0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #860 -: Юни 17, 2013, 08:56:30 am »
Здравейте. Може ли да ми помогнете за тълкуването на графиката?



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #861 -: Юни 17, 2013, 09:28:31 am »
Здравейте. Може ли да ми помогнете за тълкуването на графиката?

Ами малко е трудно да се тълкува защото са доста малко нанесените стойности и така това я прави доста неясна.  :?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #862 -: Юни 18, 2013, 09:47:03 am »
Здравейте. Може ли да ми помогнете за тълкуването на графиката?

Здравей :) Не съм чак толкова компетентна по въпроса,но според мен,ако си мерила Т. по едно и също време овулацията ти е била точно в тези дни през които не си мерила :) Дано сърчицата са били в точното време.Стискам палци :)

П.С. Това е мое мнение,съдя по моите графики,когато ми е 36.4 примерно,както е при теб и се вдигне на 36,7 36,8 значи е минала,но при всеки е различно все пак.Дано се вдигне още и се задържи висока,а накрая да видиш и 2те чертички :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #863 -: Юни 21, 2013, 10:26:40 am »
Здравейте, аз за известно време спрях с графиките, които си попълвах редовно, просто защото все се надявах, че е станало ноо уви.... сега отново започвам да попълвам и още не мога да си обясня едно: този месец нямах хубав цикъл само цапане и то кафеникаво но доста продължително време. Сега ако може да погледнете графиката забелязвам ниски стойности на БТ , и цервикална слуз (прозрачна и разтеглива) от доста време не я бях виждала честно казано. Преди 4 дни беше 37.20 температурата а след това рязко спадна. Моля погледнете ми графиката и кажете дали сега идва ОВУ, защото не мога да се ориентирам вече. Макар, че има само четири дни мерене на температура може все пак да ми дадете някаква информация. Благодаря ви предварително. На графиката не виждам но цапането ми започна от 3-ти и приключва на 12. Когато отидох на гинеколог на 13-ти др-ката каза, че лигавицата ми била като на 9-ти ден след цикъл.Значи от 5-ти броя същински цикъл.Поправете ме ако греша.
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 10:35:06 am от iventceto »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #864 -: Юни 21, 2013, 12:32:04 pm »
Здравей,iventceto,по едно и също време и още преди да станеш сутринта ли са измерени тези стойности на температурата?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #865 -: Юни 21, 2013, 14:10:10 pm »
Да , измерени са сутрин + - 15 минути, защото горе долу се събуждам по едно и също време.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #866 -: Юни 21, 2013, 14:43:14 pm »
Според мен трябва да изчакаш още няколко дни,да видиш как ще вървят температурните стойности.Щом и преди си мерила БТ значи имаш представа как вървят нещата при теб.Пожелавам ти успех,дано този месец е твоя :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #867 -: Юни 21, 2013, 15:05:27 pm »
Ами преди съм мерила, но понеже д--ра ги искаше и аз не мога да се ориентирам по температура, ами си взимах тестове. Иска ми се, да не пръскам камара пари за тестове за ову да се ориентирам по градусите. Добре ще меря и когато рязко се покачи ли ще започва ОВУ или греша?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #868 -: Юни 21, 2013, 16:23:53 pm »
Здравейте, момичета.
До преди последната менструация пиех противозачатъчни. От този месец правим опити за бебе и съответно започнах с тестовете за овулация,посредата и с мерене на БТ, но както се вижда и от графиката ми без успех. Незнам дали точно тук трябва да пиша, но гледайки графиката, може ли някой да даде съвет дали е нормално да нямам овулация в момента, да продължа ли тестовете до менструацията, възможно ли е О да е била още първите дни...

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #869 -: Юни 21, 2013, 16:45:28 pm »
Здравей, аз минах през същото и мога да ти кажа, че е нормално да нямаш ОВУ, защото трябва време организмът ти да се изчисти от хапчетата, които си пила. Имаше една рецепта на д-р Михайлов (мисля беше) за възстановяване на овулация с хомеопатични лекарства и ги пих, имаше страхотен ефект, точно на следващият месец всичко си беше нормално вече. Успех.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #870 -: Юни 21, 2013, 16:50:56 pm »
Явно не при всички е така, защото нали има твърдение, че след употреба на противозачатъчни, като ги спреш и веднага ставало...е май няма да е в моя случай .

А принципно до последния ден преди цикъл ли мога да тествам за О или няма смисъл?


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #871 -: Юни 21, 2013, 17:01:28 pm »
Ако ти се дават излишни пари за тестове давай, но няма да има смисъл. Аз се изследвам когато усетя силна болка в яйчника и следя дали всеки месец се редуват. А ти според БТ можеш ли да се ориентираш кога точно си в ОВ?
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 17:03:24 pm от iventceto »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #872 -: Юни 21, 2013, 19:48:19 pm »
Ами преди съм мерила, но понеже д--ра ги искаше и аз не мога да се ориентирам по температура, ами си взимах тестове. Иска ми се, да не пръскам камара пари за тестове за ову да се ориентирам по градусите. Добре ще меря и когато рязко се покачи ли ще започва ОВУ или греша?

По принцип някои пишат,че трябвало да има поне 0,4 разлика между фоликулярната и лутеинната фаза,но аз съм изчела и продължавам да чета много по въпроса и на всякъде пише,че трябва да има двуфазност,може и с 0,2 да ти се качи БТ и пак да си имала овулация.Така че,ако почнеш да мериш темп. няма начин да не видиш разликата между фазите,ако е имало О.Разгледай графики на други момичета и ще видиш още по-точно за какво ти говоря :) Моите са жив пример,ако ти се занимава погледни ги и тях :) Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #873 -: Юни 22, 2013, 00:31:12 am »
Дени, виждам в графиката ти само на 15 -15 ден промяна в градусите, това ли имаш в предвид, защото ако е така значи и моите са с промяна тези дни и може би има наченки за нещо.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #874 -: Юни 22, 2013, 10:09:37 am »
И аз ще сложа графиката си тук с молба за коментар.Само да кажа,че в този месец беше ЦС и е възможно от нея да се е забавила овулацията,принципно до 25-26 ден ми идва.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #875 -: Юни 22, 2013, 10:14:50 am »
Дени, виждам в графиката ти само на 15 -15 ден промяна в градусите, това ли имаш в предвид, защото ако е така значи и моите са с промяна тези дни и може би има наченки за нещо.

Ивче,според мен все още не си имала О.,продължавай да мериш температурката и дано късмета ти се усмихне :) Високата стойност може би е извънредна просто.И моята температура варира в първа фаза 36,4 36,5  и като мине овулацията ми се качва на 36,7 и нагоре :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #876 -: Юни 23, 2013, 16:33:53 pm »
Дени и  аз мисля, че нямам ову още,,,, никаква слуз няма която да ми подскаже. Може ли като записвам всеки ден БТ ако видиш нещо признак на покачване да ми пишеш, че наближава, защото просто не ги разчитам признавам си :(  Ще съм ти благодарна много :)
« Последна редакция: Юни 23, 2013, 16:36:44 pm от iventceto »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #877 -: Юни 23, 2013, 17:43:15 pm »
Денис,би ли казала мнението си за моята графика. Чудя се какво е това понижение тези дни



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #878 -: Юни 23, 2013, 19:05:22 pm »
Денис,би ли казала мнението си за моята графика. Чудя се какво е това понижение тези дни

Не мога да преценя - не си мерила редовно.
По тази графика не може да се разбере дали е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #879 -: Юни 23, 2013, 19:41:43 pm »
denis ще се цитирам
И аз ще сложа графиката си тук с молба за коментар.Само да кажа,че в този месец беше ЦС и е възможно от нея да се е забавила овулацията,принципно до 25-26 ден ми идва.