0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #420 -: Октомври 24, 2012, 16:15:59 pm »
уффффффффффф...ще ти пратя на лични сметката на зачатие да преведеш сумата дето ти е излишна(цялото майчинство ако искаш)твоя работа.
Няма повече да се занимавам с тази тема


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #421 -: Октомври 24, 2012, 16:31:12 pm »
Абе Кисела, ако имаш някакъв личен проблем с нещо, не си го изливай тук. Никой не ти е длъжен с нищо. Ай стига, ве, селяни, не знам си кви, ми да ти пратя мойто майчинство, белким си отгледаш детето без проблем... :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #422 -: Октомври 24, 2012, 16:35:54 pm »
 Майчинство аз нямам, детските се получвават по $83 на месец, като ги дават на куп за годината, за Ивана съм ги взела година след като се роди.
Не знам защо си мислят, че помощите от държавата трябва да ти стигат да си живееш нормално. Аз поне не смятам така. Това (в моите очи поне) трябва да е помощ,а не пълна издръжка.

П.П. Гане, вероятно не си следила, но Кисела винаги има някакъв проблем, това не е нещо ново ;-)


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #423 -: Октомври 24, 2012, 16:39:19 pm »
уффффффффффф...ще ти пратя на лични сметката на зачатие да преведеш сумата дето ти е излишна(цялото майчинство ако искаш)твоя работа.
Няма повече да се занимавам с тази тема

Сметката на "Зачатие" е публикувана на видно място в сайта /ако не знаеш/, та не си прави труда с ЛС  :wink:
Това, че виждаш нещата в черно/бяло и според теб, ако някой има достатъчно лични средства да си гледа детето и без помощи от държавата, то значи някаква сума му е "излишна" е просто "желЕзна логика" - дума да няма  :lol: За твоя информация - превеждам суми, които не са ми излишни със сигурност, но съм преценила че на някой друг са по-нужни не от онзи ден. А на кого ги превеждам и защо - това вече си е лично моя работа и преценка.

И въпреки, че "не ти се занимава с темата", в която доволно и без всякакво основание оплю един куп народ и размаха пръст наред, без да успееш да се аргументираш адекватно дори...ще ти кажа все пак, че форумът не е място, в което да си изкарваш личните нерви върху околните.
Ако не ти минава през ум - всяка от нас си има някакви проблеми в личен план. Какви са твоите, или моите - няма значение в случая. Всички минаваме през тежки периоди, вкл. аз, вкл. и в момента. Да си видяла някъде да се държа като теб сега и да обиждам и грубиянствам понеже ми било криво от едно, или друго? Да си видяла Лиско да го прави? Да си видяла другите момичета, които още мечтаят за бебе и не са им на дневен ред дори "майчинство" и "детски добавки" да леят жлъч и да се държат откровено невъзпитано, понеже им било тежко?

Ако имаш нужда нещо да си изливаш просто - има си съответен подфорум за целта, известно ти е кой е той - моля, възползвай се. Там вече - поведението ти би било по-адекватно, тук не е. Не ти "давам наклон", добронамерен съвет е.

Приятен ден!   :)

