0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #520 -: Октомври 28, 2012, 18:27:03 pm »
Макар и да звучи като риторичен въпрос, как да опазя моето дете в бъдеще?

здравословна и балансирана храна, здравословен дневен режим, разумна и добра хигиена, много време на чист въздух. звучи банално, но повече от това, родителят не може да направи, а това е в основата на доброто здравословно състояние на организма.

поне така на мен са ми казвали всички педиатри, които съм питала същото.

останалото, дето се вика, е от Бога...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #521 -: Октомври 28, 2012, 20:32:01 pm »
А някакво мнение за различни имуностимуланти?
Още нищо не съм купила, давам домашен сок от бъз и набрах трънки и глог за чай зимата.
[/url][/url]
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #522 -: Октомври 28, 2012, 21:23:49 pm »
Макар и да звучи като риторичен въпрос, как да опазя моето дете в бъдеще?

здравословна и балансирана храна, здравословен дневен режим, разумна и добра хигиена, много време на чист въздух. звучи банално, но повече от това, родителят не може да направи, а това е в основата на доброто здравословно състояние на организма.

поне така на мен са ми казвали всички педиатри, които съм питала същото.

останалото, дето се вика, е от Бога...

Ние пък с Боби преди време си спомням, че имахме спор точно за това. Според нея имунитет не се гради с чист въздух и здравословна храна, а само и единствено с  боледуване /това не е цитат разбира се...Боби, не ме яж за това, моля те ;)/.
Не искам да заформям нов спор, но аз съм от хората, които подкрепят горната теория и от личен опит съм видяла, че наистина е така :)
Пожелавам на всички здрави и щастливи деца и роднини :)


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #523 -: Октомври 28, 2012, 21:37:16 pm »
Макар и да звучи като риторичен въпрос, как да опазя моето дете в бъдеще?
здравословна и балансирана храна, здравословен дневен режим, разумна и добра хигиена, много време на чист въздух. звучи банално, но повече от това, родителят не може да направи, а това е в основата на доброто здравословно състояние на организма.

vaci , наистина това е разумното и възможното, което можеш да направиш.


Моето дете започва да бъде все по-контактно - играе с други бебета и по-големи деца, обменя играчки и, нормално, вируси и бактерии... Обаче, тук не обръщат много внимание на хигиената, ако трябва да сме честни... Децата лазят по земята, хвърлят и лапат играчки от пода, по улицата....

С ясното съзнание, че ще възмутя доста майки... :lol: На мен ми е абсурдно и смешно чак на моменти вманиачаването в "хигиената", когато опре до деца в България.
С Дани правя възможното, за да не си отваряме излишни проблеми и дотам. Това включва изброеното от Джам , плюс ваксина срещу хепатит "А". Другото, което правя и за него /и за себе си/ е, когато има повишена заболеваемост от нещо - да огранича контактите ни с хора до възможния минимум. Примерно, ако има грипна епидемия - няма да поставя на първо място "нуждата му от общуване с деца", а здравето му. Но тази възможност конкретно - зависи от много други неща, освен "личното желание на родителя", наясно съм.

Ако те "успокоява", Дани цяло лято се вря къде ли не по двора на къщата, пипа какво ли не и със същите тези мръсни ръце, е вдигал паднала на земята ябълка и си е гризкал докато го видя. Ходил е съвсем бос 4 месеца, вкл. и в студена вода /по своя воля/, спи отвит /пак по своя воля/. Давала съм му в ръцете нещо за ядене и след малко като го няма - решавам, че е изядено, час по-късно виждам въпросното нещо да се хапва с апетит т.е. било е оставено на не най-чистото място междувременно.  :lol: Веднъж съм му вадила от устата дори гранулите котешка храна на маца, да не споменавам пък за играчките му - къде се хвърлят и ако не видя на момента, после какво гушкане и близане на същите е падало... Откакто ползва прибори за хранене пък - неведнъж е било да изпусне някой от тях на земята и докато стигна до него - вече да е налапано наново и още и още от сорта.
В същото това време - контактувал е с болни деца, за които не съм знаела че са болни, но никога нищо не е прихващал от тях. Ако е нещо вирусно - трудно се опазва и дете и възрастен - въпрос на шанс е дали ще го лепнеш, но в голяма степен е въпрос на организъм и режим на живот - дали ще го изкараш тежко, или по-леко.

Лично аз, имам еретичното за БГ убеждение, че е добре детето да "трупа имунитет", вместо паникьорски да опитвам да му осигуря стерилна среда, което за капак е и невъзможно. Разбира се - нямам предвид някакво свинско съществуване в мръсотия, мизерия и ядене от земята...  По-скоро - нещо по средата между "тотална хигиена" и "тотална кочина"  :lol: Поне досегашният ми опит - дава добър резултат, но Дани не ходи на ясла и оттам - доста по-малък риск да си лепне това-онова, коректно е да го отбележа. Починът да се блъскат АБ за всяко кихване и сопол, понеже ЛЛ така казал, който наблюдавам край себе си - даже не ми се коментира, но предполагам че точно тук "фенки" на този почин - няма.

Също така, аз изключително се съобразявам с желанията на детето си относно режим на живот, съобразявам се с неговото усещане как, кога и от какво му е комфортно, не опитвам да налагам нещо, защото така ми се виждало правилно на мен, или би ми било по-удобно. Това го казвам относно дребните, но пък множество индивидуални особености на всяко човече, които също имат отношение към здравето му и трябва да бъдат забелязвани. Не да "налагаме калъп" за всичко и на всяка цена.

П.П. Вероятно просто ми се случи дете от "по-здравичките", давам си сметка. Опитвам да се "възползвам" максимално от това обстоятелство и да запазя положението такова максимално дълго.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #524 -: Октомври 28, 2012, 21:45:32 pm »
естествено, че чистият въздух сам по себе си не гради имунитет в смисъла на преборване на определени бацили, но оргаизмът на човек, който е здрав, щастлив и чист е много по-способен да се справи с бацилите, които среща. според мен освен да им се мият ръцете и изброените по-горе неща няма какво да се направи. ще боледуват, няма как, това всъщност би трябвало да ги направи по-силни за в бъдеще. васи, конкретно, защото зная много добре за какво говориш - всички тези услуги за деца, за които говорихме в предните постове са и възможности за срещи с огромно количество непознати деца и, съответно, бацили. аз лично не намирам, че за детето ми е особено важно да седи в кръгче и да пее песнички заедно с още 10 деца и една кака, така че на подобни мероприятия не ходим. имаме определен брой приятели, с които се виждаме почти всеки ден. да и те помежду си си обменят вируси, но това е неизбежно, според мен. ако някой е зле, майките са достатъчно отговорни да кажат на другите.

жбрул, писали сме заедно


малко по предишната тема, защото побеснях - четох интервю на соц министър и го гледах в нека говорят. искали били да намалят майчинството, щото жените им трябвали на пазара на труда, щото за тях би ценен АКТИВНИЯТ човек?!??!?! децата да ходели на детски градини, те щели да построят.

това означава ли, че майките дето си гледат децата две години не са активни, те с нищо ли не допринасят? да не говорим, че е напълно известно и общоприето, че ранното тръгване на градина не е най-добрият избор нито за детето, нито за майката (моля да не ми скочите сега, никого не осъждам и не се отнасям пренебрежително или там както).
да не говорим, че не чрез намаляването на майчинството ще мотивират хората, а както говорихме със създаването на условия, така че да не трябва всяка жена да избира между това дали да си остави бебето 9 часа на градина или да си стои в къщи (тоест гъвкаво работно време, работа от вкъщи и тн).

толкова е обидно, когато някой, дето и понятие си няма се отнася към най-ценното в живота ми по този некомпетентен и пренебрежителен начин. да не говорим, че това има дългосрочни последици за цялата държава.

