0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: сушилня - за и против!
« Отговор #40 -: Юни 17, 2012, 13:03:52 pm »
можете ли да кажете кой модели ползвате и от кой сте доволни


*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #41 -: Юни 18, 2012, 16:54:28 pm »
Моята е комбинирана /пералня със сушилня/ на Аристон, модела точно не го знам, но не е свободно стояща, ами е за вграждане. Много добра работа ми върши, доволна съм.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #42 -: Юни 18, 2012, 17:11:21 pm »
Моята е комбинирана Candy. Върши работа, но е много шумна. Приятелка има комбинирана за вграждане на Аристон и е доволна. Четох за сушилни на Електролукс и АЕГ с функция гладене. Доколкото разбрах водата от дрехите се връща като пара и прането е като изгладено.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #43 -: Юни 18, 2012, 22:00:21 pm »
Миелето са едни от най-добрите машини, Слонче. Мисля, че ще останеш доволна.
Аз съм твърдо ЗA сушилнята. Родих се с този уред. Ползвам я на абсолютно всяко пране. Официални ризи и панталони няма начин да не се гладят, но всичко друго е готово за гардероба. Когато извадиш дрехите, те са още леко влажни от парата, сгъваш и приглаждаш/изпъваш добре и са супер. И аз като Стефка действам. Моята сушилня е втора употреба, но е висок клас и модел на АЕГ /излезе ми горе-долу колкото една нова от по-нисък клас/, има различни програми - за спортни дрехи, за одеала, памук, синтетика, като за последните две има по 3 програми за степен на сушене. Отделно има опция лесно гладене, която можеш да включиш към всяка програма и така. Самата сушилня си има датчици за влагата май на всички програми и според степента на изсъхване ги съкращава като време. Почти всичко слагам в нея, но разбира се преценявам материите и модела на дрехите /пайетки и т.н. :lol:/. Доволна съм много аз, не си я давам сушилнята, барабар със съдомиялната :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #44 -: Юни 19, 2012, 09:00:59 am »
моята е  пералня+сушилна и е свободно стояща,за 10кг пране и 6 кг сушилня
DAEWOO DWD-E1211WS ,тя е една от незаменимите ми помощнички
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #45 -: Септември 05, 2012, 16:32:57 pm »
Категорично ЗА, миналата зима се родих, дори не съм гладила - АЕГ е 8кг. пране, 5 сушене. Като изпера прането, разделям на две и после само сгъвам и прибирам без да се отделят разни влаги и мухъл.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2012, 15:23:33 pm »
Здравейте, аз също си задавах въпроса "За или против" и вашите мнения ме навиха и ние да си купим. Искам да кажа само нещо за конденза и мухъла, незнам как ще е със сушилня и така като гледам, май няма такъв проблем, но ако си сушите дрехите вътре е много по възможно да се образуват, миналата зима сушах в стаята, Церезит абсорбатор на влага сменях постоянно, а от мухъл се видях в чудо. Пръскам с препарат и след седмица 2 се появява на друго място, беше адски много, но може и това че сме били след ремонт да е фактор,но и преди ремонта са се сушали дрехи и имаше много мухъл.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2012, 18:22:51 pm »
Миелето са едни от най-добрите машини, Слонче. Мисля, че ще останеш доволна.
Аз съм твърдо ЗA сушилнята. Родих се с този уред. Ползвам я на абсолютно всяко пране. Официални ризи и панталони няма начин да не се гладят, но всичко друго е готово за гардероба. Когато извадиш дрехите, те са още леко влажни от парата, сгъваш и приглаждаш/изпъваш добре и са супер. И аз като Стефка действам. Моята сушилня е втора употреба, но е висок клас и модел на АЕГ /излезе ми горе-долу колкото една нова от по-нисък клас/, има различни програми - за спортни дрехи, за одеала, памук, синтетика, като за последните две има по 3 програми за степен на сушене. Отделно има опция лесно гладене, която можеш да включиш към всяка програма и така. Самата сушилня си има датчици за влагата май на всички програми и според степента на изсъхване ги съкращава като време. Почти всичко слагам в нея, но разбира се преценявам материите и модела на дрехите /пайетки и т.н. :lol:/. Доволна съм много аз, не си я давам сушилнята, барабар със съдомиялната :lol:
Злате, би ли ми казала от кой такъв магазин в Бургас си я взе твоята? Може и на лично.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2012, 23:35:31 pm »
Nocturnal_dove, няма влага и мухъл от сушилнята. Поне моята е на кондензационен принцип, събира водата в контейнер, става топло около нея, но влага няма!
Мари, разбира се, че ще ти кажа :D Сушилнята конкретно я взех от продавалника, един господин има такъв магазин в София и ми я прати от там. Но преди 2 седмици ми се скапа пералнята и трябваше да купувам нова. Чудихме се много с моя мъж и решихме да вземем втора употреба. Този път се сдобих с Миеле :lol: и съм супер доволна. Нея я купих от Бургас вече, магазинът се намира на ъгъла на Сливница и Гладстон, точно срещу училището - на диагоналния ъгъл. То е едно мъничко, невзрачно, точно на ъгъла, но е много добре заредено, имат доста Миелета и АЕГ-та. Даже имаше една сушилня подобна на моята, мисля предния модел. И цените им са много добри бих казала, имат 1 година гаранция уредите. Ако нещо не можеш да го намериш, звънни ми, ще ти дам телефона на човека.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2014, 14:10:15 pm »
Може ли някой ползвател на сушилня да ми каже колко горе-долу харчи на 1 цикъл (най-често ползвания), или за 1 месец (средно горе-долу 20 цикъла). И дали има смисъл да се дадат 200-300 лв повече за сушилня клас А-50%, или да взема само клас А. Останалите функции на двата уреда или са еднакви, или не ме вълнуват (поне на този етап).  Става дума за нов електроуред
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2014, 15:08:22 pm »
аз лично изобщо не мога да засека разлика в сметката със и без сушилня. моята е клас А на повече от 5 г.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #51 -: Октомври 31, 2014, 09:58:09 am »
Несъществена е разликата в разхода на различните класове сушилни, години ще трябват за да се избие разликата в цената.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #52 -: Октомври 31, 2014, 11:58:02 am »
Освен това колко време ще суши сушилнята зависи и от това колко оборота ти е центрофугата на пералнята - при старата пералня 800 оборорота сушеше около 2 часа, сега с новата пералня 1600 оборота - 40 минути - това за 5 кг. пране. Пералнята ми е 8 кг, сушилнята 5 кг и аз суша една пералня на 2 пъти.


Re: сушилня - за и против!
« Отговор #53 -: Октомври 31, 2014, 12:15:27 pm »
Малко оф топик...
Eille, моята пералня е от 400 до 1000 оборота и ползвам само 400, защото иначе излизат много смачкани всички дрехи. Само многократните пелени пускам на 1000, за да съхнат по-бързо, но те не се мачкат.
При 1600 оборота как излиза прането? Не се ли глади много трудно после?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #54 -: Октомври 31, 2014, 13:12:18 pm »
На 1600 е много намачкано, но после от сушилнята на мен дрехите ми излизат като изгладени, въобще много рядко ми се налага да гладя някоя дреха, иначе ако ще простирам не пускам на толкова високи обороти центрофугата.


Re: сушилня - за и против!
« Отговор #55 -: Октомври 31, 2014, 13:45:23 pm »
Благодаря много на всички за отговорите - утре отиваме да гледаме на място какво има в 2та техно магазина в града.
Перланята ми е за 8 кг пране, сушилнята смятам и тя да е за толкова или евентуално 9 кг
Центрофужа на 1400 оборота (да, намачнано е, но не гладя - нямам време просто), по-радко - на 1000.
Щом казвате, че е несъществена разликата в икономията на енергия (и за ужас на мъжа ми :witch: ) - явно ще избирам пак уреда по външен вид 
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #56 -: Октомври 31, 2014, 13:58:27 pm »
Пипилотка, ако имаш възможност вземи си произведена в Германия, ако нямаш и аз като много други смятам, че по-добре висок клас втора употреба, отколкото нисък клас нова от сорта на беко, меко и прочие. Ама недей гледа само външния вид :wink:


*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2014, 14:16:35 pm »
Nocturnal_dove, проблемът с плесените у вас - категорично няма да е от сушилнята ти. Такива проблеми са винаги от строителството, ползвани материали и пр. трудно отстраними и скъпи за решаване проблемчета.  :?
Моята сушилня е "Миеле", кондензен тип, винаги е стояла в коридора и на двете жилища в които съм я ползвала - няма влага, няма плесен. Когато пуснеш уреда - от него излиза топъл въздух, все едно си включила вентилаторна печка. Влагата обаче - попада в един контейнер (като чекмедженце), а не в помещението, в което ти е уреда. Водата постъпва в контейнера във вид на пара, втечнява се в него, след като сушенето приключи - вадиш въпросния контейнер, изливаш го в мивката и това е.  Т.е. нито се разнася влага в помещението, нито се задържа вода в него, че да има и плесени по тази причина.

П.П. Не е по темата, но в детската на сина ми - с години едната стена се овлажняваше (апартаментът не се обитаваше тогава)и съответно и плесен избиваше от влагата. Апартаментът е хубав, стар монолит, с по 30 см. дебели външни стени. Не можехме да разберем откъде тая пуста влага, ние сме на първи жилищен етаж (реално втори), над нас са още три етажа, тавани, че тогава покрива. 15 години го имаше този проблем. Миналото лято - направихме основен ремонт на покрива и чаааак тогава се разбра откъде идвали ядовете. Кооперацията е с два входа, строена на буква "Г". Въпросната стена е на ъгъла в който двата корпуса се съединяват. Съответно - на покрива има сглобка/шев между тези два корпуса, който е бил повреден. И като завали - влиза оттам вода и цъцри надоу, надолу и стига и до нас. След като поправиха въпросната част от покрива - проблемът се реши. Споделям, ако ти е от полза - да помислиш и огледаш за някакъв подобен проблем и във вашето жилище.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2014, 14:38:50 pm »
Пипилотка, аз също мисля, че няма смисъл. Преди месец взех сушилня, когато се преместих  с децата при свекървата. Сушилнята е евтина, клас Б, на BEKO за 7 кг. Аз ползвам поне по 5 пъти в седмицата и свеки си я ползва поне 2 пъти, та общо взето почти всеки ден си е ползвана.. Цялото скачане на тока с това, че 3ма човека повече сме дошли да живеем тук е 15лв, та предполагам, че сушилнята само е нещо нищожно. Това за цялата сушилня общо пак е повече от 2-3 години да станат 300лв.   Имай предвид, че това е сушилня с по-нисък клас икономичност от тези, които сравняваш, така че предполагам, че твоята клас А ще отнеме 300 лв на сигурно 4 години, а пък разликата между двата класа сигурно няма да ги наваксаш и 10 години ;-). След 10 години ще си вземеш нова и ще имаш  (образно казано, де) 300 лв в аванс за нея :-). Та виждаш, че няма сметка и  не си струва да даваш повече само заради това.
 Както са казали по-горе, има значение и пералнята. До преди 10 дена имах и по-малка пералня  за 5кг и 1000 оборота, та перях и сушах почти всеки ден и сушенето отнемаше по-дълго. Сега съм с 8кг и 1200 обо общо взето ми суши цялата пералня за около 1 час. Пускам ги на програмата за лесно гладене, че да не трябва да ги тупкам преди да ги сложа в сушилнята и да не гладя после.

За гладенето - в последните 20 години съм гладила не повече от 5-6 пъти ;-)

П.П. Друг е въпроса, че бих предпочела да имам 20 годишна сушилня правена за американския пазар, най-скапаната, за която се сещам, пред чисто ново Миеле правено за Европа, ама това е друг разговор :-).  Поне едно е сигурно - тази сушилня убива всичко , такава висока температура развива, че всичко санитаризира. Не съм очаквала, че така яко загрява.
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 14:47:15 pm от Bobbie »


  
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #59 -: Ноември 29, 2014, 16:08:05 pm »
Имам крещяща нужда от сушилня, но нямам място къде да я сложа. Единствения ми възможен вариант е да сложа уреда в едно помещение, в което има ток, но няма вода и канализация. Четейки някои от коментарите тук, оставам с впечатлението, че водата се събира в контейнер, който сама изхвърлям, а не водата да отива в канализацията. Правилно ли съм разбрала?