0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #360 -: Октомври 20, 2012, 12:10:06 pm »
Началото на 97-ма. Аз - почти на 23, бебето - ненавършило 2г, памперсът - 1000 лв, майчинството - 6000 лв. Белег от този период нямам, макар че ми беше много трудно. Стегнах си д-то и се научих да не разчитам на държавата. Не мога да не отбележа помощта на родителите ми за отглеждането на детето и страхотния работодател, който имах в периода 94-2007 г.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #361 -: Октомври 20, 2012, 15:34:03 pm »
Ами то всички се учим сами да се спасяваме, тогава защо и плащаме данъци на тая държава и издържаме една камара народ, който само се чуди как да ни окраде още повече?
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #362 -: Октомври 20, 2012, 21:29:09 pm »
ами джам, не знам, може да сме живели в различна държава, щото аз си изкарах почти месец по шествия и по улиците, не не беше купон, беше кучи студ, но имах надежда и мислех, че е важно.

навсякъде по света има бедни и гладни хора, нека не го приемаме това за норма. факт е, че огромна част от хората загубиха спестяванията си (включително и моето семейство) и по този начин обедняха за една нощ. да не говорим за ужаса от това, че не знаеш какво ще е утре.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #363 -: Октомври 21, 2012, 00:00:34 am »
ами джам, не знам, може да сме живели в различна държава, щото аз си изкарах почти месец по шествия и по улиците, не не беше купон, беше кучи студ, но имах надежда и мислех, че е важно.

е, ти си ги правила тия неща през 1997-ма, аз пък ги правих през 1989-1990-та :P

затоваq през 1997-ма вече бях помъдряла и знаех, че нито е важно, нито има някакво значение. 23 години по-късно, какво се оказа, как мислиш? важно ли е било или не?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #364 -: Октомври 21, 2012, 00:03:35 am »
ами джам, не знам, може да сме живели в различна държава, щото аз си изкарах почти месец по шествия и по улиците, не не беше купон, беше кучи студ, но имах надежда и мислех, че е важно.

навсякъде по света има бедни и гладни хора, нека не го приемаме това за норма. факт е, че огромна част от хората загубиха спестяванията си (включително и моето семейство) и по този начин обедняха за една нощ. да не говорим за ужаса от това, че не знаеш какво ще е утре.
:good_post:
Важно е било, да! винаги е важно да отстояваш принципите си и позициите си.
Аз и през 90-та съм ходила. ще речеш сега, че съм била дете тогава. :wink: Да, бях на 13 и въпреки това съвсем осъзнато го правех. Бягах от училище, за да отида на митинг.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 00:48:26 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #365 -: Октомври 21, 2012, 00:05:55 am »
факт е, че огромна част от хората загубиха спестяванията си (включително и моето семейство) и по този начин обедняха за една нощ.

факт е, и това се нарича хиперинфлация. някъде да съм написала, че не е имало хиперинфлация?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #366 -: Октомври 21, 2012, 00:15:27 am »
да, според мен е особено важно да отстояваш ценностите си, а мисля, че тогава освен заради икономическите причини, много от нас бяха на улицата и поради други по-"имагинерни" мотиви. надявам се да не кажа някой ден, че да отстояваш позицията е маловажно. не мога да променя фактът, че хората харесват бат бойко, не мога да нося отговорност за другите, но мога да нося отговорност за това аз какво правя и да ходя и да гласувавм, например, дори когато съм на м----та си и това коства много повече усилия, мога да помня и да уча детето си също да поема отговорност. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #367 -: Октомври 21, 2012, 00:41:09 am »
Не се намесвам, защото моят "ядрен антикомунизъм" може на много хора тук да подейства раздразнително. Още повече че, колкото повече време живея извън България, толкова повече се отдалечавам от нея в пряк и преносен смисъл. Да ме простят ярките патриоти тук... .


"Дойдох на света в свят добър, роден, когото обичах безмерно. Отивам си от света, свят чужд, злобен, порочен. Нямам какво да Ви кажа на прощаване."

Виктор Астафиев, завещание.

« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 03:42:30 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #368 -: Октомври 21, 2012, 13:34:38 pm »
да, според мен е особено важно да отстояваш ценностите си, а мисля, че тогава освен заради икономическите причини, много от нас бяха на улицата и поради други по-"имагинерни" мотиви. надявам се да не кажа някой ден, че да отстояваш позицията е маловажно.

благодаря ти за урока по морал. :P

аз вече 7 години доказвам с личен пример и публично пред тази немалка общност тук, че нещата в живота не са само личен материален интерес, и че е важно да имаш гражданска позиция, която да отстояваш. не можем всички да променяме така драстично света като теб, с твоето гласуване в чужбина. аз се опитвам да променя света за една малка част от него и засега успявам. ако всички правим по нещо малко, но реално, простата аритметика показва, че може да има промяна с голям ефект. но това иска реални действия.

а разговорът за това имало ли е смисъл от скачане по ония точно барикади от 1997-ма, кой какъв е бил в мелето, до какво е довело всичко това, е много по-дълбок и не съм изобщо убедена, че искам да го водя точно тук и точно с теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #369 -: Октомври 21, 2012, 15:38:21 pm »
разговорът ти го поведе, а кой с какво допринася е друга тема и съм напълно съгласна с теб, че не е нужно да си говорим по нея.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #370 -: Октомври 21, 2012, 19:04:05 pm »
разговорът ти го поведе, а кой с какво допринася е друга тема и съм напълно съгласна с теб, че не е нужно да си говорим по нея.

не съм казвала такова нещо, но щом мислиш така - иди си редактирай постинга по-горе. не те спирам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #371 -: Октомври 22, 2012, 22:33:12 pm »
Шепа хора бяхме на площада днес.Нямаше никой от онези барикади и от митингите 89-та.Завиждам на испанците,гърците французите....как целия народ се дига като протестират.
Племе сме си,това е.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 22:34:58 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #372 -: Октомври 22, 2012, 23:02:32 pm »
Шепа хора бяхме на площада днес.Нямаше никой от онези барикади и от митингите 89-та.Завиждам на испанците,гърците французите....как целия народ се дига като протестират.
Племе сме си,това е.
Вероятно, защото целият народ вярва в това, за което протестира.
Аз специално за гърците бях същисана, понеже за мен лично да протестират за мерките беше нагло, като се има предвид, че държавата им е фалирала. Реално гърците протестираха за това, че тези които ги хранят не искат да им дават повече облаги, от колкото самите те имат.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #373 -: Октомври 22, 2012, 23:05:37 pm »
И ние 30-40майки от цял град Русе,срамота,ама чак не ми се говори...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #374 -: Октомври 22, 2012, 23:06:47 pm »
Шепа хора бяхме на площада днес.Нямаше никой от онези барикади и от митингите 89-та.Завиждам на испанците,гърците французите....как целия народ се дига като протестират.
Племе сме си,това е.
Вероятно, защото целият народ вярва в това, за което протестира.
Аз специално за гърците бях същисана, понеже за мен лично да протестират за мерките беше нагло, като се има предвид, че държавата им е фалирала. Реално гърците протестираха за това, че тези които ги хранят не искат да им дават повече облаги, от колкото самите те имат.

Не пишете глупости, моля.
Да не казвам по-остри неща... .
Аз плащам 28% данък от първото си изкарано евро, работя 6 дена през седмицата, в многото случаи за 6-7-8Е визита, нямам нито 13, нито 14 заплата. Не ходя на ваканция- никога не съм ходил, всъщност.  И ми дължат пари още от 2010 ( държавните застрахователи каси).  В Гърция, НЕЗАВИСИМО от това, какво декларираш, плащаш минимум 700Е годишно данъци- и нищо да не декларираш-плащаш 700Е. Вие сигурно в Америка плащате ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 4000-5000$/година здравни застраховки, както тук. В Гърция от 2010 се плаща данък сгради от по 10Е/кв.м. Вие в САЩ също плащате такъв данък? В Гърция, всеки,който се заплаща от организация, държавна, или-не, получава само 70% от дължимата сума. Останалите се удържат като "предплащане на данък" ( тоест-30%)- в Америка така правят? или?

Не пишете за неща, от които си нямате понятие.
40-50% от Американците например ИЗОБЩО не плащат данъци.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 23:23:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #375 -: Октомври 22, 2012, 23:34:23 pm »
Не пишете глупости, моля.
Да не казвам по-остри неща... .
Аз плащам 28% данък от първото си изкарано евро, работя 6 дена през седмицата, в многото случаи за 6-7-8Е визита, нямам нито 13, нито 14 заплата. Не ходя на ваканция- никога не съм ходл, всъщност.  И ми дължат пари още от 2010 ( държавните застрахователи каси).  В Гърция, НЕЗАВИСИМО от това, какво декларираш, плащаш минимум 700Е годишно данъци- и нищо да не декларираш-плащаш 700Е. Вие сигурно в Америка плащате ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 4000-5000$/година здравни застраховки, както тук. В Гърция от 2010 се плаща данъл сгради от по 10Е/кв.м. Вие в САЩ също плащате такъв данък?

Не пишете за неща, от които си нямате понятие.
40-50% от Американците например ИЗОБЩО не плащат данъци.
Моля не ме обиждайте, не ви прави чест.
 Изписаното горе е напълно без никаквo значение за това, за което говоря. Гърция е фалирала държава и в момента ги хранят германците. Така че да се протестира, че вдигали пенсионната възраст при положение, че тези, които ви хранят се пенсионират на много по-късна възраст е меко казано нагло.

Колкото до американците- ВСИЧКИ плащат данъци под различна форма, но в тези цифри те изкарват детските например и един куп други неща.Не аз а Вие пишете за неща, от които нямате понятие. Ако аз платя $2000 данъци и позле ми ги дадат като детски, това би се смятало, че не съм платила нищо.  После има локални данъци, имотни данъци, училищни данъци,щатски данъци и т.н.-  тази цифра е само за федералният данък.  дори и да беше така както го казвате, не би имало значение, защото на американците не им е фалирала държавата, така че могат да си позволят да си решават колко хора и какви данъци  да плащат, а Гърция не може да си го позволи, понеже е зависима финансово от благоволението на немците. Така че не знам какво сте седнал да ми броите данъците какви плащам и какви не. Това няма нищо общо с темата за протестите и логиката им.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 23:38:52 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #376 -: Октомври 22, 2012, 23:55:10 pm »
Хм... пак пишете нонсенси, изсмукани от някое ТВ шоу с лош вкус..
Никой не ви "обижда"- Вие самата се напъхахте в теми, от които нищо не разбирате, защото никога не сте живели в Гърция.
За какви "пенсионни възрасти" в Гърция пишете, щом за всички до 2009 тя бе 65? С изключение на някои малки категории хора. Извън тази например, бяха майките с повече от 3 деца, които можеха да се пенсионират по-рано, но това не важеше за всички а само за държавни служители. Вероятно Вие и това смятате за "лукс"?

Иначе, едва ли плащате това, за което аз Ви писах. Но за това срамежливо нищо не пишете. напишете каква здравна застраховка годишно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО плащате, и кажете върху какъв годишен  доход... защото тук за 18.000Е годишно доход се плащат 4000-5000Е застраховки.

А и всички в Гърция не са на един и същ "кантар".

Парите, дадени на Гърция са ЗАЕМИ С ЛИХВА. А не пари подаръци.
Иначе, относно причините за сегашното положение в Гърция- това е голяма тема. Едва ли за тук. И какво за Бога Вие от това разбирате, щом не сте живели и година в Гърция? какво занете Вие за Гърция? нищо. Клюки, нашепвания на ухо.

Но каквито и да са проблемите на една нация, това не пречи да се протестира. Всеки е свободен да изрази мнение. Аз не стачкувам, и не протестирам.
Но това не значи и другите да не го правят- техен си въпрос е.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 23:59:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #377 -: Октомври 23, 2012, 00:15:31 am »
Боби, не си права.
Ти като плащаш данъци какво очакваш насреща?
Сега все едно казваш, че гърците трябва да пият една студена вода, щото държавата им била фалирала, да се наклонят дълбоко напред и да слушат какво им казват "спасителите", че иначе лошо им се пише....
Германците като са се "хванали на хорото" да "спасяват" ще си понесат последствията така да се каже :)
Били нагли да стачкуват, пък какви са били като са си платили преди това данъците- будали?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #378 -: Октомври 23, 2012, 00:22:19 am »
Хм... пак пишете нонсенси, изсмукани от някое ТВ шоу с лош вкус..
Никой не ви "обижда"- Вие самата се напъхахте в теми, от които нищо не разбирате, защото никога не сте живели в Гърция.
За какви "пенсионни възрасти" в Гърция пишете, щом за всички до 2009 тя бе 65? С изключение на някои малки категории хора. Извън тази например, бяха майките с повече от 3 деца, които можеха да се пенсионират по-рано, но това не важеше за всички а само за държавни служители. Вероятно Вие и това смятате за "лукс"?

Иначе, едва ли плащате това, за което аз Ви писах. Но за това срамежливо нищо не пишете. напишете каква здравна застраховка годишно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО плащате, и кажете върху какъв годишен  доход... защото тук за 18.000Е годишно доход се плащат 4000-5000Е застраховки.

А и всички в Гърция не са на един и същ "кантар".
докторе, винаги с вас съм спазвала приличен тон, а вие с мен непрекъснато водите разговора по този начин. Нонсенси..? измукани от ТВ шоу? с лош вкус? Можеше да кажете, че не смятате, че е вярно и да се аргументирате, но.. както и да е, всички виждат за какво говоря, няма какво да се коментира повече за тона.

Ето ви желаният отговор, който много добре знаете - НИКАКВА здравна застраховка не плашам задължително. Плащам доборовлно, понеже искам да имам осигуровка. И сега какво - ще ме затапите с това, така ли? :-). Какво значение има това какво плащат американците? Ми нека обсъдин данъците и в Занзибар, Индия и Пакистан както сме тръгнали, нищо, че няма връзка с темата, важното е да залеем противника с многословие и някакви тези, които въобще нямат връзка с разговора, освен ако не го обърнем натам.
 Та да се върнем на протестите.  Гърция стана за смях на цял свят с тези протести,не само на ТВ шоута, а и на Форбс дори. Пак повтарям, вас в момента ви храни Германия. Това е факт, ще го отречете ли? Гърция е  фалирала - този факт ще отречете ли? Така че не ми се философства какво е лукс и какво не.   Като искаш друг да те храни, да протестираш и че не те хранел достатъчно добре и нагло,защото ако решат да спрат да ги хранят, няма въобще да се пенсионират. Та така.

джиджи, не анализирам какво са правили управниците им с данъците, а ситуацията, която са в момента. Какво значи, че не трябвало да се съобразяват със спасителите? Я отиди ти в една банка и поискай да ти дадат пари, ама бе никакви условия или гаранции и като ги получиш се върни и ще се извиня пред всички, че съм сбъркала.  От къде на къде смяташ, че Германия им е длъжна да ги спасява? Значи немците да бачкат повече, че да могат гърците да се пенсионират по-рано от тях, така ли? Моля разясни ми го това мислене.


П.П. Ранното пенсиониране в Германия е 65, а другото 67. За информация...
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 00:32:28 am от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #379 -: Октомври 23, 2012, 00:27:29 am »

Не пишете глупости, моля.
Да не казвам по-остри неща... .

 Вие сигурно в Америка плащате ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 4000-5000$/година здравни застраховки, както тук. В Гърция от 2010 се плаща данък сгради от по 10Е/кв.м. Вие в САЩ също плащате такъв данък? В Гърция, всеки,който се заплаща от организация, държавна, или-не, получава само 70% от дължимата сума. Останалите се удържат като "предплащане на данък" ( тоест-30%)- в Америка така правят? или?

Не пишете за неща, от които си нямате понятие.
40-50% от Американците например ИЗОБЩО не плащат данъци.

Ще се присъединя не за да кажа какво става в Гърция, защото си нямам понятие, а за това, което се случва в "Америката", в която моето семейство живее.
Докторе, за миналата календарна година съм платила $ 6360 здравна застраховка само за себе си. Данък сгради в съвсем скромен район в съббърбите плащаме над 3700 долара годишно за 150 кв. апартамент.

Има голям процент американци, които не плащат данъци, но ще ми е интересно да прочета какво пише в извадката, от която черпите информация.