0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #500 -: Октомври 27, 2012, 13:19:15 pm »
Тези са добри. И тук ги има. Те са за деца.
Само за спринцовки става въпрос... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #501 -: Октомври 27, 2012, 13:22:40 pm »
от кога ви карам да отворим консултантска тема на Боби, ама не ме слушате значи
така поне, който не желае да я чете няма да влиза там, сега навсякъде е компетентна

Тя е права в редица аспекти, и погледнато чисто теоретически.
Но понеже никога не е работила практически тези неща, не може да разбере, че има огромна разлика в редица неща. Освен това, медицинската специализирана литература днес е БАЛАНС на интереси, извън тясно медицинското поле, и е витиевато, неопределено, вътрешно противоречащо си в много апсекти.

Реалните клинични проблеми са и заплетени, и отговорни ( да не се пропусне нещо). И се използват всички налични средства и възможности за да се намери ПРАКТИЧЕСКО и работещо решение.

Ще Ви дам няколко примера:

* Дете с остра ангина, доказана със Стреп-тест, 1-2 дена след началото на симптомите се нуждае само от АБ лечение. Кога Стреп-тест, и на кого? Братче или сестриче се разболяват след 1-2-3 дена. И те с (+) Стреп-тест. Трябва ли да се прави Стреп-тест на контактните от БЛИЗКОТО обкръжение? при положение че заболялото първо дете ВЕДНАГА е било лекувано? Отговорът е - ако от прегледа им има съмнение- да. Също- ако братче и сестриче са се разболяли 4-5-6 дена след братчето ( тоест- на разстояние, необясняващо се как и от кого, което навява съмнение че някой в близкото обкръжение е носител). Освен ако ДГ не "ври" от Стрептокок.

* дете с рецидивиращи Стрептококови ангини, или рецидивиращи отити, започнали неясно как, и внезапно. Тогава съмненията за носителсвто в близкото обкръжение са големи. И е по-добре да се прекъсне това, отколкото да се продължава с безперспективното назначаване на един АБ след друг. В тези случаи СИГУРНО някой от близкотоо обкръжение е носител ( Стрептокок, МРСА резистентен Стафилокок, Мораксела, Псевдомонас, Стрептококус вириданс).

* дете с месеци хрема, отити. Ако не изследвате контактните никакъв траен резултат от повторни АБ курсове няма да имате. Освен ако не оставите детето без лечение ( сополите са нормално нещо) или не стигнете пролетта, когато тези неща ИМАТ склонност да се изчистват ПОНЯКОГА, но не и задължително. Освен ако не Ви безпокои 3-4 месеца детето да не спи нощем и/или кашля постоянно, и/или развие аденоидни вегетации.
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 13:33:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #502 -: Октомври 27, 2012, 13:30:08 pm »
Тези са добри. И тук ги има. Те са за деца.
Само за спринцовки става въпрос... .
:flower:

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #503 -: Октомври 27, 2012, 14:42:48 pm »
Докторе,

Цитат
* дете с рецидивиращи Стрептококови ангини, или рецидивиращи отити, започнали неясно как, и внезапно. Тогава съмненията за носителсвто в близкото обкръжение са големи. И е по-добре да се прекъсне това, отколкото да се продължава с безперспективното назначаване на един АБ след друг. В тези случаи СИГУРНО някой от близкотоо обкръжение е носител ( Стрептокок, МРСА резистентен Стафилокок, Мораксела, Псевдомонас, Стрептококус вириданс).

Това може ли да означава,че с моето слабо място гърлото(не ме е боляло от месеци),най вероятно аз разболявам едното детенце което често е с червено гърло,дори и в момента.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #504 -: Октомври 27, 2012, 14:47:53 pm »
Да, ако сте хроничен носител на нещо от значение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #505 -: Октомври 27, 2012, 14:56:42 pm »
Благодаря Ви,
какво изследване трябва да и направя за да разбера дали съм носител.

« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 14:59:51 pm от бина »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #506 -: Октомври 27, 2012, 15:18:00 pm »
Носни и фарингеални посявки в добра лаборатория.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #507 -: Октомври 27, 2012, 23:29:50 pm »
Докторе, разберете ме правилно, аз не искам да си чеша езика, или просто да се дразня с нея
дразни ме начина по който всичко това се изписва- все едно ми нашоква канчето постоянно и всеки пост ми крещи- не виждаш ли колко си проста, не заблуждавай околните
ми и ние деца гледаме, както се казва и ние някой неща ги изпитваме на гърба си, аз например дори на собствената си майка не позволявам по този менторски начин да ми вменява поведение към децата ми, какво остава за чужденка и непозната
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #508 -: Октомври 28, 2012, 00:13:56 am »
Докторе, разберете ме правилно, аз не искам да си чеша езика, или просто да се дразня с нея
дразни ме начина по който всичко това се изписва- все едно ми нашоква канчето постоянно и всеки пост ми крещи- не виждаш ли колко си проста, не заблуждавай околните
ми и ние деца гледаме, както се казва и ние някой неща ги изпитваме на гърба си, аз например дори на собствената си майка не позволявам по този менторски начин да ми вменява поведение към децата ми, какво остава за чужденка и непозната

 Ти си чешаш езика непрекъснато с мен, може да се върнеш назад да видиш, че от сума ти време те игнорирам, въпреки личните ти нападки. Ти обичаш да кажеш Боби е такава и онакава, а не да говориш по темата. Половината форум  е забелязал особеното ти отношение към мен, още повече  от както ме заплаши с бан, че съм разказала какви са порядките тук(щото тогава и не коментирах, а казвах какво правят и не правят тук) и каза, че съм дезинформирала. Та зарежи ти, че не искаш да се дразниш мен, това вече никой не го вярва. А то си има предистория.  Това стана от както един път доста отдавна си позволих да направя коментар затова, че детето играело до полунощ. От тогава си взех поука и повече такива коментари не правя. Така че въобще идея си нямам за какво говориш, като казваш, че съм ти вменявала поведения към децата ти. Ако е за този случай - мина около година, време е да го преживеш, аз лично мога да обещая, че няма да се повтори, както не се е повторило всъщност.
 Колкото до другите неща, които пиша, не си длъжна нито да ги четеш, нито да се съобразяваш с тях, не са за  теб предназначени и без това. След онзи случай аз не започвам разгвор с теб и коментирам само, ако се намесиш в нещо.Но това не означава, че когато дадеш съвет на някого за неща от които аз смятам или си въобразявам ( според теб), че разбирам, аз ще го гледам и няма да направя коментар, ако мисля, че е невярно. Както ти коментираш такива неща,когато аз кажа нещо, така и аз го правя. И го правиш точно с тон все едно ми нашокваш канчето, че съм заблуждавала. Всъщност дори директно го каза с това, че съм дезинформирала. Така че аз лично  нямам никакво желание да споря с теб за каквото и да е, камо ли да ти вменявам как да си гледаш децата.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #509 -: Октомври 28, 2012, 01:22:57 am »
Имате право да си разчиствате всякакви лични сметки - стари, или нови - не пиша това, за да ви се "меся".

В края на краищата mini, Боби и Бърди си спорят регулярно по медицински въпроси, в различни теми, в качеството си на специалисти в различни области на медицината. Най-често, като си поговорят обстойно - постигат консенсус по някаква спорна тема, или пък ако всеки си остане на мнението със своите си аргументи - от това не следва нито дезинформация за потребителите, нито скандали между тях двамата...няма ексцесии така да се каже. Дори сега, по последния им спор - те са големи, разумни и културни хора - очевидно се справят добре с личната си комуникация. Предвид възрастта и на двамата най-малко - не ми се вижда уместно който и да било да се намесва с язвителни забележки. Мое мнение естествено. Твоето е различно - имаш си право на него.


Във форум, ДОРИ този - никой на никого не може нещо да вмени. Вменяването - предполага насилствени методи някакви. Тук всички се информираме доброволно, решаваме на база личната си преценка - не под натиск и чрез принуда. Много хора сме - няма как всеки на всеки да е приятен и всички да сме на едно мнение за всичко, а не е и нужно. Ако обаче се приеме, че само мнения по нашия личен вкус са добре дошли - значи да нямаме достъп до цялата възможна информация, а само до тази, която "минава цедката", което за никого няма да е от полза си мисля...

