0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #680 -: Март 21, 2013, 14:59:40 pm »
Здравейте момичета! Доста отдавна не съм писала. При нас настъпиха доста промени. Сменихме доктора с репродуктивен специалист, от когото за сега съм много доволна. Оказа се, че приятелят ми има намалена подвижност на сперматозоидите, сега го лекуваме с Панцеф и Андрозидол. При мен яйчниците каза, че работят много добре, но лигавицата е малко по- тънка от нормалното. Правих изследвания за TSH  и Пролактин, всичко е в норми. В момента пия Инофолик и 2х1 Утрогестан вагинално. Въобще не съжалявам, че не изчакахме година, за да се обърнем към специалист/правим опити от 6 месеца/. Сега се надявам човечетата да се събудят, ако не лятото инсеминация.
Дано всички ние видим  :bfp: колкото се може по- скоро.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #681 -: Март 21, 2013, 18:08:32 pm »
Здравейте,от много време чета този форум и реших да се включа.Искам да отбележа,че десния ми яйчник е поликистозен от година и нещо,преди 3 месеца ходих на генеколог и ми каза,че все още е такъв,но не ми изписа никакви лекарства,не се лекувам по никакъв начин.От 4 месеца правим опити с мъжа ми,този месец за пръв път меря БТ.Ще се радвам на всяко мнение :)

(БТ измервам вагинално всяка сутрин в 7:00 или 8:30 най-късно,цикълът ми е 30 дни редовен е,не ми е пълен месеца,но все пак кажете ми мнението си)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #682 -: Март 21, 2013, 21:10:23 pm »
Денис, дали от моята графика този месец може да се каже нещо?
По едно време бях болна,но уж без температура, само гърло.

Меря БТ анално сутрин между 5.30 и 6.30 с живачен термометър.
Дължината на МЦ вариа мого последната половин година - от 28 до 37 дни.
За съжаление не съм правила ово тестове


Имаш няколко по-високи стойности - може да са от настинката - на 11 до 14 ден от МЦ и ако причината е това, то може да е имало О. на 16 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #683 -: Март 21, 2013, 21:13:35 pm »
Здравейте момичета! Доста отдавна не съм писала. При нас настъпиха доста промени. Сменихме доктора с репродуктивен специалист, от когото за сега съм много доволна. Оказа се, че приятелят ми има намалена подвижност на сперматозоидите, сега го лекуваме с Панцеф и Андрозидол. При мен яйчниците каза, че работят много добре, но лигавицата е малко по- тънка от нормалното. Правих изследвания за TSH  и Пролактин, всичко е в норми. В момента пия Инофолик и 2х1 Утрогестан вагинално. Въобще не съжалявам, че не изчакахме година, за да се обърнем към специалист/правим опити от 6 месеца/. Сега се надявам човечетата да се събудят, ако не лятото инсеминация.
Дано всички ние видим  :bfp: колкото се може по- скоро.

Дано скоро да ни се похвалиш с най-прекрасната новина :)
Графиката ти е добре дотук - О. предстои

ПП. За подобряване на сперматогенезата Пикногенол и Аргинин, Таурин, Л-Карнитин, цинк, селен, coQ10

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #684 -: Март 21, 2013, 21:16:30 pm »
deni77o  
Линкът не отваря графиката ти

Влизате в Профила си в Овулационния календар

Създаване на лентички за форумите

1. За да си направите лентичка, първо се уверете, че сте маркирали в профила си, че позволявате графиките Ви да бъдат видими за другите потребители. В противен случай линкът към Вашата графика ще води до съобщение за грешка.

2.Отидете в ляво и от навигационноте меню изберете линка "лентички". Ще ви се отвори галерията с лентички, с които разполага календара. Изберете своята лентичка, като кликнете с мишката върху нея.

3.Ще ви се зареди нова страница, на която ще е изобразена избраната от Вас лентичка, а под нея в текстово поле календара ще ви генерира код, който трябва да копирате и поставите в подписа (сигнатурата) на форумите, които посещавате. Така Вашата графика ще може да бъде разгледана от другите участници във форума.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #685 -: Март 22, 2013, 09:16:25 am »
Извинявам се,не знаех,че не се вижда така :) вече трябва да е готово
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #686 -: Март 22, 2013, 15:26:24 pm »
Дано скоро да ни се похвалиш с най-прекрасната новина :)
Графиката ти е добре дотук - О. предстои

ПП. За подобряване на сперматогенезата Пикногенол и Аргинин, Таурин, Л-Карнитин, цинк, селен, coQ10
[/quote]

Денис, О мина при мен. Не съм мерила Т от седмца, понеже изживях много голям стрес и имах доста безсънни нощи. Обещала съм си пак да започна, вече почти ми се нормализира съня.
Андрозитола съдържа Л-карнитин, Л-аргинин, Селен, Витамин Е и фолиева киселина. Може да му взема отделно само цинк. Много ти благодаря, че те има и ни съветваш!  :youwoman:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #687 -: Март 23, 2013, 22:06:26 pm »
Надявам се скоро да се похваля,но на мен сякаш не ми се струва много надежна графиката ми :( Денис,ще ми кажете ли и вашето мнение?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #688 -: Март 25, 2013, 15:20:07 pm »
Денис, мислиш ли че този цикъл  може да е ановулаторен? Миналия месец О. беше на 20 ден, през последните 6 месеца цикъла ми е между 35-38 дни, преди това бях на противозачатъчни около 1 година и половина. Може ли пък да имам много късна О. този месец?

П.П. Момичета и вие може да си кажете мнението. Благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #689 -: Март 25, 2013, 15:48:16 pm »
Надявам се скоро да се похваля,но на мен сякаш не ми се струва много надежна графиката ми :( Денис,ще ми кажете ли и вашето мнение?

Графиката ти е добре дотук - О. предстои - прави тестове за О.
Колко дни е средно МЦ при теб?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #690 -: Март 25, 2013, 16:03:57 pm »
Денис, мислиш ли че този цикъл  може да е ановулаторен? Миналия месец О. беше на 20 ден, през последните 6 месеца цикъла ми е между 35-38 дни, преди това бях на противозачатъчни около 1 година и половина. Може ли пък да имам много късна О. този месец?

П.П. Момичета и вие може да си кажете мнението. Благодаря

Според графиката ти - МЦ е ановулаторен
Провери си терм-ра, за всеки случай

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #691 -: Март 25, 2013, 16:38:02 pm »
Надявам се скоро да се похваля,но на мен сякаш не ми се струва много надежна графиката ми :( Денис,ще ми кажете ли и вашето мнение?

Графиката ти е добре дотук - О. предстои - прави тестове за О.
Колко дни е средно МЦ при теб?

Този неочакван спад как ти се струва от 36,7 на 36,2?Точно на 30 дни ми идва за по 6 дни :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #692 -: Март 27, 2013, 07:39:52 am »
Здравейте,този месец за първи път реших да меря БТ,правих и тестове за О.  МЦ последните месеци е 28 дни.
Денис може ли да погледнеш графиката ми и да коментираш дали върви добре. :)
Ще се радвам и на коментари от други момичета  :bighug:

п.п.  БТ меря ректално м/у 06:30 и 07:30ч
« Последна редакция: Март 27, 2013, 07:49:14 am от Хриси. »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #693 -: Март 27, 2013, 14:36:28 pm »
Хриси, по принцип май си с висока телесна температура, но се вижда двуфазност на графиката ти. Дано Т се задържи над 37 градуса и следващите 9 месец  :witch: не те посещава.
Иначе от колко време бебеправите?
Успех, мила  :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #694 -: Март 27, 2013, 21:06:00 pm »
Надявам се скоро да се похваля,но на мен сякаш не ми се струва много надежна графиката ми :( Денис,ще ми кажете ли и вашето мнение?

Графиката ти е добре дотук - О. предстои - прави тестове за О.
Колко дни е средно МЦ при теб?

Този неочакван спад как ти се струва от 36,7 на 36,2?Точно на 30 дни ми идва за по 6 дни :)

Графиката ти дотук не показва да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #695 -: Март 27, 2013, 21:16:38 pm »
Здравейте,този месец за първи път реших да меря БТ,правих и тестове за О.  МЦ последните месеци е 28 дни.
Денис може ли да погледнеш графиката ми и да коментираш дали върви добре. :)
Ще се радвам и на коментари от други момичета  :bighug:

п.п.  БТ меря ректално м/у 06:30 и 07:30ч

Графиката ти е добре дотук - О. може да е била на 15 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #696 -: Март 28, 2013, 19:23:29 pm »
Цитат
Графиката ти е добре дотук - О. може да е била на 15 ден от МЦ

Благодаря за отговора :)Дано този месец имаме успех.


Цитат
Хриси, по принцип май си с висока телесна температура, но се вижда двуфазност на графиката ти. Дано Т се задържи над 37 градуса и следващите 9 месец  witch не те посещава.
Иначе от колко време бебеправите?
Успех, мила  bighug

 Благодаря ти sissy_ и аз се надявам този месец да успеем. Иначе по-сериозното бебеправене е от миналото лято  :( имаме една перфектна спермограма, аз все още нищо не съм си правила. Смятам скоро да го направя,но все се надявам да не стигам до там  :wink: Желая успех и на теб и на всички момичета,дано скоро видим  :bfp1:  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #697 -: Март 29, 2013, 11:59:49 am »
Здравей denis, искам да те попитам нещо.... предстои ми четвърта инсеминация.. при трите ме стимулираха с Клостилбегит и се получаваше само един фоликул и до бременност не се стигна. Сега за четвъртата ме стимулираха с Клостилбегит и Менопур75е и има много фоликули, от които 4 са доминантни..... Та въпроса ми е: Много бавно растат, вчера ми беше 13 ден и са 13мм, следващият преглед е на 01.04 (тогава се предполага, че ще са "готови")Възможно ли е, обаче да се случи нещо и да не се развият заради бавния растеж и просто да изчезнат? Какви може да се случи, има ли възможност да ми се провали този месец?

П.С. Извинявам се за дългия пост, но просто не попитах лекаря си и се надявам ти да ми дадеш отговорите!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #698 -: Март 29, 2013, 13:59:36 pm »
Денис, беше права за термометъра /беше се пукнал и след това се счупи/. Днес мерих с нов и вече има покачване, но как да определя кога е била О. като не знам от кога е започнал да мери грешно стария термометър. Не знам и кога да си направя тест за бременност. От вчера съм с ужасно главоболие и ми се повръща. От няколко дни много ме боли ниско долу - ту от едната, ту от другата страна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #699 -: Март 31, 2013, 09:07:59 am »
Здравей denis, искам да те попитам нещо.... предстои ми четвърта инсеминация.. при трите ме стимулираха с Клостилбегит и се получаваше само един фоликул и до бременност не се стигна. Сега за четвъртата ме стимулираха с Клостилбегит и Менопур75е и има много фоликули, от които 4 са доминантни..... Та въпроса ми е: Много бавно растат, вчера ми беше 13 ден и са 13мм, следващият преглед е на 01.04 (тогава се предполага, че ще са "готови")Възможно ли е, обаче да се случи нещо и да не се развият заради бавния растеж и просто да изчезнат? Какви може да се случи, има ли възможност да ми се провали този месец?

П.С. Извинявам се за дългия пост, но просто не попитах лекаря си и се надявам ти да ми дадеш отговорите!

Не мога да ти кажа миличка какво ще се случи. По принцип, когато фоликулите са повече - растат по-бавно. Някой ще нарастне повече, друг може да спре да се развива и да претърпи обратно развитие.
Дано да има хубави фоликули за О.  при следващия преглед

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум