0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #600 -: Август 15, 2012, 00:59:47 am »
Ние всеки момент ще станем на 4ри месеца, главата много добре я държи, ако я слагам по 5 мин дали мога да и навредя по някакъв начин на гръбначния стълб? Не планирам да я остявам още да си скача сама вътре, а само така да отбием 5-10 мин време :)

То ти сама можеш да кажеш дали си седи с лекота детето или му е некомфортно. Ако му е некомфортно, махаш го.
Боби определенно не и е некомфортно. Залива се от смях, оглежда, страшно любопитно и е. Аз за това по-скоро питам дали може, защото като видях колко и харесва ми се искаше пак да я сложа тези дни, но ако е вредно естествено че няма :)

Гери, Къди благодаря за отговорите. Сигурно ще го прибера в гаража за още месец поне, да не стане някой гаф...

Аз така и за басейн много се чудих, ама на 2,5м я изкъпах и толкова и хареса :) сега редовно се къпем, а тя е като малка жабка, плува по гръб, по корем, нищо че е 27-28 градуса :) Но като я гледам какво щастие е и колко смях пада,  не виждам как мога да и го отнема.
« Последна редакция: Август 15, 2012, 01:06:33 am от Krisi88 »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #601 -: Август 15, 2012, 06:15:19 am »
Боби определенно не и е некомфортно. Залива се от смях, оглежда, страшно любопитно и е. Аз за това по-скоро питам дали може, защото като видях колко и харесва ми се искаше пак да я сложа тези дни, но ако е вредно естествено че няма :)
Ми зависи кой питаш :-). Тук дават, не виждат проблем.  В Бъглария казват да се чака.  При всяко положение няма да навреди, ако изчакаш малко.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #602 -: Август 17, 2012, 11:17:07 am »
Момичета,дали е проблем това,че бебето иска да спи по корем?Това става основно през нощта,ако я сложа на страни започва едно пъшкане и сумтене,а накрая рев докато я обърна както тя иска,след това веднага заспива.Тревожа се да не си изкриви нещо вратлето като си държи главичката настрани и не си ли натиска коремчето,като току що съм я кърмила?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #603 -: Август 17, 2012, 12:06:29 pm »
TEDI 81, щом сама иска да спи така - явно нито й се криви вратлето, нито й е некомфортно на коремчето. Остави я да спи както си иска девойката, те не са малоумни, че да чакат на нас да се сетим как "би трябвало да им е удобно". :wink:
Като се замисля, множество от бебешките снимки из нета, ама на съвсем пресни бебета са именно как спят по коремче. Дани взе да спи така чааак миналия месец, та си е до дете всичкото.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #604 -: Август 17, 2012, 16:19:57 pm »
Момичета,дали е проблем това,че бебето иска да спи по корем?

Бих внимавала да не се задуши - хубаво е да няма нищо около и под нея (например възглавница) и тежки одеала, играчки и прочие.
Прекалено е малка, за да си обърне главата сам, ако си я навре между такива предмети.
« Последна редакция: Август 17, 2012, 16:24:28 pm от vaci »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #605 -: Август 18, 2012, 15:29:15 pm »
Момичета да се оплача . Моята бебка е вече с тъмни кръгове под очите . Вечер спи за сега , но през деня не мигва . Обадих се на педиатърът си обаче както и очаквах отговора беше  ... ми , има такива бебета .
Да питам друго . Понеже постоянно иска да е в ръцете и ми голям рев пада си купих кенкуру с поставка на врата . Да , ама тя иска да е напред и да гледа , та въпроса ми е не ли малка още ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #606 -: Август 18, 2012, 21:54:44 pm »
Дидомира малка е. Тази поставка не може да се слага като бебето гледа напред,мисля, че за след 4м или след като държи стабилно главата, освен това надали иска да гледа напред, просто не иска в кенгуруто вероятно(поне при нас беше така). Пробвала ли си като заспи да стоиш с нея, а не да хукнеш да шеташ, готвиш, гладиш?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #607 -: Август 19, 2012, 09:17:57 am »
Дидомира малка е. Тази поставка не може да се слага като бебето гледа напред,мисля, че за след 4м или след като държи стабилно главата, освен това надали иска да гледа напред, просто не иска в кенгуруто вероятно(поне при нас беше така). Пробвала ли си като заспи да стоиш с нея, а не да хукнеш да шеташ, готвиш, гладиш?

Аааа, иска , бе . Аз като я разнасям тя друга поза не признава . Само напред иска и даже не иска да я гушкам примерно , като се опитвам да я приспя. Дърпа се и се мята и още повече се изнервя. Иначе да , стоя до кошарата ,че и до като спи само я гледам какво прави ,ама нейсе ... дремне 10 мин и това . Опитах повиване ,ама без резултат . Рев и това е . Обаче вчера два часа като я грабна баща й навън и само на ръце иии като се прибрахме само яде , сън , пак ядене и пак сън . Стигнах до извода, че ако я уморям максимално спи . Не помагат песни , играчки и шезлонги . Това е спасението . То и има логика ,де .   :D Дано поне това действа ,че да видим по натам как ще е .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #608 -: Август 19, 2012, 14:40:33 pm »
дидомира, аз не знам какви са тези поставки за глави,не съм виждала подобни кенгура, но ако си държи главата е без това, не разбирам за какво и е.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #609 -: Август 20, 2012, 09:43:31 am »
не е малка разбира се, бебетата още на 1м. си държат стабилно главите, носи детето както иска, важното е да е доволно и да не реве по цял ден, за да изнервя и теб. когато ти си спокойна и тя ще е :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #610 -: Август 20, 2012, 21:37:48 pm »
http://www.moebebe.com/catalog/images/Kenguru_chipolino_log.JPG на това кенгуру в описанието мисля че пишеше, че с лице напред се слага след 4м, а то има и някаква твърда подложка, която е вкарана за да поддържа гръбчето.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #611 -: Август 20, 2012, 23:14:16 pm »
 м-и Препоръчителната възраст посочена в описанията на бебешките уреди, не е нещо което трябва да се следва фанатично стриктно. ;) Не казвам, че не трябва да се взима предвид, а че просто се преценя според самото дете и самия бебешки уред. Според описанието на комбинирания стол на Дани - би трябвало да мога да мога да ползвам функцията му "шезлонг" от възраст 0м., ама като сложих бебето и то стоеше буквално сгънато под прав ъгъл...все тая какво пише. Та си купих отделен шезлонг. Лятната количка на Дани е дадена за възраст 6+, сложих го в нея малко преди да нъвърши 5м, а от позицията на сегашния си опит, при все че тя е с почти пълно легнало положение - спокойно бих могла да возя и новородено. Спецификацията на етикета, всъщност не е заради позицията на гръбчето /както аз мислех/, а защото съвсем малко бебе не би могло в нея да бъде вързано с 5-точковия колан и оттам има риск да падне. /поне на теория, ако не внимаваш как го возиш/ Производителят е счел, че на някоя майка може пък да не й хрумне точно това, че оттам е и тази спецификация на съответния модел...

Мисълта ми е, че когато купувате нещо - не следвайте сляпо етикета, вижте, попитайте защо е такъв и преценете дали на вас конкретно ви върши работа.
С въпросното кенгуру - няма никакъв проблем детето да се носи и с гръб към майката, допълнителната подложка се отстранява /тя е основно за ползване на кенгуруто, когато бебето лежи/, а в тази поза - ролята на "твърда опора" за гръбчето се поема от тялото на мама.

П.П. Дидомира - умора му е майката, с каквото можеш според възрастта - с това й "смуквай енергията"  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #612 -: Август 21, 2012, 07:20:48 am »
Кенгуруто , което имаме е с подложка и другото е без . Това ,което е без се оказа ,че й е по -удобно обаче . В него стои повече време , ама само баща й като я носи , незнайно защо  :D.Аз явно нещо не правя както трябва .

Да , Jbrul, оня ден цял ден от разнасяне и спа като заклана . Само дето ние каталясваме преди нея , хаха, но това е положението явно.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #613 -: Август 21, 2012, 07:50:51 am »
Кенгуруто , което имаме е с подложка и другото е без . Това ,което е без се оказа ,че й е по -удобно обаче . В него стои повече време , ама само баща й като я носи , незнайно защо  :D.Аз явно нещо не правя както трябва .

Да , Jbrul, оня ден цял ден от разнасяне и спа като заклана . Само дето ние каталясваме преди нея , хаха, но това е положението явно.

Така е, бащите успокояват децата доста по-успешно. Четох някъде, че и при рефлукс детето е по-спокойно при баща си, защото свързва майка си с яденето.
А в количка как е? Ако е спокойна разходките са добър вариант.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #614 -: Август 21, 2012, 08:04:37 am »
Кенгуруто , което имаме е с подложка и другото е без . Това ,което е без се оказа ,че й е по -удобно обаче . В него стои повече време , ама само баща й като я носи , незнайно защо  :D.Аз явно нещо не правя както трябва .

Да , Jbrul, оня ден цял ден от разнасяне и спа като заклана . Само дето ние каталясваме преди нея , хаха, но това е положението явно.

Така е, бащите успокояват децата доста по-успешно. Четох някъде, че и при рефлукс детето е по-спокойно при баща си, защото свързва майка си с яденето.
А в количка как е? Ако е спокойна разходките са добър вариант.

Снощи като я сложих да спи , доста време се въртя и накрая повърна .Мисля си ,че преяжда .
Къди , в количката стои обаче и там на следващия половин час почва да мрънка.Скучно й е и пак иска да я взимам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #615 -: Август 21, 2012, 08:10:49 am »
Кенгуруто , което имаме е с подложка и другото е без . Това ,което е без се оказа ,че й е по -удобно обаче . В него стои повече време , ама само баща й като я носи , незнайно защо  :D.Аз явно нещо не правя както трябва .

Да , Jbrul, оня ден цял ден от разнасяне и спа като заклана . Само дето ние каталясваме преди нея , хаха, но това е положението явно.

Така е, бащите успокояват децата доста по-успешно. Четох някъде, че и при рефлукс детето е по-спокойно при баща си, защото свързва майка си с яденето.
А в количка как е? Ако е спокойна разходките са добър вариант.

Снощи като я сложих да спи , доста време се въртя и накрая повърна .Мисля си ,че преяжда .
Къди , в количката стои обаче и там на следващия половин час почва да мрънка.Скучно й е и пак иска да я взимам.

Оригвай я.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #616 -: Август 21, 2012, 08:12:42 am »
Кенгуруто , което имаме е с подложка и другото е без . Това ,което е без се оказа ,че й е по -удобно обаче . В него стои повече време , ама само баща й като я носи , незнайно защо  :D.Аз явно нещо не правя както трябва .

Да , Jbrul, оня ден цял ден от разнасяне и спа като заклана . Само дето ние каталясваме преди нея , хаха, но това е положението явно.

Така е, бащите успокояват децата доста по-успешно. Четох някъде, че и при рефлукс детето е по-спокойно при баща си, защото свързва майка си с яденето.
А в количка как е? Ако е спокойна разходките са добър вариант.

Снощи като я сложих да спи , доста време се въртя и накрая повърна .Мисля си ,че преяжда .
Къди , в количката стои обаче и там на следващия половин час почва да мрънка.Скучно й е и пак иска да я взимам.

Оригвай я.

Винаги се оригва и то доста звучно . Но моето бебе яде колкото му дадеш и това е 120 мл винаги . Ако й дам 150 и него ще изяде . Не спира примерно ,ако се нацокала , че даже и реве за още .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #617 -: Август 21, 2012, 09:32:35 am »


Винаги се оригва и то доста звучно . Но моето бебе яде колкото му дадеш и това е 120 мл винаги . Ако й дам 150 и него ще изяде . Не спира примерно ,ако се нацокала , че даже и реве за още .
Ми ти като знаеш след колко започва  да повръща, просто не и давай повече. Ивана ми беше така и преяжаше от лакомия. Тъпчеше се, докато не изяде толкова, че да го повърне. Та от тогава знам, че това, че бебе знаело колко му се ядяло и не преяжало не важи за всички бебета. И с кърма дори пак преяждаше, понеже знам колко е яла,тъй като ходех на работа и помпах.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #618 -: Август 21, 2012, 11:30:23 am »
Къди , бях те чела някъде , че се притесняваш твоята мома да не иска да я разнасяш на ръце , че си сама . Вие как сте с носенето на ръце ,или отмина тоя период при вас ?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #619 -: Август 21, 2012, 17:01:51 pm »
Къди , бях те чела някъде , че се притесняваш твоята мома да не иска да я разнасяш на ръце , че си сама . Вие как сте с носенето на ръце ,или отмина тоя период при вас ?

Не се носим, удържах фронта. Сега налагам следобедното приспиване в леглото, че не мога постоянно да дрънкам количката като някоя кукундрела и аз душа нося  :D

Дидомира, явно търпение и упорство му е майката.