П.П. Боби обикновено я оспорват по медицински въпроси с немедицински аргументи от вида: "ама за мен това не е приемливо лично" и от вида. Аз също не съм съгласна с много нейни тези относно начина на отглеждане на деца, но тогава сме "лично мнение - срещу лично мнение". Доста е различно от първия случай все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #510 -: Октомври 28, 2012, 03:08:48 am »
Имате право да си разчиствате всякакви лични сметки - стари, или нови - не пиша това, за да ви се "меся"....


Напълно съм съгласна. С всичко. Нямам нищо против различните мнения и спорове. Приемам за нормално това, че някой може да не харесва или разбира друг. Аз, лично, бих разчиствала подобни работи на лични. Мое мнение.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 03:12:59 am от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #511 -: Октомври 28, 2012, 05:34:37 am »
Реалните клинични проблеми са и заплетени, и отговорни ( да не се пропусне нещо). И се използват всички налични средства и възможности за да се намери ПРАКТИЧЕСКО и работещо решение.
Аз съм съгласна, но което не вярвам е, че вие имате какъвто и да е траен ефект да изчистите носителство на нещо,към което организма на този човек не активира имунната система. Изчиствате го докато се взимат антибиотиците и то после пак се връща. Затова казват да не се дава на хора без симптоми. А на някой, който има сиптоми, неговият организъм не е харесал наличието на дадените буболечки там където се намират и реагира и вие като му дадете антибиотик и ги изчистите, после имунната система си върши работата да ги държи надалеч... до следвашият път когато ги изпусне или докато не получи толерантност. Обаче човек, който няма сиптоми, значи няма имунна рекация към точно това нещо. Защо някои жени правят повече гъбични инфекции от други , като кандидата всеки от нас си я носи в себе си? Никой не знае, но са си особености на имунната система. Никой не се опитва да изчисти кандидата от хората по принцип, а само като има инфекция се лекува. Защо отрекоха лекуването на партньора, което помня преди си правеха рутинно - пак по съшата причина.  Или примерно като давате антибиотици не сте махнали бактериите от червата - те пак си се върщат ,нали? Ами това не е ли същото? Та затова казват, че лекуването на обкръжението е безсмилено понеже няма траен ефект.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 05:38:27 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #512 -: Октомври 28, 2012, 08:35:40 am »
Bobbie, ако не е тайна - какво ти е професионалното образование? може и на ЛС, може и да не ми отговориш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #513 -: Октомври 28, 2012, 09:30:10 am »
Уважавам мненията на Боби относно микробиологията, защото това е учила. Както казва Бърди тя е професионалист - теоретик в областта на микробиологията и пише това, което са й преподавали. Друг е въпросът, че се оказва едно на теория и съвсем друго на практика, в случаите на бактериалните инфекции на ГДП, на ухо, на бял дроб.
Боби, точно в коя област на микробиологията работиш?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #514 -: Октомври 28, 2012, 11:59:00 am »
Аз пък съм съгласна на 100% с мнението на Мини.Вече рядко пиша,но чета редовно.Дразнещо е почти във всяка една тема да видиш как Боби едва ли не размахва пръст и дава мнение.Почти започвам да й се възхищавам,че е човек разбиращ всякаква материя.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #515 -: Октомври 28, 2012, 12:43:49 pm »
Реалните клинични проблеми са и заплетени, и отговорни ( да не се пропусне нещо). И се използват всички налични средства и възможности за да се намери ПРАКТИЧЕСКО и работещо решение.
Аз съм съгласна, но което не вярвам е, че вие имате какъвто и да е траен ефект да изчистите носителство на нещо,към което организма на този човек не активира имунната система. Изчиствате го докато се взимат антибиотиците и то после пак се връща. Затова казват да не се дава на хора без симптоми. А на някой, който има сиптоми, неговият организъм не е харесал наличието на дадените буболечки там където се намират и реагира и вие като му дадете антибиотик и ги изчистите, после имунната система си върши работата да ги държи надалеч... до следвашият път когато ги изпусне или докато не получи толерантност. Обаче човек, който няма сиптоми, значи няма имунна рекация към точно това нещо. Защо някои жени правят повече гъбични инфекции от други , като кандидата всеки от нас си я носи в себе си? Никой не знае, но са си особености на имунната система. Никой не се опитва да изчисти кандидата от хората по принцип, а само като има инфекция се лекува. Защо отрекоха лекуването на партньора, което помня преди си правеха рутинно - пак по съшата причина.  Или примерно като давате антибиотици не сте махнали бактериите от червата - те пак си се върщат ,нали? Ами това не е ли същото? Та затова казват, че лекуването на обкръжението е безсмилено понеже няма траен ефект.

Простете, но ние говорим в определена рамка, за конкретни неща, а не изобщо!
Тоест, говорим за борба срещу разпространението на ОПРЕДЕЛЕН тип Стрептокок, Пневмокок, МРСА Стафилокок, Мораксела. А НЕ ИЗОБЩО!

И с това, което пиша, целта е, да се контролира и ограничи предаването върху децата, с редица контролни мерки, почващи от хигиена на ръцете. А не почващи с масови АБ "лечения".

Така че- трябва да мислите по фокусирано.

Обяснете следващите противоречия:

* процента на заразените контактно на деца с определения дискутиран Стрептокок- висока! Безсимптомното носителство-високо! Заболеваемостта и възможността да се заразят при контакт- при децата-висока. Но затова пък- никакъв контрол на БЛИЗКО контактните! Няма нужда- който се разболее-разболее! Който има "шанса" да се разболее с минимални симптоми и после да изкара по един ревматизъм- няма проблем! случва се и това... .

* с ваксинациите целим масово покритие. Възможно максималното. За да няма случаи на разболели се. Но виж с контрола на ОПРЕДЕЛЕНИ особено масови патогени- там такава цел няма. Тоест, не ни интересува контрола на безсимптомните носители, и как това влияе върху предаването върху децата. Защо? къде е разликата? Ами просто контрола на носителството е СКЪПО- и като консумативи, и като организация и като нужда от персонал и здравни служби. А ваксинациите-евтини. Затова за първото си затваряме очите. Но ако приемем контрола в ДГ за нужен, с това колко пари ще се спестят от АБ "лечения", заболеваемост у дома и т.н.??

* може контрола на детската площадка да е без смисъл, но контрола на една ДГ  е от огромно значение. Липсата на логика от първото не означава липса на логика ИЗОБЩО, и универсално.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 12:58:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #516 -: Октомври 28, 2012, 13:10:38 pm »
Аз пък съм съгласна на 100% с мнението на Мини.Вече рядко пиша,но чета редовно.Дразнещо е почти във всяка една тема да видиш как Боби едва ли не размахва пръст и дава мнение.Почти започвам да й се възхищавам,че е човек разбиращ всякаква материя.

Не "адвокатствам" на Боби. Най-малкото, аз самата достатъчно пъти съм спорила с нея за едно, или друго и из темите и на ЛС. :wink: Това, че някой на някого "размахва пръст" със свое изказване във форума, е най-честото и дежурно "обвинение", което аз съм чела. В някакъв момент, почти всяка от нас е била упреквана в такова поведение по повод свое мнение по някаква тема...


Докторе, разберете ме правилно, аз не искам да си чеша езика, или просто да се дразня с нея
дразни ме начина по който всичко това се изписва- все едно ми нашоква канчето постоянно и всеки пост ми крещи- не виждаш ли колко си проста, не заблуждавай околните
ми и ние деца гледаме, както се казва и ние някой неща ги изпитваме на гърба си, аз например дори на собствената си майка не позволявам по този менторски начин да ми вменява поведение към децата ми, какво остава за чужденка и непозната


Самата mini много често се изказва по даден въпрос именно по начина, който е описала по-горе, че Боби го прави. Познаваме се лично с нея /не сме си близки приятелки/, но пък съм приела отдавна за нея, че такъв й е изказа просто. Поради което, когато чета нещо от нея - чета по същество. Не се фиксирам в тона и конкретния й стил на писане, не се "филмирам" как ми "размахва пръст" и ми "нашоква канчето". Има случаи в които сме на едно мнение, има такива в които не сме, същото се отнася за Боби, същото се случва и с безброй други потребители, с които си комуникирам. Убедена съм, че всеки от тези потребители когато пише нещо - го прави с идеята да бъде полезен на другите, но начинът на писане си е индивидуална особеност, въпрос на характер ако щеш.
Намирам за абсолютно излишно да се фиксираме /естествено когато са спазени правилата за ползване на форума/ в "периферията" на нечий пост вместо в същината му. И понеже сме хора и съвсем естествено имаме склонност да правим първото - си има правила определящи кое е и кое не е допустимо, когато някой се изказва тук. Точно, за да не се стига до субективизъм от вида на: "ама на мен ми дотегна да чета еди кой си", "ама еди кой си пише в твърде много теми и все него чета", "ама еди кой си пише все едни огромни постове и това ме дразни" /например аз съм от тези  :lol:/, "ама понеже еди кой си пише тук и там, заради него н'ам колко потребители вече не пишат", "ама тонът на потребителят Х ми звучи като размахване на пръст и вменяване на нещо" и от сорта неща - има си описано точка по точка - кога, къде и как някой може да пише нещо. Или греша?

Нито критикувам mini в момента, нито "защитавам" Боби. Опитах да напомня само, че все пак сме възрастни хора, интелигентни и не върви да се държим като хлапета в детската градина, когато общуваме. Само споделям мнение в момента, не "размахвам пръст", не "нашоквам канчета"  :lol: и няма да се засегна от това, че който и да било - просто не споделя тази моя позиция.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #517 -: Октомври 28, 2012, 15:42:23 pm »
Обяснете следващите противоречия:
Единствено казвам, че лекувате или не лекувате, не ги изчиствате за дълго време от хората, на чиято имунна система не пречат, понеже живеем в такъв свят, че изолация няма. Иначе има логика разбира се това, което казвате.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 17:31:37 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #518 -: Октомври 28, 2012, 17:25:39 pm »
сега, тооо... да не се изтъквам сама, но и аз имам купчина "почитатели" заради характерния си изказ, който много хора погрешно приемат именно за "размахване на пръст" и "набиване на канчета" ("поучаване").

мисля като JBrul (с която пък ако знаете колко сме се джафкалиииии, добре, че културно го правихме на ЛС, та не ни разбра никой!) :)

Убедена съм, че всеки от тези потребители когато пише нещо - го прави с идеята да бъде полезен на другите, но начинът на писане си е индивидуална особеност, въпрос на характер ако щеш.
Намирам за абсолютно излишно да се фиксираме /естествено когато са спазени правилата за ползване на форума/ в "периферията" на нечий пост вместо в същината му.

принципно има и много други причини за писане във форуми, но конкретно в този подфорум и в тези теми, съм напълно убедена, че почти всеки, който пише, го прави защото смята, че приносът му може да е нужен, важен и полезен за някого. тоест, намеренията са добри и благородни. нека взимаме ценното за нас, а останалото просто да отсяваме или оставяме за другите.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #519 -: Октомври 28, 2012, 18:15:51 pm »
Простете, но ние говорим в определена рамка, за конкретни неща, а не изобщо!
Тоест, говорим за борба срещу разпространението на ОПРЕДЕЛЕН тип Стрептокок, Пневмокок, МРСА Стафилокок, Мораксела. А НЕ ИЗОБЩО!

И с това, което пиша, целта е, да се контролира и ограничи предаването върху децата, с редица контролни мерки, почващи от хигиена на ръцете. А не почващи с масови АБ "лечения".


Моето дете започва да бъде все по-контактно - играе с други бебета и по-големи деца, обменя играчки и, нормално, вируси и бактерии... Обаче, тук не обръщат много внимание на хигиената, ако трябва да сме честни... Децата лазят по земята, хвърлят и лапат играчки от пода, по улицата....

Вече изкарахме една настинка, която овлядяхме без намеса на АБ, носната посявка бе "чиста" по думите на ЛЛ.
Детенцето от което подозирам прихванахме вируса, изкара синусна инфекция, конюктивит и сега има chest infection - влачи се от 2 седмици...

Макар и да звучи като риторичен въпрос, как да опазя моето дете в бъдеще?