0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #20 -: Май 17, 2012, 17:12:03 pm »
Боги, много благодаря и за твоето включване.
Тогава какво излиза, за сега всъщност монетата е в неговите ръце, да чакам, за да видя какво ще предприеме, така ли?
Има ли нещо, което мога и трябва да направя аз сега?
*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #21 -: Май 17, 2012, 17:12:57 pm »
Написах, че мога да ти препоръчам адвокат (пък тези за които аз се сещам са от София), а после се сетих, че не знам откъде си, но сега проверих и видях че си от София.  :lol:

*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #22 -: Май 17, 2012, 17:18:54 pm »
Боги, много благодаря и за твоето включване.
Тогава какво излиза, за сега всъщност монетата е в неговите ръце, да чакам, за да видя какво ще предприеме, така ли?
Има ли нещо, което мога и трябва да направя аз сега?


Според мен, не е необходимо да правиш каквото и да е. Ходи си на работа, изпълнявай си стриктно задълженията по длъжностна характеристика. Ако искаш поговори с работодателя си.
Няма нужда да коментираш твоите съждения с него относно това, че колегата ти е назначена след теб, договорът и е безсрочен, а е трябвало да бъде по заместване, коментарите за намаляване на обем на работа, пък откриване на нови щатове.
Това, по мое мнение, е тактически неправилно, тъй като сама би посочила на работодателя си какви кусури има да отстранява.
Просто си дишай спокойно, а ако положението стане нетърпимо, ми пиши на лични и ще ти дам координати на читави адвокати.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #23 -: Май 17, 2012, 17:29:51 pm »


 Ходи си на работа, изпълнявай си стриктно задълженията по длъжностна характеристика. 



Ние нямаме длъжностни характеристики. :wink:
От София съм - да. И помощта ти за насочване към добър адвокат би била изключително ценна за мен. Благодаря.
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #24 -: Май 17, 2012, 18:33:02 pm »
Nataly бих те посъветвала същото като Bogi - колкото по-малко работодателят ти е наясно с твоята позиция по казуса, толкова по-добре. Имай едно наум, че може да дойде моментът, в който да застанете един срещу друг в съдебната зала (образно казано, разбира се, нали ще имате адвокати :wink:). Ходи си на работа и си свиркай. Въпреки неприятната за теб ситуация с оставането без работа, нека поне малко те успокоява фактът, че в него е тежестта да уволнява/прекратява трудовия договор законосъобразно.

П.П. Ако стане напечено не се двоуми да си наемеш адвокат - освен, че сме за да говорим компетентно, ползвайте услугите ни и за да избегнете хабенето на нервите в директен сблъсък с противната страна  :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #25 -: Май 17, 2012, 21:00:15 pm »
Аз уж четох, ама не видях защо не искаш да си вземеш останалата част от майчинството. Така ще си запазиш осигуровките докато си намериш нова работа и докато детето стане на 2 или 2,5.
Поне за мен и това е вариант за мирно споразумение. Ако си намериш работа ще напуснеш по взаимно съгласие с 4 заплати, ако не ще мислите пак след година
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #26 -: Май 17, 2012, 21:25:08 pm »
Ели,съжалявам за проблемите.Приятелят на моя колежка съди така работодателя си и получи доста голямо обезщетение,ще я разпитам утре.
<br />
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #27 -: Май 17, 2012, 22:09:52 pm »
Аз уж четох, ама не видях защо не искаш да си вземеш останалата част от майчинството. Така ще си запазиш осигуровките докато си намериш нова работа и докато детето стане на 2 или 2,5.
Поне за мен и това е вариант за мирно споразумение. Ако си намериш работа ще напуснеш по взаимно съгласие с 4 заплати, ако не ще мислите пак след година

Детето ми вече е записано и ходи на ясла. Ако си взема останалата част от майчинството трябва да спре да ходи, а това не е вариант имайки предвид колко "лесно" се влиза в детските заведения.

Зори, благодаря ти, миличка. Ти само пази малката принцеса другото ще се уреди. :wink:
« Последна редакция: Май 17, 2012, 22:22:33 pm от Nataly* »
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #28 -: Май 17, 2012, 23:01:53 pm »
Натали така постъпиха с моя приятелка майка на близнаци. Реши да се върне на работа след 7 месец и веднага й връчиха предизвестие. За съжаление не можа нищо да направи, борейки се няколко месеца. Обезщетение получи в размер на няколко заплати мисля.
А тя се беше и отказала от майчинството, въобще много зле беше положениет.
Също имам много добра приятелка юрист, ако ти трябва помощ.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #29 -: Май 18, 2012, 00:11:39 am »
Извинявам се за правописната си грешка при обеЗщетение. :)
*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #30 -: Май 18, 2012, 11:21:03 am »
Натали,бори се.И с мен постъпиха така,обезщетение никакво не получих,не ми платиха и отпуската.Гадно е.Сега ме е яд,че не ги съдих,но минало заминало.Прецени най-правилния за теб вариант и не му се давай.Аман от такива работодатели.Не мога да ти помогна с нищо освен с подкрепа.Пожелавам ти нещата да се развият по най-добрия за теб начин! :bighug:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #31 -: Май 18, 2012, 13:23:12 pm »
Натали,бори се.И с мен постъпиха така,обезщетение никакво не получих,не ми платиха и отпуската.Гадно е.Сега ме е яд,че не ги съдих,но минало заминало.Прецени най-правилния за теб вариант и не му се давай.Аман от такива работодатели.Не мога да ти помогна с нищо освен с подкрепа.Пожелавам ти нещата да се развият по най-добрия за теб начин! :bighug:
Благодаря ти. :D
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #32 -: Юни 13, 2012, 15:04:30 pm »
Да дам малко разяснение какво се случи, може на някой след време да му бъде полезно.
Прекратяването на трудовият ми договор все пак стана по чл.331 от КТ.
Издействах си обезщетение 9 брутни заплати.
Днес се записах на борсата и се оказа, че имам право на обезщетение за безработица 9 месеца(според стажа ми) и 60% от заплатата ми за изминалите месеци( не разбрах колко на брой). Аз очаквах, че няма да имам право, защото прекратяваме с обезщетение, но този член си е един вид съкращение, защото се предлага единствено от работодателя.

Благодаря Ви на всички, които взехте отношение по въпросите ми. :D
*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #33 -: Юни 13, 2012, 15:25:22 pm »
Ами, Натали, мисля че това е доста добър вариант. Пожелавам ти скоро да си намериш нова по-добра работа и с по-разбран работодател.
*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #34 -: Юни 13, 2012, 15:28:22 pm »
Ели, всяко зло е за добро. Ще намериш по-хубава работа :wink:

*
Re: Връчиха ми предизвестие!
« Отговор #35 -: Юли 24, 2012, 17:29:31 pm »
Браво, Натали! Добър резултат! :)