0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #280 -: Септември 29, 2012, 20:28:16 pm »
Здравейте на всички във форума!Нова съм в меренето на БТ и реших да ви помоля за коментарче на моята графика. Благодаря ви, предварително! :balk_81:

Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра?
Добре е да правиш и тестове за О.

Този месец я меря орално в 7.00ч, но другия месец ще меря ректално. Тестове ми е трудно да правя заради работното ми време
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 20:49:29 pm от valen85 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #281 -: Октомври 01, 2012, 21:57:53 pm »
andi_s 

Тихичко,Честито!  :D
Лека и спокойна бременност

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #282 -: Октомври 01, 2012, 22:00:29 pm »
valen85  
Графиката ти е добре до тук - О. според мен е била на 15/16 ден от МЦ
Стискам палци

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #283 -: Октомври 01, 2012, 22:19:59 pm »
andi_s 

Тихичко,Честито!  :D
Лека и спокойна бременност

Благодаря ти Денис  :balk_21:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #284 -: Октомври 02, 2012, 08:36:18 am »
valen85  
Графиката ти е добре до тук - О. според мен е била на 15/16 ден от МЦ
Стискам палци

Благодаря ти, Денис! Този месец като че ли не си усетих овуто и се бях притеснила
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #285 -: Октомври 02, 2012, 09:15:16 am »
Здравей,Денис!Моляте отново да погледнеш графиката ми и да кажеш,дали е имало овулация?Понеже според мен нее имало,но пък имах многократни болки ниско долу.Дали пък болките не може да са от подути черва,тъйкато ми се бяха събрали 10 дни без да съм ходила до вецето?!Пък от друга страна ,възможно ли е от 17 ден ов.да я няма още на 21-ден?
Благодаря ти предварително.Може би трябваше да се пробвам пак с тестовете!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #286 -: Октомври 02, 2012, 13:03:22 pm »
Здравей,Денис!Моляте отново да погледнеш графиката ми и да кажеш,дали е имало овулация?Понеже според мен нее имало,но пък имах многократни болки ниско долу.Дали пък болките не може да са от подути черва,тъйкато ми се бяха събрали 10 дни без да съм ходила до вецето?!Пък от друга страна ,възможно ли е от 17 ден ов.да я няма още на 21-ден?
Благодаря ти предварително.Може би трябваше да се пробвам пак с тестовете!

Графиката ти показва проблем - добре е да те видят на УЗ / според мен има ПКЯ/

За  WC - проблема: сутрин на гладно 6-7 сливи, смокини, 1 круша шепа малими, къпини или какъвто др. плод ти е под ръка + 1чч.топла вода. През деня пий на всеки час по 1чч вода.
За закуска винаги: мюсли /3-4сл/+ 1 плод + 1коф.кис.мляко - разбъркано от вечерта

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #287 -: Октомври 02, 2012, 16:51:14 pm »
Моля за мнението Ви на какво се дължи напрежението в гърдите през втората половина на цикъла. Обикновенно си чувствам гърдите напрегнати един два дена преди цикъл, но този път ме болят от две седмици. Мисля, че е от по-високия прогестерон, но базалната температура рядко се качва до 37 градуса. Правих си тест за бременност отрицателен. Моля за мнението ви за графиката ми.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lenivik
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #288 -: Октомври 02, 2012, 17:11:37 pm »
Моля за мнението Ви на какво се дължи напрежението в гърдите през втората половина на цикъла. Обикновенно си чувствам гърдите напрегнати един два дена преди цикъл, но този път ме болят от две седмици. Мисля, че е от по-високия прогестерон, но базалната температура рядко се качва до 37 градуса. Правих си тест за бременност отрицателен. Моля за мнението ви за графиката ми.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lenivik
пусни си кръвен тест или изчакай още няколко дни и ако не ти е дошло направи уринарен отново.
За гърдите мога само да ти кажа от моя опит - аз съм имала най - различни варианти -  болки от овуто до М., без болки до 1 ден преди М., подуване, неподуване и т.н. най- различни такива, но при теб ми се струва че няма да ти идва в близките 9 мес.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingrs:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #289 -: Октомври 03, 2012, 09:35:29 am »
Денис, моля да погледнеш графиката ми. Кога според теб е била овулацията?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #290 -: Октомври 06, 2012, 08:52:37 am »
Зацапването на 14 ден беше еднократно, бледо розово, след секс. Обърквам се от двуразовото покачване на температурата.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #291 -: Октомври 06, 2012, 18:40:39 pm »
Денис, моля да погледнеш графиката ми. Кога според теб е била овулацията?
Липсват стойности през ФФ и е трудно да се определи точно кога е била О. - според мен, може да е била на 12/13 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #292 -: Октомври 06, 2012, 22:01:10 pm »
Благодаря, Денис! Жива и здрава да си, за това, че помагаш и даваш надежда!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #293 -: Октомври 09, 2012, 11:26:41 am »
Здравейте момичета! Бих искала да погледнете и моята графика! Цикълът ми идва на 36 дни и до преди 2-3 месеца беше нередовен,но вече се нормализира  :) БТ си я меря в 07:00ч, а тестовете за овулация ги правя за пръв път ( правени са всеки ден по едно и също време ).Използвах 2 опаковки,но трета не успях да купя  :( Не знам дали овулацията ми не е била на 03.10-04.10-05.10 или 06.10 ,точно когато нямах тестове :( Моля Ви кажете си мнението ! Благодаря Ви предварително ! :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #294 -: Октомври 11, 2012, 11:36:38 am »
Денис, моля те погледни ми графиката, имаш ли представа защо така ми варира /с големи разлики / БТ ? досега не ми се е случвало с такива големи амплитуди в ФФ /мислех че е от алкохола, който пих 1-2 вечери, но май не е/, не мога да разбера ....  8O И по този повод да добавя че на 3 ден съм пуснала хормони , но нямам още резултати /утре ще ги взема/.
утре съм на ХСГ и имам ЦС , ще е проблем ли за снимката и ще даде ли някакво отражение ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #295 -: Октомври 11, 2012, 17:27:27 pm »
Здравейте момичета! Бих искала да погледнете и моята графика! Цикълът ми идва на 36 дни и до преди 2-3 месеца беше нередовен,но вече се нормализира  :) БТ си я меря в 07:00ч, а тестовете за овулация ги правя за пръв път ( правени са всеки ден по едно и също време ).Използвах 2 опаковки,но трета не успях да купя  :( Не знам дали овулацията ми не е била на 03.10-04.10-05.10 или 06.10 ,точно когато нямах тестове :( Моля Ви кажете си мнението ! Благодаря Ви предварително ! :)

имам добро предчувствие за тебе , стискам палци
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #296 -: Октомври 12, 2012, 08:12:30 am »
vaseto_dani  и аз така мисля,че ще ни зарадваш  с едно хубаво тестче след няколко дена!стискам много палчета!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Аз сьм с една малка молбичка,ако може да погледните и да ми разчетете малко по подробно тези резултати, ще сьм ви много благодарна. :bighug:

*Normal size A/V uteros ,regular outline,no mass
*Et=7mm,empty cavity,no focal lesion.
*Normal both ovaries in size,Rt.ovary contain GF of(18mm x 16mm),left ovary contain two GF of(16mm x 15mm),(14mm x 13mm),no cyst
*No adnexal mass
*No pelvic free fluid seen now
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #297 -: Октомври 12, 2012, 20:27:53 pm »
Здравейте момичета! Бих искала да погледнете и моята графика! Цикълът ми идва на 36 дни и до преди 2-3 месеца беше нередовен,но вече се нормализира  :) БТ си я меря в 07:00ч, а тестовете за овулация ги правя за пръв път ( правени са всеки ден по едно и също време ).Използвах 2 опаковки,но трета не успях да купя  :( Не знам дали овулацията ми не е била на 03.10-04.10-05.10 или 06.10 ,точно когато нямах тестове :( Моля Ви кажете си мнението ! Благодаря Ви предварително ! :)

Според мен е имало повече от 1 фоликул
Ако е имало О. - може да е била на 18/19 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #298 -: Октомври 12, 2012, 20:47:30 pm »
Денис, моля те погледни ми графиката, имаш ли представа защо така ми варира /с големи разлики / БТ ? досега не ми се е случвало с такива големи амплитуди в ФФ /мислех че е от алкохола, който пих 1-2 вечери, но май не е/, не мога да разбера ....  8O И по този повод да добавя че на 3 ден съм пуснала хормони , но нямам още резултати /утре ще ги взема/.
утре съм на ХСГ и имам ЦС , ще е проблем ли за снимката и ще даде ли някакво отражение ?


Графиката ти е добре до тук
Провери терм-ра. Какъв е и колко време го държиш?
Успех на процедурата /- ЦС не е проблем/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #299 -: Октомври 12, 2012, 21:09:20 pm »
silvi_1980
Нормален размер на матката с правилен контур, Няма маса -находка някаква
7мм кухина празна на матката, няма централна лезия
Двата яйчника нормални  - десен -съдържа Граафов Фоликул с размер 18mm x 16mm, ляв с 2 грааф. фоликула с размери 16mm x 15mm, 14mm x 13mm, няма кисти
Няма adnexal маса или патологични прораствания /в матка, яйчници/
Няма течност в малкия таз /или в Дъгласовото пространство / - такава течност се наблюдава след О.
т.е не е имало все още О.

Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум