0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #780 -: Октомври 09, 2012, 00:07:37 am »
Аз съм от децата, които не спяха в градината, а днес се замислих, че в къщи никой не е слагал брат ми да спи, а той обича. Когато сме някъде и ни се нарушава режима, но то друго място, нови впечатления, интересно е  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #781 -: Октомври 09, 2012, 03:54:52 am »
Чета мненията ви и недоумявам защо режимът на децата се оправдава с работата на родителите или каквото и да било. Бебетата и малките деца имат нужда от рутина, от график, от предвими, повтаряни всеки ден дейности - сън, храна, игра, обличане, къпане, и каквото друго дойде според възрастта.
Регулярното повторение ден след ден създава на децата усещане за сигурност и хармония. Това е универсално правило.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #782 -: Октомври 09, 2012, 06:02:23 am »
Боби, не са ли много малки, че да могат да не спят? Моят не е човек направо, ако не е спал. Да не говорим, че и в градината спят по 1,5 ч., а вкъщи си прави по три без проблем, и като го взема следобяд, също е недоспал и крив.  :(
Малки са разбира се, ама Ивана се инати следобяд.  В градината ляга и спи от обяд до 2 ( тук им е такъв режима) а у нас чак към 4-5 клюмва. Четох, че било по-важно да спи накуп достатъчно часове. Не знам как ще е, в момента сме в такъв преходен период дето хем не я карам под режим да спи следобяд, хем като стане по-късно и я качвам на колата и тя за 2 минути е заспала. А Андреа си спи, понякога дори и по 3 часа.

цигу, аз не го правя заради работата само. дори и да не работех, пак шяха да имат режим, просто щеше да е по-различен, вероятно да лягат и стават малко по-късно. И аз като теб мисля, че режима и предсказумостта на събитията е полезна за тях.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 06:04:10 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #783 -: Октомври 09, 2012, 08:53:34 am »
Чета мненията ви и недоумявам защо режимът на децата се оправдава с работата на родителите или каквото и да било. Бебетата и малките деца имат нужда от рутина, от график, от предвими, повтаряни всеки ден дейности - сън, храна, игра, обличане, къпане, и каквото друго дойде според възрастта.
Регулярното повторение ден след ден създава на децата усещане за сигурност и хармония. Това е универсално правило.
Подкрепям с две ръце :D
И аз си мисля, че за някои хора режима означава нещо лошо и сякаш се оправдават, защо техните деца го имат :wink:
Доста време преди да тръгна на работа София си имаше изграден режим и мисля се чувства добре.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #784 -: Октомври 09, 2012, 09:08:08 am »
И аз смятам режима за хубаво нещо и винаги сме имали някакъв, който с времето се променя, просто казвам, че на работещите им е нужен за по-добра организация. И пак се започна оправдаване и обясняване, кой какво казал  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #785 -: Октомври 09, 2012, 09:25:49 am »
Моето бебе не е имало нужда да спи в определен час или да яде под час. Ядеше и спеше, когато на него му се искаше, а не когато на мама му се иска, защото така пишело по книгите. Не е имал ритуали преди нощния сън.

Елена, много ми допада начина по който гледаш Ади - привързаното родителство. Ако имам второ дете бих го гледала по този начин.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #786 -: Октомври 09, 2012, 09:42:45 am »
джиджи, напротив. Аз му спазвам същия режим с изключение на това, че го оставям да поспи повече. Иначе се закусва, обядва и ляга след това по едно и също време. Вечер мога да го оставя по-дълго, защото ако е спал 3 часа, е нормално да не е толкова уморен. Но другото го спазвам, за да ми е мирна главата.
Имам един приятел, който смята, че в яслата много рано им давали на децата да ядат и да спят и той всеки уикенд, когато детето е при него (че е разведен), му измества всичко с час-два. Няма да ти описвам колко се изнервя момченцето, а и той самият. Казах му, че според мен така само се тормозят. В крайна сметка не е нормално детето да обядва пет дена в седмицата в 12 ч. и два - в 13 или 13,30 ч. Просто не е възрастен човек и му е трудно да свикне. Но в крайна сметка, негова си работа. Просто таткото не може да се организира особено добре, така че обядът да е на масата в 12 ч. А не готви от предната вечер.

Спирам, че съвсем оспамих темата. Извинявайте!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #787 -: Октомври 09, 2012, 12:11:31 pm »
Момичета, водили ли те децата за проба Манту и къде?

На на предния път лекарката го гледа и каза, че белега не е много ясен, и затова ще ни прати за проба, в диспанера, но къде е това, за колко време става изследването, от пръстчето ли е взема проба.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #788 -: Октомври 09, 2012, 15:10:28 pm »
Момичета, водили ли те децата за проба Манту и къде?

На на предния път лекарката го гледа и каза, че белега не е много ясен, и затова ще ни прати за проба, в диспанера, но къде е това, за колко време става изследването, от пръстчето ли е взема проба.

Белегът нищо не значи!
И не е критерий за ново Манту!
Само една документирана доза БЦЖ е достатъчна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #789 -: Октомври 09, 2012, 15:38:54 pm »
Момичета, водили ли те децата за проба Манту и къде?

На на предния път лекарката го гледа и каза, че белега не е много ясен, и затова ще ни прати за проба, в диспанера, но къде е това, за колко време става изследването, от пръстчето ли е взема проба.

Белегът нищо не значи!
И не е критерий за ново Манту!
Само една документирана доза БЦЖ е достатъчна.

Не Ви разбрах, Докторе!

Какво значи документирана доза БЦЖ е достатъчна?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #790 -: Октомври 09, 2012, 15:47:39 pm »
Момичета, водили ли те децата за проба Манту и къде?

На на предния път лекарката го гледа и каза, че белега не е много ясен, и затова ще ни прати за проба, в диспанера, но къде е това, за колко време става изследването, от пръстчето ли е взема проба.

Белегът нищо не значи!
И не е критерий за ново Манту!
Само една документирана доза БЦЖ е достатъчна.


Така е докторе, но за съжаление много лекари тук в бг не се съгласяват да спазват препоръките на СЗО дори....имало си изискване в бг и точка. На нас ни отказаха да ни издадат бележка за детски заради поредното отлагане на Манту :(
Иначе след дълги спорове с нашето педи, уж се съгласи че съм права, ама така било в бг и трябвало да се спазват изискванията.
Сега си търся някой подкупен лекар, който да ми издаде бележка, че сме правили Манту, за да ме оставят намира :oops: В противен случай в началото на следващата година май ще трябва да се предам, че после и за градината ще имам проблем :(
Моля ако някой познава лекар, който може да ми помогне в случая, да ми пише на лични!

П.С: Не ми се сменя за пореден път педиатърът на малкия, че тъкмо свикнахме с него, пък и не е толкова зле, колкото останалите в града...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #791 -: Октомври 09, 2012, 18:48:43 pm »
джиджи, в България са такива изискванията, не си ги е измислил лекаря. Аз не разбирам какво толкова ти пречи да го направите, че чак ще подкупваш лекари. Не е вредно и не боли.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #792 -: Октомври 09, 2012, 21:57:38 pm »
А защо всъщност трябва да има белег от БЦЖ? На моя син 2-3м му стоя синьо топче, но не стана белег. Педиатъра го видя като ми обясняваше, че ще проверяваме за белег и че може да стане коричка, така и не е видял, че няма белег изглежда синьото го е успокоило. Не мисля да правим манту.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #793 -: Октомври 09, 2012, 23:20:41 pm »
джиджи, в България са такива изискванията, не си ги е измислил лекаря. Аз не разбирам какво толкова ти пречи да го направите, че чак ще подкупваш лекари. Не е вредно и не боли.

Моля, не давайте съвети по теми, от които нищо не разбирате!

Манту не е шега та да се прави когато на всеки му хрумне... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #794 -: Октомври 09, 2012, 23:54:30 pm »
Манту не е шега та да се прави когато на всеки му хрумне... .
Моля аргументирайте се какво му е опасното на мантуто, вместо да ми оценявате познанията. Разбирам да кажете, че не е неоходима, но да твърдите , че е вредно ....това е напълно безпочвено твърдение и стоя зад думите си.

Какво значи да им хрумне - това са изсикванията за цяла България, за какво хрумване говорите Вие?  В цяла България е така, спускат се отгоре.


МОЛЯ още веднъж, да не навлизате в чисто медицински теми, по които, нито имате нужните познания, нито работите, нито следите!!

http://www.cdc.gov/tb/publications/factsheets/testing/skintesting.htm

"..The Mantoux tuberculin skin test (TST) is the standard method of determining whether a person is infected with Mycobacterium tuberculosis. "

http://ajrccm.atsjournals.org/content/161/4/1376.full.pdf

p.1389

"..Therefore, screening of groups without a known or likely exposure to  M. tuberculosis is not recommended. In these groups, a false-positive result is more likely than a truepositive result ."

p.1390
E. Boosted Reactions and Serial Tuberculin Testing

"..however, there may be an accentuation of response on repeated testing. This is called the “booster effect” and can be misinterpreted as a skin test conversion. Boosted reactions also are particularly common in individuals exposed to other mycobacteria or who have been vaccinated with BCG. "

"...There is no reliable method of distinguishing tuberculin reactions caused by vaccination with BCG from those caused by natural mycobacterial infections."

"...Although a positive tuberculin skin test due to BCG vaccination can wane over time, it can be “boosted” by serial testing."
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 00:26:11 am от Birdie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #795 -: Октомври 10, 2012, 00:06:27 am »
Боби, един от проблемите, за който знам е, че може да те вкарат в разни филми и да лекувате несъществуващи неща....


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #796 -: Октомври 10, 2012, 00:08:17 am »
Манту се прави само в два случая- преди ваксинация и като средство за диагноза.
Манту не е, и никога не е било, средство за оценка резултатността на предшестваща БЦЖ доза. Още повече че реалния имунитет срещу БЦЖ се "измерва" само с ЛИПСА на заболяване. И няма друг начин за това.
Всичко по-горе апропо, са официални препоръки на Американското СДС. И общо приети мнения.
Така че - не се прави...  и точка.
Ако моето мнение за Вас не е меродавно- поне уважете мнението на Американското СДС.
Има ли нужда да давам линкове? или от "още" аргументи??

Всяко Манту без нужда увеличава шансовете за фалшиво (+) Манту, и от там-отваряне на кутията на Пандора. Особено в Бг, където по тези въпроси цари пълен хаос.

В Бг могат да "си спускат" каквото им хрумне. Не ми пука изобщо!
Важното е да не вредим на децата ни. И важното е какво е общоприето, и се работи по света.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 00:11:26 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #797 -: Октомври 10, 2012, 00:25:22 am »

Всяко Манту без нужда увеличава шансовете за фалшиво (+) Манту, и от там-отваряне на кутията на Пандора. Особено в Бг, където по тези въпроси цари пълен хаос.



Вярно е една мая приятелка поне 6м пи хапчета и ходи пак на проба и така омагьосан кръг. Беше около 15 годишна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #798 -: Октомври 10, 2012, 00:31:02 am »

докторе
,на сайта на Сдс пише, че мантуто е безвредно.

джиджи твоя си работа, подкупвай като искаш.   Нямах предвид, че е необходимо,знам, че не е.  Имах предвид просто какво толкова.... както и да е. Извинявам се, че въобще попитах.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #799 -: Октомври 10, 2012, 00:37:56 am »

докторе
,на сайта на Сдс пише, че мантуто е безвредно.


Боби, самата манипулация може да е безвредна, но тълкуването на резултата може да навреди. Има случаи дето майки лекуват децата си с месеци, защото Манту е "показало" "болест", а накрая се оказва, че проблем няма. Сега разбираш ли каква е вредата?