0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #760 -: Октомври 06, 2012, 19:17:27 pm »
ако я сложа в 19 и 30 , ами дали ще спи вечер.Тя така или иначе почна да се буди в 3,4,4 и30 понякога , та се питам дали няма да се буди и по два пъти вечер.

Ще спи, ще спи. Ако плавно изместиш часа на заспиване по-рано с по 5-10 минути в рамките на две седмици, можеш да я приучиш да заспива в по-ранен час. Виж, ако обаче редовно спи до 9-10 сутрин, не очаквай да заспива по-рано и да се буди все така късно.

Моят син от тримесечна възраст заспива около 20 часа, (19:30 като много рано, 20:30-21 като много, много късно) и винаги се буди около 6:45-7:15 сутрин.

Не мисля, че нощното будене има общо с часа на заспиване. Там са дебри неизбродими, в които не искам да навлизам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #761 -: Октомври 06, 2012, 20:03:34 pm »
Мишле , ама  тя като пропусне тоя сън примерно след като е яла в 17 и 30 , до като стане 20 часа се дере все едно я колят .Спи и се две не види . До като я окъпем вече е подута от рев .

Цигу , а аз вече не знам в колко се буди моето бебе , защото в пиоледно време е все различно . Спеше от втория си месец до 6 и 30 сутринта .Сега се е будила в 3, 4 , 4,30 часа .Днес пък се събуди в 7 сутринта . Тъй че вече нямам идея до колко спи . Иначе и аз съм чувала , че това че детето заспива по -рано не му се отразява на нощното будене , но ще почна да я приспивам по -рано явно , защото тя се превъзбужда и не мисля ,че 4 часовото будуване е добре , при наличие че се къса от рев и зверски й се спи .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #762 -: Октомври 06, 2012, 21:30:28 pm »
Да видим дали разбирам правилно, защото ситуацията ми прилича на нашата малко:
храниш в 17.30 и по план трябва да дремне малко, за да издържи до 20ч, когато е банята, ново хранене и нощен сън, така ли?
Ти кърмеше, ако не се лъжа, нали?
Аз правех (и още правя при нужда) така: като се наяде и не заспи примерно в 17.30ч, дере се, виждам че му се спи на Дани, но не заспива, не го мъча до 20ч. Чакам до 18ч, изкъпвам го и го слагам пак да суче. Така се успокоява, унася се и заспива. Той например трябва да суче, за да заспи. Не мъчи детенцето до 20ч, сложи го да посуче, да се успокои и да заспи. Няма да го прехраниш, по-скоро ще е кърмене за унасяне. Така ще е.... един следобяд ще спи, един няма да спи... свърши се вече със спящото по график бебче  :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #763 -: Октомври 06, 2012, 21:58:00 pm »
Странно, Елиа още спи по график пу пу. Много е важно да не се пропуска момента за спане, пропуснеш ли го става драма с рев, трудно заспиване и капризи за носене на ръце.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #764 -: Октомври 06, 2012, 22:43:31 pm »
Треди ден поред Дани заспива следобяд към 17.30ч, защото това е обичайния ни час, и вместо да се събуди към 19ч, спи до сутринта  8O - с две прекъсвания за папкане и пак заспива. Тази вечер номера е същия... още спи. Лошото е че в 6- 6.30ч сутрин се е наспал, не че се оплаквам, че вечер можем да вечеряме нормално и да погледам малко ТВ. Но веднъж се събужда в 19ч, веднъж не се събужда  :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #765 -: Октомври 07, 2012, 07:24:51 am »
Да видим дали разбирам правилно, защото ситуацията ми прилича на нашата малко:
храниш в 17.30 и по план трябва да дремне малко, за да издържи до 20ч, когато е банята, ново хранене и нощен сън, така ли?
Ти кърмеше, ако не се лъжа, нали?
Аз правех (и още правя при нужда) така: като се наяде и не заспи примерно в 17.30ч, дере се, виждам че му се спи на Дани, но не заспива, не го мъча до 20ч. Чакам до 18ч, изкъпвам го и го слагам пак да суче. Така се успокоява, унася се и заспива. Той например трябва да суче, за да заспи. Не мъчи детенцето до 20ч, сложи го да посуче, да се успокои и да заспи. Няма да го прехраниш, по-скоро ще е кърмене за унасяне. Така ще е.... един следобяд ще спи, един няма да спи... свърши се вече със спящото по график бебче  :lol:

Мишле , не кърмя отдавна , така че това не действа. По принцип практикувам с биба , но когато реша в тоя час да й я давам все едно я колят.
 
До скоро и тя спеше поне по половин час след 17 и 30 часа или 18 часа и си изкарваше спокойно . От няколко дни обаче не ще и не ще . За приспиването на ръце писах горе ,че при нас не действа . Почва да се мята и "мисия невъзможна е " .Снощи след два часа рев в момента , в който я окъпахме заспа и спа до 6 и 30 .Яде и  пак спи , та вече не зная и аз .Явно като се свечери и си чака банята .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #766 -: Октомври 08, 2012, 11:40:49 am »
Да, изместете банята по-рано. Може да се успокои от нея и да заспи или да побудува до следващого ядене, но да е спокойна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #767 -: Октомври 08, 2012, 15:47:44 pm »
с риск да възбудя тежки спорове - ади никога не е спала по график. обикновено си ляга много, много късно, заедно с нас и спи на другия ден до обяд. обаче, пътувахме в страна, която е 6 часа по-напред от нормалният й режим, нямаше никаква драма, лягаме си и бебето заспива. като се връщаме в бг, пак разликата е два часа, пак няма проблеми. не я къпя всеки ден. но според мен тя просто знае, че като се измият зъбите и облечем торбата е време за спане. заспива ми на гърдата и проблеми, да чукам на дърво, няма. през деня спи когато й се спи и толкоз.

дидомира, единственото, което ми идва на ум, е че на около 4 месеца децата масово си променят ритъма на сън и будност, тук сме писали, че започват повече да се будят нощем и тн. ако искаш банята да ви е задължителна, си я къпи като я видиш, че й се спи.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #768 -: Октомври 08, 2012, 16:56:48 pm »
с риск да възбудя тежки спорове - ади никога не е спала по график. обикновено си ляга много, много късно, заедно с нас и спи на другия ден до обяд. обаче, пътувахме в страна, която е 6 часа по-напред от нормалният й режим, нямаше никаква драма, лягаме си и бебето заспива. като се връщаме в бг, пак разликата е два часа, пак няма проблеми. не я къпя всеки ден. но според мен тя просто знае, че като се измият зъбите и облечем торбата е време за спане. заспива ми на гърдата и проблеми, да чукам на дърво, няма. през деня спи когато й се спи и толкоз.

дидомира, единственото, което ми идва на ум, е че на около 4 месеца децата масово си променят ритъма на сън и будност, тук сме писали, че започват повече да се будят нощем и тн. ако искаш банята да ви е задължителна, си я къпи като я видиш, че й се спи.


Елена , къпя си я аз , щото ако не я -няма да заспи вечер .
Става въпрос , че когато яде в 17 и 30 примерно не ще да заспива и така й се събират доста часове, до като я окъпя примерно в 20 часа . За това става въпрос . Че не иска да спи на предпоследното си хранене да го наречем . Не мога да я къпя два пъти на ден само и само да спи . А ,че трябва да спи поне 30 мин . това за моето бебе е закон след ядене , защото ако не заспи , както и като реши ,че не иска в случаите става лошо . Почва един рев и не мога да я храня след час и половина, защото сме на АМ .

Иначе забелязах , че това с не спането се случва когато сме на вън . Прибираме се от разходката , храня я и не ще да спи . Ето вчера не излизахме и си спа половин час , та спокойно изкара до 20 и 30 .Изтеглих й часовете на къпане по -рано и сега от две вечери спи до 6 и 30 , яде и откарва до 9 сутрин . Та ще видим до кога . Иначе по съвет на педиатъра й давам по 180 АМ вечер .Множко ми се струват , ама това с буденето явно в 3 часа е , защото е гладна . От как й давам по 180 си спи . Лакома ми е доста и вече й давам и през деня по 150 мл , че все реве като й махна шишето .

А иначе защо да те критикува , който и да е , за това кога слагаш детето си да спи. Всеки си гледа детето както намери за добре . И аз , ако й миех зъбите на Ния сигурно нямаше да я къпя всяка вечер , ама уви .. като дойде това време може и да пропускаме банята поне в студовете .  :wink:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #769 -: Октомври 08, 2012, 17:01:15 pm »
ади никога не е спала по график. обикновено си ляга много, много късно, заедно с нас и спи на другия ден до обяд.

И какво е това ако не график? Пишеш за приблизителен час на заспиване (много, много късно вечер) и приблизителен час на събуждане (по обяд).
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #770 -: Октомври 08, 2012, 22:52:15 pm »
ади никога не е спала по график. обикновено си ляга много, много късно, заедно с нас и спи на другия ден до обяд.

И какво е това ако не график? Пишеш за приблизителен час на заспиване (много, много късно вечер) и приблизителен час на събуждане (по обяд).
За някой хора график означава ранно лягане и ранно ставане  :D т.е. режима се свързва с лошо и наложено против волята нещо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #771 -: Октомври 08, 2012, 23:05:23 pm »
ади никога не е спала по график. обикновено си ляга много, много късно, заедно с нас и спи на другия ден до обяд.

И какво е това ако не график? Пишеш за приблизителен час на заспиване (много, много късно вечер) и приблизителен час на събуждане (по обяд).
За някой хора график означава ранно лягане и ранно ставане  :D т.е. режима се свързва с лошо и наложено против волята нещо.
Благодарение на графика и двете ми деца спят по 11 часа на нощ, пък нека е лошо. Този график е съобразен с това в колко часа трябва да ги вдигна, понеже аз не мога да ги оставя да си спят до обяд ако искат. Ивана не искаше да ляга и искаше да си играе посред нощите и тук ме разкъсаха на парчета, като казах, че съм я натиснала да ляга. Ми след 2-3 пъти започна да заспива, а сега само да кажа стихчето за лека нощ и тя сама ми казва да я сложа в леглото и ми казва чао. Въобще тя е дете, което функционите много по-добре с режим и предсказуемост. Андреа никога не е била с проблемно спане, но я слагам по същото време, понеже да са и двете на един режим ми е по-лесно и на мен. Ако всеки започне да си спи както си иска, аз трябва въобше да не спя.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 23:13:54 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #772 -: Октомври 08, 2012, 23:11:25 pm »
Много ясно, че като ходиш на работа режима е важен. И рано или късно на всички ще им се наложи да прибягнат до него. Аз също слагам рано да спи, просто с него почти нищо не мога да правя, а така си и почивам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #773 -: Октомври 08, 2012, 23:19:30 pm »
Да и аз гласувам за режима. Наложих й следобедното спане в определен час, в къщи в креватчето. Идва зима, скоро ще тръгна и на работа не мога да принуждавам баба й да обикаля градинките в студ и сняг, защото виждаш ли тя не спи вътре и заспива когато й щукне.
Вечерното спане също, в определено време.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #774 -: Октомври 08, 2012, 23:21:48 pm »
Аз това със следобедния сън не успях, пък и като се сетя аз как го мразех и нямам сили. Приспиваме се в колата :-)


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #775 -: Октомври 08, 2012, 23:37:55 pm »
Аз това със следобедния сън не успях, пък и като се сетя аз как го мразех и нямам сили. Приспиваме се в колата :-)

 :lol: :lol: :lol:

Спомням си веднъж случайно гледах епизод на филмче от поредицата "super nanny" или нещо подобно. Семейство с три деца, които не можеха да заспят по друг начин освен в колата :) Бащата обикаляше с часове квартала докато ги приспи и трите. А голямото мисля беше доста голямо магаре :) и после ги пренасяше от столчетата по леглата. Ужасия направо....


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #776 -: Октомври 08, 2012, 23:44:18 pm »
И аз бях в ситуацията на Къди. Моичкият искаше да спи само навън. Хубаво, ама то дойде зима и не можех да обикалям с часове. Принудих го да се научи да спи вкъщи и после не можеше изобщо да спи навън. В колата все още обича да подремва, но това е само, когато сме на път.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #777 -: Октомври 08, 2012, 23:50:05 pm »
Аз това със следобедния сън не успях, пък и като се сетя аз как го мразех и нямам сили. Приспиваме се в колата :-)

 :lol: :lol: :lol:

Спомням си веднъж случайно гледах епизод на филмче от поредицата "super nanny" или нещо подобно. Семейство с три деца, които не можеха да заспят по друг начин освен в колата :) Бащата обикаляше с часове квартала докато ги приспи и трите. А голямото мисля беше доста голямо магаре :) и после ги пренасяше от столчетата по леглата. Ужасия направо....
Аз не държа на следобедният сън, понеже от както имам някакви спомени за себе си, не спях. Обаче Ивана не издържа и понеже вече не я приспивам активно каот преди под час и като отиваме някъде и вземе, че клюмне.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #778 -: Октомври 08, 2012, 23:53:41 pm »
Боби, не са ли много малки, че да могат да не спят? Моят не е човек направо, ако не е спал. Да не говорим, че и в градината спят по 1,5 ч., а вкъщи си прави по три без проблем, и като го взема следобяд, също е недоспал и крив.  :(

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #779 -: Октомври 08, 2012, 23:55:42 pm »
И аз до сега съм си мислела, че на градината като си имат режим да спят на обяд е така и в къщи, но децата на мои приятелки го опровергават.