0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #540 -: Август 10, 2012, 00:58:14 am »
боби, можеш ли да намериш инфо за изследванията защо не се дават сиропи за кашлица и други OTC medication за деца. аз се опитах, но намирам само вестникарски статии, пък както си говорехме е добре да знаем защо се препоръчва едно или друго. мерси предварително

теди, радвам се да чуя, че си се оправила.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #541 -: Август 10, 2012, 01:45:27 am »
боби, можеш ли да намериш инфо за изследванията защо не се дават сиропи за кашлица и други OTC medication за деца. аз се опитах, но намирам само вестникарски статии, пък както си говорехме е добре да знаем защо се препоръчва едно или друго. мерси предварително

теди, радвам се да чуя, че си се оправила.
Не съм видяла изслеване, но ето виж защо - агенцията по лекарствата и храните преупредила а не се дават заради потенциални опасни странични ефекти ( пише, че са редки)и от тогава http://articles.cnn.com/2008-01-17/health/fda.syrup_1_otc-cough-consumer-healthcare-products-association-charles-ganley?_s=PM:HEALTH

Те нали са малоумни, кой знае някои майки колко сиропи са давали на децата. Мнението на педиатърката ми е, че с намалени дози не е опасно а се дава, ако не се прекалява. На Ивана и предписаха в много мънички дози за отхрачване и аз и давам, не знам дали помага, ама нямам какво друго а и дам като ми е със задръстени дробове. За самата кашлица не дават.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #542 -: Август 10, 2012, 10:22:31 am »
Е, нали целта е да подпомогне отхрачването, не за подтискане на кашлицата?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #543 -: Август 10, 2012, 15:40:34 pm »
точно това се опитвам да разбера, дали става въпрос, че лекарствата не са "родитело устойчиви", или има сериозни причини да не се дават. основният ми проблем е кашлицата, щото е много мъчителна. бях намерила и постнала във форума една статия в англия, че били правели алергии, но проспана, например има три неща в него, вероятността за алергии е много малка. аз й давах един два пъти в началото на настинката, но ме е шубе.   
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #544 -: Август 10, 2012, 16:20:23 pm »
Е, нали целта е да подпомогне отхрачването, не за подтискане на кашлицата?
ами да, ама има и едно с двете в него.казава се Mucinex cough. :ask: лекарката ми обясни че хем втечнявало секретите, хем им помагало да спят като не кашлят толкова. 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #545 -: Август 10, 2012, 16:24:42 pm »
Мисля че Проспан лекарите го нямат за нищо. Когато мен ми пита докторът дали имам сироп за кашлица вкъщи и аз казах Проспан, и той грабна рецептата.  :lol:,

Боби, не знам за този сироп 2 в 1. Може би е опасно подтискането на кашлицата!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #546 -: Август 10, 2012, 19:50:44 pm »
Мисля че Проспан лекарите го нямат за нищо. Когато мен ми пита докторът дали имам сироп за кашлица вкъщи и аз казах Проспан, и той грабна рецептата.  :lol:,

Боби, не знам за този сироп 2 в 1. Може би е опасно подтискането на кашлицата!
даам аз затова давам предимно този, който има само отхрачващата съставка, но се е случвало вечер да дам и другият


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #547 -: Август 10, 2012, 19:56:38 pm »
офф не знам вече, при нея проблемът основно е когато заспи и когато се събуди. или по-скоро проблемът е баща й, който чак реши, че има круп  8O, та само ми пали фитила. аз само проспан имам, а явно тук друго не мога да купя
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #548 -: Август 10, 2012, 21:19:38 pm »
Ели, давай Проспан тогава. Мпже би другия път в Бг да се записиш с някой сироп за кашлица.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #549 -: Август 10, 2012, 21:34:47 pm »
На нас на 7 месеца ни бяха изписали "Хустагил".
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #550 -: Август 10, 2012, 23:32:44 pm »
боби, можеш ли да намериш инфо за изследванията защо не се дават сиропи за кашлица и други OTC medication за деца. аз се опитах, но намирам само вестникарски статии, пък както си говорехме е добре да знаем защо се препоръчва едно или друго. мерси предварително


 В САЩ  сиропите за кашлица обикновено се купуват с рецепта /такива с активно вещество кодеин или хидрокодон и  се водят Controlled substances "Schedule V"/. При бебета "ефективната доза" е близка до "токсичната доза", това са си мои разсъждения, но досега не съм срещала друга причина. Най - добре педиатър да отговори.
За ОТС : "2008 Cochrane review concluded that "There is no good evidence for or against the effectiveness of OTC medicines in acute cough" - цитат от мой учебник. Ти си прави извод дали си струва да се дават или не  :).
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #551 -: Август 11, 2012, 00:40:57 am »
В САЩ  сиропите за кашлица обикновено се купуват с рецепта /такива с активно вещество кодеин или хидрокодон и  се водят Controlled substances "Schedule V"/. При бебета "ефективната доза" е близка до "токсичната доза", това са си мои разсъждения, но досега не съм срещала друга причина. Най - добре педиатър да отговори.
За ОТС : "2008 Cochrane review concluded that "There is no good evidence for or against the effectiveness of OTC medicines in acute cough" - цитат от мой учебник. Ти си прави извод дали си струва да се дават или не  :).
те говорят за тези които са без рецепта, онези пък съвсем не ги дават сега разбирам, че е вероятно заради  причината която си дала.

то и в България вече кодеина е със специална рецепта до колкото знам.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #552 -: Август 11, 2012, 10:22:50 am »
Здравейте , мами !

Изчетох доста по темата , но меко казано пак съм обезпокоена от моята бебка / то ще е така доста време сигурно  :D/ .
От седмица вече не ще и не ще да спи през деня . Дремне за 5, 10 мин , даже някога и толкова няма и не спи . Виждам ,че си търка очичките и видимо е уморена , обаче като се унесе се стряска от най -малкия шум . И не стига ,че не спи , ами явно се изнервя и почва да си смуче палеца . Прочетох и за това смучене и вече доста се притесних . Постоянно й тикам бибата , защото с нея само се успокоява . Мислех си ,че понеже вечер спи по повече и затова е така ,но все пак и през деня трябва да поспива , а тя не ще . Вечер плътно спи от 21 и 30 до към 4, 5 сутринта и като я нахраня почва пак един доста нервен сън .. да се чудиш спи или не спи .
Нормално ли е това ? На педиатър съм чак на 28 август и за сега не смея да му звъня, че и той така пък ми обяснява ....
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #553 -: Август 11, 2012, 11:39:52 am »
Тези сиропи подтискащи кашлицата са ясни. Какво им е на тези отхрачващите? Освен при много малки бебета, да не могат да изкашлят секретите и да стане мазало.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #554 -: Август 11, 2012, 12:03:22 pm »
Дидомира ти приспиваш ли  или слагаш в креватчето да си заспи само бебето? Ако е второто може да пуснеш бебешка въртележка, тиха музика и такива. Може да пробваш през деня да е в шезлонг в стая с теб, а не сама, да се люлее в него сама или с механизъм. Всяко бебе е за себе си и някой минават през периоди на неспане, нормално е липсата на сън да изнервя бебето. Аз приспивах на ръце-което не ти препоръчвам, че и сега ми са налага така да приспивам, но ти си знаеш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #555 -: Август 11, 2012, 12:58:26 pm »
дидомира и моята беше така точно около 2м. По цял ден беше будна и на всичкото отгоре плачеше само именно защото и се спи ама не може. Все и пречеха краката и ръцете и сама си се стряскаше от тях в съня си или от най-малкия шум. Аз я приспивах на ръце ( голяма грешка) и като заспиваше дълбоко я местих в леглото ( още по-голяма грешка). Някъде след 2 седмици си възобнови съня и сега и аз си знам че между всяко ядене през деня трябва да спи 1 час, иначе е много кисела. Струва ми се че като и направих график на яденето, започна сама да си прави и график за спане (т.е преди ядене, след ядене). А вечерният и сън стана към 10-11часа, в 19:30 е последното ядене и после чак в 6 сутринта.

Забравих да споделя, че нито един от кремовете за млечницата не ни дадоха без рецепта :( Според педиатърката е "нищо" следователно явно няма да я лекуваме...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #556 -: Август 11, 2012, 16:08:11 pm »
Относно сиропите за кашлица давам Флудитек, който ни изписаха по 2мл. два пъти на ден, той би трябвало да отхрачи гърлото. Нощем има период, в който се закашля, но дори не се буди. Чистя и носа, защото основно мисля, че трябва хремата да излекуваме. Няма да текат сополи, но усещам, че хърка и явно се стичат в гърлото.
Относно сънят Елиа да чукна на дърво си остана поспалива - освен 11-12ч. сън през нощта задължително спи преди обяд и след обяд, но това с времето се регулира. При дву месечно бебе е доста по-трудно, но би трябвало навън в количката да спи като заклано. :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #557 -: Август 11, 2012, 16:10:55 pm »
м-и , всичките варианти изпробвах. И на ръце приспивах ама само веднъж и пак се събуди след 5 мин . И шезлонг имаме .. същата работа . Ефекта беше , че не мога да мръдна в стаята . В момента , в който станах за нещо и тя се събуди.Аз на ръце не я приспивам да ти кажа , защото тя по -нервна става. От самото начало си заспива сама в кошарата и май по -нервна става като я размятвам напред , назад . Иначе и играчки имаме над кошарата , но не се заглежда много по тях . По й харесва да си смуче палеца и почнах пак да й слагам ръкавичките, че освен да й давам бибата незнам с друго какво да я отучвам.

Криси , а иначе тя си яде по едно и също време и винаги след ядене заспива по час или два поне . В момента ,в който навърши два месеца и почна да не спи . Надявам се да отмине и това .Ти си щастливка , че толкова рано заспива и се буди чак към 6 часа . Беба също спи , но от 21 и 30 до към 4, 5 и после пада едно мятане .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #558 -: Август 11, 2012, 16:13:29 pm »
Относно сиропите за кашлица давам Флудитек, който ни изписаха по 2мл. два пъти на ден, той би трябвало да отхрачи гърлото. Нощем има период, в който се закашля, но дори не се буди. Чистя и носа, защото основно мисля, че трябва хремата да излекуваме. Няма да текат сополи, но усещам, че хърка и явно се стичат в гърлото.
Относно сънят Елиа да чукна на дърво си остана поспалива - освен 11-12ч. сън през нощта задължително спи преди обяд и след обяд, но това с времето се регулира. При дву месечно бебе е доста по-трудно, но би трябвало навън в количката да спи като заклано. :D

Къди , без да спи навън от край време . Имам чувството ,че живеем в най- шумния квартал , макар че в София навсякъде е така . Заспива и се буди при всеки шум , а тук има ужасно много.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #559 -: Август 11, 2012, 17:27:16 pm »
Не я оставяй съвсем на тихо, аз винаги оставям телевизора през деня да му бръмка нещо.