0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #720 -: Септември 25, 2012, 00:03:59 am »
Пете, аз всъщност приготвях по-рано АМ за нощното хранене в 3, просто защото /ти знаеш  :lol:/ рядко лягах преди един по онова време. После взех да правя АМ за храненето в 6 по-рано, но тогава пак не лягах преди два-три... Като се замисля, наистина някакъв мега дълъг престой на АМ не съм имала. По някое време  и за разходките направо го забърквах, но ние излизахме по обяд, та го ядеше почти веднага. Лично аз - не познавам майка, която е хранила изцяло с АМ от-до и да го е правила винаги точно по указанията на опаковката ВСЕКИ ПЪТ - с кипване на вода, смесване на две части, пък охлаждане... Може и да има такива, моите дълбоки уважения към тях! Честно! На мен ми беше непосилно от един момент нататък да "действам по протокол".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #721 -: Септември 25, 2012, 05:44:08 am »
Лично аз - не познавам майка, която е хранила изцяло с АМ от-до и да го е правила винаги точно по указанията на опаковката ВСЕКИ ПЪТ - с кипване на вода, смесване на две части, пък охлаждане... Може и да има такива, моите дълбоки уважения към тях! Честно! На мен ми беше непосилно от един момент нататък да "действам по протокол".

Тук пък няма такива указания. Пише да ползваш преварена вода, ако лекарят  ти каже, но и да я оставиш да изстине преди да смесваш понеже, ако я правиш с вряла можело да направо бучки. т.е. смесването е с хладка вода. Аз пък си слагах шишетата с вода до главата и дозатора с АМ до него и като ревне сипвам във водата и за няма и 30 секунди ставаше. Всеки си е намерил някакъв чалъм да му е по-лесно :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #722 -: Септември 25, 2012, 09:34:39 am »
Аз пък в началото примерна до немай си къде :D Чинно си преварявах водата и правех АМ много топло( то нали фризовома пише че водата трябва да е около70 градуса) osi_15  После пък потапях шишето в студена вода за да се охлади, пък го приготвях по-рано за да има време да се охлажда... А бе голяма с-ма беше.
След няколко месеца обаче ми "дойде музата"  и започнах да меша топлата и студената вода докато я докарам годна за пиене и направо правех млякото.
А вече около 9-10 месец взех да купувам девин изворна  и направо правех със стайна температура  :lol: :lol:  Като застуди само си мисля, че може да врътвам шишето в микровелето, колкото да не е студена водата.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #723 -: Септември 25, 2012, 09:52:51 am »
..... Като застуди само си мисля, че може да врътвам шишето в микровелето, колкото да не е студена водата.
Това пък защо??? Нали в стаята ти отново ще е нормална Т???
Аз лично, не съм претопляла - стайна Т и това е! :wink:
А за фризовома - ние до година бяхме на него, и съм го приготвяла на стайна Т! :wink:
От годината, насам сме на Селия - отново на стайна Т си го приготвям! :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #724 -: Септември 25, 2012, 09:54:10 am »
Аз пък държах термос с топла вода и като писнеше детето, ставах да правя мляко.  8)

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #725 -: Септември 25, 2012, 13:41:11 pm »
Аз пък държах термос с топла вода и като писнеше детето, ставах да правя мляко.  8)

И аз така! С Фризовом-а се притрисах за температурата, но открих Хуманата си всичко си дойде на мястото, сега правя със стайна и аз.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #726 -: Септември 25, 2012, 14:57:13 pm »
Да ви призная в болница съм виждала как приготвят няколко дози на един път и съм  8O! Винаги съм правила АМ преди самото хранене, страх ме беше да го правя по - рано, страх ме е от развитие на микроорганизми. Обаче имах точно 1 шише за АМ, което стерилизирах един път дневно, а го миех след всяко хранене с препарат. И ползвах изворна вода, която не съм преварявала, а директно от шишето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #727 -: Септември 25, 2012, 21:35:27 pm »
..... Като застуди само си мисля, че може да врътвам шишето в микровелето, колкото да не е студена водата.
Това пък защо??? Нали в стаята ти отново ще е нормална Т???
Аз лично, не съм претопляла - стайна Т и това е! :wink:
А за фризовома - ние до година бяхме на него, и съм го приготвяла на стайна Т! :wink:
От годината, насам сме на Селия - отново на стайна Т си го приготвям! :wink:

А, де, питай ме. Защото ми се струва, че може да му е студена водата  :oops: :lol: :lol: :lol:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #728 -: Септември 26, 2012, 01:24:28 am »
Боби, явно трябва да ти сканирам указания от някоя кутия АМ в БГ.....кипваш вода, слагаш половината, после АМ, после другата вода, после охлаждаш до годно за пиене...аре "мерси".
Ползвах вода на ХИП, врътвах в микровелето до температура за пиене, храенех и това е.
Като ви чета се чудя сега - защо изобщо съм я топлила, след като Дани ядеше и мляко със стайна температура и много от вас си хранят с такава вода смесена с АМ. Явно инерция при мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #729 -: Септември 26, 2012, 07:33:32 am »
Боби, явно трябва да ти сканирам указания от някоя кутия АМ в БГ.....кипваш вода, слагаш половината, после АМ, после другата вода, после охлаждаш до годно за пиене...аре "мерси".
Ползвах вода на ХИП, врътвах в микровелето до температура за пиене, храенех и това е.
Като ви чета се чудя сега - защо изобщо съм я топлила, след като Дани ядеше и мляко със стайна температура и много от вас си хранят с такава вода смесена с АМ. Явно инерция при мен.
Като бях в България въобще не съм ги видяла тези инстуркции. Само погленах колко вода на мерителна лъжичка. Щом се разтваря значи няма проблем. 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #730 -: Септември 28, 2012, 09:01:31 am »
Момичета моля за помощ! Може ли да ми кажете това какво е според вас? Излезе ни преди 3 дни и нямам представа от какво. Първият ден беше по-червено и вчера като че ли намаля. Ама днес гледам, че не минава и започвам да се притеснявам.
Ако може и Др Бърди да изкаже компетентното си мнение, ще съм много благодарна!

P.S Мислите ли че е това?
http://www.babycenter.com/0_ringworm_10902.bc
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 09:22:30 am от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #731 -: Септември 28, 2012, 11:10:04 am »
Криси доста прилича на това от снимката. Няма ли как да заведеш на лекар? Аз винаги съм мислила, че бърза и навременна намеса е по-добре от чудене дали или. Хем си сигурна какво е, хем ако е проблем се вземат ранни мерки за оправяне.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #732 -: Септември 28, 2012, 11:56:19 am »
Да, записах час за 3:30 при педиатърката, че превода на това нещо е тения и направо настръхнах! Дано не е сериозно...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #733 -: Септември 28, 2012, 15:15:18 pm »
Ще си позволя да се включа.Доколкото виждам от снимката,ми прилича не нещо,което аз също съм имала.Спомням си че ми бяха казали че е от котка и го бях хванала от пясака(бях ходила на море).Лекуваха ме с един крем и всичко мина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #734 -: Септември 28, 2012, 15:48:05 pm »
Ако е това от снимката в сайта не става въпрос за тения (tinea не е тения), а за гъбична инфекция. Пиши после какво са ви казали.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #735 -: Септември 28, 2012, 18:14:04 pm »
Здравейте,
Върнахме се, лекарката отрече да е гъбична имфекция (т.е. това от снимката)  :? и твърди че е екзема. Предписа 2 крема, единия на Авент накакъв за раздразнена кожа, да съм била мазала 5 дни и ако не мине да съм мазала с втория, който е с кортизон....Аз директно ще мажа с втория, не мисля да губя време да я мажа с козметичен крем 5 дни. Ако не мине с него, значи е това което аз си мисля и ще трябва крем срещу гъбични инфекции.
Незнам, дано да е права жената, но ми се струва че имаме точно това от сайта. Имам кученце, може да е от него, но той е ваксиниран и обезпаразитяван постоянно  :( а и не му давам да я пипа, най много без да съм видяла да я е облизал...
Ще видим, мажа с този крем пък дано да е права и да мине...


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #736 -: Септември 29, 2012, 15:05:19 pm »
Днес моята девойка както се прозяваше и гледам ЗЪБ долен 1ви ляв 8O 8O Явно тия дни се е появил имахме малко Т сутринта и тя една нацупена.... Дано и другите така незабележимо се появяват. Сори за спама, незнаех къде да се похваля  :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #737 -: Септември 29, 2012, 15:23:04 pm »
Днес моята девойка както се прозяваше и гледам ЗЪБ долен 1ви ляв 8O 8O Явно тия дни се е появил имахме малко Т сутринта и тя една нацупена.... Дано и другите така незабележимо се появяват. Сори за спама, незнаех къде да се похваля  :lol:

Аз пък давах банан и нещо ме убоде! Проблемите обаче се появиха после и продължават сега, неспокоен сън, загуба на апетит, сополи. Избиват и други зъби, та след първият веднага идват 2-3.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #738 -: Септември 29, 2012, 23:03:12 pm »
Хихихи, честито! Ние пък днес имаме показало се горно зъбче :)))) Последната седмица киселеенето явно на това се е дължало :D

Имаме една малка неприятност, ще се радвам някой да даде акъл какво да правя, че по-бързо да му мине на Дани. Под памперса, в гънките на слабините кожата му стана една.... грапава, като корички има, сякаш напукана. Сменях кремовете, мазах с бебешко олио само, един ден с нищо не мазах, обаче още са си там. Бубата и тя зачервена нещо. Тази вечер установих, че единия му крем на Бюбхен се развалил, мирише лошо, а аз не съм усетила и съм го мазала явно няколко пъти.
Сега извадих един нов, мостра на Себамед имам, ще помажа малко с него и утре мисля тампончета от чай лайка да му сложа на бубата да се успокои малко кожата, или пък да го сложа да поседи в леген с чай? Какво ви идва наум да правя?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #739 -: Септември 29, 2012, 23:21:16 pm »

Имаме една малка неприятност, ще се радвам някой да даде акъл какво да правя, че по-бързо да му мине на Дани. Под памперса, в гънките на слабините кожата му стана една.... грапава, като корички има, сякаш напукана. Сменях кремовете, мазах с бебешко олио само, един ден с нищо не мазах, обаче още са си там. Бубата и тя зачервена нещо.
Какво ви идва наум да правя?
Мишле, а защо мажеш? (т.е. мажеш, защото кожата е грапава, или по принцип...)
Защо не оставиш кожата да подиша малко (без кремчета)?