0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #360 -: Ноември 01, 2012, 22:09:31 pm »
Благодаря Денис. Да, стойностите на БТ са ниски и мен това ме притеснява.Мисля,че спазвам правилата за мерене,доста изчетох.А и озадачаващото е,че на предния цикъл пуснах "прогестерон" и стойностите бяха доста високи.Замислям се дали не е било лабораторна грешка.Май пак ще се пуска прогестерон.


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #361 -: Ноември 03, 2012, 19:06:09 pm »
Здравейте, може ли коментар и по моята графика. На какво може да се дължи това постепенно, а не рязко покачвана на БТ? Дали е имало овулация според вас?
Благодаря!  :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #362 -: Ноември 04, 2012, 20:07:34 pm »
Здравейте, може ли коментар и по моята графика. На какво може да се дължи това постепенно, а не рязко покачвана на БТ? Дали е имало овулация според вас?
Благодаря!  :bighug:

Малко е притеснително това продължително покачване на БТ
Може да е имало О. на 19 ден от МЦ

ПП. Напомни ми да погледна отново графиката след 3-4 дни

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #363 -: Ноември 04, 2012, 23:17:11 pm »
Денис, благодаря ти най-сърдечно!  :thankyousign:
Да поясня някои особености. Меря БТ орално ( знам, че по-точно е ректално, но вече започнах така миналия месец, до тук стойностите са много сходни с предходните). На 3-ти ден от този МЦ правих хормонални изследвания + TSH (лекарката се съмнява за ПКЯ) Хормоните са в норма, но ЛХ е път и половина по-високо от ФСХ. За съжаление тук (Канада) много се чака за УЗ и изследването ми е назначено чак за 19-ти ноември, което ще се пада 9-10 ден от следващия цикъл. TSH е в норма, но док ми каза, че за да има бременност трябва съвсем леко да се понижи. Изписа ми Synthroid 25mg и края на ноември пак ще пускам изследвания да видим дали има понижение.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #364 -: Ноември 07, 2012, 09:53:37 am »
Здравей Денис.Искам да те помоля ако можеш да погледнеш и моята графика.Знам, че няма много данни за БТ, но все пак ще се радвам да ми кажеш и твоето мнение...Благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #365 -: Ноември 08, 2012, 11:38:31 am »
Денис,бих искала да те помоля да ми кажеш според теб този цикъл имало ли е О. Аз още не мога да тълкувам добре графиката си,но ми се струва,че няма добре изразена двуфазност.В следствие на това означава ли,че е нямало О .Благодаря предварително.


Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #366 -: Ноември 08, 2012, 17:41:15 pm »
Денис, би ли погледнала отново моята графика. Сподели предположенията си за това постепенно покачване на БТ, за да мога да попитам доки следващия път. възможно ли е да е имало все пак някаква О? След този спад очаквам утре  :witch: 
Благодаря ти!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #367 -: Ноември 08, 2012, 19:32:34 pm »
denis,дойде време пак за едно коментарче
На 4-и ден
Пролактин  22.57  Ж(3.0-23.5)
FSH 9.88  Ж(3.5-12.5)
LH 4.64 Ж(1.5-12.6)
AMH 1.4   (0.9-1.7)   
Изписа ми  DOSTINEX
На 13 ден преглед- лигавица 5.8,в единия яйчник 10 мм ,в др 11.2 мм фоликули.Изписа ми вит Е .Доки иска да ме стимулира с Clostilbegyt др месец,много съм притеснена :balk_146:
На 20 ден  фоликул в ляв яйчник 28.3мм,лигавица нормална

Дали пролактина е виновен ,и графиката ми е зле :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=anelia_zdravko
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 19:40:59 pm от anelia_90 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #368 -: Ноември 11, 2012, 08:07:42 am »
Здравей Денис.Искам да те помоля ако можеш да погледнеш и моята графика.Знам, че няма много данни за БТ, но все пак ще се радвам да ми кажеш и твоето мнение...Благодаря!
Графиката ти е добре до тук - О. според мен е била на 17 ден от МЦ
Стискам палци

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #369 -: Ноември 11, 2012, 08:11:09 am »
Денис,бих искала да те помоля да ми кажеш според теб този цикъл имало ли е О. Аз още не мога да тълкувам добре графиката си,но ми се струва,че няма добре изразена двуфазност.В следствие на това означава ли,че е нямало О .Благодаря предварително.
Ако е имало О., може да е била на 17 ден от МЦ
Нещо не мериш както трябва /според мен/
Общия вид на графиката ти е добър.
Добре е да се мери анално
Термометъра се държи:
- живачен 10 мин
- дигитален - 2-3-4 мин след сигнала

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #370 -: Ноември 11, 2012, 08:13:50 am »
Денис, би ли погледнала отново моята графика. Сподели предположенията си за това постепенно покачване на БТ, за да мога да попитам доки следващия път. възможно ли е да е имало все пак някаква О? След този спад очаквам утре  :witch: 
Благодаря ти!

Според мен не е имало О. - фоликула не е успял да се пукне
Ако пак се повтори - проследи О. на УЗ /ФМ поне 2 поредни МЦ + Прогестерон на 7 ден след О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #371 -: Ноември 11, 2012, 08:19:28 am »
 
denis,дойде време пак за едно коментарче
На 4-и ден
Пролактин  22.57  Ж(3.0-23.5)
FSH 9.88  Ж(3.5-12.5)
LH 4.64 Ж(1.5-12.6)
AMH 1.4   (0.9-1.7)   
Изписа ми  DOSTINEX
На 13 ден преглед- лигавица 5.8,в единия яйчник 10 мм ,в др 11.2 мм фоликули.Изписа ми вит Е .Доки иска да ме стимулира с Clostilbegyt др месец,много съм притеснена :balk_146:
На 20 ден  фоликул в ляв яйчник 28.3мм,лигавица нормална

Дали пролактина е виновен ,и графиката ми е зле :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=anelia_zdravko


Графиката ти показва, че има повече от 1 фоликул и след-но не може да и се вярва
Не си изследвала Е2 / добре е да се пускат 3-те хормона: ЛХ,ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ/
Фоликула не е успял да се пукне?!

Стимулацията е добро решение - но, трябва да имате изследване за проходимост на тръбите и спермограма - ако нямате, не я прави.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #372 -: Ноември 12, 2012, 10:55:36 am »
Много ти благодаря Denis, но днес температурата вече започна да пада и може би днес или утре ще си имам гости :( Ама здраве да е...Нов месец нов късмет, а пък и вече като започнах да ходя на лекар се чувствам малко по-спокойна и вярвам, че и нашето чудо ще се случи, когато Бог е решил!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #373 -: Ноември 13, 2012, 13:56:50 pm »
Здравейте, от скоро ви следя. Макар да имам едно слънчице, до сега не ми се беше налагало да водя графики за следене на овулацията. Просто се случи почти веднага щом с мъжа ми решихме , че искаме бебе. Но сега от половин година правим опити за второ бебче и нищо. Моля ако може някой да погледне графиката ми и да ми каже дали е минала О или предстои.  :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #374 -: Ноември 15, 2012, 13:34:38 pm »
Може ли един коментар при първа възомжност. Водя гпафика и в Бейбиплан и вече са горе долу 12 дена от началото на МЦ който предизвиках с Оргаметрил. Меря с живачен термометър към 7 и 30 , последните дни БТ ми играе  или 36 и 8 или 36 и 9. Днес е мерена към 8 без 10 дано да има О. най накрая...
лошото е че няма как да отида на Узи...  :?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #375 -: Ноември 16, 2012, 08:50:07 am »
Denis, би ли погледнала графиката ми за коментар?
и да те питам ще навреди ли "далацин Ц " капсули /пия го за зъб от овуто/ на яйцеклетката или евентуално оплождане или имплантиране, макар че се съмнявам въобще дали сме улучили момента  , но се надявам  :lol:
Иначе си пийвам вит.Е и ФК
БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #376 -: Ноември 16, 2012, 19:21:36 pm »
Izvinqvam se purvo che pisha na latinica , no mi se skapa flex type i ne iska da se ka4i nov. Denis bih iskala da mi poglednesh grafikata kogato e udobno ,sprqmo grafiki na durgi dami moite imat dosta visoki stoinosti kato se ima predvid che mi se zabavi cikula. A po vreme na cikul merih i e 37.80. Merq si temp. sutrin mejdu 7:40 i 8:00 s digitalen temp, i kak po temperaturata se poznava ovu-to. Hodih na ginekolog i se ustanovi che imam ne pukant folikul i zaradi tova qvno ne sum imala ovu minaliq mesec.Vupreki tova che ne e puknat me nakaraha da pusna izlsedvane na progesteron i eto go  Референтни стойности  Метод Прогестерон/Progesteronе     4.16      ng/mll    M 0.2 - 1.4. фол.ф. 0.2 - 1.5;ов.ф. 0.8 - 3.0; лут.ф.1.7 - 27.0; менопауза:0.1 - 0.8  

Blagodarq ti predvaritelno :)
« Последна редакция: Ноември 16, 2012, 19:56:14 pm от iventceto »
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #377 -: Ноември 17, 2012, 20:02:17 pm »
Здравей, Denis
Би ли коментирала какво мислиш по моя въпрос  :bighug:
На 25 септември правих изследване за проходимост на тръбите, всичко се оказа ок, правихме спермограма, тя е почти идеална, октомври месец правих две инжекции Мерионал, резултат нямаше, оказа се че явно не съм имала овулация до сега.
Месец Ноември вече правих стимулация с Клостилбегит, имаше резултат - в ляв яйчник имаше фоликул, двата дни имаше сексуален контакт, на прегледа всичко беше ок, фоликула се беше пукнал, лигавицата ок, абе всичко супер.
Беше ми изписан Дуфастон , за 10 дни по 2 таблетки. Той свърши на 14 и същият ден правих тест, беше отрицателен, днес на 17 би трябвало да ми дойде М, но още я няма. От вчера не се чувствам много добре, гади ми се, снощи имаше и повръщане. Нищо друго не усещам, нямам предменструални симптоми, освен леки пробождания в яйчника с пукнатия фоликул. Надявам се да съм обяснила добре, ако не всичко се вижда в графиката ми. Благодаря предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #378 -: Ноември 18, 2012, 13:18:06 pm »
Здравейте, от скоро ви следя. Макар да имам едно слънчице, до сега не ми се беше налагало да водя графики за следене на овулацията. Просто се случи почти веднага щом с мъжа ми решихме , че искаме бебе. Но сега от половин година правим опити за второ бебче и нищо. Моля ако може някой да погледне графиката ми и да ми каже дали е минала О или предстои.  :)

Графиката ти не е пълна и по нея не може да се разбере дали е имало О.
/Мери се от М. до М./
Тестовете за О. се правят от (-) до (-)


Ако си над 35год. и правите опити от 6 мес. и не се получава - време е да посетиш АГ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #379 -: Ноември 18, 2012, 13:21:14 pm »
Може ли един коментар при първа възомжност. Водя гпафика и в Бейбиплан и вече са горе долу 12 дена от началото на МЦ който предизвиках с Оргаметрил. Меря с живачен термометър към 7 и 30 , последните дни БТ ми играе  или 36 и 8 или 36 и 9. Днес е мерена към 8 без 10 дано да има О. най накрая...
лошото е че няма как да отида на Узи...  :?

Графиката ти до тук не показва да е имало О.
Имаш по-високи стойности през ФФ - това може да показва, че е имало повече от 1 фоликул
БТ е започната да пада - дано да има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум