0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #560 -: Август 11, 2012, 17:35:48 pm »
По й харесва да си смуче палеца и почнах пак да й слагам ръкавичките, че освен да й давам бибата незнам с друго какво да я отучвам.

Криси , а иначе тя си яде по едно и също време и винаги след ядене заспива по час или два поне . В момента ,в който навърши два месеца и почна да не спи . Надявам се да отмине и това .Ти си щастливка , че толкова рано заспива и се буди чак към 6 часа . Беба също спи , но от 21 и 30 до към 4, 5 и после пада едно мятане .
И моята започна в средата на 2ри месец да си смуче палеца, ама с ръкавичките престана. Сега целия юмрук лапа, струва ми се че и расте зъбче и я сърби венеца...Ще видим. Но, на нас ръкавичките помогнаха.
Може да е временно това със неспането, при нас беше временно. А като я сложиш на гърда не заспива ли? Моята също като стане в 5-6 понякога и и се играе, ама аз я слагам на гърда и тя иска не иска спи още до 9. Но истината е, че когато е нервна и никак не става успиването с клатушкане, пеене и т.н, я слагам на гърда и след 5 минути се е отнесла вече.
Също така и пускам класическа музика като спи, за да не се стряска от някакви единични шумове, като лаенето на кучето или като аз влизам в стаята...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #561 -: Август 11, 2012, 18:14:02 pm »
Не я оставяй съвсем на тихо, аз винаги оставям телевизора през деня да му бръмка нещо.
Оххх, да и това правя . Ей я на и сега , спи й се две не вижда , обаче само се унася и се стряска и пак се унася и така е цяяяяяял ден . А , бе нормално ли е това ! :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #562 -: Август 11, 2012, 20:53:40 pm »
Не съм сигурна дали е нормално, но тия въпроси и аз си ги задавах точно преди 1г. Пожелавам ти бързо да отмине този период, да се успокоиш и починеш.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #563 -: Август 11, 2012, 21:34:02 pm »
Не съм сигурна дали е нормално, но тия въпроси и аз си ги задавах точно преди 1г. Пожелавам ти бързо да отмине този период, да се успокоиш и починеш.

Благодаря ти !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #564 -: Август 12, 2012, 14:31:46 pm »
според мен е напълно нормално да се стряскат. защо не я оставиш да си смуче палеца, ако това върши работа? аз лично не мисля, че е чак такъв проблем. дъщеря ми много рядко заспива ако не е на гърда (тоест - смучеща нещо), както и като се разсъбуди така заспива най-бързо. дано премине бързо този период, да си починете и двете
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #565 -: Август 12, 2012, 16:02:46 pm »
Криси , за съжеление я кърмих само 1 месец. Сложих й пак ръкъвички и от два дни ефекта е ужаснооо мокри ръкавици. По цял ден й бутам бибата иначе няма оправия . С нея се унася само и това е. Изтърве ли я и се събужда . На всичкото от горе бабите ми обясняват как детето ми е нервно , щото съм имала тежка бременност .Да не говорим ,че за девет месеца имам 2,3 дни , в които съм спала . Направо се бях зомбирала . Нямаше спане за мен и сега беба за това била такава неспокойна . Ужас  8O!

Елена В , притеснява ме , защото мъжът ми така си е смучел палеца и сега му е ужасно крив . Лошо ми става да не е и тя като него . Ми тя си лапа целият юмрук и бързо се оринтира към палеца и като почне едно смучене ......
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #566 -: Август 12, 2012, 16:16:12 pm »
Дидимира, остави бебето на спокойствие да си смуче палеца! Един палец ли е проблем? Каакто виждам си взела мъжа си и с кръв палец!  :wink:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #567 -: Август 12, 2012, 16:26:14 pm »
Дидимира, остави бебето на спокойствие да си смуче палеца! Един палец ли е проблем? Каакто виждам си взела мъжа си и с кръв палец!  :wink:

Ееее, ти пък  :D!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #568 -: Август 13, 2012, 02:19:06 am »
Дидомира , ако въпросът ти "дали е нормално" е в смисъл, дали се случва така и с децата на други майки - да.
Моят синковец ме беше докарал до ръба на силите ми с неговото "спане", колко пък питах из форума, колко съвети, колко опити, колко проби на разни теории и практики от всякакви книжки...не спеше това дете и толкова!

Не е бил ревлив, не е имал здравословни проблеми, даже след първите 3 зъба - не разбрах другите кога му излязоха... Просто си беше активно бебе и сега е активно дете. Пак не е ревлив, не е кисел - баш напротив. Лъчезарна ракета. Ама ракета ;)

Като навърши годинка, може би годинка и месец - започна едно по-нормално нощно спане, а сега спи плътно и по 12 часа нощем. Преди това..уж спи, ама през 40 мин. мрънкаше, будеше се, въртеше се и от сорта. Какви ли не гимнастики опитах - не постигнах стабилен сън, то си стана само в един момент.

От позицията на сегашния си опит и бившата си истерия, че моето дете прави така, защото аз нещо бъркам и не разбирам и н'ам какво си, бих ти казала само - нагоди се към сегашната ситуация, съвсем скоро тя ще е друга ситуация. Опиташ ли да пресираш нещата - файда няма, само нерви за теб  и усещане , че нещо някъде бъркаш. остави бебето да спи както си иска, колкото иска, както може, приеми че за известно време ще отнесеш дискомфорта, но това не е нещо безкрайно. Нещата се наместват сами в един момент.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #569 -: Август 13, 2012, 05:21:56 am »
а сега спи плътно и по 12 часа нощем.
Браво на вас, много се радвам, като знам колко труно ти беше с това неговото неспане цяла година. Аз знаех, че е започнал да спи повече, но не знаех, че вече е на 12 часа. Супер.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #570 -: Август 13, 2012, 08:14:51 am »
Дидомира , ако въпросът ти "дали е нормално" е в смисъл, дали се случва така и с децата на други майки - да.
Моят синковец ме беше докарал до ръба на силите ми с неговото "спане", колко пък питах из форума, колко съвети, колко опити, колко проби на разни теории и практики от всякакви книжки...не спеше това дете и толкова!

Не е бил ревлив, не е имал здравословни проблеми, даже след първите 3 зъба - не разбрах другите кога му излязоха... Просто си беше активно бебе и сега е активно дете. Пак не е ревлив, не е кисел - баш напротив. Лъчезарна ракета. Ама ракета ;)

Като навърши годинка, може би годинка и месец - започна едно по-нормално нощно спане, а сега спи плътно и по 12 часа нощем. Преди това..уж спи, ама през 40 мин. мрънкаше, будеше се, въртеше се и от сорта. Какви ли не гимнастики опитах - не постигнах стабилен сън, то си стана само в един момент.

От позицията на сегашния си опит и бившата си истерия, че моето дете прави така, защото аз нещо бъркам и не разбирам и н'ам какво си, бих ти казала само - нагоди се към сегашната ситуация, съвсем скоро тя ще е друга ситуация. Опиташ ли да пресираш нещата - файда няма, само нерви за теб  и усещане , че нещо някъде бъркаш. остави бебето да спи както си иска, колкото иска, както може, приеми че за известно време ще отнесеш дискомфорта, но това не е нещо безкрайно. Нещата се наместват сами в един момент.


Благодаря ти . Поне успя да ме успокоиш ,че вече виждам как и сънят й намалява нощно време . То няма такова въртене , грухтене и вдигане на крака . От 4 сутрин като се почне та до 8 .Брейййй, не спря. Иначе си личи ,че е доста активна . И моето бебе е такова явно .За секунди не спира да се върти и вече кошарата й е малка.Друго си е като прочетеш ,че и други са минали през това , щото верно почнах да се психирвам . :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #571 -: Август 13, 2012, 08:27:32 am »
Спокойно  :D то май почти всички сме минали оттам  :D Аз бях забелязала, че моите спят по-добре, ако ги завия с тънка пелена - тип повиване - да не могат много да мятат крака и ръце, че се страскаха от тях, а и май така се чувстваха като гушнати. Това беше периода точно като "прогледнаха" до към третия месец. Имаше и период, когато през деня им слагах по една възглавничка (или одеалце навито на руло) зад гърба, за да не се въртят много и да не се разсънват.
Започнаха да правят хубав дневен сън - към 3-4 часа следобед към годинка и половина, а за нощния и преди съм писала - към втората година спряха да се будят. Сега спят от 22 до 7ч. Събота и неделя, за да не стават рано са си лягали и към 23, но имам чувство, че в 7 почват да им звънят главите и скачат  :lol: Спаха по 12часа през нощта, само докато бяхме в Банско и се спукахме да катерим планини по цял ден. Само това успя да ги измори достатъчно - направо са като перпетум мобиле  :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #572 -: Август 13, 2012, 08:43:16 am »
mimi26, как успяваш да ги повиваш ? Аз се опитах , но тя не стои и веднага се отвива . Иначе винаги имаме одеялце зад гърба й да спи на една страна уж ,ама и то не я удържа. През деня поне се опитвам да я слагам на едната й страна , защото като се роди едното й ухо е било притиснато и сега е по -щръкнало . Обаче и там удрям на камък , защото се върти и все го засуква .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #573 -: Август 13, 2012, 09:00:59 am »
mimi26, как успяваш да ги повиваш ? Аз се опитах , но тя не стои и веднага се отвива . Иначе винаги имаме одеялце зад гърба й да спи на една страна уж ,ама и то не я удържа. През деня поне се опитвам да я слагам на едната й страна , защото като се роди едното й ухо е било притиснато и сега е по -щръкнало . Обаче и там удрям на камък , защото се върти и все го засуква .
ето така се повива, за да не се движи http://www.youtube.com/watch?v=CSYPqGtFBYQ. Обаче ако вече е свикнало да не е така, не знам дали ще иска, Нищо не пречи да опиташ. Аз лично с моите бързах да ги отвикна. В родилното така ги повиваха и Ивана я държах така около 2 семици, а Андреа понеже в родилното седя чисто гола под едни лампи 2 дена, та свикна да не е така стегната и не съм я повивала въобще. Но на някои деца помага.



  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #574 -: Август 13, 2012, 09:15:39 am »
mimi26, как успяваш да ги повиваш ? Аз се опитах , но тя не стои и веднага се отвива . Иначе винаги имаме одеялце зад гърба й да спи на една страна уж ,ама и то не я удържа. През деня поне се опитвам да я слагам на едната й страна , защото като се роди едното й ухо е било притиснато и сега е по -щръкнало . Обаче и там удрям на камък , защото се върти и все го засуква .
ето така се повива, за да не се движи http://www.youtube.com/watch?v=CSYPqGtFBYQ. Обаче ако вече е свикнало да не е така, не знам дали ще иска, Нищо не пречи да опиташ. Аз лично с моите бързах да ги отвикна. В родилното така ги повиваха и Ивана я държах така около 2 семици, а Андреа понеже в родилното седя чисто гола под едни лампи 2 дена, та свикна да не е така стегната и не съм я повивала въобще. Но на някои деца помага.



Благодаря , Боби . И мен ме съмнява да иска да стои така . Ще се пробвам обаче .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #575 -: Август 13, 2012, 09:25:49 am »
Нещо подобно правих, както е показала Боби. Опаковах ги преди да ги накърмя и те си заспиваха на гърда и направо в леглото. Успяваха да поспят по около час между храненията. Не съм стягала. Използвах тънка памучна пелена, а в големите жеги тензухена. В родилното пак така бяха, но като се прибрахме ги оставях свободно през деня и видях, че са много неспокойни, затова почнах пак. Но и това е за кратко, защото като станат по силни нищо не ги удържа.
Но не пречи да пробваш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #576 -: Август 13, 2012, 10:36:41 am »
Боби, то покрай цялата друга лудница на главата ми - забравила съм да се похваля за спането наистина  :oops: Аз първо си мислех, че Дани започна да спи стабилно нощем, че понякога и до три часа ги докарва следобед, защото съм го довела на село. Все пак, тук по цял ден тича и се катери, люлки, басейни, колела... и реших, че спи от изтощение. Но сега се убеждавам, че и възрастта има значение, както е писала и mimi26 за нейните фурии. След няколко дни става на година и половина и като чета тук и говоря с познати, тези с "неспящите" деца казват, че оооколо тази възраст се е променило положението и при тях. Дани от седмица е в града при майка ми, защото на село ремонтирам банята т.е. по цял ден е в апартамента затворен, а вечерните разходки ги изкарва поне половината возен в количката. За моя изненада - проблем със спането няма и там си спи по същия график, както тук, въпреки че изразходва в пъти по-малко енергия. Та, явно ЕГН-то има връзка със случая  :lol: Понеже мен лично ме мори ранното ставане, нагалсих някак си нещата да ставаме между 9 и 9.30 сутрин. В един период, малкият беше решил, че ще се буди в 6 ч., но като не реагирах няколко поредни сутрини и не станах, ами се врътнах на другата страна правейки се, че спя и той от скука си заспа пак. После спря това будене в 6ч. и направо към 9 започна.

Дидомира, от опит знам, че за една капнала от изтощение и безсъние майка е слаба утеха, че и други са били на нейния хал, но поне страхът че "само с моето дете е така" и "аз нещо бъркам" като го няма - по-леко се диша ;) Трудничко е да издържиш физически, че и психически на подобен режим, в който от 24 часа - за теб няма време за ефективна почивка. В онзи период, 3-4 часа сън накуп ми бяха мираж, плюс че през цялото останало време, малкият бяс не се спираше и все бях на крак край него, че и помощ никаква отникъде нямах... Обаче и това минава и заминава, а ти се улисваш в промените и новите неща, които малкото човече буквално всеки ден усвоява и докато се усетиш - околните започват да ти правят "забележки" от рода на: "Докога ще го наричаш "бебето", той вече си е момченце"  :lol:
За повиването и на мен ми хрумна, щом детето се стряска от движението на крайниците си, но моето не е имало подобен "проблем" и не съм повивала никога. Ситуацията с Дани е точно обратната - най-сигурният начин да го събудя е да го завия. Без значение дали е олекотена завивка, чаршафче...само да усети нещо върху себе си и го изритваше, а напоследък - просто го хваща с ръка и го захвърля някъде. Зима, лято - спи си отвит, аз пък не му се бъркам - както му е комфортно така да си спи. Само да спи!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #577 -: Август 13, 2012, 10:58:00 am »
Jbrul, така е , като чуеш че имало и други бебета като твоето. Аз тая сутрин успях да я приспя поне час след ядене но нямам автомат за тия дето стържат ,режат и правят ремонти около нас . Това лято имам чувство ,че живея на строителна площадка . Беба веднага се събуди от стържещия звук и как няма като умрял да си ще се събудиш.Тия дни съм в размисли дали да не заведа на село при майка ми и да стои повече навън ,че там поне е и по спокойно. Иначе и в количката не стои вече.Дремне половин час ,събуди се от някоя кола и после реве да я нося . Давам си сметка ,че живея в Сф и постоянно ще е така , но тя явно като майка си иска повече тишина за спане .  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #578 -: Август 13, 2012, 11:30:56 am »
 Дидомира, ако в къщата на майка ти имаш всички удобства за гледане на бебе, направо ти се чудя защо си стоиш в София в това хубаво време. Дори и детето ти да беше от спящите - не е за изпускане хубавото време и далеч по-чистия въздух извън града. В апартамента има да си киснете цяла зима щеш не щеш, та според мен - ползвай сега "авантата" и духвай извънградско. При всички положения, поне откъм тишина ще е по-добре за съня на беба. Моята селска къща не се обитава постоянно т.е. ползвам я като вила и миналата година нямаше да ми е удобно тук с толкова малко бебе, иначе и миналото лято щях да си го изкарам тук без грам да се замислям. ;)

