0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #560 -: Януари 31, 2013, 06:16:52 am »
Денис,здравей!
Може ли едно коментарче за моите графики,сега като ги преглеждам забелязвам ,че май нямам понижение на БТ около О,да има двуфазност,но ...все едно две вертикални една с по-ниски стойности и една с по-високи,(трябва ли да има задължително понижение на БТ около О?)това нормално ли е или е показател за няккакъв проблем? :?
Силве, не е задължително да има понижение на БТ преди овуто, може да има направо скок
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #561 -: Януари 31, 2013, 08:08:50 am »
Къде мериш Т.?
БТ или ТТ,  в смисъл анално или аксиларно?!

Може да е имало по-късна О.
Мерих я ТТ. Тази сутрин на 37-мия ден започнах обаче новия МЦ  :(
Мерси, Денис!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #562 -: Януари 31, 2013, 16:48:18 pm »
Бързо включване от мен, Денис според теб 36 и 3 БТ дали ще е нормална, дадох си сметка че за 1 път е толкова ниска и така беше 3 дена. Ще си коригирам, навсякъде, днес е 36 и 6 но незнам дали е реална и дали имам сън 8 часа с това будене в 2 и 30, 4 и 30 и чак към 7 сутринта както и вчера. Днес съм с разтеглива ЦС цял ден и болки по силни в дясно , коментара е за теб без гадаене!  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #563 -: Февруари 02, 2013, 15:37:50 pm »
Денис,здравей!
Може ли едно коментарче за моите графики,сега като ги преглеждам забелязвам ,че май нямам понижение на БТ около О,да има двуфазност,но ...все едно две вертикални една с по-ниски стойности и една с по-високи,(трябва ли да има задължително понижение на БТ около О?)това нормално ли е или е показател за няккакъв проблем? :?

Понижението на БТ преди О. се дължи на пика на Естрогените, който е малко преди пика на ЛХ.
Може да има понижение, може и да няма, защото малко преди да се пукне фоликула, започва и отделяне на Прогестерон, в много малки кол-ва, но достатъчно да попречи на това понижение.
Или причината са различните стойности на хормоните в даден момент.
По графика обаче не може да се прави извод нито за Естрогените нито за Прогестеона - преди да е завършена графиката.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #564 -: Февруари 02, 2013, 15:40:27 pm »
Бързо включване от мен, Денис според теб 36 и 3 БТ дали ще е нормална, дадох си сметка че за 1 път е толкова ниска и така беше 3 дена. Ще си коригирам, навсякъде, днес е 36 и 6 но незнам дали е реална и дали имам сън 8 часа с това будене в 2 и 30, 4 и 30 и чак към 7 сутринта както и вчера. Днес съм с разтеглива ЦС цял ден и болки по силни в дясно , коментара е за теб без гадаене!  :)

Графиката ти все още не показва да е имало О.
Рано е още за коментар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #565 -: Февруари 03, 2013, 15:24:31 pm »
Какво ще кажете за моята графика? Днес за първи път видях 37 на термометъра, ама така ме боли коремът, все едно всеки момент ще ми дойде.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #566 -: Февруари 03, 2013, 16:13:55 pm »
Какво ще кажете за моята графика? Днес за първи път видях 37 на термометъра, ама така ме боли коремът, все едно всеки момент ще ми дойде.
Графиката ти е добре дотук - сега трябва БТ да се задържи висока и да не пада

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #567 -: Февруари 03, 2013, 18:08:53 pm »
Момичета, имам въпрос... Понеже таза нощ ще пътуваме и утре имаме полет няма да мога да измеря Т. А там където отиваме има 2 часа разлика. Та аз по кое време трябва да меря Т?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #568 -: Февруари 05, 2013, 19:53:24 pm »
Момичета, имам въпрос... Понеже таза нощ ще пътуваме и утре имаме полет няма да мога да измеря Т. А там където отиваме има 2 часа разлика. Та аз по кое време трябва да меря Т?
Почини си малко от тази БТ :) - наслаждавай се на пътуването
Графиката ти е добре дотук, О. може да е на 20/21 ден от МЦ.
Ако все пак искаш да мериш БТ, мериш и отбелязваш времето /напр. 7 часа = 9 часа н.в./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #569 -: Февруари 06, 2013, 12:32:37 pm »
Здравейте, момичета!  :grouphug: Реших да ви покажа графиката си тук вместо в отделна тема, защото се надявам да е от безпроблемните.. Като чуем сърчицето ще я пусна вече официално в "Бременните" графики, обещавам!

Сега по същество - след 2  :bfp: с бледа втора черта вчера бременността ми беше потвърдена от АГ с коментара "ми бременна си...". Даде ми и 2 снимчици на яйчниците и още една, на която е отбелязана точицата, но пропуснах да питам за размера - само каза, че със сигурност е вътрематочна и отговаря на 5 г.с., което е + 2 дни в сравнение с календарната ми графика тук. В амбулаторния лист е записана вътрематочна бременност без ембрион: сигурно нормален термин, тепърва навлизам в материята  8O

Малко ме притеснява едно кафеникаво течение, което се появи от вчера - не е силно и нямам болки. Иначе като цяло съм много спокойна, което е супер нетипично за мен: обикновено се паля за дреболии, а сега не мога да се позная, сигурно защото терминът ми се пада в зодия Везни и вече усещам уравновесяващото действие на новия член на семейството  :wink: :ask: yahoo_33
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #570 -: Февруари 06, 2013, 16:28:58 pm »
Може ли един бърз коментар без гадаене!  :)
Днес БТ е мерена в 7 и 50 сутринта надявам се не е фатално и ето че е 37 и 10.
Денис имали вероятност за О. 14-15 ден както казва Бейбиплан графиката. Цяло чудо ще е ако е така и този МЦ и 28 дена.
Дано да е имало Оц пък когато тогава...
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #571 -: Февруари 07, 2013, 09:45:31 am »
ira13 тихичко честито:) при мен нещата бяха същите(дори по същото време ми беше течението както е при теб). Не се притеснявай:) След това кафеникаво течение веднага отидох на АГ. Прегледа ме, каза ми че съм в 5г.с. и 2 дни и ми каза че най - вероятно матката се изчиства от стара кръв. Опасно било ако течението стане тъмно т.е. да стане чисто кръвотечение. Е изписа ми утрогестан 2по2, нош па 3по1 и бусколизин:) пих си ги аз и след 2 нищо. Течението стана нормално. И след още 3 дена пак се появи за 3 часа кафеникавото течение. Аз разбира се пак отидох на АГ и тя ми каза да не се притеснявам и да почивам повече:) Така и направих и вече 20 дни някъде нямам такова кафеникаво течение. Пия си утрогестана(който е за задържане.Съдържа прогестерон, който запазва бебчо вътре в матката)и така в понеделник съм отново на лекар с надеждата вече да чуем сърчицето. Та мисълта ми беше такава-хич не се притеснявай, мисли хубави неща, почивай си(лежи си) повечко и ако са ти изписали утрогестан или дуфастон си ги пии и всичко ще е наред. :)))
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #572 -: Февруари 07, 2013, 19:18:26 pm »
Здравейте момичета и на теб Денис .Едно коментар че за моята графика.Дали се справям добре ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #573 -: Февруари 07, 2013, 19:49:52 pm »
lusiq, много ти благодаря за ободрителните думи  :balk_83: :hug2:
Течението ми днес е почти пренебрежимо и най-успокояващото е, че нямам болки. Затова и засега не съм ходила на лекар.. Старая се да седя повечко на работа, а вкъщи направо лежа  :sleeping: Спрях спорта и вече ако и другата седмица зацапването продължава, ще потърся пак АГ. Леко бременеене ти желая до края  :cloud9:

lemanita, графиката ти "намирисва" на  :bfp1: :) стискам ти палци!!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #574 -: Февруари 07, 2013, 20:01:40 pm »
Благодаря Ира 13 тихичко честито от мен, силно се надявам да имам  :bfp: този месец,
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #575 -: Февруари 07, 2013, 21:01:48 pm »
Момичета може ли по едно коментарче за графиката ми? Как върви според вас? Много съжалявам, че имам 2 дни без Т, но така се получиха нещата :oops:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #576 -: Февруари 07, 2013, 21:11:59 pm »
sissy_, готви се и ти за  :bfp:

:goodluck:
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #577 -: Февруари 08, 2013, 09:41:07 am »
ira13 благодаря ти :) и аз се надявам всичко покрай нас да е наред и да си изкараме 9месеца безпроблемно:)
а графиките на другите две мацета са просто супер :) искам да ви кажа, че когато най - малко очаквате се случва чудото. Затва не го мислете:) С тия многото сърца и при двете ви просто е минимален шанса да няма бебешорчо... Хайде стискам палци и на теб ira13 ти пожелавам всичко да е наред до 1-вия преглед и да чуеш сърчице в най - скоро време :)))
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #578 -: Февруари 08, 2013, 11:34:45 am »
Благодаря за милите думи, момичетааа :D и стискам палци всичко да е ок при вас и леко бременеене :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #579 -: Февруари 08, 2013, 15:16:45 pm »
Момичета имам много страни болки ниско долу в яйчниците принципно трябва да съм, вече след овукация 3 ден до сега май не ми се е случвало,вашето мнение ще е интересно за мен. Забравих да ви кажа че точно деня преди и по време на предполагаемата овулация имах подобни болки , но само от едната страна а сега ме боли по цялата дължина .  :?