ако срещу това има протест - срещу не-мисленето и не-цененето на майчинството и на децата, съм първа там. още се чудя има ли на кого да напиша писмо по въпроса, така че да не свърши в кръглата папка.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #525 -: Октомври 28, 2012, 21:46:04 pm »
ЗА МЕН е по-скоро нормално дете до към 2 годишна възраст да не проявява сериозни проблеми и да не боледува тежко
Стефания например започна да боледува след 2рата си година, като преди това дори Т не ми беше вдигала
Преслава беше боледувала веднъж- точно като навърши година, за почти 4 години е боледувала точно три пъти сериозно /със стигане до антибиотик/, а сумарно не повече от 10-на пъти й е теквал секрет, покрай някое боледуване на сестра й
и двете ги храня и отглеждам по еднакъв начин
та да се изкажа и аз, защото смятам,че имам право да кажа мнение, като ще помоля да не ми се анализира постинга- за мен имунитета на детето не се придобива с разболяването, а вродено състояние, което при правилно отглеждане действа в негова полза
пример- децата на стефка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #526 -: Октомври 28, 2012, 22:05:02 pm »
аз затуй написах - останалото е от Бога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #527 -: Октомври 28, 2012, 22:40:37 pm »
Elena B , то това е стара теза на "социалното" министерство, но явно ти я чуваш за сефте.

Изобщо не считам, че въпросните чиновници не са наясно как една майка "не се мотивира" да се труди за мизерни пари, като й се отрежат още, едни други още по-мизерни пари. Обаче пък - това е метод за принуда, който биха използвали спокойно, ако не се задаваха избори. За политиците ни /понеже държавници е съвсем друго/ - всички ние майките - сме някакъв добитък, който хем трябва да бачка, хем да гледа деца /които в бъдеще да бачкат/, хем ако може - това да става без пари. Ама под "без пари" се разбира съвсем, по принцип, като цяло, без значение у дома ли си, на работа ли си... Ако можехме да фотосинтезираме и ние и децата - идеално щеше да им е.

Да не връщаме сега темата назад, ама...все опираме до там, че по принцип за майките трябва да се осигурят възможности да се трудят ефективно и за някакви поне прилични пари. Не е решение да ти резнат мизерните 240лв., с което да те принудят да си дадеш детето на ясла и да метеш улици за същите 240лв., понеже с дете пък - не можеш да си намериш читава, или никаква работа. Голяма "полза за обществото" ще последва от такива мерки - дума да няма.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #528 -: Октомври 28, 2012, 23:18:15 pm »
естествено, че чистият въздух сам по себе си не гради имунитет в смисъла на преборване на определени бацили, но оргаизмът на човек, който е здрав, щастлив и чист е много по-способен да се справи с бацилите, които среща. .
даам, точно така.

 джиджи, ако съм казала задължително боледуване не се изразила правилно. Задължителено трябва да ти мине през организма. дали ще се разболееш тежко с 40 градуса температура или ше ти потече носа и ще ти мине си е до разлика в имунната система.  Антитела се изграждат „по мярка“ и няма как да ги имаш, ако не си вкарвал мярката в огранизма да я „види“. Етествено има и значение каква доза от „мярката“ ще получиш.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 23:23:51 pm от Bobbie »


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #529 -: Октомври 28, 2012, 23:29:38 pm »

малко по предишната тема, защото побеснях - четох интервю на соц министър и го гледах в нека говорят. искали били да намалят майчинството, щото жените им трябвали на пазара на труда, щото за тях би ценен АКТИВНИЯТ човек?!??!?! децата да ходели на детски градини, те щели да построят.
 

Вече претръпнах....пък нали и не ме засягало.Борба за гласове на предстоящите избори.Това прочете ли?
http://novinite.bg/articles/22844/BSP-iska-obezshtetenie-za-decata-neprieti-v-detski-gradini

предизборни обещания разни


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #530 -: Октомври 28, 2012, 23:33:38 pm »
Обещания, обещания. И накрая пак всеки гледа да налапа кокала.  :x

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #531 -: Октомври 28, 2012, 23:44:55 pm »
да, би трябвало, нали и хората, на които децата не влизат в градината са си плащали данъците. но и те говорят за след 2 години, а не след една, както днес слушах.

няма как да искаме да се уважаваме като възрастни, след като дори на хартия държавата не уважава децата ни.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #532 -: Октомври 29, 2012, 00:07:29 am »
Пак засегнахте болна точка.

Снощи 1 час ми обяснява един приятел, колко съм виновна, че гледам детето вече втора година, как не работя и не вдъхновявам мъжа си поради този факт, как съм станала просто домакиня, която гледа дете и нищо повече. Докара ме до рядко срещаното състояние за мен рев от обида, само преглътнах и питах директно други приятели, толкова ли съм им паднала в очите затова, че не работа. Ми смотолевиха нещо, но факт - това, че си гледам детето и давам всичко за него ме прави втора категория човек в очите на приятелите на мъжа ми, държанка, тъпа домакиня.

Гадно ми е, обидно ми е, горчиво ми е, ама много горчиво! Днес прекарах 1 час в готвене, защото искам детето ми яде готвене от мен, а не купено, утре съм ПАК на нтервю и защо? Защото всички смятат, че трябва да си зарежа детето на ясла, в ужасни за мен условия (споделено от лелка, работеща там), защото иначе майката не е човек, втора категория жена и човек съм!
Нали се сещате, че всичко ми беше казано от несемейни хора?
[/url][/url]
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #533 -: Октомври 29, 2012, 00:15:52 am »
Държавата /от нашите данъци/ - издържа обаче поне милион възрастни паразити и то не от онзи ден. Не са деца, не са пенсионери, не са инвалиди - здрави и прави са, ама си ги издържаме и ще продължаваме, а те на свой ред - ще ни избират правителства.

Тук сте възмутени, но в една друга тема - пламенно защитавате правото на паразитски живот и репликацията на последствията от същия за сметка на ВСИЧКИ нас. За сметка на детските заведения, за сметка на болниците, за сметка на едни други ДЕЦА, които редовно биват оставяни без избор и шанс в живота, често са повече от 3-4 в семейство и също щат не щат се нареждат на "социалните гишета". Кой мислите, че плаща сметката? Борисов, Станишев, г-н Х? Аз и вие я плащаме, ама от внесеното от нас - за нас все няма, но за други дето не внасят никъде нищо се полага повече.

Обичам да си говорим кое е "справедливо", ама ей така "на парче" - без да се вижда общата картинка. ;)То и затова протестите у нас най-често са за някакви глупотевини, дето са малка част от общия пейзаж - никога не се протестира за нещо, чието решаване /ако се състои/ - би променило кардинално ситуацията.

П.П. Жаси - не се впечатлявай. Ако човек е уверен в себе си и убеден в правилността на своите решения и действия - външните оценки на когото и да било - нямат грам значение. То и аз гледам дете, "защото ме мързяло да работя", ако не знаеш... :lol: Тези които го казват - идея нямат колко по-лесно ми е на мен лично да работя, но някои неща са над личния ми кеф някой път, дори рядко. Какво да им обяснявам изобщо на такива хора? Пък чак да хукна да променям ситуацията, заради мненията на някакви си там 8O... Я ела на себе си! Както казва на майка ми една приятелка: "Отглеждането на дете се равнява на тежък миньорски труд и трябва да се уважава поне толкова, ако и да не се заплаща така". Жената има 4 деца, 2 от тях са близнаци и е АГ...та знае какво и защо казва. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #534 -: Октомври 29, 2012, 00:56:49 am »
жасмин-вени, на мен тази тема ми е също много болна. мисля, че част от причината да се паля е, че винаги съм си мислила, че след като толкова усилия са положени за равни условия на жените да работят и тн (не че ги имаме, де), жените трябва да работят. винаги съм си мислила, че ще се върна бързо на работа. да де, но това беше преди да родя, да видя какво значи дете на 6-12 мес и не просто да не мога да си помисля да го осставя за 8 часа, а да не искам. не знаеш какво е бебе докато или не наблюдаваш отлизо такова в продължително време, или най-добре нямаш дете самият ти.

изключително съм благодарна на мъжа си, че заради това, че той работи по 16 часа на ден, аз мога да работя за себе, когато мога и, ако се окаже твърде много дори да се откажа. той самият много се гордее с това исмята, че това му е работата. това не прави нито него патриархален шовинист, нито мен "анти-феминистка".

да се съберат така "банда" хора срещу теб да ти говорят неща, от които понятие си нямат не просто е обидно, то е грозно.
кое повече ще вдъхнови мъжът ти, добре поддържаният ти маникюр и бизнес градероб или това, че детето му е здраво, щастливо и отглеждано по най-добрият възможен начин. да цитирам един приятел "кажи им да правят това, което прави вятъра"

все ще се намери някой да ти казва колко си не--- нещо си. ако ти се беше наложило да тръгнеш на работа, вероятно пак тези щяха да ти обясняват как си лоша майка.
тези неща ни засягат толкова болезнено, защото самите ние сме в постоянен конфликт.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #535 -: Октомври 29, 2012, 01:31:31 am »
Пак засегнахте болна точка.

Снощи 1 час ми обяснява един приятел, колко съм виновна, че гледам детето вече втора година, как не работя и не вдъхновявам мъжа си поради този факт, как съм станала просто домакиня, която гледа дете и нищо повече. Докара ме до рядко срещаното състояние за мен рев от обида, само преглътнах и питах директно други приятели, толкова ли съм им паднала в очите затова, че не работа. Ми смотолевиха нещо, но факт - това, че си гледам детето и давам всичко за него ме прави втора категория човек в очите на приятелите на мъжа ми, държанка, тъпа домакиня.

Гадно ми е, обидно ми е, горчиво ми е, ама много горчиво! Днес прекарах 1 час в готвене, защото искам детето ми яде готвене от мен, а не купено, утре съм ПАК на нтервю и защо? Защото всички смятат, че трябва да си зарежа детето на ясла, в ужасни за мен условия (споделено от лелка, работеща там), защото иначе майката не е човек, втора категория жена и човек съм!
Нали се сещате, че всичко ми беше казано от несемейни хора?

Аз си гледам детето 4та година и съм безкрайно щастлива от това и че мога да си го позволя. Не ми пука кой какво мисли, за колко проста ме мисли, мързелива или втора/пета ръка. Детето ми е е дете сега, има нужда от мен сега, скоро ще е пораснала и няма да е все до полата на майка си. И най-страхотната работа да имах, нямаше да компенсира времето с детето ми. Горе главата, и не се подавай на хорски приказки и коментари :witch: :witch:
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #536 -: Октомври 29, 2012, 01:34:36 am »
тези неща ни засягат толкова болезнено, защото самите ние сме в постоянен конфликт.

Елена, лично аз не съм в конфликт точно по този въпрос със себе си и никога не съм била, но много жени наистина - са. Защо според теб? Защото позволяват да бъдат вкарвани в "матрицата", робуват на обществени очаквания и незнайно как са взели да вярват, че "природата може да бъде прескочена". Ето, сега аз ще изкарам "хипарските тези", няма да дъвчат само теб. :lol:

Ако не е въпрос на физическо оцеляване за семейството - и най-дивата кариеристка, като гушне дете - иска да бъде с него в периода, в който то е съвсем малко. Дали до годинката, дали до 2, дали до 3 - не фиксирам. Но това е естествено, нормално, здравата реакция на нормална жена, която ражда дете. В този ред на мисли - винаги съм се чувствала късметлийка, че имам избора да бъда у дома с детето си, докогато считам, че това е най-добре за него. Не за мен лично. Имам се за доста голям егоист и вероятно съм, но не и спрямо Дани - считам, че и това е нормално. Колкото и да се развива и забързва обществото ни, някои неща - не можем да ги пресираме и бременност, раждане, гледане на малко дете са сред тези неща.
Естествено, измислени са опции как да родиш и да се върнеш да изкарваш БВП възможно най-бързо, но доколко тези опции са добри и за предпочитане - е тема на друг разговор. Много жени - ползват тези опции не по своя воля, а защото така се налага. Защо го казвам всичкото това?

