0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #700 -: Септември 22, 2012, 10:13:26 am »
И ние сме като вас -  до около 4м. си спяхме непробудно през ноща по 9-10 часа и след това започнахме да се будим като новородени. И аз опитах с вода, но без резилтат и дадох мляко. Сега малко се нормализират нещата, но пак си пие в най-добрия случай поне по веднъж през ноща. Опитах и с по-големи количества преди заспиване, но си изпива познатото количество и заспива. Но ако ти се струва, че твоето бебе е още гладно опитай и с по-голямо количество.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #701 -: Септември 22, 2012, 12:42:35 pm »
дидомира, както и рачко ти е писала това е типично за около 4 тия месец. има бебета, които си се будят на по час и половина, моето беше такова. много е неприятно, но минава за около месец, месец и нещо, след това е вероятно да ви остане едно или две буденета през нощта. много малко бебета спят по 10 -11 часа без да се събуждат преди да навършат две, че и повече години. това е по-скоро изключение, отколкото правилото. аз никога не съм пробвала да дам вода, мисля, че дъщеря ми ще ме уволни, ако дори и си го помисля, но при нас е по-лесно - аз кърмя, тя спи с мен и събуждането е минимално. та в този смисъл ако мога да дам съвет, той е - организирай си така нещата, че с възможно най-малко усилия от твоя страна да се връщате да спите. дали ще приготвяш млякото от преди да си легнеш или как ще го правиш, ти си знаеш, но мисълта ми е, че "това е положението, минке"  :D има много приятни неща в новороденото и дългите нощи са едно от тях, другото е, че можеш да го оставиш в стаята и да го завариш на същото място след 5 мин.  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #702 -: Септември 22, 2012, 19:27:36 pm »
Дааа, това е положението , спор  няма .
Довечера ще увелича дозата пък да видим . Беба няколко вечери по ред сумти и се върти по това време , но аз снощи направих грешка да й бутна бибата и тя ме усети и почна да реве . Друг път си се върти и сумти и заспива . Ама нали сега спа при нея , а не баща й ,който въобще не я чува , та зорлем може и да й върна нощното хранене  :D .Иначе си заспива като къпана веднага щом я сложа .
Благодаря ,че ми отговорихте!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #703 -: Септември 22, 2012, 19:52:03 pm »
Дааа, това е положението , спор  няма .
Довечера ще увелича дозата пък да видим . Беба няколко вечери по ред сумти и се върти по това време , но аз снощи направих грешка да й бутна бибата и тя ме усети и почна да реве . Друг път си се върти и сумти и заспива . Ама нали сега спа при нея , а не баща й ,който въобще не я чува , та зорлем може и да й върна нощното хранене  :D .Иначе си заспива като къпана веднага щом я сложа .
Благодаря ,че ми отговорихте!

Мдам, увеличи дозата, но и да се буди за нощно хранене не е фатално, та тя е едва на три месеца!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #704 -: Септември 23, 2012, 00:32:51 am »
не само, че не е фатално, а даже е добре за бебето, ако не за майката. дидомира вие само на АМ ли сте или и кърмиш? ако кърмиш е далеч по-лесно. мисля, че е твърде рано да се говори за какъвто и да е режим (с нощно или без нощно хранене и колко на брой) на три месеца, тя тепърва ще променя ритъма си.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #705 -: Септември 23, 2012, 02:47:06 am »
 Дидомира , не знам кърмиш ли основно, АМ като добавка ли даваш - все едно. Ако бебето ти се буди и плаче и не е болно, не иска вода, биберон /ако даваш/ или иначе казано - единствената логична причина за събуждането е: "Гладна съм!" - просто я нахрани, с каквото я храниш и си лягайте. Както са ти казали по-горе - гледай това да става по най-бързия и лесен за теб начин. Аз съм против БГ-практиката: "Да откажем детето от нощно хранене с вода/чай". В общи линии - това ми е равносилно на практиките да му сипем шепа сол в коритцето при къпане  :?
Ако ти си гладна и те наливам с вода и чай - няма да спреш да бъдеш гладна, детето ти - също. Да, неудобно е, ама не е безкрайно. Дани ядеше в 3 часа през нощта до 10-я месец почти, не мога да кажа че освен цялото му неспане по принцип и тази "екстра" ме радваше, ама - хранех го и си лягахме спокойно и набързо пак. Като реши, че не му се яде нощем - спря от раз. Имало е случаи /скокове в растежа/, когато от стабилни 4 хранения в денонощие е стигал и до 6 и до 7, почти като новородено, имат такива периоди, минават за седмица, две, месец и така.

Ако кърмиш - като се размрънка - даваш гърдата и толкова. Ако спи при теб, още по-лесно, спестяваш си ставане, разсънване и пр. Аз хранех с АМ, преди да си легнем, правех една доза, слагах я в уреда за подгряване на шишета на минималната температура /да поддържа температура за пиене/ и като се размрънка - давах шишето и дремех. В началото - аз държах шишето докато го изпие, като стана на 5-6 месеца, започна сам да си го подпира и аз само го подавах и си спях после.

Всякакви теории чух и изчетох, но бебе като моето поне - неоценимо предимство е да спи в моето легло. Има цяяял живот да си спи в неговото все пак, не е зор това, сън да има е важно и да сме щастливи и двамата ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #706 -: Септември 23, 2012, 05:42:25 am »
Дидомира, възможно е това да е било епизодично, а може и да е нов етап - това можеш да го прецениш само и единствено ти. Дъщеря ми спря нощното кърмене още в първите месеци, но сме имали 1-2 нощи, в които се е будила гладна и съм я кърмила. Взимали сме я да спи при нас няколко пъти, когато е била болна, и нито веднъж не е успяла да заспи  :lol:.
Вярвам, че майката може най - добре да прецени от какво има нужда детето й  :wink:.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #707 -: Септември 23, 2012, 07:00:18 am »
Момичета , изцяло сме на АМ.
Тя като се събуди в 3 сутрнита и през ум не ми мина да й давам вода , защото си познавам бебето. С вода мога да я залъжа единствено , ако искам да я приспя , ама половин час след ядене  :D!
Не съм настоявала да си махне нощното хранене , но тя като спря да яде на мен ми беше добре дошло , защото тук и съвети исках за това ,че не спи през деня  .Е ,имаше период на седмица като смени климата и спеше , но толкоз беше . Та през деня почти цял ден е ококорена и нямам грам време да седна , та като си махна нощното хранене ми беше супер , та тогава поне поспивах . Ноооо, ако реши да го върне ,нищо не мога да направя , хаха , тъй че каквото шефа каже . Това е положението и никой не е казал ,че е лесно, нали ! Снощи й увеличих дозата и не се е будила до  сутринта. Само да отбележа ,че не се притеснявам за това дали ще яде вечер, защото ми е доста лакома и само за месец е наддала 1800 гр. , та... добре си се храни.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #708 -: Септември 23, 2012, 07:16:40 am »
Jbrul,аз така никога не съм й давала готова АМ.
винаги имам вода в термоса и приготвена доза и смесвам на момента . Знам,че не бива престоява млякото по 1 час , та затова ме е и страх да го приготвям предварително. Имало е случаи даже съм го хвърляла , като уж се буди , пък пак заспиваше .Но пък знам ,че много мами така практикуват.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #709 -: Септември 23, 2012, 21:33:53 pm »
На самото АМ така си пише да се консумира до 1ч след правене, но като родих нямах никаква представа от това, в болницата го хранеха с АМ и като останеше, а той не спираше да реве си го хранех с остатъка-в къщи като купих кутия не съм правила така, но вече прочетох :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #710 -: Септември 23, 2012, 22:07:56 pm »
Jbrul,аз така никога не съм й давала готова АМ.
винаги имам вода в термоса и приготвена доза и смесвам на момента . Знам,че не бива престоява млякото по 1 час , та затова ме е и страх да го приготвям предварително. Имало е случаи даже съм го хвърляла , като уж се буди , пък пак заспиваше .Но пък знам ,че много мами така практикуват.

Дидомира, докато малкия стана на 2 месеца и нещо и аз чинно бърках АМ по указанията на кутията, пък колко АМ съм изляла в мивката по същата причина, която споделяш...  :lol: После като ме "натисна неволята" и поразпитах, попрочетох споделено от други майки...коя с вода със стайна температура прави АМ, коя друг трик за да става по-лесно и бързо, беше ми минал вече "потреса на прясна родилка", та се пробвах и аз. Уреда за затопляне на храна всъщност съм го ползвала единствено и само за това - да поддържа температурата не предварително приготвено АМ, ама пък го "изкъртих" от ползване поне. Не споря с указанията на производителя разбира се, но поне при Дани - не е имало никакъв проблем заради това, че е пил АМ, което е престояло повече от час след приготвянето му. В един момент и за разходка започнах да нося директно приготевно АМ в термобокс, вместо термос с вода, мляко на прах и пр.
В интерес на истината рядко е имало случай да пие АМ, което е стояло приготвено повече от 2-3 часа. Просто такъв ни беше графика и така спеше на пресекулки, че рядко между две хранения ще има поне три часа кротване, че аз да взема да си легна и да правя АМ предварително. Пил е и АМ, стояло поне 5 часа и то по своя инициатива  :lol: Когато му давах шишето за нощното хранене и вече сам си го държеше, понякога не го изпива цялото и вече сутринта се събуждам и виждам, че си дояжда "нощната порция" - престояла, студена, ама си пие и си му харесва. Не му се месех - щом иска да го пие, а и щом нищо му нямаше в смисъл на здравето...

Ако те тревожи да храниш така - недей естествено, само споделям личен опит по въпроса. Още е много малко детето ти, може да се случи още няколко пъти поне да връща нощно хранене и да си има такива периоди, може и да не се случи. Ако искаш последното хранене преди нощен сън да е по-засищащо и да не се буди - пробвай с мензурка чиста оризова каша в АМ. При много бебета има ефект, особено ако се будят , за да похапнат, а не да търсят "едно пълно хранене".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #711 -: Септември 24, 2012, 07:45:33 am »
Не споря с указанията на производителя разбира се, но поне при Дани - не е имало никакъв проблем заради това, че е пил АМ, което е престояло повече от час след приготвянето му. В един момент и за разходка започнах да нося директно приготевно АМ в термобокс, вместо термос с вода, мляко на прах и пр.
То на самото Ам му няма нищо, но те се застраховат, в случай, че вкараш някоя гадинка която се размножава бързо, понеже от АМ в третия свят има много смъртни случаи. Макар че чак толкова бързо ... другото е, ако бебето е пило вече от него и е вкарало нещо, за такива случаи е по-важно да седи не по-дълго от указаното. Твоят случай с машинката за затопляне ме разби :-)- предполагам е към 37 градуса, обшо взето толкова, колкото са и инкубаторите за тези бактерии. Създава им оптимална среда :-). Но както вече казах, ако не си в третия свят без условия за добра хигиена, или ако бебето не е пило от същото шише преди това ( макар че вие сте и пили), нормално е да нямате проблеми. Все пак аз лично не бих го оставила така, ако не ми е наложително, понеже макар и малък, риск винаиги има. Но при ме си има вече и професионално изкривяване, напълно го съзнавам и това.
Аз пък никога не съм давала топло АМ, а стайна  температура.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 07:49:27 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #712 -: Септември 24, 2012, 12:54:50 pm »
дидомира, 1800 на месец мисля е пълен рекорд, моята качваше 1500, други бебета около нас 1 -1.5 кг, но вие разбихте рекордите  :D, да е жива и здрава.

щом си е спала нощес значи може би й е време за по-голяма доза, ако те притеснява, че приема повече от количеството за възрастта, оризовата каша е твой пръв приятел. успех
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #713 -: Септември 24, 2012, 13:00:25 pm »
Дидомира, оризовата каша при моята мома даде дълготраен ефект :D

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #714 -: Септември 24, 2012, 14:21:21 pm »
Благодаря ти,Елена!
Да, доста си ми е ящничка и затова и не мисля,че има нужда от нощно хранене , но ... тя ще си покаже , де. Иначе се роди малка и явно гледа да си навакса . 2500 гр беше като излезнохме от болницата , та добре си наддава за сега .

А иначе бихте ли ми казали каква точно оризова каша да търся? За сега като си спи не мисля да взимам , но все пак ако се наложи да знам .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #715 -: Септември 24, 2012, 15:48:54 pm »
Дидомира, по съвет на момичетата тук, аз давам безмлечната оризова каша на Милупа. Страхотна е.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #716 -: Септември 24, 2012, 17:34:59 pm »
Дидомира, по съвет на момичетата тук, аз давам безмлечната оризова каша на Милупа. Страхотна е.

Благодаря ,Мишле.

И слагаш една лъжичка в АМ , така ли ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #717 -: Септември 24, 2012, 21:23:58 pm »
Дидомира, за твоя случай 1 мерителна лъжичка от оризовата каша в последното мляко за вечерта.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #718 -: Септември 24, 2012, 22:32:46 pm »
Хахах Боби, не съм заглеждала градусите на въпросния уред, но някъде там ще да е била температурата. В крайна сметка обаче, щом близо година съм хранила по начин създаващ предпоставки за бързото развитие на някоя гад в шишето с АМ, че и екстри съм създавала за това, а такъв случай не е имало... Значи, или съм голяма късметлийка, или при нормална хигиенна среда /в страна не от третия свят де/ не е толкова лесно да се завъди подобна гад. Което не значи, че не е възможно, то един път да стане и някой да изгори - стига.  :?
Все пак, аз стерилизирах шишета след всяка употреба почти докрая, дозираните ги държах в хладилник, та може и това да е оказало влияние да няма проблем.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #719 -: Септември 24, 2012, 22:58:13 pm »
.... В крайна сметка обаче, щом близо година съм хранила по начин създаващ предпоставки за бързото развитие на някоя гад в шишето с АМ, че и екстри съм създавала за това, а такъв случай не е имало... Значи, или съм голяма късметлийка, или при нормална хигиенна среда /в страна не от третия свят де/ не е толкова лесно да се завъди подобна гад. Което не значи, че не е възможно, то един път да стане и някой да изгори - стига.  :?
Все пак, аз стерилизирах шишета след всяка употреба почти докрая, ...
Да се включа и аз! :wink:
Това правех и аз почти година!:)
Разликата ни с Jbrul е, че аз правех млякото в 21ч. - за 24, в 24 за 3 и така, докато не спряхме яденето през нощта! :wink: В последствие в 21 правих по една доза - и когато се събудеше му давах - и колкото изпие, та така и до 6ч. :wink:
И да поясня - готовото АМ си го държах на шкафчето - т.е. не съм държала в подгряващо устройство! :wink:
Пупупу - ей го на - да ми е живо и здраво детето - никога не съм му топлила вода - все е била на стайна температура! :wink:
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 23:03:36 pm от petqst »