0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #520 -: Януари 18, 2013, 19:45:31 pm »
Lusiq меря я всяка сутрин в 8 с електронен термометър.По този календар тук също показа,че тогава би трябвало да съм в О.но ми е за първи път и сигурно имаш право най-вероятно нещо не е така.Последния месец ми закъсня с 10 дена т.е. м/у последната и предишната менструация минаха околу 40 дена ако не и повече.От 3 месеца ми идва след раждането на синът ми и е ацки неродевен.

Нещо не мериш както трябва
Дигит. терм-р се държи 2-3-4 мин след сигнала
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #521 -: Януари 19, 2013, 09:33:54 am »
Благодаря момичета  :D
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #522 -: Януари 19, 2013, 16:00:01 pm »
Момичета, до колко е нормално да варира БТ във ФФ. Аз меря за първи месец и не съм много наясно:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=veseto_87
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #523 -: Януари 19, 2013, 17:10:54 pm »
Момичета, до колко е нормално да варира БТ във ФФ. Аз меря за първи месец и не съм много наясно:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=veseto_87
Нормална ти е БТ за ФФ   :)
колко ти е средната дължина на МЦ?
Този спад днес може да означава че наближава в близките дни О.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #524 -: Януари 19, 2013, 17:31:54 pm »
Мерси, но не ми се вярва да е О. Обикновено е късна, около 16-17 ден.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #525 -: Януари 19, 2013, 18:58:29 pm »
Благодаря много за коментарите. Относно пролактина - мисля, че спазих изискванията наполовина :), но сега отново ще го повторя за да съм сигурна дали е така висок. За уреаплазмата ще се консултирам с доктора. Относно ЛХ - не бих помислила,че нещо не е наред с него, все пак е в границите. Може би е малко повече към горната граница, но трябва ли това да ме притеснява?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #526 -: Януари 19, 2013, 22:55:47 pm »
Мерси, но не ми се вярва да е О. Обикновено е късна, около 16-17 ден.
През ФФ обикновенно има такова вариране на БТ , много рядко са случаите когато няма  :D, а е възможно да спада и няколко дни преди О. така че това само може да ти е показател
На мен например БТ ми спадна вчера , но чак днес ми е + теста за О.  :wink:, т.е. овулация до 2-3 дни , много е индивидуално за всеки МЦ. БТ може и въобще да няма спад , а просто в един момент повишение на БТ , затова е добре да се правят и тестове.
Освен това О. не винаги е по едно и също време, аз съм имала О. на 12 ден и на 19 ден, така че тук говорим за разлика от 1 седмица. Обикновено е добре да правиш тестове именно заради това че се сменя деня на О., както и да мериш БТ за да видиш дали  е имало О.
При теста може да се предвиди кога ще бъде , а метода на БТ дали е минала и дали я е имало/разбира се това може да се определи единствено след като премине О./
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #527 -: Януари 19, 2013, 22:57:06 pm »
Аз правя и тестове, но днес имаше сууупер бледа втора черта. Ще се насити най-рано след 3-4 дни.
Мерси Плейада.  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #528 -: Януари 20, 2013, 12:01:21 pm »
Днес БТ е същата като вчера - 36,3. Ще правя пак и тест за О. да видим...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #529 -: Януари 23, 2013, 11:06:42 am »
Момичетаааа, помагайте  :? За първи път меря температурата от началото на МЦ и не знам колко е нормално да бъде. По- лошото е, че идея си нямам кога е О, понеже цикълът ми е нередовен. Много ще се радвам, ако ми давате напътствия. Доколкото знам при нередовен цикъл е хубаво да се започне с тестовете на 11-и ден. Така ли е?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #530 -: Януари 23, 2013, 11:24:32 am »
Сиси, и аз не разбирам много, но ми изглежда добре като за начало.Дано се изкаже някой по-запознат.
Ако може и за моята мнение:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=veseto_87

Обикновено засичам О. към 17-18 ден.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #531 -: Януари 23, 2013, 12:03:36 pm »
Мила, благодаря ти за мнението. Хайде и аз ще си кажа :)
Струва ми се, че трябва да правиш тестове тези дни, понеже и днес имаш понижение на Т. Ще ти следя графиката, хем и аз да се ориентирам и дано скоро ме зарадваш с хубава вест  :bfp:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #532 -: Януари 23, 2013, 19:17:52 pm »
sissy_  и veseto_87
аз от моя опит се научих кога трябва да почна да правя тестове за овулация и може да се каже че нямам пропуснат + тест. Правя ги когато видя, че има кремообразна ЦС , естествено това се прилага,ако наблюдавате този фактор . След кремообразната е воднистата и вече след нея белтъкообразната. Само да уточня че това е неприложимо ако няма въшно видима ЦС, но тогава може да ползвате метода за вътрешна проверка.БТ не е показател за предстояща овулация а за да потвърди дали се е осъществила и дали е преминала . БТ установява наличието или липсата на овулация, а тестовете са тези които ни насочват за предстояща такава
Ако погледнете графиката ми от предния месец /имах + тест за Б., но за кратко  :( / - там имах направени 5 теста един след друг , въпреки че нямах фертилна ЦС и 5 те бяха отрицателни , прескочих един ден, но после забелязах ЦС и като направих теста беше + и после секса, а накрая бях приятно изненадана, та чак не ми се вярваше,но това вече е друго...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #533 -: Януари 24, 2013, 19:03:27 pm »
Този месец съм решила да бъда много упорита, така че ще следя всичко, което зависи от мен  :)

veseto_87 преди малко ти гледах графиката. Очаквах днес да имаш + тест, хайде дано е скоро :) Стискам палци!
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 19:05:54 pm от sissy_ »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #534 -: Януари 24, 2013, 20:21:42 pm »
Аз днес правих тест към 15ч. и ми се стори -. Обаче преди малко пак направих един, на който двете черти са еднакви. Възможно ли е да изпусна така пика на ЛХ? Нали все пак той е няколко часа. Сега не знам как да го отбележа в графиката. Ще видя и утре как ще е и така.

По принцип друг месец имам + тест на 16-ти ден.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 20:24:26 pm от veseto_87 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #535 -: Януари 24, 2013, 21:09:33 pm »
Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #536 -: Януари 24, 2013, 21:56:24 pm »
Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.

Това ми е ясно. В каква връзка го казваш? Или не е към мен?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #537 -: Януари 24, 2013, 22:41:09 pm »
veseto_87 -Да към теб е ,просто исках да ти кажа ,че няма как да си изпуснала пика на ЛХ след като си видяла две еднакви чертички на теста .Така ,че действаите днес и утре .
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #538 -: Януари 24, 2013, 22:50:26 pm »
Не, не, имах предвид друго.
Днес, както и предните дни направих тест към 15.30 и чертите бяха почти еднакви. Та реших, че вероятно утре ще се насити.
Но вечерта като се прибрах към 19 ч. не знам защо реших да направя още един, който излезе с две еднакви черти.
Идеята ми беше, ако толкова бързо се насища чертата (за часове), дали ако се прави тест през 24 часа, както е редно, може да се изпусне пикът. Ако примерно се падне по обяд може и да не го хванем с тест, ако ги правим след обяд.
Ще видя и утре какво ще е положението. По принцип тогава ми е 16 ден, а другите месеци все тогава ми е + теста и то с черта, по-наситена от контролната.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #539 -: Януари 25, 2013, 18:56:06 pm »
Момичета моля за помощ,днес ми дойде и малко рано но да попитам,как смятате вие кога ще е редно да направя тест за О.имайки в предвид,че цикала ми е м/у 30 и 35 дни а предния дойде на 41 ден.