0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #500 -: Август 06, 2012, 13:18:16 pm »
Благодаря ви много!
Видях в интернет, че Дактарин има тук, Нистанин нещо не ми излиза. Казах на мъжа ми да мине през аптеката и да пита, и най-важното дали ще ни дадат въобще нещо без рецепта.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #501 -: Август 06, 2012, 13:41:25 pm »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
Теоретично 6 месечно бебе би трябвало да може да издържи 12 часов сън без да се буди, за да яде. Но това е теоретично - бебетата са различни - някои си продължават да се будят, други спят по толкова и преди да са навършили 6 месеца :)

Относно поставянето на допълнителни неща в кошарата, които не са крайна необходимост - като например играчки, възглавници и тн - мисля, че просто не е достатъчно "популяризирана" опасността от СВДС (SIDS) в България. Съгласна съм, че в кошара трябва да има само дюшек и бебе.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #502 -: Август 06, 2012, 14:08:43 pm »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
Теоретично 6 месечно бебе би трябвало да може да издържи 12 часов сън без да се буди, за да яде. Но това е теоретично - бебетата са различни - някои си продължават да се будят, други спят по толкова и преди да са навършили 6 месеца :)
12 часа?! 8O Това за нас е много непостижимо  :lol:
Храним се в 22ч, 3-4ч и 7-8ч.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #503 -: Август 06, 2012, 14:18:09 pm »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
Теоретично 6 месечно бебе би трябвало да може да издържи 12 часов сън без да се буди за да яде. Но това е теоретично - бебетата са различни - някои си продължават да се будят, други спят по толкова и преди да са навършили 6 месеца :)
12 часа?! 8O Това за нас е много непостижимо  :lol:
Храним се в 22ч, 3-4ч и 7-8ч.
Затова писах "на теория" :)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #504 -: Август 06, 2012, 14:27:39 pm »
Да, да, ясно, просто споделям колко сме далече ние от теорията :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #505 -: Август 06, 2012, 16:31:25 pm »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
Теоретично 6 месечно бебе би трябвало да може да издържи 12 часов сън без да се буди, за да яде.

Бебе на 6 месеца на теория има 9 часова нощна пауза. От 21.00 до 06.00 часа.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #506 -: Август 06, 2012, 17:43:48 pm »
До кога е нормално да има нощно хранене бебето?
Теоретично 6 месечно бебе би трябвало да може да издържи 12 часов сън без да се буди, за да яде.

Бебе на 6 месеца на теория има 9 часова нощна пауза. От 21.00 до 06.00 часа.

В зависимост от източниците има няколко вариации.
Това което се опитвам да кажа е, че според книгите бебето се очаква вече да може да спи през нощта без да се буди когато навърши 6 месеца. Но реалността е друга.

Отделна тема е дали наистина трябва да се премахва нощното хранене, особено ако бебето е на кърма - има цял един такъв подфорум :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #507 -: Август 06, 2012, 17:48:40 pm »
vaci, посочи кои са източниците? От 21.00 до 06.00 часа си е цяла нощ! Какво значи "цяла нощ"?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #508 -: Август 06, 2012, 18:55:18 pm »
vaci, посочи кои са източниците? От 21.00 до 06.00 часа си е цяла нощ! Какво значи "цяла нощ"?
Никъде не съм употребила термина "цяла нощ".  Дефинирах нощния сън на бебето в брой часове и се съгласих, че той може да варира - може да е 6, 9, а може и 12 непрекъснати часа.
Ето няколко източника:
http://www.mayoclinic.com/health/baby-sleep/FL00118
а тук е по месеци: http://www.parents.com/baby/sleep/basics/age-by-age-guide/
също книгата на Денис Фийлдс и Ари Браун - Baby 411

Това не е точна наука. Също така не всички бебета си лягат в 21.00 часа.
Защо реши, че 21.00 - 6.00 е точният диапазон - какъв е твоят източник?

Както и да е. Не искам да навлизам в дискусии. Както вече писах друга беше целта на моя първоначален постинг.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 18:57:18 pm от vaci »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #509 -: Август 06, 2012, 18:59:04 pm »
според мен това са напълно излишни мъки както за майката, така й за бебето. не съм срещнала нито един разумен аргумент защо това да е добра практика (махането на нощно хранене от страна на майката). освен това те толкова често си сменят ритъма на живот, че е пълна безсмислица да говорим за някакво общо правило дори и за едно и също бебе.

радостинка, при нас беше същото - ади изкарваше 6 часа и повече и като навърши 4 месеца имаше един период, когато се хранеше почти през час и половина. има едно обяснение, което е свързано с пик в развитието на ума им през този период. не съм сигурна дали това е причината, но около мен повечето 4 месечни бебета се държат по този начин.

като казваш "мисля, че е прекалено" какво имаш предвид? на теб ти идва много или се опасяваш, че "не е правилно". ако на теб ти е много, вариант е да се изцеждаш и някой друг да храни бебето, за да поспиваш. не можеш да слагаш оризова каша в кърмата, не се разтваря. на мен много ми помогна това, че спим заедно и не трябва да ставам, иначе не зная как щях да изкарам.

пп - за бебе се казва, че спи "през цялата нощ" ако има 6 часа непрекъснат сън.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #510 -: Август 06, 2012, 19:08:54 pm »
дактарина минава през лигавицата, докато Нистатина не се абсорбира въобще и само повърхностно действа, затова моята пеиатърка го препочита за тези неща и особено при бебета.
С малката разлика че, оралния Нистатин е 2,3 пъти по-неефективен и бавен от оралния Дактарин.
От опит... .
А и рецидивите след орален Дактарин са като че ли по-редки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #511 -: Август 06, 2012, 20:54:08 pm »
vaci, моите източници са учебници по педиатрия и там пише от колко до колко е на теория. Много е бебе на 6 месеца да изкара 12 часа в сън, без храна. Че то, ако прави тази огромна пауза ще му се събира да яде един път по-малко.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #512 -: Август 06, 2012, 21:08:40 pm »
vaci, моите източници са учебници по педиатрия и там пише от колко до колко е на теория. Много е бебе на 6 месеца да изкара 12 часа в сън, без храна. Че то, ако прави тази огромна пауза ще му се събира да яде един път по-малко.

Много, малко, някои деца го правят и няма нищо нередно в това.
The Mayo Clinic също дава интервал от 9-12 часа за шестмесечни деца:
http://www.mayoclinic.com/health/baby-sleep/FL00118
Цитат
By age 6 months, nighttime stretches of nine to 12 hours are possible.

Моето на 9 месеца суче по веднъж или по два пъти нощем.
Тереза на elle22 от мъничка спеше дълги интервали, без да се буди и да яде.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #513 -: Август 06, 2012, 22:10:20 pm »
Ивана започна да спи през нощта ( по 6-7 часа) на 4м и 25 дена. Андреа на 3.5 месеца. Което е зависело от мен съм направила, за да го подпомогна.С Ивана стана от раз, но тя беше по-гояма, когато опитах за първи път.   При Андреа давах водичка от по-ранна възраст да видя дали е наистина гладна. Ако не става, не става , пробвам пак следващата седмица. От тогава повече не съм предложила храна през нощта и много се пазя от това.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #514 -: Август 06, 2012, 22:44:58 pm »
Аз продължавам да го кърмя през нощта поне 2-3 пъти. Все още не мисля да тормозя нито мен нито него с премахване на нощните хранения, надявам се да ги махне сам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #515 -: Август 07, 2012, 07:40:42 am »
Е, от прочетеното до тук излиза, че сме като по учебник - спи от 22 до 6:30. :D
Нощното хранене и при нас отпадна отдавна и тя сама постепенно го премахна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #516 -: Август 07, 2012, 08:18:23 am »
Радостинка, не се тормози. И аз се мъчих да махам нощно хранене на 4м., защото така "трябвало". Дори започнах вечер да давам АМ - уж по-дълго изкарвали бебетата вечер. И оризови каши вътре и какво ли не. Е, няма такива филми - будиха си се, искаха си млякото, лъгах с вода - плюят. Освен изнервени бебета и майка-сомнамбул, друго не постигнах, а си се будиха само по 2 пъти на нощ - към 12 и към 4-5. Тогава така си разстроиха нощния сън, че през 20мин ставах, все някой викаше. И така до година и 8 месеца... Вече говориха и ми викаха през нощта "Айде, мамо, давай макото, нечем вода".
На година и 8 се разболяха с повръщане и като пийнеха легнали нещо, не се задържаше в стомахчетата им. Явно се поуплашиха тогава и сами отказаха вечерното и нощното мляко, но сутрешното явно ще го пият, докато се пенсионират  :lol: А по цяла нощ (без будене) започнаха да спят едва миналата зима.
Та мисълта ми е - не си тормози детето, защото някой ти казал, че то не трябва да яде през нощта. Ако сте така спокойни и двете, хранете се. Ако по някаква причина ти тежи, пробвай, но това не означава, че като не яде вечер ще ти стане по-леко, дори може да е обратното.
« Последна редакция: Август 07, 2012, 08:20:11 am от mimi26 »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #517 -: Август 07, 2012, 09:24:18 am »
Д-р Бърди, моля да се включите с коментар, ако е възможно:
От няколко дни-четвърти ден е днес, детето се изхожда доста по-често от обикновено-от един път на ден, сега четири, пет пъти. Изпражненията не са воднисти, като диария, понякога са като размекнат пластелин, понякога като пресечени. Притеснява ме както честото изхождане, защото досега не е било така, така и факта, че в пресечените изпражнения има слуз.Обадих се на педиатърката ни, назначи ни ентеросан два пъти на ден.
Скоро бях чела в постовете ви, да не се дава ентеросан, защото е още експериментален. И сега съм в шах, и притеснена. Иначе детето се храни, жизнен е, спи си, не намирам промяна в състоянието му.
Благодаря предварително.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #518 -: Август 07, 2012, 14:01:59 pm »
Моето бебе спеше по 6-7 часа през нощта още преди да е навършило 2 месеца. Само си направи този режим, без грма да съм го карала. Аз си го обеснявам с липсата на колики, бил е спокоен, дори и да се е пробуждал не го е болям коремът и си е заспивал пак.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #519 -: Август 07, 2012, 14:56:32 pm »
Бих се радвала да ги няма нощните хранения, но разбира се не на всяка цена.
Обърква ме факта, че от едно нощно хранене, така я карахме близо два месеца, сега пак ги направи две. Мислех, че е започнала сама да си ги разрежда, а сега се храни пак като малко бебе 9/1/4/7.

И все пак си мисля, че все идва един момент в който бебето не трябва да се храни посреднощ, затова питах до кога е нормално, пък как и дали ще ни се получи е друг въпрос :wink:


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!