0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #380 -: Октомври 23, 2012, 00:28:35 am »
Докторе, уважавам ви като човек и професионалист, но в конкретния случай - просто не сте обективен.
Не съм пребивавала в Гърция повече от два месеца накуп. Няма да запея в хора "гърците са мързеливи, не работят, само искат и харчат - хак да им е" - просто защото не мисля, че е така и не го вярвам. Всяка държава е вид предприятие с добрите и лошите си моменти обаче и за лошите - рядко е пряко виновен персонала, но винаги го отнася точно той.
Защо Гърция фалира е наистина дълга и сложна тема, но в момента не тя е важната. Важната тема е - при констатиран неприятен факт за нещо - кое е разумното и градивно поведение? Това е ситуация, в която полезен и приятен за който и да било ход - просто няма. Вие наистина ли вярвате, че при едно правителство с вързани ръце и никакъв шанс "за мърдане" е много разумно и ползотворно гръцкият народ да стачкува денонощно за каквото му щукне? С каква цел? Да накара безпомощното си и напрактика марионетно /финансово зависимо правителство/ да направи някоя магия и всичко да стане пак прекрасно, или поне приемливо? Еми няма как да се случи просто, ако ще още 10 години да стачкуват - все тая, има си обективни обстоятелства в този живот и те се отнасят за всички ни. И за гърците, и за българите, и за американците...

Да, поклон, че всички скачат и недоволстват масово и се подкрепят взаимно. Но в един момент въпросът "за какво точно протестират?" и срещу кого си идва на дневен ред. Ако са фалирали заради поредица некадърни управленци, които сами са си избирали - значи няма какво да протестират сега. Да са мислили тогава.
Това последното обаче - бихте го казали на всеки българин с лекота, но за гърците - някак друго се полага. А не е редно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #381 -: Октомври 23, 2012, 00:32:46 am »
Боби, не си права.
Ти като плащаш данъци какво очакваш насреща?
Сега все едно казваш, че гърците трябва да пият една студена вода, щото държавата им била фалирала, да се наклонят дълбоко напред и да слушат какво им казват "спасителите", че иначе лошо им се пише....
Германците като са се "хванали на хорото" да "спасяват" ще си понесат последствията така да се каже :)
Били нагли да стачкуват, пък какви са били като са си платили преди това данъците- будали?

2009-2012 не е имало стачки с продължителност, а 2-3 дневни. Нищо не съм усетил като "стачки" в ключови сектори тук. Поредните ТВ лъжи за "вечно стакуващите".

Парите, дадени на Гърците са ЗАЕМИ, с лихва. А не подарени пари. Само ЕЦБ от 2009 и насам е спечелила 900 млн от гръцки лихви! Немците от цялата тази ситуация са спечелили милиарди, поради по-изгодното финансиране на ТЕХНИЯ си държавен дълг, поради значително спадане процентите по ТЕХНИТЕ СИ ДЦК.

Не всички Гърци са в еднакво положение- има 1.5 млн безработни и положението е тежко.
Но Гърците не са немци, англичани. И никога няма да станат. Има си положителни, има си и отрицателни страни, разбира се. НЕ ВСИЧКИ Гърци са мързеливи. Това е шега за обща употреба- поразходете се из островите за да видите колко подредено, чисто и уредено е всичко. Е, разбира се има области "така и така", но навсякъде това е така.

Аз дойдох в Гърция съвсем случайно. Но това не ми попречи да обикна тази страна, макар и много рядко да съм в състояние да я разбера, или разбирам. Но това е мой грях. Гърците си имат положителни и отрицателни страни. Гръцката държава като институция и манталитет е ужасна, треторазрядна. Да, това е истина, но това винаги е било така- от 1900, та и досега.

След ужасите, които изживях в Бг, след като разбрах много неща ретроспективно, намирам новата си Родина за добра за мен. Нищо повече не ми и трябва.
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 00:50:14 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #382 -: Октомври 23, 2012, 00:40:11 am »
Докторе, уважавам ви като човек и професионалист, но в конкретния случай - просто не сте обективен.
Не съм пребивавала в Гърция повече от два месеца накуп. Няма да запея в хора "гърците са мързеливи, не работят, само искат и харчат - хак да им е" - просто защото не мисля, че е така и не го вярвам. Всяка държава е вид предприятие с добрите и лошите си моменти обаче и за лошите - рядко е пряко виновен персонала, но винаги го отнася точно той.
Защо Гърция фалира е наистина дълга и сложна тема, но в момента не тя е важната. Важната тема е - при констатиран неприятен факт за нещо - кое е разумното и градивно поведение? Това е ситуация, в която полезен и приятен за който и да било ход - просто няма. Вие наистина ли вярвате, че при едно правителство с вързани ръце и никакъв шанс "за мърдане" е много разумно и ползотворно гръцкият народ да стачкува денонощно за каквото му щукне? С каква цел? Да накара безпомощното си и напрактика марионетно /финансово зависимо правителство/ да направи някоя магия и всичко да стане пак прекрасно, или поне приемливо? Еми няма как да се случи просто, ако ще още 10 години да стачкуват - все тая, има си обективни обстоятелства в този живот и те се отнасят за всички ни. И за гърците, и за българите, и за американците...

Да, поклон, че всички скачат и недоволстват масово и се подкрепят взаимно. Но в един момент въпросът "за какво точно протестират?" и срещу кого си идва на дневен ред. Ако са фалирали заради поредица некадърни управленци, които сами са си избирали - значи няма какво да протестират сега. Да са мислили тогава.
Това последното обаче - бихте го казали на всеки българин с лекота, но за гърците - някак друго се полага. А не е редно.

И кой Ви каза че Гръцкото Правителство не гласува или прилага мерки, независимо от протестите?
И какво мислите- като има протести, че мерки не се прилагат? от 2009 само мерки се гласуват и прилагат.
Протестират, защото имат право, и защото това е фундаментално право. Заявяват право на "глас".
Това не значи, че мерките не се гласуват, или прилагат.

Некадърни са управляващите тук и корумпирани? Да. Казвал съм го, и то доста пъти.
Но за разлика от Бг/УК/САЩ тук няма фашизъм, няма този изтънчен фашизъм, с които се тъпчат хората, насаждат "мерки", тъпче народа. Там е разликата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #383 -: Октомври 23, 2012, 00:44:34 am »
Хм, само да вметна, че тук никой не е доволен от това положение на нещата и Меркел е много усилено натискана да спре кранчето за Гърция. Да, дават пари немците, защото са с най-голям дял в Европейския съюз, но и най-много понасят, ако стане нещо точно поради тази причина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #384 -: Октомври 23, 2012, 00:54:25 am »
Хм, само да вметна, че тук никой не е доволен от това положение на нещата и Меркел е много усилено натискана да спре кранчето за Гърция. Да, дават пари немците, защото са с най-голям дял в Европейския съюз, но и най-много понасят, ако стане нещо точно поради тази причина.
Ганке, говорили сме си много пъти за тези неща, и ти знаеш от "първо лице" моето мнение за тези неща.
Амбивалентно, така да се каже.
Но както и ти си признателна на Германия за много неща, които ти даде, та така и аз.
Па макар и проблемите, как ни възприемат като чужденци, да си е почти един и същ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #385 -: Октомври 23, 2012, 00:57:22 am »
За друго беше думата,Аз нашта си паничка гледам :D.Как може толкова безразлични към всичко да сме?
Няма управия!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #386 -: Октомври 23, 2012, 01:38:31 am »
кисела, питам се дали освен всичко останало, роля не играе и нихилистичното вярване, че няма смисъл, щото и да протестираме и да не протистираме (гласуваме, пишем до вестниците и тн) нищо няма да се промени? с едно съм съгласна с доктора, изразяването на несъгласие е важно нещо и трябва да се отстоява, дали в конкретната ситуация са "прави" или не е друг въпрос
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #387 -: Октомври 23, 2012, 01:40:55 am »
Говорили сме, знаете моето мнение за много неща :) Само че някак не ми се струва честно моите пари да отидат при някой друг, чисто егоистично си разсъждавам де, не е с омраза или негативна нагласа. Ясно ми е, че всички като са се хванали на хорото, ще го играят. Някакси предпочитам да ги налеят в България, не в Гърция...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #388 -: Октомври 23, 2012, 01:50:43 am »
Докторе, явно ви изглеждам тъпа. Сигурно има защо, но никъде не казвам в поста си, че правителството не приема мерки ВЪПРЕКИ протестите на гърците. Казвам единствено, че протест, заради самият протест и правото на него на мен лично ми е крайно несъстоятелно. Разбира се, че имат право на това, ОК, но кое е ГРАДИВНОТО в цялата тази работа? Вие ми кажете, понеже аз - не го виждам.

