0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пак за Дуфастона...???
« -: Май 14, 2012, 15:15:33 pm »
Здравейте момичета!От няколко месеца със съпруга ми правим опити за бебче, но нещата не се получават...След като изследвах прогестерона лекарката ми изписа да пия Дуфастон, защото прогестерона беше в долната граница (макар, че беше в норма).Тъй като напоследък чета по форумите, че всеки втори гинеколог предписва Дуфастон на момичетата, които правят опити за бебче и моят въпрос към момичетата, които са пили Дуфастон е следния:
Колко време след приема на Дуфастона забременяхте?
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #1 -: Май 14, 2012, 16:24:31 pm »
А кога изследва прогестерона, след доказана овулация ли? Защото ако е просто на 21 ден от месечния цикъл, стойността не е коректна и съответно пиенето на Дуфастон може да е излишно или ниския прогестерон да се дължи на друго.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #2 -: Май 15, 2012, 09:36:15 am »
Здравей Radostinka,
Първият път когато изследвах Дуфастона беше на около 26-27 ден и всъщност в деня, в който го изследвах ми дойде МЦ (защото при мен МЦ ми е по-късичък) и резултата не беше реален.След това го изследвах на 18-19 ден, но тогава ендокриноложката ми го пусна и беше пак към по-ниската граница.И третия път го изследвах на 21 ден, но без да засичаме О, но на 22ден имах силни болки ниско долу и реших да направя тест за О и беше силно положителен (тестовата беше доста по-тъмна от контролната) и съответно пак  не е бил много реален резултата.Това обаче го обясних на лекарката ми и тя каза, че в такъв случай трябва да гледаме референтните граници за овулационната фаза, но пак беше в с ниски стойности (в долната граница).Доки ми каза да пия Дуфастона 3 месеца и после пак на преглед и сигурно пак ще го изследваме, но този път ще засечем и О.Вече го пих 1 месец и ми закъсня доста МЦ (дойде ми на 8-мия ден след като спрях Дуфастона), а доки ми беше казала, че трябва да ми дойде от 1 до 3 дни след като го спра?!МЦ ми стана много нередовен откакто почнахме опитите...първите 3 месеца ми беше на 26 дни, 4-тия на 25, 5-тия на 32дни, 6-тия пак на 26 дни и този месец на 37 дни...?!МЦ не ми е бил никога много редовен, но идваше или 1-2 дни по-рано или 1-2 дни по-късно, а сега просто незнам кога да чакам да идва...?!И сега се чудя дали от Дуфастона трябва да започне да ми идва МЦ по-късно или да ми се удължи ЛФ, защото при мен е кратка около 11-12 дни (засичала съм я след следене на О с тестове за О и мерене на БТ).
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #3 -: Май 15, 2012, 10:50:37 am »
Не съм лекар, но за мен тази стойност на Прогестерона не е реална.

Не споменаваш по каква схема пиеш Дуфастона, надявам се че е след овулация.

Питам защото по мое мнение, без да държа да е компетентно, ако не се пие след овулацията е възможно да има отклонения в цикъла, в смисъл да не ти идва веднага след спирането му, а до 10-я ден. Когато приема му е синхронизиран с естествения овулаторен цикъл тогава може и веднага след спирането му да има менструация. Но все пак всеки организъм е индивидуален, така виждам нещата според моя личен опит.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #4 -: Май 15, 2012, 22:43:42 pm »
Съгласна съм с Радостинка. Ако се пие преди овулация, може да я подтисне. Всякакви хормонални препарати следва да се приемат под лекарски контрол и след нужните достоверни изследвания.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #5 -: Май 21, 2012, 09:38:24 am »
Здравейте момичета и благодаря за отговорите.Значи да ви кажа Дуфастона го започнах от миналия месец след като бях на преглед (на 16-ти ден от МЦ) и доки видя че имам доминантен фоликул (19мм), който ще се спука в следвашите 2-3 дни.Дуфастона го започнах на 18 или 19 ден до колкото си спомням, но по принцип ми изписа да го пия поне още 2-3 месеца от 16 ден и след това пак да отида на преглед и консултация.Но тъй като при мен О в общи линии всеки месец е по различно време и реших да си правя тестове за О този месец и Дуфастона да започна да го пия след + тест.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #6 -: Май 24, 2012, 17:26:59 pm »
Здравейте момичета и благодаря за отговорите.Значи да ви кажа Дуфастона го започнах от миналия месец след като бях на преглед (на 16-ти ден от МЦ) и доки видя че имам доминантен фоликул (19мм), който ще се спука в следвашите 2-3 дни.Дуфастона го започнах на 18 или 19 ден до колкото си спомням, но по принцип ми изписа да го пия поне още 2-3 месеца от 16 ден и след това пак да отида на преглед и консултация.Но тъй като при мен О в общи линии всеки месец е по различно време и реших да си правя тестове за О този месец и Дуфастона да започна да го пия след + тест.

Тестовете за О. не ти гарантират, че ще има такава.
В домашни условия О. се засича с Измерване на БТ + Тестове за О.
Тестовете за О. ти показват кога да очакваш О., а БТ ти гарантира, че е имало такава


ПП. Напр. тестовете за О. може да са (+) но да няма О. - наблюдава се при ПКЯ 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Пак за Дуфастона...???
« Отговор #7 -: Май 28, 2012, 10:10:05 am »
Денис няколко месеца поред ходя на доки и до сега не сме имали причини да мислим, че е възможно да имам ПКЯ.Лекарката казва, че всичко е ОК на този етап само прогестерона ми е малко нисичък и тъй като тя ми го е изписала по схема от 16-ти ден аз реших, че е по-добре да започвам да го пия след + тест за О.Този месец не съм редовна в меренето на БТ, но все пак започхах да го пия след + тест за О, пък да се надяваме да сме улучили момента този месец.Ще го пия Дуфастона още 1-2 месеца и след това пак ще отида на преглед и ще правим най-вероятно още допълнителни изследвания.Мисля до Август-Септември да изчакаме и да се поуспокоя малко и да се пуснем по течението лятото и от есента ако все още не е станало чудото пак ще почна с прегледите и с изследванията.Декември месец ще стане 1 година опити и чак след Декември мисля да намерим вече специалист от специализирана клиника, ама се надявам тайничко да не ми се налага и много скоро да си имам  :bfp: и едно сладко бебче :)