0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #280 -: Септември 29, 2012, 17:21:31 pm »
Като стана дума за свобода на словото в САЩ, някой знае ли какво стана с онези дето се подиграха с Исляма в някакъв аматьорски филм?
И в такъв случай според вас, как трябва да реагира държавата със свободно слово, за да не се стига до конфликтни ситуации?


*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #281 -: Септември 29, 2012, 19:18:24 pm »
Аз мисля, че не трябва да се вземат на сериозно такива неща. То не е документален филм, мисля че са решили да направят пари от скандала, който ще предизвикат.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #282 -: Септември 29, 2012, 22:20:55 pm »
Като стана дума за свобода на словото в САЩ, някой знае ли какво стана с онези дето се подиграха с Исляма в някакъв аматьорски филм?
И в такъв случай според вас, как трябва да реагира държавата със свободно слово, за да не се стига до конфликтни ситуации?
Никак не трябва да реагира държавата. Има конатитуционото право да го прави този филм. Ако се опитат да го забранят няма да могат понеже е незаконно, пък и тук ще стане революция за подобно нещо.


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #283 -: Септември 29, 2012, 22:42:26 pm »
М-и, за съжаление фанатизирания мюсюлманин ги взема доста на сериозно подобни неща, за което мисля дори пострадаха хора...


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #284 -: Септември 29, 2012, 22:58:15 pm »
Доколкото разбрах авторът на филма е арестуван. За мен в това е чиста проба политически пиар и няма нищо с демокрацията.

От друга страна, не понасям никакви хейтърски истории и прояви на нетолерантност.

Джиджи, м-и май имаше предвид рапърите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #285 -: Септември 30, 2012, 06:55:06 am »
Доколкото разбрах авторът на филма е арестуван. За мен в това е чиста проба политически пиар и няма нищо с демокрацията.
Арестуван е понеже като са проверявали за кой и какво става дума са го хванали, че е бил пуснат под гаранция и едно от условията е било да не позлва интернет. Така че е арестуван заради нарушаването на гаранцията си, а не за това, че е направил този филм. Никой с пръст няма да го пипне за това.


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #286 -: Септември 30, 2012, 17:39:01 pm »
. Така че е арестуван заради нарушаването на гаранцията си, а не за това, че е направил този филм. Никой с пръст няма да го пипне за това.

Не е нужно да е арестуван, за да го емнат за много дълго събеседване всички служби с трицифрени акроними. Това само стига, за да му вгорчат живота за дълго време.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #287 -: Септември 30, 2012, 21:19:32 pm »
. Така че е арестуван заради нарушаването на гаранцията си, а не за това, че е направил този филм. Никой с пръст няма да го пипне за това.

Не е нужно да е арестуван, за да го емнат за много дълго събеседване всички служби с трицифрени акроними. Това само стига, за да му вгорчат живота за дълго време.
Няма как да стане,нямат никакво основание да си събеседват с него на тази тема. Не знам дали си слушала коментарите по републиканските канали - герой го направоиха и ще е пълно с желаещи а му помогнат да ги осъди... и ще спечелят делото.
да не говорим, че той нищо невярно не е твърдял в този филм, само дето е толкова некадърен филма, че нямах нерви да гледам повече от 5 минути :-).
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 21:23:57 pm от Bobbie »


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #288 -: Октомври 02, 2012, 01:40:30 am »
напълно съм съгласна с казаното от боби - фактът, че на някого нещо не му харесва, не означава че трябва да се забранява. не съм сигурна, че в европа няма свобода на своловото, поне тук в англия това е сериозен проблем - къде е границата докъде могат да стигат медиите в търсенето на информация, например (има голям скандал с това,че са подслушвали частни телефони, за да се доберат до информация, мърдок си продаде един от големите вестници поради това разследване) и проблемът, който се дискутира е точно какво е свобода, какво е нарушаване на индивидуалните права.

и макар, че темата затихна - каква е разликата между безвкусния или развратен, перверзен итн клип на рускините и бездарния филм на американците? и преди да говорим за поругаване на светини - те не могат да снимат клип в църква без църквата да е дала разрешение за това - физически е невъзможно. та така - нека артистите имат право да се изразяват свободно - по колкото и просташки начин, според нас, да избират да го правят, за да сме спокойни, ние, че не сме тръгнали по наклонената плоскост, която ни отвежда до това чиновници да решават кое е "стойностно" и кое не- този филм сме го гледали и играли и със сигурност е безсвкусен и опасен.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #289 -: Октомври 02, 2012, 06:34:44 am »
не съм сигурна, че в европа няма свобода на своловото
до колкото съм запозната в цяла Европа е забранено да омаловажаваш Холокоста. Льо Пен нали за това го съдиха. Във Франция направиха закон, че е незаконно да отричаш геноцида над арменците, не можеш да си купиш от книжарницата "Моята Борба" на Хитлер, не можеш да си расист, в България може да осъдиш някого за обида, не знам как е в Англия.... мога да ти изредя цяла страница с ограничения на свободата на словото в различни европейски страни. На мен мозъка не може да ми приеме, че аз можe да кажа на наякого че мисля, че е глупак и той има право да ме осъди за това.
 Може тези неща да изглеждат добри на някои, особено като става дуmа за геноцид или разисъм, но всъщност не са, понеже не би трбявало държавата да има властта да контролира мисленето на поданиците си. То би трябвало да се променя с образование по темите, не със забрани, които само още повече наливат масло в огъня на разните любители на конспирационни теории.

За рускините - точно това е разликата, че църквата не е дала разрешение за това. Ми те и у нас не могат да снимат клип без аз да им разреша, да не би да казваш, че ако им скимне да се изразят артистично като снимат у нас, би следвало да имат правото да нахлуят у дома ми? да си направят църковни декори като им е кеф и да си снимат каквото си искат. Никой не им оспорва това право. Аз съм против подобни закони срещу поругаване на каквото и да е. Но общественият ред не може всеки да си наруши понеже бил артист.
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 22:28:41 pm от Birdie »


  
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #290 -: Октомври 02, 2012, 22:08:18 pm »
боби, напълно съм съгласна, че е опасно държавата да се опитва да контролира мисленето на поданиците си. но има разлика между това и т.нар "насаждане на омраза", освен това зависи кой кого съди. едно е държавата да съди, друго е ти да ме наречеш публично нещо си и аз да те съдя. в щатите също се съдят за това и какво ли не още.
и ако някой снима у нас без позволение бих го съдила за "снимане с взлом" :). но тъкмо затова не може да вкарват хора в затвора защото са направи ужасен клип.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #291 -: Октомври 05, 2012, 22:46:21 pm »
Новина от вчера:
И докато президентът поздрави лидера на БСП, министър-председателят Бойко Борисов в типичния си политико-спортен стил се амбицира да отговори на избора на Станишев с "обещанието", че на парламентарните избори догодина ще бие цялата ПАРТИЯ НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ СОЦИАЛИСТИ. :oops:сраам

източник:
http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D1%81-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D1%83-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%81-news198019.html


Той Кеворкян го каза точно и само с едно изречение...ама ще ме баМнат ако го напиша тук
За да не ме обвините в пристрастие ще уточня,че кандидатурата на другаря Станишев е била единствена и е избран с 94 пронента от гласовете :D
« Последна редакция: Октомври 05, 2012, 23:39:19 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #292 -: Октомври 08, 2012, 16:01:00 pm »
дай линк, да видим какво е казал кеворкян, че аз съм далеч и не мога да ги следя.

а по повод бате бойко имаме много да се срамуваме, най-вече, защото го избрахме и най-вероятно пак ще го изберем
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #293 -: Октомври 08, 2012, 16:40:55 pm »
дай линк, да видим какво е казал кеворкян, че аз съм далеч и не мога да ги следя.



И аз не съм в час за какво говорите, но Всяка неделя можем да гледаме тук: http://play.novatv.bg/program/vsyakanedelya
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #294 -: Октомври 08, 2012, 19:23:52 pm »
боби, напълно съм съгласна, че е опасно държавата да се опитва да контролира мисленето на поданиците си. но има разлика между това и т.нар "насаждане на омраза", освен това зависи кой кого съди. едно е държавата да съди, друго е ти да ме наречеш публично нещо си и аз да те съдя. в щатите също се съдят за това и какво ли не още.
и ако някой снима у нас без позволение бих го съдила за "снимане с взлом" :). но тъкмо затова не може да вкарват хора в затвора защото са направи ужасен клип.
Кеворкян е добър журналист. Но сътрудничеството му с ДС ме накара напълно да загубя уважението си към него. Не само поради "сътрудничеството" му, а поради факта, че, той нямаше нужда от такова, за разлика от хилядите други безправни, тъпкани и принудени. Тоест- той сътрудничеше от меркантилност.  
Да каниш нищожеството Жан Виденов да говори каквото и да е било пред ТВ, си е чиста гавра с Бг нация. Виденов трябва да се подстриже в монашество, и да прекара целия си останал живот ( нещастен, мизерен духовно,както самия Жан) в размисъл. Но понеже е от кастата на червените плебеи и простаци- те не се разкайват никога, и за нищо.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 22:34:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #295 -: Октомври 09, 2012, 15:14:37 pm »
боби, напълно съм съгласна, че е опасно държавата да се опитва да контролира мисленето на поданиците си. но има разлика между това и т.нар "насаждане на омраза", освен това зависи кой кого съди. едно е държавата да съди, друго е ти да ме наречеш публично нещо си и аз да те съдя. в щатите също се съдят за това и какво ли не още.
и ако някой снима у нас без позволение бих го съдила за "снимане с взлом" :). но тъкмо затова не може да вкарват хора в затвора защото са направи ужасен клип.

Всъщност, ако сте забелязали, УК е най- гадната фашизоидно- плутократска държава на света.
Братовчедите им по на запад- следват на малко разстояние.
Но това е голяма тема.
И не мисля че всички ще ме разберат, или имат търпението.

Та затова изтрих дългия си пост по-горе.
Както и да е.

Една мъничка подробност, която много от Вас не знаят, например... .
След края на ВСВ, УК фашизоидната плутокрация гласува закон- т.нар. "Бритиш Дефенс Акт", с който за "военни престъпления" се признават САМО и ЕДИНСТВЕНО тези, извършени от лица от немска националност ( дори не Японци! който клаха британски войници в Азия с милиони). За да може да се съдят само и ЕДИНСТВЕНО немци, независимо от вида на престъплението, обстоятелства и т.н. . Говорим тук и за граждански лица, например стреляли срещу Англо-Американски войници, изнасилващи мирно население или крадещи имуществото им, извън военни престъпления от каквото и да е било естество.
Та затова и днес, когато се говори за "военни претстъпления по време на ВСВ" в общественото съзнание това е синоним на "немски престъпления", игнорирайки вините на всички останали в кървавото "парти".
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 15:22:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #297 -: Октомври 09, 2012, 17:44:20 pm »
Много хора не знаят, но БУКВАЛНО до 06/1941 СССР и Нацистка Германия бяха ВОЕННИ съюзници.
Ето една снимка от срещата в Брест-Литовск, 1939, на немската Армия, окупирала Полша от Запад, и СА- окупирала Полша от Изток.

В ляво руският военен се казва "Кривошеин". После- воювал цялата война, та чак до Берлин.
Странни пътища има съдбата, нали?
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 18:46:30 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #298 -: Октомври 09, 2012, 18:53:45 pm »
Ето какво пият младите англичани по баровете:
http://inews.bg/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82/%D0%A2%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0%BB-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%85_l.a_c.371_i.227844.html

Не знам дали написаното в статията е истина, но със сигурност е ужасяващо...
Работя от време на време с течен азот. Позлва се за моменталическо замразяване на неща. Причината по кояот „кипи“ е, че се изпарява когато е на по-топло, от колкото е необходимо, за да е втечнен. Когато е течен температурата му е -196 градуса по целций. Не знам как го е изпила това и да е разбрала по-късно, обаче проверих и на друго място го пише същото за тази история. Ако го сипеш във въда започва лудо кипене, почти като експлозия. Не знам как може да се позлва в човешки питиета.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 18:57:43 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #299 -: Октомври 11, 2012, 00:36:52 am »
http://www.youtube.com/watch?v=1hqBurLOG-w
Бах, Ербарме Дих

http://www.youtube.com/watch?v=nz4_XZ_XCM8


"Да Хайфец ( Яша Хайфец) бе Бог, да. В този смисъл, Йехуди Менухин беше нещо близко, нещо много по-близко до нас- ангел, слязъл на земята".

Иври Гитлис, от Документалния филм - "Изкуството на цигулката".
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 00:39:36 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.