Ами ако ще протестират - да протестират и да натискат правителството си за напускане на еврозоната, да излязат сами на световния пазар с моженето си и с бачкането си, да се оправят без някакви такива "колониални обвързаности". Не го правят. Защо?

И аз искам повече, също живея в отдавна фалирала държава, тази държава също е член на ЕС, но не считам че хората които половин-един век са работили за това, което сега имат - са длъжни да ми дават и на мен толкова, колкото имат те самите /даром/ понеже...имам право пък да иска и аз "да съм човек". То искането и моженето са различни неща, знаете.

Ще ви дам един пример от ресор, в който работех преди да се роди детето ми - земеделие. Гръцкият производител изнасящ праскови - ползва субсидии на ЕС за производството им, ползва национални субсидии, безлихвени заеми за кредитиране на производството си. В резултат - продукцията му има определена себестойност. Ние нямаме право на национални доплащания, кредитите ни за производство са с доста по-високи лихви. Ние и гърците сме на един общ пазар. Те ни убвиаха с цена, защото могат да си я позволят. Могат - защото поне половината от вложенията им не са техни. Честно ли е така? Аз дали съм лежала и съм чакала да ми падне от небето - не съм, ама след целия ми труд някой "стачкувал" идва и ме отвява. Като фалираха - стана доста различно. Плащат си това, което и ние плащаме като разход, при равни изходни условия - ние сме добре вече - те не толкова. Защо? Защото в периода 5 години преди този момент - ние не сме живяли така нашироко колкото гръцкия фермер, обезпечили сме вложенията си със собствени сили и средства и сега - баш ми дреме на мен има ли няма ли финансова криза, храната държи цена, нямам заеми за плащане. Колегата грък обаче - сега има кредити, няма кой да му ги плати - няма и да има, той фалира. И като фалира - стачкува, щото някой го бил преебал. Ми сигурно го е, ама като ти се случи - това не се оправя със стачки, ами с бачкане.
Не злорадствам. Но когато те бяха привилегировани - аз не стачкувах - работех. Сега когато сме "на равно" - по-разумно ми се вижда да работят и да се напъват, отколкото да стачкуват. Тяхна си работа де, ако вярват пък че с протести ще преборят кризата - коя съм аз да ги съдя.


kisela_2000, да не те подминавам повторно... :lol: Ако днес нямах много по-важна работа от тази да бъда пред общината в Стара Загора за протеста - щях да отида. Щях - не защото заставам зад каузата на този протест, а защото заставам зад позицията на майките, които познавам и които са на тази позиция. Като приятел щях да отида. Но пак се връщам на нещо от друг разговор, който започна Жаси. Защо е този протест? За подаяния? За 30лв., за 50 лв...? И те ли ще ни решат финансовия проблем с отглеждането на деца? Не ме карай да влизам в темите за количките примерно и ник по ник да вадя коя мама какво бута и колко струва то и колко 30 кинта я бъркат същата тази мама. Принципен въпрос ще кажеш сигурно?
Принципно е да решим какво искаме - подаяния, или условия на живот, в които не са ни нужни подаяния. Когато се протестира за второто - пиши ме. Дотогава е баш "по гръцки" - да си протестираме за тъпотии, само защото имаме право на това, ама и на масовка даже не можем да го докараме. Те - щяха.


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #389 -: Октомври 23, 2012, 06:33:06 am »
Принципно е да решим какво искаме - подаяния, или условия на живот, в които не са ни нужни подаяния. Когато се протестира за второто - пиши ме. Дотогава е баш "по гръцки" - да си протестираме за тъпотии, само защото имаме право на това, ама и на масовка даже не можем да го докараме.
Точно така и мисля и аз и май дори и тук го казах. Обаче Жбрул, ти затова си успяла и ще успяваш,където и да попаднеш, защото мислиш по този начин.

Кисела, аз ти отговорих първо на това, което питаш, а именно, че не са безразлични, понеже всички вярват в това, за което протестират. После вече писах за мнението си за гръцките протести срещу... не е ясно какво.


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #390 -: Октомври 23, 2012, 08:24:41 am »
Въпросът в принципен
Принципно е да решим какво искаме - подаяния, или условия на живот, в които не са ни нужни подаяния. Когато се протестира за второто - пиши ме. Дотогава е баш "по гръцки" - да си протестираме за тъпотии, само защото имаме право на това, ама и на масовка даже не можем да го докараме.
Точно така и мисля и аз и май дори и тук го казах. Обаче Жбрул, ти затова си успяла и ще успяваш,където и да попаднеш, защото мислиш по този начин.
 
Става дума за индексиране на замръзени средства от 4 години,които се канят да замръзят за още 2 .
Ми, Jbrul,ти си стой на село,там пари не ти трябват.Копай си.
Никога не съм разчитала на баби,майка и татко...нямам ренти и доходи от наеми.Исках да се върна на работа,щото с тези две ръце изкарвам пари,ама не можах :D.Щото места в ясли и градини няма.Селяните ги завзеха.
И сега за да свърша нещо оставям детето в клубче...Ей за това ми е думата.
Ако всеки си замине по родните места ще е друго.Аз съм принудена да живея с тези пари не защото нямам работа,мила ми Jbrul.Винаги съм работила и това не ми е проблем.И глад не съм усетила,щото тичайки от една работа на друга се хранех някъде навън.И купоните ми за храна от онази зима си стоят точно за това.
Всеки знае себе си.От тази държава нищо даром не съм получила.Това вече е друга тема...
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 08:26:41 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #391 -: Октомври 23, 2012, 09:08:11 am »
Исках да се върна на работа,щото с тези две ръце изкарвам пари,ама не можах :D.Щото места в ясли и градини няма.Селяните ги завзеха.
Жбрул говори точно за това - да имаш условия на живот, при който не са ни нужни държавни помощи, каквито са и държавните градини. Като местата в яслите са проблем( което аз знам, че са) защо не излезнахте на протест за това?  Виновни са ти тези,които не пускат повече места, но не, селяните били виновни.
 
Цитат
Ако всеки си замине по родните места ще е друго.
  Времената на разпределяне по родните места отминаха, слава Богу.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #392 -: Октомври 23, 2012, 09:29:58 am »
Ми, Jbrul,ти си стой на село,там пари не ти трябват.Копай си.
Това пък защо 8O

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #393 -: Октомври 23, 2012, 09:43:14 am »
Кисела, целият ти пост звучи много грозно, вероятно е огорчение, но да не мислиш, че ако могат "селяните" няма да си идат? Да си живеят у дома в къщи с градини, а ще дойдат в София да се гъчкат на 30кв под наем 4 човека? И от къде на къде на село пари не трябват? Пари трябваат на всички и всички търсим да работим.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #394 -: Октомври 23, 2012, 09:46:08 am »
Една част от немските пари за Гърция ще бъдат опростени. Просто няма как да бъдат върнати. Нереално е.
И това не съм го прочела във вестника, както и не е мое разсъждение.  

Работила съм с гърци в България. Разбира се, че не може да се каже, че всички са мързеливи. Има и големи работохолици, има и мързеливци. Като навсякъде. Просто си защитават правата, въпреки че в този момент съм съгласна с Джей, че то не остана какво да се защитава. Така не помагат на правителството си, което и без това е с вързани ръце.

Пише се "замразен", моля ви!
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 10:05:21 am от blue_sky »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #395 -: Октомври 23, 2012, 10:51:44 am »
Их, че хубаво звучи това "стой си на село"... Много красиво, прелест просто...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #396 -: Октомври 23, 2012, 10:54:20 am »
Докторе, явно ви изглеждам тъпа. Сигурно има защо, но никъде не казвам в поста си, че правителството не приема мерки ВЪПРЕКИ протестите на гърците. Казвам единствено, че протест, заради самият протест и правото на него на мен лично ми е крайно несъстоятелно. Разбира се, че имат право на това, ОК, но кое е ГРАДИВНОТО в цялата тази работа? Вие ми кажете, понеже аз - не го виждам.
Най-субсидираните земеделия в света са тези на САЩ, Франция и Швейцария. Като последното е най-субсидираното в световен мащаб. Ако в Бг си мислите че с "честен земеделски труд" ще конкурирате останалите силно субсидирани- мисля сте на грешен път. Субсидиите са не само в цените, а и в закупката на технологии, машини, поддържане на определено технологично ниво. Въобще, прави ми впечатление че в Бг сте вече в плен на една "пазарна философия". Това е добре, само дето не работи винаги и навсякъде.

В една свободна държава, всеки има право на глас, на протест. На Вас и мен това може да не се харесва, но това си е факт и право на останалите. Иначе ставаме България, където народа го имат за рая.

Гърците ще минат по своя път на катарзис и осъзнаване на ценностите в този живот. Виж ние Бг вече станахме "майстори" на катарзисите и мизерията, и затова аз тези неща на никого не ги пожелавам. Нито злобея на нещастието на другите, знаейки от личен опит, какво е това несгода.

Та затова съветвам всички да не злобеят по чужди проблеми- помнете винаги, че в Бг, същите тези неща може да се случат светкавично.
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 10:55:52 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #397 -: Октомври 23, 2012, 10:56:05 am »
За друго беше думата,Аз нашта си паничка гледам :D.Как може толкова безразлични към всичко да сме?
Няма управия!

ти помниш ли борбата за възрастовата бариера? две шепи бяхме заинтересованите жени и се опитвах да ви уговарям една по една да се обединим, да действаме заедно...

не може да не помниш.

никой не пожела. всеки си дълбаеше сам, по своя си път, дори не поискаха да споделят информация за постигнатото от тях, та да послужи и на останалите. осигурявахме медийно време - не пожелаха да застанат пред микрофона. провеждахме публични дискусии - на тях отидоха други жени, които нямаха личен интерес.

сега какво се чудиш на липсата на интерес към протеста? същото е. причината е същата.

масово, българинът е такъв. тия дни четох някакъв цитат от Пенчо Славейков - ами и преди почти 100 години, човекът е отбелязал точно същото характерно поведение на българите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #398 -: Октомври 23, 2012, 14:26:25 pm »
Докторе, аз съм все пак наясно предполага се кои са най-субсидираните земеделия ;) Но в случая с Гърция и България казвам, че ние при не най-идеалните условия щем не щем се конкурираме с тях работейки. Не постоянно стачкувайки и искайки още и още субсидии все пак. Ако си позволим инвестиции много над възможностите си понеже така ни се искало и ни харесвало, които инвестиции в един момент не можем да обслужим понеже не сме мислили когато сме харчили пари които нямаме и не знаем дали можем да ги изкараме изобщо... И ако стане така, редно ли е според вас да скочим да протестираме и да изискваме цялата европейска общност да ни покрие направените разходи, в т.ч. и гръцкия народ? Пак повтарям - не съм против правото на всеки да протестира за всичко, за което счита че трябва да се протестира. Просто има моменти, в които бива да се замисляме за какво точно протестира някой и доколко е уместен и основан на нещо този протест.
Ами аз например искам да живея в мезонет, но не мога да си го позволя. Обаче мнооого искам. И да кажем, намирам банка склонна да ми отпусне заем, купувам си го мезонета и си живуркам там едно известно време над реалните си възможности. Банката ме чака да й върна парите, дава ми отсрочки едно известно време, накрая идва и ми взима жилището. Логично. На мен няма как да ми изнася такова нещо и по гръцката логика значи - трябва да се барикадирам там, да стачкувам и да настоявам банката да ми опрости заема, или съседите ми да вземат да го плащат вместо мен. Ок, имам право да го направя, но едва ли е смислено, редно и логично да го правя.

Гърците сега протестират точно за такива неща - някой друг да им плати сметката. Което просто не е логично, но да разбира се - имат право да го правят. Няма две мнения по въпроса.  :D


kisela_2000 , доста излишна патетика в поста ти, но щом ти идва отвътре - нямам против.  :lol: За какво беше протестът съм пределно наясно и точно затова считам, че и да бъдат изпълнени тези искания - нищо няма да се промени за българските майки и деца. Дали ще взимам 240лв. майчинство, дали 310 - все тая и в двата случая с тези пари не мога да си гледам детето. За детските - същата работа.
Ти сама казваш, кое би помогнало реално на всяко българско семейство да си гледа децата спокойно, дори без лев държавна помощ. Възможността да ползваш услугите на детските заведения безпроблемно, да не те грози уволнение след второто наложило се отсъствие от работа, понеже си гледаш болното дете у дома. Да не те връщат от почти всяко интервю за работа, въпреки квалификацията и опита ти само защото работодателят няма интерес да наема човек с дете, особено малко. Ако същият този работодател бъде стимулиран от държавата да наема именно хора като нас, чрез данъчни облекчения да кажем - ситуацията би била различна. Не мислиш ли? Ако работодателят ти предлага гъвкаво работно време - също да има бонуси за него и в този ред. Та казвах само, че протест с цел подобни промени за мен е далеч по-смислен и би предложи трайно решение на някои проблеми. Да ни хвърлят още 30, 50, 100лв. на месец  - не решава нищо за никоя от нас.

За протокола - седя си на село, споко. Моето дете специално - не е заплаха за мястото в яслата на твоето. Аз в родното си място /Стара Загора/ съм се върнала още когато съм си завършила образованието в "пркрасната" ни столица и там не бих живяла и пари да ми дава някой за целта. Не знам защо мислиш, че аз разчитам на наеми, ренти, пък за майка, баба и дядо да ме отглеждат - Ич. То аз нямам живи роднини почти освен майка ми /лекар с "огромна" заплата/ и баба на 79г., която аз гледам напрактика - не тя мен. И мъж нямам даже от известно време, обаче въпреки всичко това - продължавам да не считам, че 60лв. детски добавки на месец /примерно/ биха ми решили проблема с отглеждането на сина ми.
"Селяните", както високопарно наричаш хората нямали "честта" да се родят У София - също имат нужда от ядене, пиене, дрехи, обувки, също плащат сметки, отглеждат деца и в общи линии - каквото при теб - такова е и при тях. ;) Понеже от 5 месеца живея на село, имам предвид истинско село /не просто територия извън столицата/, смея да кажа, че и тук ми трябват точно толкова пари за нормален живот, колкото и на всяко друго място. "Селянките", които постоянно живеят тук /за разлика от мен/ представи си също раждат деца и техните деца /да не повярваш/ - имат същите нужди като твоето и моето. "Селянките" обаче - нямат клубче, в което да ги оставят, за да си прекопаят доматките и картофките, а по някакъв магичен начин извършват тази дейност грижейки се и за децата си. Битието им като цяло е доста по-трудно и тегаво от моето поне, но пък мрънкат много по-малко от мен за каквото и да било. И не съм чула да се изказват злобно за "гражданките", ама явно са тъпи и затова...;)
По повод яслите и градините в София, които "селяните ви завзеха"... Защо не протестирате за това? Който не си плаща данъците в София - да няма право да ползва общинските детски заведения. Не следя темата отдавна, но мисля, че се обсъждаше подобна мярка по едно време. Ако е приета и приложена вече - не мисля, че имаш право да недоволстваш, че детето на някоя "селска двойка" плащаща данъци по местоживеене има право на място в яслата, наравно с твоето дете. Или предлагаш да ги приемат според акта за раждане на двамата родители? Ако те са родени в София - може, ако не са - да духат супата.

П.П. Не копая. Не защото би ме било срам, или нямам хабер как се държи мотика. Просто дворът на моята къща е изцяло "залесен" с райграс, който се нуждае само от поливане и косене. Не се прекопава. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #399 -: Октомври 23, 2012, 14:50:58 pm »
Абе Jbrul, отдавна свършиха тия разпределения по социален статус, по местоживеене и т.н. :D
Много обичам ей така някой "гражданин" като каже вървете си на село, ама ако проследим корените му до девето коляно, ще го видим от къде идва и за какво се бори...
Аз се гордея, че съм от такъв край, където труда не се смята за нещо срамно, гордея се, че дядовците ми са били бунтовници и са възстанали за свобода. Но това да ме употребяват за някаква политическа изгода, няма да изляза да протестирам.
Иначе все се сравняваме с "външния свят" - ми огледай се, ослушай се, kisela_2000, тук болничните толкова трудно се вземат, майчинството е в пъти по-малко от това в България, да не говорим за детските градини. И докато ти си облагодетелствана, че можеш да го оставиш в клубче или на мама, аз и това не мога да направя. Имам приятелка, която получи 65 отказа за градина. Това как ти звучи? Дали не е същото като в България? Случвало ли ти се е детето ти да е болно и да ти откажат да го прегледат? Щото на мен ми се е случвало, и не мога да си платя и да ида някой друг да го види...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю