0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #800 -: Октомври 10, 2012, 01:07:20 am »

докторе
,на сайта на Сдс пише, че мантуто е безвредно.


Боби, самата манипулация може да е безвредна, но тълкуването на резултата може да навреди. Има случаи дето майки лекуват децата си с месеци, защото Манту е "показало" "болест", а накрая се оказва, че проблем няма. Сега разбираш ли каква е вредата?
При бито БЦЖ положителното манту не се смята за достатъчно за да има лечение. Те ти искат манту по обратната причина, да не е отрицателно. Аз лично имам положитлено манту, тук ми се правеше всяка година в продължение на 10 години, задължително е за здравните работници. Не са ме лекували, направиха снимка, няма активна болест, няма лечение.
Превантивното лечение го дават само на неуминицирани с положително манту. Тук не имуницират по принцип.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #801 -: Октомври 10, 2012, 01:09:19 am »

докторе
,на сайта на Сдс пише, че мантуто е безвредно.


Боби, самата манипулация може да е безвредна, но тълкуването на резултата може да навреди. Има случаи дето майки лекуват децата си с месеци, защото Манту е "показало" "болест", а накрая се оказва, че проблем няма. Сега разбираш ли каква е вредата?
При бито БЦЖ положителното манту не се смята за достатъчно за да има лечение. Те ти искат манту по обратната причина, да не е отрицателно. Аз лично имам положитлено манту, тук ми се правеше всяка година в продължение на 10 години, задължително е за здравните работници. Не са ме лекували, направиха снимка, няма активна болест, няма лечение.
Превантивното лечение го дават само на неуминицирани с положително манту. Тук не имуницират по принцип.

Обяснете го това в Бг на "капацитетите".
Те още не могат да се ориентират в базови неща около ТБЦ. Като напр. що е то "латентна".

Не става въпрос че е "вредно".
Става въпрос да се прави по показания. Липсата или наличието на белег не е такова показание.
Следователно- за тези случаи Манту- не се прави.

МОГА ли по-ясно да ВИ го обясня това?
Не Ви ли стигнаха линковете? още?
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 01:11:26 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #802 -: Октомври 10, 2012, 02:38:19 am »
смарайди, благодаря, понякога много имам нужда някой да каже нещо подобно. като цяло не съм голям привърженик на атачмънт теорията, но нещата от другите "наръчниците"  ми изправят косите и затова реших, че ако нещо не бих причинила на най-добрият си приятел, няма да го причиня и на дъщеря си :D. дано да имаш второ съвсем скоро и да си го гледаш както ти е приятно.

пп- чувството за сигурност на децата не идва основно от повтаряемостта на ежедневието им, а от константното присъствие емоционално и физическо на родителите. моят проблем с режимът е когато той е външен, наложен не само на детето, но и на цялото семейство - имам приятели, на които целият живот е подчинен на това, че в рамките на 15 мин децата трябва да ядат или да спят или нещо си. за нас това е невъзможно и би означавало и ние и детето да сме изнервени и нещастни.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #803 -: Октомври 10, 2012, 22:36:46 pm »
Аз също не виждам как бих вкарала режим на Севи - нито за сън, нито за хранене. Все още се случва понякога малката да спи и по 3 пъти на ден (вече е много рядко де), а понякога спи само по веднъж. Вечер също я оставям да заспи, когато й се приспи. По принцип това става около 23 часа, но последните няколко вечери заспива още преди 21 часа.
Сега се сещам, че когато Севи беше на около 4м бях изместила банята й към 22-23 часа точно, защото по него време съня беше "мираж" за нас. Не съм се притеснявала колко часа е била будна, водила съм се (и все още се водя) изцяло по нея. Тя си е отделен индивид и най-добре си знае кога от какво има нужда. За мен най-важното е да откликна на нуждите й.

Ели, аз веднъж се пробвах да прочета една книга за отглеждане на бебе, ама изобщо не ми допадна. Много бързо я захвърлих и реших да се оставя на интуицията си, която досега не ме е подвела ;)
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #804 -: Октомври 11, 2012, 03:55:01 am »
Разделението и привърженичеството към "лагерите" на майки с интуиция и пренебрежение към книги за отглеждане на деца или майки следващи режим в ежедневието да децата е нелепо. Твърде много ми намирисва на поза и афиширане на "алтернативни" подходи към родителството без реални значителни разлики от прийомите на всяка съвестна и информирана майка.

Твърдите, че не следвате правила, но редовно задавате въпроси или давате съвети как се постъпва при конкретни проблеми за сън, хранене, преодоляване на лоши навици или създаване на добри навици. Практически невъзможно е да се храни или приспива насила бебе, което не е гладно или не е изморено. Какъв етикет тогава да сложим на майката, чието дете огладнява на три-четири часа и спи на всеки три часа? Тя не е ли "привързана"? Характерът на детето до голяма степен определя колко регулируемо е ежедневието му, но дори деца, склонни към по-широко плаващи часове на сън и хранене, в крайна сметка имат конкретен, ограничен брой хранения и спят веднъж, дваж или три пъти всеки ден.

И не пиша, за да се надприказваме кои са по-добрите майки, а защото ме дразни категоричното отхвърляне на регулярните и организирани грижи за детето, които наричаме режим или график, като нещо вредно, ненужно и едва ли не лошо за детето и семейството. Ако вашето ежедневие на възрастни е хаотично и непредвидимо, и успявате да напаснете грижата за детето към него, упрек от мен няма да чуете. Но да представяте такъв стил на живот като по-подходящ за детето е абсурдно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #805 -: Октомври 11, 2012, 11:54:17 am »
Разделението и привърженичеството към "лагерите" на майки с интуиция и пренебрежение към книги за отглеждане на деца или майки следващи режим в ежедневието да децата е нелепо. Твърде много ми намирисва на поза и афиширане на "алтернативни" подходи към родителството без реални значителни разлики от прийомите на всяка съвестна и информирана майка.

Твърдите, че не следвате правила, но редовно задавате въпроси или давате съвети как се постъпва при конкретни проблеми за сън, хранене, преодоляване на лоши навици или създаване на добри навици. Практически невъзможно е да се храни или приспива насила бебе, което не е гладно или не е изморено. Какъв етикет тогава да сложим на майката, чието дете огладнява на три-четири часа и спи на всеки три часа? Тя не е ли "привързана"? Характерът на детето до голяма степен определя колко регулируемо е ежедневието му, но дори деца, склонни към по-широко плаващи часове на сън и хранене, в крайна сметка имат конкретен, ограничен брой хранения и спят веднъж, дваж или три пъти всеки ден.

И не пиша, за да се надприказваме кои са по-добрите майки, а защото ме дразни категоричното отхвърляне на регулярните и организирани грижи за детето, които наричаме режим или график, като нещо вредно, ненужно и едва ли не лошо за детето и семейството. Ако вашето ежедневие на възрастни е хаотично и непредвидимо, и успявате да напаснете грижата за детето към него, упрек от мен няма да чуете. Но да представяте такъв стил на живот като по-подходящ за детето е абсурдно.
:good_post:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #806 -: Октомври 11, 2012, 15:32:46 pm »
цигу, хич не упреквам когото и да било, просто казах, че не режимът и спазването на часове са тези, които дават чувство на сигурност и стабилност на детето, а присъствието на майка му, или другите грижещи се за него, което е стабилно и предвидимо.  това, с което не съм съгласна е когато часовникът стане по-важен от живота на семейството (не само на бебето, то и майката е човек). моето ежедневие не хаотично, но е и подчинено на точен час, често чета и чувам как това не било добро за детето и просто споделих, че според мен това твърдение не е вярно.

задавам въпроси и се опитвам да помагам, когато имам нещо да кажа, тъкмо защото не се смятам за "перфектна"  или особено добра, споделям как аз си гледам детето, но има неща с които въпреки добрите обноски никога не бих се съгласила и те са по типа "контролирано плачене", ядене по часовник (а не когато детето е гладно, защото не можеш да го нахраниш на сила, макар че и това се случва, особено като започне захранването, но можеш да му даваш вода, за да "махнеш нощното хранене" или защото "не е време за ядене сега"). тези практики според мен са порочни и вредят и аз не мога да се съглася с тях.

иначе аз съм последния човек, който ще дава оценка на това ти (или който и да е друг) каква майка си.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #807 -: Октомври 12, 2012, 22:09:52 pm »
Разделението и привърженичеството към "лагерите" на майки с интуиция и пренебрежение към книги за отглеждане на деца или майки следващи режим в ежедневието да децата е нелепо. Твърде много ми намирисва на поза и афиширане на "алтернативни" подходи към родителството без реални значителни разлики от прийомите на всяка съвестна и информирана майка.

Твърдите, че не следвате правила, но редовно задавате въпроси или давате съвети как се постъпва при конкретни проблеми за сън, хранене, преодоляване на лоши навици или създаване на добри навици. Практически невъзможно е да се храни или приспива насила бебе, което не е гладно или не е изморено. Какъв етикет тогава да сложим на майката, чието дете огладнява на три-четири часа и спи на всеки три часа? Тя не е ли "привързана"? Характерът на детето до голяма степен определя колко регулируемо е ежедневието му, но дори деца, склонни към по-широко плаващи часове на сън и хранене, в крайна сметка имат конкретен, ограничен брой хранения и спят веднъж, дваж или три пъти всеки ден.

И не пиша, за да се надприказваме кои са по-добрите майки, а защото ме дразни категоричното отхвърляне на регулярните и организирани грижи за детето, които наричаме режим или график, като нещо вредно, ненужно и едва ли не лошо за детето и семейството. Ако вашето ежедневие на възрастни е хаотично и непредвидимо, и успявате да напаснете грижата за детето към него, упрек от мен няма да чуете. Но да представяте такъв стил на живот като по-подходящ за детето е абсурдно.

абсолютно точно :)
но мисля от последващите постинги, че е безмислено да продължаваш, защото или не те разбират или просто "едно си баба знае, едно си бае".... Елена, никой не говори за насилствено хранене под час, чети, мила, чети.......
много алтернативни и превързани родители се навъдиха, чак да се чуди човек какви други може да има освен превързани, сякаш ние не сме превъзрани към децата си и те към нас, но явно не сме, та се налага да ни обяснявате, а ние да се чудим как децата ни оцеляват вече 6г. :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #808 -: Октомври 12, 2012, 22:13:50 pm »
Здравейте!Искам мнението ви за профилактичните изследвания на детето ми-11м.и половина.Притесняват ме стойностите на лимфоцитите най-вече и някой други показатели.Детето седмица преди изследванията беше с хрема и кашлица.

WBC (левкоцити) 9.80 x10^9/L 4.0 - 11.0
LY% (лимфоцити - %) 67.40 % 20.0 - 50.0
MO% (моноцити - %) 7.10 % 2.0 - 10.0
GR% (гранулоцити - %) 20.10 % 30.0 - 70.0
Ba % (базофили - %) 1.10 % 0.0 - 2.0
Eo % (еозинофили - %) 4.30 % 0.0 - 6.0
LY# (лимфоцити - бр.) 6.60 x10^9/L 0.90 - 5.30
MO# (моноцити - бр.) 0.70 x10^9/L 0.10 - 1.10
GR# (гранулоцити - бр.) 1.97 x10^9/L 1.30 - 7.40
Eo # (еозинофили - бр.) 0.42 x 10^9 / L 0.00 - 0.50
Ba # (базофили - бр.) 0.11 x 10^9 / L 0.00 - 0.14
RBC (еритроцити - бр.) 4.66 x10^12/L M(4.6 - 6.2) Ж(4.0 -5.5)
Hgb (хемоглобин) 120 g/L М(140 - 180) Ж(120 - 160)
Hct (хематокрит) 0.342 L/L 0.350 - 0.550
MCV (ср. обем на еритроцита) 73.0 fL 82.0 - 98.0
MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 25.7 pg 28.0 - 33.0
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 349 g/ L 330 - 350
RDW (девиация на ерит. р-ие) 14.00 % 11.6 - 13.7
Plt (тромбоцити) 314 x10^9/L 140 - 440
MPV (ср обем на тромбоцита) 8.1 fL 7.5 - 11.0
ДКК - мануално * Профил Виж по-долу
St (Щаб- пръчкоядрен гранулоцит) *  
Sg (сегментоядрен гранулоцит) 0.20  
Eo (еозинофилен гранулоцит) 0.07  
Ba (базофилен гранулоцит) *  
Mo (моноцит) 0.06  
Ly (лимфоцит)0.67
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #809 -: Октомври 12, 2012, 22:39:01 pm »
Здравейте момичета,
Около устата на Анна от няколко дни се появи обрив или по-скоро червени участъци.
Понякога си смуче пръста, гризе всичко, което и попадне в ръцете, много често се стича храна около устата /от обедното хранене/, което много внимателно подбирам с лъжицата. Точно на местата, където обирам храната са тези обриви.
Педиатърът ни каза да вземем крем на БИОДЕРМА за възпаление около устата или ДЖИНДЖИРА АЛБА.
Ползвали ли сте някои от двата при вашите дечица?
Наясно съм, че типът кожа и предразположеността към кожни проблеми при всяко дете е различна, но има ли и други подобни кремове, които можем да вземем в случая?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #810 -: Октомври 13, 2012, 00:02:23 am »
Рина на моят син така му се получаваше в началото дали от купешките пюрета или от обирането с лъжицата не знам. Спрях и двете и се оправи без да мажа с нищо. И лъжичката мисля дразни. За кремовете нямам наблюдение.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #811 -: Октомври 13, 2012, 07:53:15 am »
Рина, аз съм ползвала Джинджира Алба за обриви по лицето на Рая, няколко пъти, за около седмица минаваха, но пък не знам от какво бяха обривите - докторката ни изписа това и с това мазах.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #812 -: Октомври 16, 2012, 02:56:30 am »
стефиз, не знам кой не чете, но аз никъде не съм говорила за това привързана ли съм или не, напротив, само споменах, че не харесвам атачмънт теорията, откъдето идва този "етикет", но то е друга тема и по други причини. никъде не пиша, че не си гледате добре децата или нещо такова, просто споделям, че за мен този начин на отглеждане на дете е немислим и, че на мен и на детето ми ми дава по-голяма свобода да имаме ритъм, но не режим. ако съм реагирала "срещу" нещо, то е твърдението, че децата "имат нужда" от режим, защото им давал усещане за сигурност и стабилност и казах, че това го дава емоционалната достъпност на родителя, не следенето на часовника.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #813 -: Октомври 16, 2012, 09:40:21 am »
Елена, говорим за едно и също, и цигу това е казала, и аз това написах, под режим или ритъм, както щеш го наречи никой не разбира да го храниш или приспиваш насила в точно определен час, разбираш ли, всички тук се водим по децата си. Твоето заспива в 12 и става в 10 сутринта, всеки божи ден, ами това си е режим/ритъм или каквото е там, на моето му се приспива в 9, ляга и заспива и става в 8, схващаш ли?
кое е немислимо за теб, че не разбрах - да си храниш детето в 2 например, защото тогава огладнява и това се повтаря общо взето всеки ден, или бъркам, кое е немислимо? :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #814 -: Октомври 16, 2012, 13:21:23 pm »
м-и, radostinka, благодаря ви за споделеното.
Купихме Биодерма, но преди да намажа обривите изчезнаха и засега ще се въздържа от третиране.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #815 -: Октомври 16, 2012, 13:31:47 pm »
стефиз, аз също не разбрах откъде дойде това негудование срещу нещо, което написах, но както и да е. радвам се, че "всички тук се водим по децата си", защото аз често виждам как някой иска да "мести" следобеден сън, да "маха" ядене, да слага друго и такива неща и от време на време решавам, че мога да напиша, че часовника не е най-добрият приятел на детето и, че аз например, не мога да я гледам така и я гледам по малко по-различен начин, който не е хаотичен и не води до дълготрайни травми като липса на сигурност и усещане за стабилност. само толкова.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #816 -: Октомври 16, 2012, 14:37:38 pm »
стефиз, аз също не разбрах откъде дойде това негудование срещу нещо, което написах, но както и да е. радвам се, че "всички тук се водим по децата си", защото аз често виждам как някой иска да "мести" следобеден сън, да "маха" ядене, да слага друго и такива неща и от време на време решавам, че мога да напиша, че часовника не е най-добрият приятел на детето и, че аз например, не мога да я гледам така и я гледам по малко по-различен начин, който не е хаотичен и не води до дълготрайни травми като липса на сигурност и усещане за стабилност. само толкова.
Сама си отговоряш сама на въпроса от къде какво е дошло :wink:
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 15:02:32 pm от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #817 -: Октомври 16, 2012, 14:54:39 pm »
мдааммм, бесмислено :lol:

Елена, за последно, помисли, дете на 8м., например, изградило си някакъв ритъм (както ти предпочиташ) и се храни например на обед в 13.00 и следобед в 17.00, обаче изведнъж започва да отказва следобедното ядене, ами нормално е майката да попита, какво да прави, ей така, просто споделен опит от други майки. Например, да го махне ли това ядене, да го премести ли в 18.00, да пробва. Аналогичен е случай и със съня...
Ами опитах се да ти обясня, по-ясно от това и аз не мога :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #818 -: Октомври 16, 2012, 15:02:13 pm »
Елена, виждаш и ще виждаш опити за промяна на режима, защото нормално родителите на дете, на годинка работят. ако детето ми иска да си ляга в 1-2ч, но трябва да става в 7ч за градина/бавачка какво правим? местим часа на лягане, не работим, за да не травмираме детето? хайде стига вече с тези хипарски истории.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #819 -: Октомври 16, 2012, 17:09:56 pm »
Елена, истината е, че твоето дете се води по теб, не ти по него. С времето се е научило да се храни късно и да заспива "много, много късно".

Ако оставиш претенцията за воденето по детето, всичко си идва на мястото и обяснява защо много други деца доброволно и от само себе си ядат по-рано, лягат по-рано и това съвсем регулярно и непринудено.

За контролирания плач не ме трогваш. След седмица с този подход синът ми прекара два месеца с дълъг и непрекъснат сън, сучейки само веднъж-дваж нощем. После отново започна да се буди често и опитах нещо различно - спане с бебето и кърмене когато и колкото поиска. Стават вече три месеца - докарахме я дотам детето да се буди на всеки час и да не може да заспи, освен ако не суче. Като новороден спеше по-добре. Принудена съм да лягам с него рано, защото е изморен, защото има нужда да спи, "водя се по него", и не измествам часа му на лягане. Буди се много често, и като не ме открие до себе си, плаче истерично.

Отказвам да приема, че дете на 11 месеца има нужда от какъвто и да било вид да суче на всеки час-два всяка нощ толкова дълъг период от време. Моят сън е напълно разбит, за детето да не говорим. Вярвам, че му създадох лош навик, който може да се промени, като му създам друга рутина за заспиване и способност да прекарва по-дълги периоди непрекъснат сън нощем. Следя връстниците на сина си в темите на бгмама и там кърмачетата спят доста добре.

С всичко написано твърдя, че деца на възрастта на моето и твоето са много лесно приспособими към ритъма (и режима) на живот, който им налагаме. Ако нашият ритъм е що годе постоянен, създаваме на детето режим и навици, които са точно това - навици. Не са му кодирани в ДНК-то, за да се проявяват и да се водим по тях. И е изцяло в наши ръце да поддържаме или променяме тези навици изцяло или отчасти, рязко или постепенно в интерес на детето или на нас, родителите.

Но може би мидж уцели десятката - действаш според времето и лежерния график, които ти самата имаш. Другите, работещите родители лоши ли са в такъв случай? Как ще помириш твоята представа за правилно отглеждане и обгрижване на дете (воденето по бебето) с необходимостта майката и бащата да работят?