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #424 -: Октомври 24, 2012, 16:39:58 pm »
Боби не съм, ама почва да става досадно, оспамихме темата на Доктора :? Ей затова няма оправия... щото все някой друг ни е крив :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #425 -: Октомври 24, 2012, 22:06:54 pm »
Напълно споделям мнението на Jbrul. Такова е и моето виждане за нещата. Не виждам какво толкова сложно има за разбиране на тази позиция, достатъчно ясно е аргументирана, логична и за мен лично абсолютно правилна с оглед на дългосрочните цели на всеки един от нас - да живеем достойно. Животът ни не свършва с майчинството. Важно е да можем да осигуряваме прехрана на семействата си, на децата си и след като свършат тези две години, а това в момента е доста трудно. То кога ли е било лесно, но сега смятам, че положението вече е доста зле. В тази връзка, наистина смятам, че да рипаме за дребни подаяния, които са си вятър и облаци, а да пренебрегваме далеч по важното не е практично и целесъобразно. Ако това ме прави селянка - ок, нямам проблем с това, няма драма :wink: Надявам се, че няма да има грешки с последната фраза, при евентуален цитат :wink:
Кисела, наистина не разбирам защо се държиш толкова грубо? В действителност ли ти е толкова трудно да се изразяваш уравновесено и спокойно или просто считаш, че тук можеш да си пишеш както си искаш и никой да не реагира? Моля, съобразявай се малко, никой не е е длъжен да ти търпи изблиците и обидите. Тук сме се събрали сериозни и интелигентни хора/явно не всички, обаче/ и общуването обикновено е на доста добро ниво, участниците в спорове умеят спокойно и аргументирано да дебатират, без да изпадат в селяндурски схватки /пък някои от тях сигурно са от село :wink:/ и това се цени. От няколко дни следя темата и все се удържам да пиша, но вече започна да не ми харесва докъде спада нивото. Не мога да разбера защо някои хора считат, че другите са длъжни да им търпят злобните и гневни изказвания, само защото им е криво, видите ли. То малко като с тия протести - нямат основание, ма понеже имали били право да си дрънкат както им падне - се възползват. Правата, обаче, вървят със задължения. Този форум не прави изключения - правото да изказваш мнения и да пишеш свободно върви ръка за ръка със задължението да спазваш добрия тон и да уважаваш останалите потребители. Ако някой счита, че му е проблем да си спазва задълженията, моля, да преосмисли начина на ползването на правата си....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #426 -: Октомври 25, 2012, 00:01:32 am »
вижте, напълно съм съгласна, че кисела беше груба, но мисля, вече стана ясно, че не върви такъв език тук, нека не започваме с "посочването на вратата". (сиксенс, не е лично към теб и в други постове го имаше). може би ще помогне, ако сменим темата?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #427 -: Октомври 25, 2012, 00:10:41 am »
Елена, аз вратата не посочвам на никого. Просто призовавам към спазването правилата на форума. Колкото до темата, не тя е проблема, а принципния афинитет на някои потребители да се изказват по определен начин, особено, ако някой има нахалството да има различно мнение. Така че, освен ако не обсъждаме теореми, факти и фундаментални истини, то каквато и тема, по която може да има различни мнения да хванем, рискуваме да се стигне пак дотук, именно защото някой си позволява да се държи по този начин, а пък ние от куртоазия си мълчим :wink:
Иначе съм съгласна, че е далеч по-добре да си говорим възпитано, но именно, за да го постигнем, бива да си напомняме от време на време за правилата на общуване :D
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 00:12:23 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #428 -: Октомври 25, 2012, 04:43:13 am »
Хм, при нас ситуацията е сладната:
Майчински, детски няма, няма и как да има, детето не е родено тук;
Детска градина 1300 долара на месец, който както иска да го смята, а има и лист на чакащите, не е като да отида да го запиша и готово.

Разликата е, че съпругът ми с парттайм работа може да ни издържа и да не усещаме липси, което в България нямаше да се получи.

И аз по-скоро клоня към идеята да има по-добри условия за труд на майките и детски градини за децата, отколкото да се дават някакви готови пари. В бившата фирма, например, майките, които трябва да си тръгнат по-рано да си приберат децата от градина са враг номер едно, тези с по-болнави деца им се намира цаката да напуснат. Това според мен е нередно и направо престъпно. Опитвам се да ги разбера работодателите, обаче който има деца знае, че те боледуват. Все едно на майките им харесва много да бършат сополи и да наливат антибиотици в гърлото, вместо да отидат и да си вършат работата в офиса?! Едва ли?!  Ако има някакъв протест, подкрепящ по-добрите усливия на труд за майките, ще отида, за друго - по-скоро не.
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 04:49:07 am от Криситин@ »
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #429 -: Октомври 25, 2012, 04:56:00 am »
Bobbie, Кристина, какви са тези детски, които споменавате в долари? Аз за Щатите единствената облага, която знам, е child tax credit според нивото на дохода или exemption, което не значи пари отгоре, а намаляване на облагания доход..
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #430 -: Октомври 25, 2012, 05:43:42 am »
Bobbie, Кристина, какви са тези детски, които споменавате в долари? Аз за Щатите единствената облага, която знам, е child tax credit според нивото на дохода или exemption, което не значи пари отгоре, а намаляване на облагания доход..
Точно това имам предвид - кредитa. Когато е exemption, тогава се намалява облагаемия доход, а когато се нарича кредит не е просто намаляване на облаганият доход, а е реално пари кеш, понеже толкова ти приспадат от данъците, а не че с толкова ти намаляват облагаемия доход. Освен това дори и да не плащаш нищо, пак ше ти ги дадат. Понеже ние взимаме по $1000 на година, това се получава, че е $83/месец, така го сметнах.

