го оправдаха. Вчера.
То иначе в САЩ журналисти не се арестуват. Да. Само дето се ликвидират по други, по-рафинирани начини. Което на практика е същото.
Много добре,че са го оправдали, значи съдебната система работи. Обаче  това как променя факта, че полицията арестува за публикуване на материали, които не са калсифицирана информация? Значи властимашите смятат, че това е в реда на нещата, добре че съда не го смята. 
Аз като ви казвам докторе, че гърците са ви предали част от шовинизма си, вие не вярвате. Вместо да скочите и вие срещу тази полиция, седнал сте да ми говорите в стил „а вие защо биете негрите“ ( нали го знате вица?).

П.П. Честно,не знам за какви ликвидации говорите, понеже хич не си падам по теории на конспирацията


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #571 -: Ноември 02, 2012, 11:15:35 am »
Има закон за защита на личната информация. Забранено е да публикуваш чужди данни, без да имаш съгласието на конкретното лице. И не е въпрос на "шовинизъм" това.
Арестуваха го защото публикува информация за лица без тяхното съгласие.

В началото на 70-те на Бърнстейн и Удуърд им бяха отнети лицензиите за посещение на Белия Дом, поради публикациите им.
Да припомним ли Маккартизма и "черните списъци"? които имаха валидност в журналистически и научни кръгове та чак до 1980 и насам? По тези "списъци" например, на дъщерята на Опенхаймер и бе забранено да работи като преводачка в ООН ( за където се изисква секюрити клирънс, а на нея не и го дадоха, защото била ... дъщеря на Опенхаймер).

Когато Бетани Маклейн публикува първите скандални статии във "Форбс" относно пирамидата "Енрон", върху "Форбс" бе оказан финансов натиск ( спиране на рекламите, ограничаване на финансиране по рекламна дейност) да спре с публикациите. Това не е ли "ликвидация" на журналиста по непряк начин?

Скорошния натиск върху Британската преса, да не се публикуват голите снимки на онова нещастно Кралско дете, не е ли "натиск"? И ето, темата за голите снимки на Принца се "изчерпа" само за 4-5 дена. Сега? всички забравиха даже че е имало "голи" снимки.

Та така... в САЩ/УК "гонения" няма. Само дето не познавате фактите.

Из разговор между Дъглас Феърбанкс и Чарли Чаплин:

-Внимавай приятелю с познанствата и контактите. Казаха ми, че даже си член на КП... но аз не го повярвах, не заради друго, а защото знам колко си стиснат даже членски внос да платиш.
-Но Дъг, аз обичам тази страна, тя е прекрасна.
-Чаз, тя е прекрасна само отвън. Това, което е отвътре, ние самите се страхуваме даже да го погледнем".



Това е от филма "Чаплин" на Ричард Аттънбъроу.
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 11:26:33 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #572 -: Ноември 02, 2012, 11:23:15 am »
малко размисли за сравнението бг-западно здравеопазване от човек, който разбира:

http://www.monitor.bg/article?id=360651

Tочно, ясно и съвсем вярно. И тази ситуация се отнася за всички медицински специалности, не само за хирургията. НЗОК седи там "някъде в небето и лъскавите офиси" и насъсква нас редовите граждани как трябва да изискваме това и онова от лекарите, те са длъжни и пр. Определя цени за труда и нужните консумативи, в пъти по ниски от реалната стойност на същите и всички седим и очакваме чудеса. Сравнението с "Балкантурист" е съвсем точно апропо. Болниците не са вечно задлъжнели, заради направени нецелесъобразни разходи и лоша организация на труда, а защото здравните услуги - не се заплащат според реалната им стойност.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #573 -: Ноември 02, 2012, 16:18:54 pm »
Не ми се спори ей така за спора отново. Нали сам казахте, че са го оправдали - значиправи ли са или на се били прави да го арестуват?


Колкото до САЩ, виждам че последното, за което говорите е преди 42 години :-). А финансов натиск разбира се че има. Но това са частни лица, не държавата, правете ралика.  Аз ако рекламирам във вашето списания и не ми харесва какво публикувате, ще си дръпна паричките,това е въпрос на лични интереси, не на гонения от държавата. Никой не може да ме задължи да релкамирам където не ми харесва какво публикуват, това също е свобода на словото :-)


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #574 -: Ноември 02, 2012, 22:58:39 pm »
малко размисли за сравнението бг-западно здравеопазване от човек, който разбира:

http://www.monitor.bg/article?id=360651
В зората на хирургията големите разрези са били мерило за уменията на оператора. "Голям белег - голям хирург", е било водещото мото тогава. Когато през 1987 г. Филип Море прави първата в света лапароскопска операция на жлъчка, в англо-саксонските държави нарекоха събитието "втората френска революция".

