0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #760 -: Април 21, 2013, 07:49:51 am »
Denis здравей отново!
Може ли пак да видиш моята графика. Последните 4 дни меря t от 7 до 7.30 ч.
Най-ниските стойности на t през периода наистина са измерени най-рано - в 6 до 6.30 ч. (8-ми ден, 11 ден и 13 ден в 6 ч.; 14-ти ден в 6.30 ч.). Може би с тези часове обърквам работата. М ми е около 30-33 дни.
Благодаря ти за помощта  :bighug:
Според графиката  - може да има повече от 1 фоликул - добре е да те видят на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #761 -: Април 21, 2013, 07:52:03 am »
Можеш ли да си дадеш мнението ти и за мен,дали този месец е станало нещо  :oops: а и тази температура ме притеснява малко,много си шари нещо дали е добре така

Графиката ти дотук, не показва да е имало О.
Провери си терм-ра

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #762 -: Април 26, 2013, 15:06:41 pm »
Здравей, Денис! Можеш ли да ми погледнеш графиката и този месец? Дали е имало ОВУ според теб? Благодаря ти! :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #763 -: Април 26, 2013, 17:03:12 pm »
Здравеи Денис ще погледнеш ли и моята графика моля?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #764 -: Април 26, 2013, 18:06:39 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayUserCalendar?year=2013&month=3
Здравеите момичета ,някой да ми погледне графиката,ако може.Не е подробна,но май и този месец се страхувам че изпуснахме влака...май ми беше ранна овуто.Пък и нали живее от 12 до 24ч.и нямахме възможност по рано 13 ден.Ох..кажете по една дума.Успех на всички!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #765 -: Април 27, 2013, 09:51:15 am »
Здравей Денис,

ще погледнеш ли и моята графика. Аз пих този месец клостилбегит и сега нз кога ще е О. Доки каза да не правя тестове за О - нямали да покажат верен резултат заради лекарството. На 25-ти бях на фоликуметрия - каза че има фоликули ище има доминантен, но О според него ще е чак на 15-16 ден /29-30.04./ и БТ трябва в моя случай да се покачи на 37 и да се задържи, но тя ще се задържи, ако се качи изобщо, защото от 15-ти ден почвам дуфастон, който нз защо ще пия, ако не е имало О.


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #766 -: Април 28, 2013, 00:35:37 am »
Имам един въпрос-днес ми зацапа малко,ако е началото на МЦ то е доста рано.По принцип винаги ми закъснява-35 дни и О.на 21ден,сега като и поранна имали вероятност и О-то да е по-рано,незнам дали точно тук трябвада пиша :oops:но предварително ме извинете
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #767 -: Април 30, 2013, 07:40:55 am »
Здравей, Денис! Можеш ли да ми погледнеш графиката и този месец? Дали е имало ОВУ според теб? Благодаря ти! :)

Според мен фоликулът не е успял да се пукне.
Разликата в БТ е под 0,3

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #768 -: Април 30, 2013, 07:42:47 am »
Здравеи Денис ще погледнеш ли и моята графика моля?

Графиката ти дотук не показва да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #769 -: Април 30, 2013, 07:45:00 am »
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayUserCalendar?year=2013&month=3
Здравеите момичета ,някой да ми погледне графиката,ако може.Не е подробна,но май и този месец се страхувам че изпуснахме влака...май ми беше ранна овуто.Пък и нали живее от 12 до 24ч.и нямахме възможност по рано 13 ден.Ох..кажете по една дума.Успех на всички!

Не се отваря 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #770 -: Април 30, 2013, 07:47:07 am »
Здравей Денис,

ще погледнеш ли и моята графика. Аз пих този месец клостилбегит и сега нз кога ще е О. Доки каза да не правя тестове за О - нямали да покажат верен резултат заради лекарството. На 25-ти бях на фоликуметрия - каза че има фоликули ище има доминантен, но О според него ще е чак на 15-16 ден /29-30.04./ и БТ трябва в моя случай да се покачи на 37 и да се задържи, но тя ще се задържи, ако се качи изобщо, защото от 15-ти ден почвам дуфастон, който нз защо ще пия, ако не е имало О.


Графиката не показва да е имало О. / дотук/


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #771 -: Април 30, 2013, 07:50:05 am »
Имам един въпрос-днес ми зацапа малко,ако е началото на МЦ то е доста рано.По принцип винаги ми закъснява-35 дни и О.на 21ден,сега като и поранна имали вероятност и О-то да е по-рано,незнам дали точно тук трябвада пиша :oops:но предварително ме извинете
Не
Всеки МЦ си е сам за себе си
Дължината на МЦ се определя от деня на О.
Ако МЦ е къс, това не означава е следващия ще е още по-къс :) / т.е че ще има ранна О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #772 -: Май 07, 2013, 07:18:11 am »
Здравей Денис,
Може ли пак да погледнеш графиката ми. БТ се покачи над 37 градуса, но не така рязко както за О. Дали е имало О според теб?

Благодаря предварително! :)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #773 -: Май 08, 2013, 19:28:41 pm »
Здравей Денис,
Може ли пак да погледнеш графиката ми. БТ се покачи над 37 градуса, но не така рязко както за О. Дали е имало О според теб?

Благодаря предварително! :)

О. може да е била на 16 ден от МЦ.
БТ трябва да се задържи висока и да не пада

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #774 -: Май 09, 2013, 11:34:14 am »
Благодаря ти Денис, за бързия отговор  :). За сега БТ се задържа сравнително висока, но си мисля че може да е от дуфастона, а днес имах бяла белтъкообразна, но по -гъста слуз, което ми е странно за 25 ден, но си мисля че може да има няколко фуликула, които да са се пукнали заради клостилбегита и някои да се пукат по-късно, знам че това не е хубаво да има О толкова скоро преди МЦ, но каквото стане....

Успех на всички бебеправещи


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #775 -: Май 09, 2013, 11:37:07 am »
Здравей denis,
интересно ми е какво ще кажеш за  графиките ми и това,което се случва по време на стимулация.Стимулират ме през месец,като в месеца без стимулация вземам 10 дни Dufaston

1.Клостил от 5 до 9 ден,преглед на 12 ден -фоликул в ляв я. 25.9 на 20.1, лигавица 9.9мм.След прегледа ми биха прегнил 5000Е .Преглед на 16 ден-жълто тяло с размери 25.9 на 20.2 ,лигавица 12.8 мм.,много течност зад матката
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=89555&userLoginName=anelia_zdravko

2..Клостил от 5 до 9 ден,преглед на 12 ден -фоликул в ляв я. 28.1 на 21, лигавица 7.3мм.След прегледа ми биха прегнил 5000Е .Преглед на 15 ден-жълто тяло с размери 22.5 на 20.8 ,лигавица 7.1 мм.,много течност зад матката
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90196&userLoginName=anelia_zdravko
Благодаря предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #776 -: Май 11, 2013, 19:21:29 pm »
anelia_90

Не съм сигурна, че е имало О. и при двата МЦ
1. Фоликулът е много голям, малко е съмнително че е успял да се пукне с 5000Е Прегнил - и след това ЖТ е с доста голям размер - обикновено то е до 20мм
Повече прилича на задържан фоликул
Ако наистина е имало и течност - може да е ЛУФ
10 дни ЛФ - говори за проблем

2. При 28мм фоликул - шанса да има О. е много малък, нищожен
И 3 дни след това ЖТ да е с такъв размер?!
11 дни ЛФ - пак говори за проблем

Доста ми е съмнително всичко

Защо не пускаш Прогестерон - той ще показва дали е имало О.?!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #777 -: Май 12, 2013, 10:06:57 am »
Здравей отново Денис!
И този месец температурата ми през ФФ е висока - 36.9 и 37. Дори в деня, в който ми дойде, сутринта беше 37.00 и след половин час вече бях цъфнала, т.е. нямаше спад.... За съжаление не съм мерила Т всички дни.
И предния месец беше почти така - 36.8 и 36.9
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=109656

Предполагам. че това не е нормално?
Последните 2-3 месеца нямам никакви симптоми за настъпила О. Гърдите не ми се подуват и не ме болят за разлика от други месеци.
Предполагам, че трябва да отида на док?

« Последна редакция: Май 12, 2013, 10:08:31 am от 47 Smiles »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #778 -: Май 12, 2013, 14:21:11 pm »
Другата седмица съм на преглед и ще говоря с доктора, и мен ме усъмниха много неща, ще пусна и Прогестерон .Но като гледам бременната графика на едно от момичетата- Клостил от 5 до 9 ден,прегнил 5000 Е при фол 26мм и след това жълто тяло 30мм и се обърквам много,все пак при нея е станало чудото ,макар и с тези размери на фолик и ЖТ  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #779 -: Май 12, 2013, 14:54:15 pm »
anelia_90, предполагам имате направена спермограма и тест за проходимост на маточните тръби? В противен случай стимулацията е грешка в медицината.

Отделно в добрата практика е възприето да не се прави стимулация с клостилбегит, без да последва инсеминация /или пункция/. Този препарат има силно антиестрогеново действие, което има позитивни и негативни ефекти, един от които е върху цервикалната слуз - тя става плътна и почти непропусклива, което пречи на сперматозоидите да преминат през нея към маточната кухина. По тази причина, ако искаме да постигнем овулация без инсеминация, правилно е да избираме друга група препарати /гонадотропини/, а не антиестрогени.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу