0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #620 -: Август 21, 2012, 18:18:03 pm »
Моят син отдавна не може да спи в количката си или в столчето си в автомобила.
Спи само в леглото си. Положих много усилия да го приуча и смятам, че това е добре. Детето има установен режим и на тази ранна възраст е добре се храни и спи по едно и също време и по един и същ начин всеки ден.

Освен това четох в книга на експерт по съня, че продължителен и дълбок сън след 4-месечна възраст е възможен само в леглото, не в количка навън.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #621 -: Август 21, 2012, 19:10:22 pm »
Къди , бях те чела някъде , че се притесняваш твоята мома да не иска да я разнасяш на ръце , че си сама . Вие как сте с носенето на ръце ,или отмина тоя период при вас ?

Не се носим, удържах фронта. Сега налагам следобедното приспиване в леглото, че не мога постоянно да дрънкам количката като някоя кукундрела и аз душа нося  :D

Дидомира, явно търпение и упорство му е майката.

Кааааааак ? Откачам вече. Няма такъв рев и това е . Кажете ми как  :(?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #622 -: Август 21, 2012, 19:21:22 pm »
И аз мисля, че е важно да имат режим на съня и да спят добре. При нас е невъзможно обаче Ивана да спи в легло следобяд, какво ли не съм опитала.Андреа си спи. Ивана обаче и като съвсем малко бебе пак спеше само в количката, слагах я в хола и така я карахме. Сега спи следобеден сън по час и половина всеки уикенд в колата пред къщи :-). Няма никакъв проблем да си спи дълбоко там. Иначе в къщи не желае да ляга следобяд, започва да ми клюма чак към 5-6 и после се разбива и вечерното лягане, ако  я оставя толква късно да спи колкото иска.  А пък вдигна ли я от колата се буди и въобще не спи до вечерта. Та я оставяме да си спи в колата пред гаража на включен климатик. В леглото си спи само нощем. В градината също не спят в нормални легла, а на едни като походни легълца и спят с дрехи и с обувки (изискване на пожарникарите).


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #623 -: Август 21, 2012, 21:17:27 pm »
Та я оставяме да си спи в колата пред гаража на включен климатик. В леглото си спи само нощем. В градината също не спят в нормални легла, а на едни като походни легълца и спят с дрехи и с обувки (изискване на пожарникарите).
И колата работи? :lol: :lol: Ще падна хахахахха, и детето спи пред гаража :lol: :lol: :lol:
А изискването на пожарникарите вече не е смешно, ами направо е върха на американската тъпотия! (без да се обиждаш, нищо лично към теб)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #624 -: Август 21, 2012, 21:35:42 pm »
И колата работи? :lol: :lol: Ще падна хахахахха, и детето спи пред гаража :lol: :lol: :lol:
А изискването на пожарникарите вече не е смешно, ами направо е върха на американската тъпотия! (без да се обиждаш, нищо лично към теб)
Работи :-). По час и  половина някъде всяка събота и неделя. Ама гаража е навътре, та я гледаме непрекъснато колата - до прозореца ми е и се вижда.

 Изискването е за обувките само, не за дрехите и въобще не е тъпо. И аз като теб мислех в началото, ядосвах се и дори бележка от лекарката взех, че трябва да я събуват ( все едно има някаква болест хи, хи), обаче  си смених мнението като разбрах причината. Изискването е понеже децата се спират да тичат като им пари на краката и остават в сградата насред пожара. При нас не е проблем, понеже е една стая и е на първият етаж и са няколко метра да излезнат, но изискванията са за всички еднакви, независимо от сградата. Всеки месец репетират как ще се евакуират, в случай на нужда. Абе мисля, че са хубави тези неща, недай си Боже верно стане пожар. Скоро изгоряха няколко деца в друга градина, понеже ги оставили сами и не могли да излезнат.Та сега ходим със сандали само :-).



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #625 -: Август 21, 2012, 22:14:57 pm »
Боби, разби ме със следобедния сън на Ивана!  :lol: Моят глезанко следобед спи в количката вътре в стаята, като го люшкам напред-назад с крак. Така заспива и вечер и после го местя в леглото му. Така свикна от бебе, не знам до кога ще го караме така, вече си мисля докато го предам на жена му. Като направи бронхоспазъм спа една седмица през нощта в количката, а краката му стърчат, подпирах ги на нашето легло.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #626 -: Август 21, 2012, 23:47:10 pm »
Горките деца... представям си какво е да спиш с обувките... А бе то ако решим да се предпазваме от всички възможни бедствия, дай да спим под навес на двора, с обувките и раницата с най-важните вещи :)
Сега си спомних, че в студентските ми години имах един леко хахав познат, който вечно ходеше с една раница. След време стана ясно, че в нея носел неща, които можело да му притрябват в екстремни случаи- свещ, кибрит, въже и всякакви подобни :)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #627 -: Август 22, 2012, 10:28:38 am »
Стига бе, ще рече човек, че всяка седмица гори детска градина, та да са в готовност децата  :x  Няма да им събуят обувките, да им починат и да се отпуснат краченцата. Аз съм сигурна, че "обяснение" са намерили де, както казваш.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #628 -: Август 22, 2012, 14:11:33 pm »
То един път се случва, недай Боже! Застраховат си се американците. Специално за обувките ги оправдавам.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #629 -: Август 22, 2012, 14:58:54 pm »
Мишле, а аз така мисля като Смарайи - един път ми е достатъчно. Защо си сложила обяснението в кавички - те това не са си го измукали от пръстите, правят го не за тях си. Както си имат закони на коя посока трябва а се отваря вратата,  пак по тази причина си имат и тези правила. Обикновено ги правят, след като са придобили горчив опит и е имало смъртни случаи.
Ако е моето дете, хич и не искам да знам, че било рядко. Тези дървени постройки ( такова им е загубено строителството) започнат ли да горят пожарната идва, за да спаси околните, запалилата се няма почти никакъв шанс.
Аз също съм против маратонки например, но от както ходи боса и със сандали, не е проблем. Почти всичките и обувки са отворени от всякъде. дори и да е студено, пак не е проблем да си оставим там някакви сандалки за спане и да е с тях и боса. Просто тябва да има нещо на краката. И без това не се събличат, не се завиват, не позлват чаршафи, не е зор да не са с обувки. Никъде не спят на нормлани легла, на повечето места са направо на земята на едни като матрачета за упражнения :-). И колкото и ненормално да ми изглеждаше всичко това, нищо не им е станало от това, пак си спят добре и пак си отпочиват. Пък в някои дърхави въобще няма следобеден сън. Тук са задължени да имат, но шефът ми, който е холандец, изрази изумлението си от това задължение, та предполагам, че там не е така.  Та нрави има всякакви по света.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #630 -: Август 22, 2012, 18:15:07 pm »
Пък в някои дърхави въобще няма следобеден сън.

Така е, наскоро братовчед ми ми разказваше /той живее в Италия/, че в градината на дъщеря му изобщо не ги слагат да спят децата, дори мъничките. Ама нали на някои все пак им се доспива, те са си бебета още, като се наобядвали, подпирали главичките на масата и така си вземали дрямката. Душички, чак ми стана жално :(
Като се замисля, нашите детски градини тук са си направо луксозна работа...


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #631 -: Август 22, 2012, 23:26:02 pm »
[
Като се замисля, нашите детски градини тук са си направо луксозна работа...

И аз така си мисля :)
В Германия също почти не спят след 3 год., т. е. в ДГ, които спят са на душеци на земята, пижами няма /разбрах че в БГ обличат пижами за следобеден сън/, мед. лице като в бг ДГ - няма. Ходят си сополиви и кашлящи почти целогодишно и никой не спира детето си от ДГ заради сополи или кашлица, без Т.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #632 -: Август 24, 2012, 11:10:51 am »
Момичета, по-твърдите изпражнения при бебето водят ли се запек?
Преди няма и две седмици захраних Рая, за сега яде само зеленчукови пюрета (картоф, морков и тиквичка), но от вчера акото й е не е кашесто както до сега, а нещо подобно като на голям човек, освен цвета. Какъв зеленчук по-разхлабващ мога да въведа?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #633 -: Август 24, 2012, 11:16:14 am »
И при нас е така. Мисля, че е нормално след като вече не са само на мляко. Тиквата се води с регулиращо действие, също пащърнака.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #634 -: Август 24, 2012, 11:49:16 am »
radosttinka , нормално е да се променят изпражненията след захранване. Важно е да има редовно изхождане. При нас пащърнака действа все още доста разхлабващо, но при всеки е различно.
Чела съм, че д-р Бърди казва, че тиквата при бебета не действа хлабително, както при възрастните.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #635 -: Август 24, 2012, 12:29:43 pm »
Значи всичко е наред :wink:
За тиквата и аз съм попадала на постовете на д-р Бърди, че не разхлабва.
А пащърнак не успях да намеря.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #636 -: Август 24, 2012, 13:49:21 pm »
Радостинка, свършиха дните на бебешкото ако. Вече започва да прилича повече на акото на голям човек и да мирише като него :-) Расте си бебка.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #637 -: Август 29, 2012, 20:56:29 pm »
моята девойка спи където й попадне, стига да е върху или в мен. да заспи сама се случва много рядко, а да се мъчим взаимно само и само да спи в нейното си легло не ми изглежда да си струва. мисля, че ако на един човек му се спи (бебе или възрастен) и е оставен на мира, ще спи.

радостинка, след като яде пюрета, е нормално да има промени. запек е когато изпражненията са бурбонести и или има проблем при изхождането - силни напъни, болка и тн. понеже го играем този филм, затова така категорично пиша
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #638 -: Август 30, 2012, 20:41:34 pm »
Елена, май на запек отиде работата - то голямо напъване, мънкане и сумтене и доста по-твърди акота. Но обратно на казаното за тиквата, на Рая и подейства разхлабващо и днес най-накрая имахме както се казва "омацано дупе с тиква" :lol:
Все още издирвам пащърнак, та да има няколко неща в менюто й, които действат по-разхлабващо, че да не се мъчи милото.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #639 -: Август 30, 2012, 21:21:34 pm »

Все още издирвам пащърнак, та да има няколко неща в менюто й, които действат по-разхлабващо, че да не се мъчи милото.

Защо не сини сливи?