П.П. Ето малко инфо за данъчната терминология: http://www.obliviousinvestor.com/the-difference-between-exemptions-deductions-and-credits/
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 05:49:07 am от Bobbie »


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #431 -: Октомври 25, 2012, 07:44:22 am »
Аз детски съм споменала, че не получавам. Сумата в долари се отнася за таксата в детската градина.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #432 -: Октомври 25, 2012, 13:08:54 pm »
с риск да събудя известна завист тук майчинство 90% от заплатата се взима първите 6 месеца, след това е равно за всички (сумата обаче е доста ниска). но ако работиш в държавния сектор - работодателят няма право да ти откаже да работиш на половин ден. дори да си кандидатствал за пълен работен ден и да си спечелил мястото, ако след две седмици да кажем обявиш, че си бременна и като се върнеш на работа искаш да си на половин щат, не могат да ти откажат. не могат също да откажат стаи за изпомпване на кърма - понякога естествено това са доста мизерни помощения, но трябава мисля задължително да има ток и мивка  в тях. частния сектор, естествено, е съвсем друга бира, там въпросът е дали ще се договориш за работа от вкъщи или половин щат, зависи от работодателя.

иначе детските са 80 паунда на месец, детската градина е около 30 паунда на пълен ден, след третата година детето има право на 15 часа на седмица child care, спонсорирана от държавата, може да е детска градина, бавачка или нещо друго, всичко останало си го плащаш. отидохме да се оглеждаме за детска градина след втората година на ади, когато тя беше на 6 месеца, казаха ни, че сме "позакъсняли", това се правило преди да се родят децата. ще видим какво ще я правим догодина. хората, обаче, са се светнали, че майките с деца са значителна част от населението и има доста неща за тях, от възможност да си отидеш с бебето на кино, до библиотеки за децата, басейни и тн. в една от темите ми бяха завидяли, че в общинският фитнес има детска забавачка, където можеш да ги оставиш за два часа.

никой няма очакването държавата да му гледа детето, но има още много да се прави около това майките да могат ако искат да работят, дали детски градини към мястото, в което работиш или просто признание, че да гледаш дете в къщи също е работа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #433 -: Октомври 25, 2012, 14:19:23 pm »
хората, обаче, са се светнали, че майките с деца са значителна част от населението и има доста неща за тях, от възможност да си отидеш с бебето на кино, до библиотеки за децата, басейни и тн. в една от темите ми бяха завидяли, че в общинският фитнес има детска забавачка, където можеш да ги оставиш за два часа.

това ми направи впечатление и на мен - във Великобритания навсякъде хората с деца са желани и приветствани, а не гледани с лошо око и пъдени, че "детето да не пипне нещо". улесненията за живота на хората с малки деца са много и именно те са лично за мен по-важни и ценни.

в Британския музей има специална зона за деца, където да се занимават и да научават интересни неща, вкл. и за най-малките бебета. навсякъде е пълно с хора с бебешки колички - спокойни, доволни и радостни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #434 -: Октомври 25, 2012, 14:58:17 pm »
BObbie, разбрах, това ми е известно. Tax credit-a е просто намаляване на дължимия данък - ако са ти удържали повече, връщат (суха пара), ако са ти удържали по-малко от дължимото за всичко друго, просто ще платиш по-малко.

Корпорацията, в която работя, смени три офиса за две години, и навсякъде имаше отлични условия в поне 2 стаи за майките, изцеждащи кърма.
Всеки работи от къщи няколко дни в седмицата - според работата и графика си - не само майките.
Федерален закон задължава работодателите с повече от 50 служители/работници да дават на майките 6 месеца неплатен отпуск по майчинство.
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 15:06:28 pm от цигу »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #435 -: Октомври 25, 2012, 15:31:05 pm »
BObbie, разбрах, това ми е известно. Tax credit-a е просто намаляване на дължимия данък - ако са ти удържали повече, връщат (суха пара), ако са ти удържали по-малко от дължимото за всичко друго, просто ще платиш по-малко.
Обясних го, защото ти в началото каза, че било намаляване на облагаемия доход. Обаче сумата на кредита е сумата която ти се дава, не е сума с която ти се намалява облагаемия доход . Примерно за дете е по $1000 т.е. точо с $1000 ти се намаляват данъците, а не че облагаемия доход ти се налаява с $1000. Така че това са си пари на ръка, дадени ти, защото имаш дете. дали като платиш по-малко данъци или като ти напишат чек ( ако не дължиш данъци), все тая, това са си детски както и да го погледнеш.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #436 -: Октомври 25, 2012, 16:26:06 pm »
Елена, общо колко е като време майчинството в Англия?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #437 -: Октомври 25, 2012, 16:31:26 pm »
смарайди, не съм абсолютно убедена, че зная всички варианти, щото аз тук майчинство не взимам, а май и в бг няма да взимам, заради читава счетоводителка, но това е друга тема (макар, че не е щото би трябавло да мога да я осъдя, понеже съм си платила за услуга, която тя не е свършила, че на всичкото отгоре губя и доста пари от това, но ...)

та на въпроса, доколкото зная - майчинството във вариант 90 % от заплатата е 6 месеца, като можеш да си решиш дали да спреш 45 дни преди ражденето или две седмици или..., след тези 6 месеца имаш още едни 6 когато получаваш държавно майчинство, което мисля, но не съм сигурна е около 250 паунда (демек нищо). дали след първата година имаш право на нещо, не съм сигурна, но мисля, че нямаш. другата помощ е, че всякакви лекарства (вкл витамини) предписани от лекар на теб и бебето през първата година се поемат от държавата. отделно са детските 80 паунда на месец. до февруари миналата година се полагаха и пари за родено дете (еднократна помощ) но консервативното правителство, реши да си ги спести.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #438 -: Октомври 25, 2012, 16:39:08 pm »
джам, така е, не само, че има места за деца - на кино, концерти правят, йога за мама и бебе, но има и закон за това, че не могат да те изгонят или да ти направят забележка, че си кърмиш детето в кафенето, кръчмата (кръчмите тук са място, кдето семействата ходят с децата си да хапнат, не си представяйте ресторант "сините камъни") или където и да е на обществено място. места за преобличане на бебета има в почти всяко кафене, а в музейте има стаи за хранене, където има дори микровълнова, ако ти трябва да си стоплиш бутилката.

за сравнение - сладкарница неделя, срещу мол софия - разговор
аз с бебе - къде е салонът за непушачи?
сервитьорка - тази маса (срещу вратата - навън е зима)
аз (съвсем нарочно, подозирайки отговора) - а имате ли място за преповиване на бебета
   - амии, имаме ...тоалетна!!!!!

както можете да се сетите в нея нямаше дъска за преповиване, а иначе обясняваме как като нация държим децата си като ценност.

не зная вашият опит какъв е, но няма детски столове по повечето заведения в софия, да не говорим за задни колани в такситата и как се държат като си поискаш кола с такъв, сякаш не са длъжни да имат и за възрастните.
но тук и аз съм крива, щото се каня да пиша до асоциацията на пострадалите от катастрофи (нали правят акции за колани), ама все не стигам до там.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #439 -: Октомври 25, 2012, 18:04:06 pm »
с риск да събудя известна завист тук майчинство 90% от заплатата се взима първите 6 месеца, след това е равно за всички (сумата обаче е доста ниска)...

90% e за 6 седмици, а след това по £135 за още 33 седмици.

"Statutory Maternity Pay is paid for up to 39 weeks, usually as follows:
•the first 6 weeks - 90% of your average weekly earnings (AWE) before tax
•the next 33 weeks - £135.45 or 90% of your AWE (whichever is lower)
You can’t get less than the statutory amount but you can get more if your company has a maternity scheme."




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho