0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #800 -: Май 21, 2013, 21:30:55 pm »
Здравей отново,Денис :) Погледни,моля те графиката ми и за този месец до момента,отбелязала съм според мен кога е била О.,но ми се иска да знам и твоето мнение?Искам да те попитам също,нормално ли е температурата да не ми се качва над 37 градуса,и след О. да ме болят яйчниците,малко съм притеснена,но в момента няма добри доктори в областта,в която живея?
« Последна редакция: Май 21, 2013, 21:33:22 pm от deni77o »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #801 -: Май 22, 2013, 08:47:15 am »
Deni77o, като не задължавам никого с моето мнение, мога да споделя, че при мен и при двете ми бремености/едната сега/ БТ не се е качвала над 37.00 градуса, но резултата/надявам се/ е налице :wink:
Нека Денис каже, но мисля, че не при всеки се качва толкова много Бт. Важно е разликата между двете фази да е 0.4/мисля/

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #802 -: Май 25, 2013, 14:16:53 pm »
Здравей отново,Денис :) Погледни,моля те графиката ми и за този месец до момента,отбелязала съм според мен кога е била О.,но ми се иска да знам и твоето мнение?Искам да те попитам също,нормално ли е температурата да не ми се качва над 37 градуса,и след О. да ме болят яйчниците,малко съм притеснена,но в момента няма добри доктори в областта,в която живея?

O. може да е била на 26 ден от МЦ.
Малко е малка разликата в БТ - под 0,4 е.
В такъв случай, може да е имало О., но само по графика не може да е сигурно
Има време - дано БТ да се повиши още малко и да се задържи висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #803 -: Май 25, 2013, 20:06:13 pm »
Благодаря ти за отговора :) И аз се надявам да си остане висока,но с тези предменструални болки днес този месец май пак няма да е нашия :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #804 -: Май 26, 2013, 20:18:26 pm »

deni77o

БТ се е повишила, което е супер - стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #805 -: Май 26, 2013, 23:05:07 pm »
Денис ,може ли коментар отново на моята откачена графика  :(
Не знам имало ли е ,нямало ли е овулация вече .
Възможно ли е от това,че пиехме антибиотици  с мъжа ми точно по време  на фертилните дни  овулацията да се потисне?

П.п То всъщност мъжа ми няма връзка с овулацията  :D ,но за бактерията в МБ и двамата имахме терапия
« Последна редакция: Май 26, 2013, 23:13:52 pm от reni___ »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #806 -: Май 27, 2013, 16:44:31 pm »

deni77o

БТ се е повишила, което е супер - стискам палци да е станало :)

Да,но днес имам спад :( И аз силно се надявам да е станало :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #807 -: Май 27, 2013, 17:27:35 pm »
 Момичета, бяхме спрели с бебеправенето, защото бях започнала да се вманиачавам и в момента в който ми дойде започвах да плача и така докато ми свърши. Успокоявах се последните 4 месеца и сега след последния цикъл решихме да работим по-здраво. Досега не съм ползвала ову тестове но си купих, започвам да меря температурата анално, така че да няма пропуски. Искам ако може да ми помогнете да не изпусна момента. Изчетох хиляди публикации навсякаде. Направих първия тест вчера, тъй като календара на телефона ми показа съобщение, че на база предишни цикли е добре да почна да ги правя от вчера. Беше отрицателен. Днес пропускам и утре пак, докато не видя поне слабо изразена втора черта и после всеки ден.
П.С. Извинявам се за словоизлиянието!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #808 -: Май 31, 2013, 10:33:50 am »
Здравейте, момичета! За първи път пиша в тази тема с надеждата, която има всяка една от нас - да сподели докато чака мечтаните 2 чертички.
Аз съм на 25 год, а съпругът ми на 26 год. С него никога не сме пазили реално, но сме по-активни от около 6 месеца. За съжаление до момента без резултат. Тъй като обикновено съм малко по-притеснителна, решихме да пуснем някои изследвания. За него спермограма на 2 пъти (с много добри резултати доста над нормите, като изключение има само при морфологията по Крюгер, която е между 7-9%). При мен пуснахме на 3 пъти хормони, като и 2-те пъти пролактинът ми беше межу 900-1000 при норма на лабораторията до 500. Поради тази причина от 4 седмици пия достинекс по 1/2 хапче всяка седмица. От 3-ти ден на последния цикъл (с начало 11 май) започнах да ходя на фоликулометрия, но нищо не се случва. Единият лекар мисли, че още на 8-9 ден съм имала овулация, друг има съмнения за спукан фоликул към 17 ден, друг на 19 ден. Така и не го засекоха, има ли го, няма ли го, има ли овулация все още не е ясно. Като цяло имам по-дълъг цикъл около 30-32 дни, но през цялата година може да варира 24-38 дни. И все пак аз лично мисля, че овулацията ми е по-късна, тъй като имам по-често по-дълъг цикъл. Засичала съм я на няколко пъти в тестове за овулация. Лутеалната фаза досега е била около 12-14 дни. От този месец започнах да меря и базална температура. Поради тази причина реших и аз да споделям графиката си, в която всеки ден описвам всичко най-подробно: от прегледите при различните лекари, през сърчицата и така до всичко, което усещам в тялото си.
Ще се радвам на Вашите коментари и подкрепа, защото само вие наистина знаете какво означава толкова силно да бленуваш нещо и всичко да минава през призмата на тази мечта!
От сърце пожелавам успех на всички и дано скоро се преместим в друга тема!  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #809 -: Май 31, 2013, 10:44:26 am »
Добре дошла Rapuncel и успех с лова!!! Нека всичко стане така както го искаме!
 :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #810 -: Май 31, 2013, 11:47:49 am »
Ама и аз какъв дълг пост съм написала  :oops:
Дано някои има нерви да го изчете  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #811 -: Май 31, 2013, 21:53:38 pm »
Денис ,може ли коментар отново на моята откачена графика  :(
Не знам имало ли е ,нямало ли е овулация вече .
Възможно ли е от това,че пиехме антибиотици  с мъжа ми точно по време  на фертилните дни  овулацията да се потисне?

П.п То всъщност мъжа ми няма връзка с овулацията  :D ,но за бактерията в МБ и двамата имахме терапия

Според мен не  е имало О. - фоликула не е успял да се спука.
Да, може причината да е и АБ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #812 -: Май 31, 2013, 21:57:28 pm »

deni77o

БТ се е повишила, което е супер - стискам палци да е станало :)

Да,но днес имам спад :( И аз силно се надявам да е станало :)

Много съжалявам миличка

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #813 -: Май 31, 2013, 22:00:53 pm »
Момичета, бяхме спрели с бебеправенето, защото бях започнала да се вманиачавам и в момента в който ми дойде започвах да плача и така докато ми свърши. Успокоявах се последните 4 месеца и сега след последния цикъл решихме да работим по-здраво. Досега не съм ползвала ову тестове но си купих, започвам да меря температурата анално, така че да няма пропуски. Искам ако може да ми помогнете да не изпусна момента. Изчетох хиляди публикации навсякаде. Направих първия тест вчера, тъй като календара на телефона ми показа съобщение, че на база предишни цикли е добре да почна да ги правя от вчера. Беше отрицателен. Днес пропускам и утре пак, докато не видя поне слабо изразена втора черта и после всеки ден.
П.С. Извинявам се за словоизлиянието!

Трябва да мериш редовно Бт и да спазваш всички правила на измерването

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #814 -: Май 31, 2013, 22:07:20 pm »
Rapunzel 

О. според мен е била на 16/17 ден от МЦ
БТ трябва да се повиши още малко и да се задържи висока
Тестовете за О. се правят от (-) до (-) за да се улови Пика на ЛХ
О. настъпва от 12 до 48 час след Пика на ЛХ

Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #815 -: Юни 01, 2013, 20:06:57 pm »
Denis, благодаря ти за отговора!
Днес е 36,9 и надеждата продължава. Усещам и леки болки в гърдите и от време на време бодежи в яйчниците , но всички знаем, че може да е от ПМС.... :(
Дано този път да е друга причнината  ylinfant
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #816 -: Юни 02, 2013, 19:16:09 pm »
здравеи денис ще можеш ли сега да ми кажеш нещо за моята графика пак с моите надежди.благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #817 -: Юни 02, 2013, 19:25:30 pm »
Пак аз  :oops:
Днес ходих на преглед - при обикновен гинеколог, че в клиниката, в която съм ходила нямаше часове.
Гинеколожката каза, че според нея фоликулът току що се е спукал и съм в ово, защото имало течност зад матката.
Сутринта обаче правих ово тест и едната чертичка не беше чак толкова наситена колкото контролната. Въпреки това все пак беше по-наситена от вчерашния тест.
Дали наистина съм имала ово?
В единия яйчник прегледа показа фоликул 15 мм, но според лекарката, не той е бил доминантния.
И не знам какво да мисля - отрицателен ово тест, евентуално положителен от прегледа???
Ще видя и температурата какво ще покаже утре.
Здравей, Денис!
Съжалявам ако те тормозя за глупости, но все имам едно съмнение, че овото ми може да е била на 19-20-ти ден от МЦ, а не на 14-15 ти ден. Имам второ повишаване в графиката точно тогава, а и на прегледа този фоликул от 15 мм дали не е бил той доминантният.
Освен това, ако овото е било на на 14-15 ден, може би трябваша днес да ми дойде, а до момента няма нищо, а и тестът ми е отрицателен  :(
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #818 -: Юни 04, 2013, 12:42:48 pm »
Понеже вещицата се появи,
ето линк към старата ми графика с молба за коментар на база написаното в предния ми пост.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=110339
Благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #819 -: Юни 04, 2013, 13:43:31 pm »
Здравейте, момичета! Днес в тоалетната имах съвсем леко бледо (наистина много бледо, едва се виждаше) кафяво зацапване. Имаше малко на хартията и малко в самата тоалетна  :oops:
Много рано ми се струва за начало на менструацията, въпреки че имам доста болезнени гърди вече. От какво мислите, че може да е това кафеникаво нещо (дори не мога да го нарека зацапване?
Прегръщам Ви всичките!  :bighug: