0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #120 -: Юли 28, 2012, 18:09:05 pm »
Здравей Денис. Исках да ти попитам дали има шанс фоликулите в ляво да се спукат, при положение, че този в дясно не се повлия от Прегнила. Попитах доктора дали няма пак да ми пие Прегнил, и той беше категоричен - не :( Чудех се дали по принцип може да се бие повече от 1 в един цикъл? Благодаря!

Прегнил се поставя само по преценка на лекар, когато има шанс Прегнила да подпомогне О.
Ако лекаря е назначил Прегнил, когато фоликула е бил 17мм / напр./ - ОК., но не може да всеки фоликул/и да се поставя Прегнил

Да, може да се поставя повече от 1 път Прегнил на МЦ - но, по преценка на лекар
Защо да ти го поставя, ако преценява, че няма шанс за О.?! Не всеки фоликул съдържа годна за оплождане яйцеклетка
Колко големи са тези др. фоликули?
Колко мм беше доминантния фоликул?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #121 -: Юли 28, 2012, 18:14:40 pm »
Здравейте, ето ме и тук - мога да покажа и моята графика, за да видите дали всичко е наред. Отбелязала съм, кога според календара ми е О., но все пак един бърз преглед, няма да ми навреди. Благодаря за отделеното време.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #122 -: Юли 28, 2012, 18:53:56 pm »
Здравейте, ето ме и тук - мога да покажа и моята графика, за да видите дали всичко е наред. Отбелязала съм, кога според календара ми е О., но все пак един бърз преглед, няма да ми навреди. Благодаря за отделеното време.

Графиката ти е добре до тук - О. предстои, добре е да правиш и тестове за О.
Оралното измерване е много неточно, добре е да мериш анално
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #123 -: Юли 28, 2012, 23:00:30 pm »
Благодаря за бързия отговор :) На 10 ден имаше един доминантен - 19 мм в ляво. Сложи ми Прегнил. На 14 ден фоликулът вече беше станал 24 мм. В дясно обаче бяха пораснали други 2 фоликула - 19 и 20 мм. Каза, че има шанс някой от тях да овулира. Но ми беше интересно, защо не ми сложи пак прегнил :? .
Здравей Денис. Исках да ти попитам дали има шанс фоликулите в ляво да се спукат, при положение, че този в дясно не се повлия от Прегнила. Попитах доктора дали няма пак да ми пие Прегнил, и той беше категоричен - не :( Чудех се дали по принцип може да се бие повече от 1 в един цикъл? Благодаря!

Прегнил се поставя само по преценка на лекар, когато има шанс Прегнила да подпомогне О.
Ако лекаря е назначил Прегнил, когато фоликула е бил 17мм / напр./ - ОК., но не може да всеки фоликул/и да се поставя Прегнил

Да, може да се поставя повече от 1 път Прегнил на МЦ - но, по преценка на лекар
Защо да ти го поставя, ако преценява, че няма шанс за О.?! Не всеки фоликул съдържа годна за оплождане яйцеклетка
Колко големи са тези др. фоликули?
Колко мм беше доминантния фоликул?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #124 -: Юли 30, 2012, 14:34:37 pm »
Благодаря Денис!!! Супер си  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #125 -: Август 04, 2012, 09:14:37 am »
Здравей Денис. Моята странна за теб, а и за мен графика, този месец се оказа най-щастливата. Вече на база кръвни тестове се потвърди, че съм бременна. Още не е потвърдено с преглед, но вярвам, че всичко ще бъде наред. Надявам се да те оставя на мира за следващите девет месец :)
  
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #126 -: Август 04, 2012, 15:17:13 pm »
Здравейте, публикувам графиката си ако може някой да ми помогне с разчитането. Да уточня че на четна дата е мерена в 5 ч сутринта, а на нечетна когато се събудя поради естеството на работата ми.Благодаря ![http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=95613
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #127 -: Август 04, 2012, 18:10:03 pm »
Здравей Денис. Моята странна за теб, а и за мен графика, този месец се оказа най-щастливата. Вече на база кръвни тестове се потвърди, че съм бременна. Още не е потвърдено с преглед, но вярвам, че всичко ще бъде наред. Надявам се да те оставя на мира за следващите девет месец :)

Много съм щастлива, когато се случи подобно нещо

Радвам се за теб - Тихичко Честито! :)
 Лека и спокойна бременност

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #128 -: Август 04, 2012, 18:11:43 pm »
Здравейте, публикувам графиката си ако може някой да ми помогне с разчитането. Да уточня че на четна дата е мерена в 5 ч сутринта, а на нечетна когато се събудя поради естеството на работата ми.Благодаря ![http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=95613

Линка не се отваря

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #129 -: Август 04, 2012, 22:27:49 pm »
Здравей Денис,
На 31-ви юли ходих при мойта генеколожка на профилактичен преглед и между другото й казах, да ми пусне хормонални изследвания. Най-вероятно ще тръгвам по АРТ процедури. На самия преглед ми каза, че овулацията ще ми е в ляво до 2 дни (22 мм.във вторник). На фона на това ми каза да дам кръв за пролактин и прогестерон изследвания на 22-ри ден (в моя случай 10-ти август), считано от първия ден на МЦ.
От три дена си правя тестове за овулация, но такава няма. Трябва ли да давам кръв на 10-ти или да изчакам овулацията и да дам 7 дни след това? Според теб какво се случва, защо тестовете не показват овулация?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #130 -: Август 04, 2012, 22:36:34 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=95613благодаря денис, дано да съм се справила този път.
« Последна редакция: Август 04, 2012, 22:38:47 pm от svetllla »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #131 -: Август 04, 2012, 23:06:53 pm »
Благодаря ти Денис :D
  
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #132 -: Август 05, 2012, 15:14:41 pm »
моля,да ми видите графика. От 2 години сме женени, но се пазихме с прекъснат ПА, от          
юни месец започнахме активно с опитите, правих и ову тестове, лежах след ПА с повдигнат таз, пихме и витамини Прегнакеър за двойки вече 4 месецо.Винаги ми се появяват болки ниско в корема - максимум няколко часа преди мензис,а този месец от деня на овулация имам болки всеки ден. Циклът ми  средно 25-26 д., понякога 27. Много се надявах за  :bfp:, но в 3.00 през ноща започна менструацията...знам,че глупаво е да се отчайвам още от първия месец,но все пак...доста съм емоционална и плаках цял ден :balk_145: :balk_145: :balk_145:.
моля,вижте първата ми графика на БТ-какво може да кажете?

 благодаря предварително. и извинете за възможни правописни грешки, не ми е майчин
език :oops:
ГРАФИКА ЗА ЮЛИ МЕСЕЦ  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=84166&userLoginName=kukolka
----------------------
« Последна редакция: Август 05, 2012, 16:07:44 pm от kukolka »


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #133 -: Август 05, 2012, 21:33:49 pm »
KUKOLKA

O. според мен е била на 14/15 ден от МЦ.
Според графиката ти - може да е имало повече от 1 фоликул.

Докато не мине 1 год. опити за бебе - не трябва да се притесняваш.
Шанса да се зачене - дори всичко да е ОК и при двамата и да сте действали в дните на О. - е само 25%.
Бъди търпелива и не се предавай още първия МЦ.
Бебето не е нещо, което пожелаваш/поръчваш  и получаваш на момента :) - не става толкова лесно


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #134 -: Август 05, 2012, 21:54:00 pm »
Според графиката ти - може да е имало повече от 1 фоликул

заради това са странни колебанията в температурата покрай овулацията :oops:?
благодаря ви много,успокоих се малко,значи няма нещо притеснително в графика ми,и просто не се получи,ще продолжим с опитите :bed:.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 21:55:57 pm от KUKOLKA »


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #135 -: Август 05, 2012, 22:13:33 pm »
Цитат
Здравей Денис,
На 31-ви юли ходих при мойта генеколожка на профилактичен преглед и между другото й казах, да ми пусне хормонални изследвания. Най-вероятно ще тръгвам по АРТ процедури. На самия преглед ми каза, че овулацията ще ми е в ляво до 2 дни (22 мм.във вторник). На фона на това ми каза да дам кръв за пролактин и прогестерон изследвания на 22-ри ден (в моя случай 10-ти август), считано от първия ден на МЦ.
От три дена си правя тестове за овулация, но такава няма. Трябва ли да давам кръв на 10-ти или да изчакам овулацията и да дам 7 дни след това? Според теб какво се случва, защо тестовете не показват овулация?
Моля те, отговори ми, защото не знам какво да правя?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #136 -: Август 06, 2012, 07:30:08 am »
Според графиката ти - може да е имало повече от 1 фоликул

заради това са странни колебанията в температурата покрай овулацията :oops:?
благодаря ви много,успокоих се малко,значи няма нещо притеснително в графика ми,и просто не се получи,ще продолжим с опитите :bed:.

Когато има повече от 1 фоликул е притеснително - ако пак ти го кажа, консултирай се с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #137 -: Август 06, 2012, 07:35:51 am »
Цитат
Здравей Денис,
На 31-ви юли ходих при мойта генеколожка на профилактичен преглед и между другото й казах, да ми пусне хормонални изследвания. Най-вероятно ще тръгвам по АРТ процедури. На самия преглед ми каза, че овулацията ще ми е в ляво до 2 дни (22 мм.във вторник). На фона на това ми каза да дам кръв за пролактин и прогестерон изследвания на 22-ри ден (в моя случай 10-ти август), считано от първия ден на МЦ.
От три дена си правя тестове за овулация, но такава няма. Трябва ли да давам кръв на 10-ти или да изчакам овулацията и да дам 7 дни след това? Според теб какво се случва, защо тестовете не показват овулация?
Моля те, отговори ми, защото не знам какво да правя?

Според графиката ти О. може да е била на 15 ден от МЦ /пропуснала си я с тестовете/
 - ако Бт се повиши още малко и се задържи висока.

Нека да подледна графиката след 2-3 дни

ПП. Ако е имало О. - Прогестерон на 22 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #138 -: Август 06, 2012, 10:05:13 am »
Здравейте и от мен ! Може ли да погледнете и моята графика ? Всяка сутрин си измервам температурата орално с живачен тернометър в 06;00 и го държа под езика 10 мин. Продължителноста на цикъла ми е от 25 до 29 ден !
 

Оралното измерване е много неточно - добре е да мериш анално

О. според мен може да е била на 12/13 ден от МЦ
Denis , Здравей отново . Може ли да ми погледнеш графиката за месец ''юли'' и да ми кажеш , според теб къде е проблема и какви изследвания трябва да си направя за да премахна евентуално ако има някакъв проблем при мен ! Благодаря предварително !!!


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #139 -: Август 06, 2012, 20:05:17 pm »
Когато има повече от 1 фоликул е притеснително - ако пак ти го кажа, консултирай се с лекар
така ли?а какви признаци сочат към това?и на какво се дължи ,,многофоликулярност,,извинете за израз :oops: