0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #220 -: Октомври 13, 2015, 13:11:29 pm »
bonbolini, с такива комбинирани уреди имам няколко познати - "Горение" бяха като марка (може и да са били различни модели). "Лошата новина" е, че до един не бяха доволни от функцията на сушилнята - дрехите излизали полумокри все и много намачкани. Поетапно - всичките си взеха сушилни отделно, едното семейство си я сложи на остъклената тераса на спалнята, защото и те нямат много място, други си я сложиха върху пералнята, с някакви гумени крачета за фиксация. Това преди няколко години обаче, сега може и по-читаво да ги правят тези комбинираните, не знам. Но все пак споделям, че когото аз познавам и е купил такъв уред - доволни не е имало, от функцията сушене конкретно. Иначе пералните си перат, като всяка нормална пералня, няма дерт.
Вероятно на по-квалитетните (и респективно по-скъпи) марки - комбинираните перална + сушилня ще бачкат по-добре. Ама у нас пък - и цената не е гаранция за нищо.
Преди да купиш все пак - огледай още веднъж за възможно място за отделна сушилня. Кондензният тип може да стои буквално навсякъде и върху всичко, само контакт в близост ти трябва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #221 -: Октомври 13, 2015, 13:36:00 pm »

Преди да купиш все пак - огледай още веднъж за възможно място за отделна сушилня. Кондензният тип може да стои буквално навсякъде и върху всичко, само контакт в близост ти трябва.
Да това е първото, чела съм, че някой и в спалните си ги слагат, хем топлели  :D Важното е да не пада под 0 градуса в помещението, реално сигурно може и в мазе или таван да се сложи.
Четох мисля добри отзиви за комбинирана на ЛГ, но не съм съвсем сигурна дали е била комбинирана, та потърси си и ти информация.
Ако се налага да е комбиниран уреда на първо място бих гледала да пере и суши еднакво количество.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #222 -: Октомври 13, 2015, 13:42:19 pm »
Да това е първото, чела съм, че някой и в спалните си ги слагат, хем топлели  :D
Ако се налага да е комбиниран уреда на първо място бих гледала да пере и суши еднакво количество.

Моята е в коридора и по съвпадение - изпълнява и тази функция хахах Отоплява чудесно + пълно ароматизиране на помещението. Понякога отварям към спалните и натам да мирише на омекотител.
Да, това беше другият проблем с комбинираните, че ако пере 5-6 килограма, капацитетът да суши е към 2 кила...Но напълно е възможно по-нови модели да нямат този проблем. Четене и ровене иска.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #223 -: Октомври 13, 2015, 15:03:25 pm »
Извини ме Маки, ама това просто не е вярно. Масовата сушилня в САЩ е на газ, тока е само за да върти барабана, топлината е от газ.


Боби, всъщност 80% от сушилните в САЩ са на ТОК. И едва 19% са на газ, което хиче НЕ е масово. 1% са на пропан--> пак форма на газ, но не от централен газопровод, а по-скоро локална еко модификация, ако живееш някъде, където не е газифицирано. Ето линк с подробности: http://www.energystar.gov/ia/products/downloads/ENERGY_STAR_Scoping_Report_Residential_Clothes_Dryers.pdf


Аз всъщност не разбирам ти защо въобще притежаваш сушилня Знаеш ли колко е замърсило природата, производството и?

Сигурно има причина за отправянето на подобни агресивни забележки, аз ще подмина с усмивка и пожелавам хубав ден на всички :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #224 -: Октомври 13, 2015, 15:13:45 pm »
bonbolini, предишната ни пералня беше комбинирана със сушилня (Фагор). Не съм търсила точно такава да е. Взехме я с транспортен дефект - имаше налична, цената беше в бюджета и така. Така и не достигнах до пълно изсушаване на дрехи. Подозирам, че една от причината е да я пълня като за пране, а при сушенето същото количество идваше в повече. Накрая нещото, което загрява въздуха изгоря и приключих със сушилнята. Сега имам два отделни уреда и съм супер доволна.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #225 -: Октомври 13, 2015, 15:42:37 pm »
Комбиниран уред не е добър вариант. Имам познати, които закупиха пералня със сушилня и не използват сушилнята, тъй като трябва да сушат изпраното на два пъти.
Мисля, че съм писала и напред, но ще напиша пак - нашата сушилня стои на остъклена тераса, чиито прозорци никога не затваряме, защото там пушим. И на минусови температури работи  :)
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #226 -: Октомври 13, 2015, 15:53:40 pm »
Нашата сушилня, въпреки огромното ми нежелание, е в сегашната гостна и бъдеща детска стая.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #227 -: Октомври 14, 2015, 00:30:11 am »
Да това е първото, чела съм, че някой и в спалните си ги слагат, хем топлели  :D
Ако се налага да е комбиниран уреда на първо място бих гледала да пере и суши еднакво количество.

Моята е в коридора и по съвпадение - изпълнява и тази функция хахах Отоплява чудесно + пълно ароматизиране на помещението. Понякога отварям към спалните и натам да мирише на омекотител.
Да, това беше другият проблем с комбинираните, че ако пере 5-6 килограма, капацитетът да суши е към 2 кила...Но напълно е възможно по-нови модели да нямат този проблем. Четене и ровене иска.
Ще ме накараш да си купя и омекотител, моята сякаш и на праха намаля миризмата. Аз на пълна икономия я карам със сушилнята, ни омекотител, ни ютия ползвам  :lol:
Смайл, те гостите сигурно ще се радват да сушиш при тях  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #228 -: Октомври 14, 2015, 15:58:18 pm »
Аз преди време точно същото писах-че след сушилнята- според мъжа ми- дрехите не ухаят  ,сякаш аромата се изпарява с влагата,което си е възможно .Ама това си е негов проблем ,на мен са си ми ок :) .Много по-ароматизирни  са отколкото да съхнат навън,поемайки прах и миризми .

Имам позната с комбинирана пералня-сушилня Канди и я ползва от  много  време ,но не знам капацитета пране -сушене  дали е 1:1 или наполовина.Нови модели вече има с почти еднакъв капацитет -миналата година разглеждах и знам ,че имаше в големите вериги .


Re: сушилня - за и против!
« Отговор #229 -: Октомври 14, 2015, 17:07:37 pm »
При мен миризмата на дрехите след сушилня е по-добра, отколкото след сушене навън, където поемат различни други миризми, а през влажните месеци замирисват и на мухъл някои пуловери и трудно съхнещи дрехи.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #230 -: Ноември 07, 2015, 20:09:45 pm »
Момичета здравейте! Дойде и при мен момента за покупка на сушилня. Въпросът е каква да бъде със или без термопомпа,  т.к. ще се слага на остъклена тераса. До колкото разбрах тези с термопомпа изискват температури над 5 градуса и това ме отказва. Клоня и към уред втора употреба от Германия, защото новите АЕГ, Бош и Сименс, вече не са със същото качество. Другата дилема е дали да е кондензна или коминна. Предложиха ми по ново коминно Миеле, доста е запазено с 12 месеца гаранция, но е 800лв. Мога да го сложа на терасата, т.к. коминните сушилни са по опростени, нямат помпа и кондензатор и могат да работят на по - ниски температури. Жената в магазина ми каза, че при работа мога да открехвам прозорец, за да излиза влагата и да не монтирам шлауха за топлия въздух.
Какво е вашето мнение?
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #231 -: Ноември 09, 2015, 23:28:07 pm »
Това със старите машини, че са по-качествени понякога ми звучи като някой да си хвали магарето с каруцата пред нов Мерцедес примерно.
Сушилните с термопомпа са най-нови като вид, най-икономични и най-щадящи за дрехите.
Коминната сушилня е опростена, но 800лв за нещо което не се произвежда... Реално сигурно можеш да купиш кондензна Миеле за половината пари. Пада ли под 0 градуса на тази тераса? Може да замръзне кондензатора само, или в някоя тръбичка ако остава вода, мисля че няма такива, но не съм сигурна. Отвори упътване на машини, които те интересуват,  мисля че трябва да има препоръчителна температура.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #232 -: Ноември 10, 2015, 12:39:47 pm »
На мен цена от 800,00 лева за това миеле ми се вижда огромна, аз купих на старо за 300,00 лева с чекмедже за водата. Имам чувството, че по големите градове ужасно много надуват цените, аз като сравнявах фирмите от Стара Загора, Ямбол, Казанлък продаваха точно на половин цена в сравнение с обявите във Варна и София. Моята сушилня е поръчах от Казанлък, а пералня Бош 8 серия купих от Асеновград за 400 лева.


*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #233 -: Ноември 10, 2015, 16:50:10 pm »
Общо взето и аз на тоя принцип ги разглеждах и накрая намерих дори по-евтин вариант. Автокъщите  като втори бизнес продават техника, та дори на половин цена излизат от магазините, пак е тествана дали работи и обслужена от техник, просто без гаранция, но с тая разлика, гаранцията я прежалвам
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #234 -: Ноември 17, 2015, 11:49:27 am »
Голямо удобство и глезотийка е сушилнята. Живеех със съквартиранти и един от тях имаше сушилня AEG от старите модели, но не помня конкретния модел...Наистина затопля въздуха, ароматизира и повечето дрехи нямаха нужда от гладене, знам от него, че работи и до днес. Не сме имали мухъл или конденз от нея. sssss77 е права за новите модели, вече не са същото качество, което е много жалко.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #235 -: Декември 01, 2015, 15:40:09 pm »
Я да поразбутам темата за топките за сушилня.Аз купих  5  -6 броя  от али-то преди доста време ,ама ги бях забравила . Сега ги изрових  из багажите  и пуснах сушилня  с тях .
Точно такива ,сини  и бодливи :
Смайл, купи си топка за сушилня, при мен с половин час се съкрати сушенето.
ей такава от един китаец в ибей ми излезе под 2 евро с с безплатна доставка.

Много твърди ми се сториха   на пипане, а мъжът ми ми зададе въпроса  :"Сигурна ли съм , че няма да облъскат барабана на сушилнята или да го деформират като вземат да се блъскат вътре  ?"
Ами не съм сигурна  :lol:
Викам му -ами нали са за  сушилня топки  бре , ама той рече -за сушилня ,ама китайски , кой ги знае .

След единствената  им еднократна употреба ми се сториха поомекнали ,но са си доста твърди  .
Вашите такива ли са ?

« Последна редакция: Декември 01, 2015, 15:45:10 pm от nimika »


*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #236 -: Декември 01, 2015, 18:02:58 pm »
Моите са същите, но в оранжево. От Джъмбо ги купих и си спомням, че много обикалях, докато ги открия до касите, с етикет "Топки за масаж". Нищо му няма на барабана на сушилнята. Закопчалките на работните гащеризони на мъжа ми са къде по-твърди и удрят много по-сериозно.
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #237 -: Декември 01, 2015, 21:37:10 pm »
Да, много са твърди . Не се замеряйте с тях  :lol:
Аз си признавам, че не ги ползвам, защото вдигат много шум, а така и не успях да усетя голяма полза от тях.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #238 -: Декември 01, 2015, 21:48:44 pm »
Твърди са, вдигат шум докато загреят, или докато се смесят с прането, не знам. Спирам да ги чувам в някакъв момент. Това с масажа направо.... аз имам така изглеждаща топка за масаж, но силиконова, преди години бяха подарък с Алгасан и раздадох дори, че не сме се масажирали с топки  :D Предполагам, че вършат повече работа като трябва да се разпухва прането. Примерно с пухено яке или възглавница задължително слагам.
Нинка, 5-6 много ми се виждат с едно пране. Според мен пусни 1-2 или прецени и ако трябва извади. Аз слагам една, нямам идея колко може/трябва.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #239 -: Декември 02, 2015, 11:12:39 am »
Аз   набутах 5 наведнъж .Като ще слагам да има  :lol: и  да ви кажа разлика  за времето  на сушене май не  забелязах , но  тя моята си го преизчислява и променя според дрехите  .

Иначе  пухени  якета  и подобни пера в пералня с топките за тенис - един приятел така ми препоръча  и съм доволна .
Сега имам да пера едно яке с пух на мъжа ми и много  ме е страх  да не  му го съсипя  . Чудя се  в пералнята ,  въпросните бодливи топки ли да набутам   с якето  или  тенис топки да взема. Калоян после поне ще има топки за игра най-разнообразни .