Проф. Пожарлиев имам честта да познавам по изключително неприятен повод.Мой близък приятел почина в следоперативен период ,след лапароскопска операция при него.Господ да го съди професора.
Кой знае какъв принос за хирургията не знам да има...просто е стар номенклатурен кадър.
Въпреки всичко в интервюто казва истини,но това е само едната страна на истината за българската реформа в здравеопазването.Пари няма.
Над милион са здравно неосигурените  в България.От къде да дойдат?Идват от тези,които внасяме,за да може всеки да се лекува...Сега най-новото-ще им правят болница за неосигурените-от бюджета.Някой да се сеща защо в Русе?Ами нали министърката е русчуклийка
http://rousse.dir.bg/news.php?id=12026228
поредната глупост! Само дето здравеопазването струва ПАРИ. И то много. Затова е пълен абсурд едни само да плащат, други само да ползват, защото така всички получават лоша услуга. По-добре поне част от хората да ползват качествено здравеопазване - и това трябва да бъдат тези, които плащат, а не паразитите, щото по обратната логика аре сички да спрем да плащаме.
Типичен пример - в София (а и не само) много хора умират, защото Бръза помощ, повикана навреме, закъснява час, понякога и повече, защото няма свободни линейки. Хората вече мрачно се шегуват, че ако твой близък е зле, по-добре е да повикаш такси и да го закараш с него до болницата, ако нямаш кола или не умееш да шофираш. В същото време съм свидетел как линейките непрестанно хвърчат към маалата !!! Порязал се Мангау - и - нали е неосигурен, вика линейка (щото Бръза помощ не може да откаже). Напил се като свиня Хъхрю и преял - драйфа - Айшето вика линейка. Изпаднали във весело настроение Хъхрю и Мангау - викат линейка - ей-така, щото фанали бас за колко бръзо ще дойде. А ако не са на кеф - нападат линейката, повикана от тях с камъни или пребиват докторът !!! В същото време тия, дето с осигуровките си издържат Бръза помощ и плащат заплата на докторът, умират без медицинска помощ...
А после се чудим що никой не ще да плаща осигуровки... ми то трябва да си луд да плащаш, щом, дори да се осигуряваш на две бимберици, получаваш по-лошо обслужване.
И тези дето плащаме-и за тези пари няма никаква прозрачност.Някой да е чул дали осъдиха Мургина(бившата шефка на НЗОК)?Ми не е чул.Нея само я съдиха за злоупотреби,ама я оправдаха.Цялата там администрация,ремонти нови разни,софтуери и техники....каквото са си обзавели-от осигуровките ни са,а накрая си раздали и бонуси.И тя моля ти се била права да си самодаде бонус...уффф...забравих сумата.
Ми за какво здравеопазване говорим без специалисти?То който завърши тук последните 10-15години се изнесе.Тук и за специализация нямаш шанс,пълна мизерия!
А колко хора с медицинско образование(без значение какво)се отказа от дипломите си?Познавам и лекари дето станаха търговски представители на фармацефтични фирми.Е-много ще е полезен там.За това ли е учил?Ама системата ни кара да се нагаждаме,за да оцелеем.
Много се разпених,а си бях обещала да не взимам отношение...станах като онази бясна катерица дето пише по много.Няма да се оправим скоро!Всеки сам да се спасява.

Редактирано от модератор. Т.9 от правилата на форума.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 22:07:07 pm от Елфи »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #575 -: Ноември 03, 2012, 00:10:05 am »
kisela_2000 , системата е недофинансирана, защото поне половината от ползващите здравни услуги не плащат за тях. Факт. Другата причина е, че ние пък, които все пак си плащаме здравните осигуровки - също плащаме нереалистично малки суми /защото са ни такива доходите/. Третата /но всъщност не особено значима/ причина е И некадърното управление и безбройните експерименти, които се правят със същата тази здравна система в много кратък времеви период. Дори и 90% да беше събираемостта на здравните вноски, в сегашния им размер /или сходен/ - пак щеше да има недостиг на средства и системата да си издиша не по-малко от сега. Понеже всичко което се ползва, като консумативи си струва колкото си струва, пък ние не можем да го платим и да искаме, опитваме се да "скърпим положението" откъм мизерни условия, ниски заплати на персонал и пр. съкращения при това - очаквайки високо качество. Няма как да стане. Т.е. пак си опираме до основния въпрос за "всичките ни беди" - нисък стандарт, слаба икономика и оттам - всичко в социалната сфера е от батак по-батак.

За драгите братя и сестри "роми", съм се изказвала в същата връзка макар и по друг повод, но...няма да го правя и тук, че да не ставам и аз като онази бясна катерица дето много пише.  :lol:
Справедливо се ядосваш, ама и двете знаем, че дори коментарът на реални проблеми от определен вид - се явява дискриминация, обида и пр. То даже е немислимо да се изговори, пък да се търсят решения - направо си е фантастика, според мен поне.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #576 -: Ноември 03, 2012, 14:37:09 pm »
kisela_2000 ,
Справедливо се ядосваш, ама и двете знаем, че дори коментарът на реални проблеми от определен вид - се явява дискриминация, обида и пр. То даже е немислимо да се изговори, пък да се търсят решения - направо си е фантастика, според мен поне.

Обаче сега пък аз се чувствам дискриминирана.Защо да плащам и нищо да не получавам?


 osi_12 Малее...какви бисери съм написала!Мургина беше шефката на НАП...ама то кой знае каква разлика няма,и нея я съдиха и оправдаха (за злоупотреби).На НЗОК беше Нешева,сори.
http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=566463



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #577 -: Ноември 03, 2012, 16:04:24 pm »
абе тук модератори няма ли?


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #578 -: Ноември 03, 2012, 16:40:03 pm »
Има, що?
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #579 -: Ноември 03, 2012, 16:44:20 pm »
kisela_2000 ,
Справедливо се ядосваш, ама и двете знаем, че дори коментарът на реални проблеми от определен вид - се явява дискриминация, обида и пр. То даже е немислимо да се изговори, пък да се търсят решения - направо си е фантастика, според мен поне.

Обаче сега пък аз се чувствам дискриминирана.Защо да плащам и нищо да не получавам?

Ами нормално е да се чувстваш дискриминирана, защото в действителност си. Не само ти, а и всички ние, които плащаме сметки, осигуровки и данъци, живеем по правилата на държавата независимо колко ни е трудно, а често и непосилно. :? Меко казано е дразнещо за една група хора "да може всичко", което за нас останалите не може, само защото ние сме повече на брой от тях.
В крайна сметка "антидискриминационните" текстове в законите - не са създадени с идеята едни хора да измекярстват и да живеят на гърба на други хора, чисто финансово погледнато, но у нас - точно така се получава. Дискриминация е, ако възпрепятстваме определена група хора да си изповядват религията, да говорят на майчиния си език, да съхраняват фолклорните си традиции, да им бъде ограничаван достъпът до определени места, или работни позиции въз основа на етнос, пол, възраст, религиозни убеждения и пр.
Изобщо, идеята на това група хора, които са малцинство в някакво общество да бъдат защитени от дискриминация - има нематериален характер и се отнася до нематериални неща като цяло. У нас обаче - цари пълно извращение по въпроса и изобщо не считам, че изразът е пресилен. :? Стана така, че щом не си положил грам лично усилие да се оправиш в живота, въпреки, че никой не ти е отнел възможността за това и тя за теб е същата, каквато и за всички останали хора... Та щом не си се понапънал малко дори, ако останалите имат против "да плащат сметката за твоето житие-битие" във всякакъв смисъл - значи те дискриминират. 8O Даже не да откажат да я плащат, ами дори да си позволят да го кажат на глас - пак е дискриминация.
В крайна сметка - дискриминирано се оказа точно мнозинството у нас, в какъвто аспект се сетиш.

По темата - цари пълно лицемерие, особено на държавно ниво. Включително рестрикциите, които се предприемат по въпроса "обезщетение за раждане и гледане на дете" - се правят не с цел аз и ти да бъдем прецакани, а едни други жени дето раждат по 10-ина деца, които за капак и не гледат - да може мааалко от малко да доят бюджета по-умерено. Да си чула някой политик обаче, да излезе и да го каже на глас? Няма и да чуеш. ;) Същата история е и със задължителната ранна предучилищна - налага се не заради деца, като нашите, а заради децата на паразитите. Ама никой няма куража да го заяви открито и да каже примерно: "Деца на български граждани, които на 4, или 5 годишна възраст не владеят официалният език на държавата, чиито граждани са /също/ - да посещават задължително предучилищна". Цъ, не можело така, че ще ги обидим, засегнем, дискриминираме и пр. Кое би било дискриминация и обида в случая, че не се сещам? Все едно, ако кандидатствам във ВУЗ и на конкурсен изпит не покажа достатъчно добър резултат и не ме приемат - значи съм дискриминирана, щото ме домързяло да уча колкото /или повече/ от другите, които са приети... Те примерите са безкрайни в тази посока, ама именно заради тях вече като чуя за "дискриминация" и "права" и се изприщтвам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!