Ами защото не върви и е дори несправедливо спрямо майките, които биха желали да са у дома с децата си /като нас/, а не могат да бъдат - ние да се тръшнем колко ни е тежко и обидно, че някой не оценял това което правим. Ние имаме избор и възможност, която много други жени - нямат, а ги заслужават не по-малко от нас.

Лично за мен - този, който не оценя труда на майката и я нарича "проста домакиня, която не вдъхновявала мъжа си" - няма да стъпи повече в дома ми, при това ще поясня точно и ясно защо не е добре дошъл.

Еййй Бога ми! Разведох се, но бащата на Дани, въпреки глупавите си издънки /в друга посока/ - би наврял в кучи гъз всеки, който си позволи да каже за мен, че съм някаква неработеща там принцеска, гледаща дете и демек - на курорт съм.  :? Сами ако не се цените, не си цените усилията - никой няма да ви ги оцени, бъдете убедени в това. Вътрешен конфликт. Какъв вътрешен конфликт при жена с малко дете?!!
Природа, инстинкт, нормално е да искаме да сме с тях, сега сме им особено нужни и това е така откакто свят светува. "Модерният начин на живот" - не променя някои заложени у нас като вид неща и хубаво, че не ги променя, ако питате мен. Пък да се чувствате виновни и в "конфликт", че си гледате малките деца вместо да вършите друго... Радвайте се, че можете да го правите. Все по-малко жени могат.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #537 -: Октомври 29, 2012, 02:02:28 am »
И аз преди да имам дете съм си мислила, че е много лесно, ей го на, пускаш го и то само се гледа.
Обаче сегаааа, ох, искам да отида на работа, че да си почина. Там поне си знам от понеделник до петък от 8:30 до 18:00, събота и неделя - почивка, спиш до обяд, Коледа и Нова година и всякакъв друг официален празник - почивка.

Сега нямам такова "работно време". Сега съм (както и всички вие) 24/7/365.
Е, нека някой после дойде да ми каже колко е "лесно" и "мързеливо" да гледаш дете!!!!!

И това е без да споменавам, че когато е болно детето трябва да си 24/7 буден и в кондиция и още в милиони ситуации трябва вниманието ти да е максимално заострено.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #538 -: Октомври 29, 2012, 07:32:27 am »

малко по предишната тема, защото побеснях - четох интервю на соц министър и го гледах в нека говорят. искали били да намалят майчинството, щото жените им трябвали на пазара на труда, щото за тях би ценен АКТИВНИЯТ човек?!??!?! децата да ходели на детски градини, те щели да построят.

Гледах интервюто, министъра беше категоричен, че няма да увеличат детските, а щяли да ги вложат в изграждането на детски градини, защото за тях бил важен човекът, който сам си изкарва дохода, а не разчита на държавата. Целта им била държавата да създаде условия на хората да работят, където майките оставяйки децата си на градина, ще имат възможност да си докарват много повече от едно майчинство.

Накрая Диана Найденова го попита - "вие от какво се лишавате?", той направи една физиономия с брадичката и мисли половин минута. Водещата - "щом се замислихте, значи от нищо" - отговори - "ами, да"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #539 -: Октомври 29, 2012, 08:03:53 am »
има много механизми с които държавата коствено да подпомогне семействата
например в Англия ДДС върху детските стоки е 11 процента, а не както масовото 18 :)
не виждам какъв е проблема и тук да се въведе подобна политики
срамота е, пюретата да ми излизат по-евтино да си ги доставя от Англия, чрез фирма посредник, на която плащам доставка на кг стока, отколкото да отида да си ги купя тук от магазина
аз също не желая например да се възползвам от отглеждането на дете в детско заведение, намерила съм своя начин децата ми да отрастнат до някаква задължително за образованието възраст :)- дето се вика, дори я облекчавам тази държава да не ми "изхранва" децата по ясли и ДГ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит