0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #220 -: Август 28, 2012, 21:14:23 pm »
ами да измерванията 2-7 ден ги правих под мишницата,затова се получи така после прочетох че не е правилно и смених мястото на замерване.Меря за парви пьт този месец БТ и затова е неродовно,следващия ще бада по редовна!
Ок, - това обяснява нелогичните стойности в графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #221 -: Август 28, 2012, 21:25:08 pm »
Извинявам се за тъпия въпрос но може ли да ми кажете кога започва спада на БТ?няколко дена преди, ден преди или след М, моята графика за сега е добре и за това питам, остават ми 2 дена до М според графиката.Имам усещането, че се получило, но пък вътре ме гложди нещо...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #222 -: Август 28, 2012, 22:17:24 pm »
БТ спада преди да ти дойде М
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #223 -: Август 29, 2012, 10:51:01 am »
Извинявам се за тъпия въпрос но може ли да ми кажете кога започва спада на БТ?няколко дена преди, ден преди или след М, моята графика за сега е добре и за това питам, остават ми 2 дена до М според графиката.Имам усещането, че се получило, но пък вътре ме гложди нещо...

БТ може да се понижи рязко  1 ден преди, 1 ден след или в деня на М.
Ако понижениято на БТ е няколко дни преди М. /3-4/ не е добре - може да говори за проблем с ЖТ
Когато Бт се задържи висока в деня на М.- причината може да е във все още високите нива на Прогестерона

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #224 -: Август 29, 2012, 11:10:09 am »
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор Денис ;)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #225 -: Август 29, 2012, 13:11:00 pm »
оххх това не ми харесва изобщо-за БТ ,ще трябва да се чака до последния момент.сутринта пак ме болеше коремчето ,а неидва тази лелка.Тези последни дни на чакане са ужасниии :balk_173:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #226 -: Август 31, 2012, 08:05:56 am »
Здравейте момичета! :D
Аз много отдавна ползвам календара и чета форумчето но от доста време не съм била активна тук!
От този месец започнах с измерването на БТ и тестчета за Ову и бих ако можете да ми погледнете и коментирата графиката! цикълът ми е 39-40 дни!
Усмихнат ден на всички :*
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #227 -: Август 31, 2012, 11:24:01 am »
БеБеНцЕ   как мериш БТ, с какъв термометър и колко държиш? Не съм компетентна относно графиките, но ми направи впечатление, че БТ ти е мого ниска и много променлива, но Денис ще ти отговори най-точно ;) успех ;)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #228 -: Август 31, 2012, 20:28:11 pm »
Меря с дигитален термомртър,анално и го държа докато чуя звукът :? и на мен ми се струва много странна графиката ми,затова питам,а иначе ову тестчето днес ми е супер положително така че ще има сърчице  :oops:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #229 -: Септември 01, 2012, 13:44:21 pm »
И аз първия месец мерих докато чуя звука, но не се получаваше, задържай термометъра поне 5 минути след сигала, ще видиш, че така гравиката ти ще е по-точна ;) късмет в ловуването  :crossfingers:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #230 -: Септември 01, 2012, 15:00:54 pm »
Графиката ми не е пълна и не е съвсем точна, поради няколко причини, първо докъм 33 ден от МЦ, съм си я мерила под мишницата, което не е правилно. След това започнах да я меря правилно - анално с електронен термометър - чисто нов ми е, купих си го от експото тази година на Булмедика - Булдентал. Дните, в които няма отбелязана температура - не е мерена, защото или съм се успивала за часа (за около 6 сутринта), или съм пътувала из страната, и въобще не съм се занимавала да се меря.
Та поне исках да дам точно описание за нещата, които се случват този месец. Факт е, че продължава да ми закъснява.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #231 -: Септември 01, 2012, 15:04:44 pm »
chattenoire84 стискам ти палци да се похвалиш до няколко дена, успех :crossfingers:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #232 -: Септември 01, 2012, 18:04:53 pm »
andi_s  :oops: :bighug: Дано!!!  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #233 -: Септември 01, 2012, 18:55:50 pm »
Иска ми се да запитам след като БТ падне както при мен :balk_145:,това 100% ли означава че лелката идва или имаме надежда докато не се появят червените реки?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #234 -: Септември 01, 2012, 21:37:08 pm »
Иска ми се да запитам след като БТ падне както при мен :balk_145:,това 100% ли означава че лелката идва или имаме надежда докато не се появят червените реки?
и при мен почна да се понижава, не че знам отговора на въпроса ти, но това означава да се готвим за гостенката миличка :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #235 -: Септември 02, 2012, 17:32:13 pm »
оххх това не ми харесва изобщо-за БТ ,ще трябва да се чака до последния момент.сутринта пак ме болеше коремчето ,а неидва тази лелка.Тези последни дни на чакане са ужасниии :balk_173:
Ако утре БТ се повиши още малко - направи тест
Стискам палци и чакам за новини :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #236 -: Септември 02, 2012, 17:36:25 pm »
Меря с дигитален термомртър,анално и го държа докато чуя звукът :? и на мен ми се струва много странна графиката ми,затова питам,а иначе ову тестчето днес ми е супер положително така че ще има сърчице  :oops:
Не спазваш правилата на измерване и не може много да се вярва на графиката ти.
Дигиталния терм-р се държи 2-3-4 мин след сигнала.
До тук - може да са показателни само тестовете за О. /тестовете за О. е добре да се правят от (-) до (-) /

О. настъпва 12 до 48 час след пика на ЛХ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #237 -: Септември 02, 2012, 17:45:59 pm »
Графиката ми не е пълна и не е съвсем точна, поради няколко причини, първо докъм 33 ден от МЦ, съм си я мерила под мишницата, което не е правилно. След това започнах да я меря правилно - анално с електронен термометър - чисто нов ми е, купих си го от експото тази година на Булмедика - Булдентал. Дните, в които няма отбелязана температура - не е мерена, защото или съм се успивала за часа (за около 6 сутринта), или съм пътувала из страната, и въобще не съм се занимавала да се меря.
Та поне исках да дам точно описание за нещата, които се случват този месец. Факт е, че продължава да ми закъснява.
При тази/макар и непълна/ графика има 2 варианта:
 - да е имало О: 30-33 ден от МЦ - така че, изчакваш до 46 ден и ако БТ е все още висока и няма М. - правиш тест
- да не е имало О. - задържан фоликул или ЛУФ

Стискам палци да е станало

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #238 -: Септември 02, 2012, 17:52:06 pm »
Иска ми се да запитам след като БТ падне както при мен :balk_145:,това 100% ли означава че лелката идва или имаме надежда докато не се появят червените реки?
Не, не означава че идва М. - този спад на БТ може да го има и при наличие на бременност
Докато няма М. - надежда има
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #239 -: Септември 02, 2012, 18:00:29 pm »
Денис, благодаря ти много за бързият отговор.  :bighug: Тази сутрин в 6 си мерих БТ, но видях, че е спаднала с почти градус надолу.
Не знам какво значи, вероятно съм позадържала фоликул и вероятно е ми дойде.. :balk_145:
А какво е ЛУФ? Съжалявам за глупавият въпрос. В момента изпитам доста силни ПМС болки.