0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: сушилня - за и против!
« Отговор #20 -: Юни 05, 2012, 16:25:48 pm »
Преди да купим нашата, един колега на мъжа ми разбрал за намеренията ни и предложил тяхната. Били я купили, никаква работа не вършила. Та бяхме се навили да я вземем тяхната като втора употреба. Да, ама не- оказа се, че жена му категорично не позволявала да я продадат.
Това окончателно ме нави да купим и ние нова.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #21 -: Юни 05, 2012, 16:28:38 pm »
благодаря на всички включили се. аз също мисля, че е полезна при студено и дъждовно време, особено и при малки деца. аз твърдо съм решена и ще пристъпя към закупуването й, въпрос на време е да мине ремонта. ето, че проблеми нямате, а мен защо ме наплашиха така  8O 8O 8O, че чак въздухопровод трябвало да има. аз имам голям слрънчев простор на двора, живея в къща и в жегите ми съхнат и по 7 перални - това ми е рекорда. зимата е неприятно, но ако не вали винаги изкарвам прането по обяд, поне да не ми миреше на препарата и омекотителя.но това рядко се случва...
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #22 -: Юни 05, 2012, 17:24:22 pm »
Почти всички нови модели сушилни са на кондезационен принцип и за тях въздуховод не е нужен. За филтъра за прах - мисля, че комбинираните уреди нямат такъв.
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #23 -: Юни 05, 2012, 19:22:08 pm »
За смесените уреди на нас в магазините са ни казвали, че проблемът е в това, че ако пуснеш цяла пералня примерно 5-6 кг, колкото ти е. После искаш да пуснеш сушене е необходимо да се извади част от дрехите. За сушенето е важно да има достатъчно въздух между дрехите.

Преди да пристъпиш към покупката прецени центрофугата на пералнята си. Ако е над 1000 оборота е добре. Понякога за да съкратя сушенето, пускам прането два  пъти на центрофуга.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #24 -: Юни 05, 2012, 19:32:21 pm »
суша на програма за пълно изсъхване на дрехите, вадя, сгъвам, прибирам в гардероба :)

Това ми хареса много. Та каква казваш ти е сушилнята, да имам предвид за бъдещи покупки?
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #25 -: Юни 05, 2012, 22:44:26 pm »
суша на програма за пълно изсъхване на дрехите, вадя, сгъвам, прибирам в гардероба :)

Това ми хареса много. Та каква казваш ти е сушилнята, да имам предвид за бъдещи покупки?

И на мен ще ми хареса много ако няма гладене:)Та как стои въпроса с въпросното гладене-ризи,панталони и т.н.Да знам да мисля ли варианти за сушилня в сегашното ни жилище?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #26 -: Юни 05, 2012, 22:57:00 pm »
не е измислена сушилнята, дето да ни отърве от гладенето на ризи и панталони :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #27 -: Юни 05, 2012, 22:59:51 pm »
не е измислена сушилнята, дето да ни отърве от гладенето на ризи и панталони :)


Абе има едни интересни и качествени ризи, които се продават с реклама "не се гладят". Мъжът ми ги има и дори мои колеги ги носят, но аз ги гладя. Явно зависи колко скоростно се вадят от сушилнята и какъв ти е прагът за огладеност. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #28 -: Юни 05, 2012, 23:01:49 pm »
това е друга тема. има материи, които не се мачкат при пране и съответно не се гладят. но това не е заслуга на сушилнята.

мисълта ми е, че няма такъв филм една риза да се намачква при пране и обикновено сушене, а след сушене в машина да излезе изгладеничка и готова за носене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #29 -: Юни 06, 2012, 02:18:07 am »
Определено гладя в пъти по-малко, откакто ползвам сушилня.
През зимата, понеже климатикът изсушаваше прекалено въздуха, реших да се изтарикатя и да простирам дрехите в стаята. Мъжът ми толкова се възмути от вида на бельото и хавлиите, че повече не повторих  :).
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #30 -: Юни 06, 2012, 09:27:35 am »
така е, официални ризи и панталони няма как да не се гладят, дори и веднага да се извадят :wink:
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #31 -: Юни 06, 2012, 10:19:33 am »
И аз да кажа....категорично съм "ЗА" сушилнята.Моята е комбинирана с пералня и съм много доволна.Зареждам ги на отложен старт и те се включват към 4часа,точно като си изпия кафето мога да си сгъна дрешките и готово.Зимно време  е още по-приятно,защото докато завърши програмата е затоплила и стаята.Вярно,че е доста голяма(дори огромна),но върши добра работа. :coffee: :laundry:
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #32 -: Юни 06, 2012, 11:01:05 am »
И от мен едно ЗА сушилнята. "Родих" се с нея, не гладя нищо!
Втора употреба ми е. Спестява ми простиране, събиране, което ми е най-омразната домакинска работа. Иначе като начинаеща, имам един гаф, мой пуловер, който стана идеален за момчетата  :lol:.
Даже и сега я ползвам, когато нямам време, особено за кърпи, чаршафи.
И не ми мачка, даже ми глади някои неща  :lol:. Но панталони не пускам вътре. Ризите не ги мачка, повярвайте ми, но зависи и материята явно, знам ли.
Сметките ми за ток не са по-големи, ползвам я нонстоп зимата, тогава по принцип е по-голяма сметката, така че ....


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #33 -: Юни 06, 2012, 11:31:13 am »
Няма как да се изсушат дрехи на 100% и след това да няма за гладене, на всичкото отгоре се глади и трудно. Имат програми, които изсушават дрехите така че да останат леко влажни и да се изгладят лесно, има и бутон за лесно гладене (колко е лесно е друг въпрос - напълно изсушен лен си е изпитаниеи за ютията и за гладача). Зависи и кой какво глади. Имам приятелка която дори и чорапи и прашки глади, за мен това си е мазохизъм и съсипване на дрехи.
Мое мнение е че сушилнята е полезна най вече за чаршафи, хавлии и плътни дрехи, дето ако ще ми висят с дни зимата на влажен и мръсен въздух и после гардероба ще ми замирише на градски смог - не мерси. За деликатни материи, като ризи, панталоми, рокли , то май повечето летни дрехи с пайетки, мъниста, връзки и подобни за тях въобще не рискувам със сушилня, даже ги пускам на програма ръчно пране.
По принцип да - категорично ЗА сушилня.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #34 -: Юни 06, 2012, 11:35:52 am »
Няма как да се изсушат дрехи на 100% и след това да няма за гладене, на всичкото отгоре се глади и трудно.
Не гладя! Не са намачкани, зависи от материята явно.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #35 -: Юни 06, 2012, 12:22:54 pm »
Момичета като ви чета, ще взема по-често май да ползвам сушилнята  :D  Поне за детските бодита и някои памучни дрехи може да ми спести гладенето  :)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #36 -: Юни 06, 2012, 13:04:14 pm »
виждам колко сте доволни и клоня и аз ЗА. аз лично ще я ползвам за чаршафи, хавлии, бельо и домашните тениски и дрехи, които не гладя по принцип. и най-вече зимата за детските дрешки. по специфичните ще ги мъча навън и така, а лятото, както и днешния вятър изушава перфекно за час цяла пералня. сега остава въпросът за марката и съм готова.  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #37 -: Юни 06, 2012, 14:21:15 pm »
Някой може ли да ми обесни какво е сетивно сушене-видях го в характеристиките на един модел
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #38 -: Юни 07, 2012, 01:47:45 am »
Някой може ли да ми обесни какво е сетивно сушене-видях го в характеристиките на един модел
Предполагам има програма с датчик за влажност. Например задаваш програма 1 памук и машината контролира сушенето, според влажността на дрехите. Може тази програма да трае 2 часа, час и четиридесет и пет минути или др., според това колко са мокри дрехите вътре.

Друг вариант на задаване е примерно ти да определиш два часа, висока температура и вътре мокри, сухи, дрехите се джуркат, докато не изтекат двато часа.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #39 -: Юни 17, 2012, 11:57:46 am »
благодаря на всички за отзивите. вече намерихме и човек, който ще ни снабди с по-нова, но втора рък МИЕЛЕ. гарантира , че ще работи и ще съм доволна  :) да видим. оставам с чакане на доставка, избор от негова страна и така, добре, че имам време и не бързам. :lol:
никога не отстъпвай на принципите си!