Аз също спя на тихо и на абсолютно тъмно, та и детето научих така, все пак заедно спим. Шумовете за които говориш - къртене, чукане и пр. биха събудили всеки независимо дете, или възрастен човек, та това не е показател в случая. Достатъчно е малката да не се буди от обичайния битов шум - уличен трафик, затваряне на врата в жилището, работещ телевизор, пускане на душ, вода в тоалетната и от сорта. Не се подхлъзвай да ограничаваш този вид шум в момента, за да й осигуриш спокоен сън, че после няма оправяне. Имам приятели с 5 годишно момиченце, които и до ден днешен не смеят да дишат, ако дребната спи. То звучи като виц, ама легне ли - не се ходи до тоалетна, не се пуска чешма, не се пуска телевизор - стоят като препарирани, говорят шепнешком, изключва се звука на мобилните телефони, звънеца на входната врата, изпокараха се с всичките си съседи, че все някой им е крив, че им будел детето... Гости у тях не са стъпвали вече толкова години, защото малката ляга вечер към 22:00ч., което значи, че и телевизора в хола се изключва и започва шепненето т.е. няма как да са компания в хола, да говорят, да слушат музика и пр. Че децата са приоритет - ясно, ама това за което ти разказвам за мен е направо лудост. Майката навремето е мислела, че "то така само временно, докато започне да спи стабилно...", ама към днешна дата си е егати автогола.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #579 -: Август 13, 2012, 11:41:58 am »
Дидомира, ако в къщата на майка ти имаш всички удобства за гледане на бебе, направо ти се чудя защо си стоиш в София в това хубаво време. Дори и детето ти да беше от спящите - не е за изпускане хубавото време и далеч по-чистия въздух извън града. В апартамента има да си киснете цяла зима щеш не щеш, та според мен - ползвай сега "авантата" и духвай извънградско. При всички положения, поне откъм тишина ще е по-добре за съня на беба. Моята селска къща не се обитава постоянно т.е. ползвам я като вила и миналата година нямаше да ми е удобно тук с толкова малко бебе, иначе и миналото лято щях да си го изкарам тук без грам да се замислям. ;)

Аз също спя на тихо и на абсолютно тъмно, та и детето научих така, все пак заедно спим. Шумовете за които говориш - къртене, чукане и пр. биха събудили всеки независимо дете, или възрастен човек, та това не е показател в случая. Достатъчно е малката да не се буди от обичайния битов шум - уличен трафик, затваряне на врата в жилището, работещ телевизор, пускане на душ, вода в тоалетната и от сорта. Не се подхлъзвай да ограничаваш този вид шум в момента, за да й осигуриш спокоен сън, че после няма оправяне. Имам приятели с 5 годишно момиченце, които и до ден днешен не смеят да дишат, ако дребната спи. То звучи като виц, ама легне ли - не се ходи до тоалетна, не се пуска чешма, не се пуска телевизор - стоят като препарирани, говорят шепнешком, изключва се звука на мобилните телефони, звънеца на входната врата, изпокараха се с всичките си съседи, че все някой им е крив, че им будел детето... Гости у тях не са стъпвали вече толкова години, защото малката ляга вечер към 22:00ч., което значи, че и телевизора в хола се изключва и започва шепненето т.е. няма как да са компания в хола, да говорят, да слушат музика и пр. Че децата са приоритет - ясно, ама това за което ти разказвам за мен е направо лудост. Майката навремето е мислела, че "то така само временно, докато започне да спи стабилно...", ама към днешна дата си е егати автогола.  :?


Jbrul, абсолютно си права и затова я оставям на телевизор винаги . Моята племенничка беше подобен случай и знам за какво говориш . Яд ме е ,че малкото време, през което спи е смутено от страшни шумове  . А не съм отишла при майка ми ,защото е на 450 км и таткото ще вижда малко беба , но май натам отиват нещата , че и на мен ми писна по цял ден в тоя апартамент и на тая лудница.