0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #880 -: Юли 13, 2012, 07:15:16 am »
Момичета, а колко точно е "нормално" да отичаме? Около глезените ми е малко-поне сега за сега, но виждам, че пръстите на ръцете ми са бая подути /особено сутрин/. Аз до колкото помня, лятото си се подувам и без да съм бременна, но сега след поста на Теди се притесних... :( Пия доста вода, даже се чудя дали не прекалявам /около и над 3л на ден/, но просто съм си жаба и все съм си жадна...Не виждам да имам отоци по лицето, нямам главоболие или др.симптоми на високо кръвно според мен...
В сряда съм на преглед и ще пусна кръв и урина със сигурност, но дали няма да е късно?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #881 -: Юли 13, 2012, 07:42:31 am »
И аз започнах да се подувам  :( .Много е неприятно ,а имам още много до финала.Аз също пия много вода и айрян- докторката ми ме предупреди ,че така по-лесно се пречиства организма от излишната течност и съответно щом оттичам ще ме изследват по-често.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #882 -: Юли 13, 2012, 09:18:05 am »
Е,Бубулинке аз не искам да те плаша,просто исках да ви обърна внимание,че отичането не винаги е безобидно.Колко е "нормално"да се подуваш е много относително и не може да се определи.Моите крака вечер са направо като солунски колони равни отгоре до долу,а глезените ми изобщо не се виждат,въпреки това изследванията ми са добре и не показват завишен белтък.Ако няколко дни поред си така или пък се подуеш повече най -добре си пусни една урина.Така ще си спокойна и няма да се тревожиш.
Днес се събудих и корема ми не опираше в ребрата,паднал е доста надолу,странно ми е че мога да дишам почти ,както преди:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #883 -: Юли 13, 2012, 09:57:38 am »
И аз започнах да се подувам  :( .Много е неприятно ,а имам още много до финала.Аз също пия много вода и айрян- докторката ми ме предупреди ,че така по-лесно се пречиства организма от излишната течност и съответно щом оттичам ще ме изследват по-често.
Мими, ако айряна има много сол, може да се подуваш и от нея.Солените храни водят до допълнително подуване, така че не прекалявай с тях. От друга страна ако си с ниско кръвно айрян със сол действа супер, но се получава малко затворен кръг. Солта вдига кръвното, но и увеличава подуването  8O
Теди, искрено ти завиждам за спадането на корема. Моя си седи като топка горе и не мърда, ако не започне да слиза тия дни не знам какво ще правим  :(
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 09:59:13 am от ginger »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #884 -: Юли 13, 2012, 10:04:26 am »
Може ли да усещам бебето в 14 седмица? Почти съм сигурна, че това е "това". Чета обаче, че това се случва около 20 седмица. А и все пак става въпрос за 30 грама бебче. Не знам, чудно ми. Може да съм почнала да са вманиачавам:)))
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #885 -: Юли 13, 2012, 10:17:00 am »
Теди, сигурна съм, че не е било умишлено  :) Ще видя как протичат нещата и при нужда, ще реагирам. Иначе и аз като Мими пия доста айрян, а както Джинджър казва - от това също може да се получат отоци...Аз слагам съвсем мъничко сол, че то иначе никакъв вкус няма....
Мимипри тебе бебоците в отбора на свекървите, на тъщите или в смесения те пратиха в крайна сметка? До колкото помня, едното беше момче? :)
Теди, до колкото знам, спадането на корема сочи предстоящо раждане..Ма сега не искам аз пък да те уплаша, не знам колко време преди това спада, а и на тебе вече си ти е време!  :lol:
Имел, не ти е първа бременност и вероятно ще усетиш бебето по рано, макар, че ме съмнява да е чак толкова рано.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #886 -: Юли 13, 2012, 10:50:49 am »
Мда, сигурно си въобразявам:))
Там е работата, че нямам никакви спомени кога е станало предишния път. Нищо не помня, дневници не съм водила и всичко така се забравя...Тогава от суеверие не ги следях, за това сега се вкарвам във филми. :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #887 -: Юли 13, 2012, 10:59:09 am »
Джинджър , започнах да пия айрана без никаква сол,защото забелязах ,че първото ми подуване и задържане беше точно след 2 чаши айран със сол.Е,не е много вкусен така ,но поне не се подувам от него.
Буболина, все още съм в отбора на свекървите на 100 % ,а към тъщите клоня само на 50 %.А следващия ми ехограф е чак в началото на август.Крие се малкия бръмбазък и това си е - 40 мин. само спа и си показва дупето  :lol:.
Имел, възможно е да си го усетила,аз също ги усетих много рано ,но не бях сигурна ,че са те.После като започна да се повтаря усещането и разбрах  :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #888 -: Юли 13, 2012, 11:21:38 am »
Имел виж в нета - има много жени, които са усетили бебетата си по-раничко. При моята първа бременност усетих баткото в 17 седмица...и този път като побъркана чаках всеки ден от как съм влязла в 17 седмица, що сълзи изревах - не мърда и не усещах нищо...и така до 19 седмица усетих лекичко мърдане, и от 20 вече по редовно, но пак е лекичко...Мисля си, че е така, защото сега е госпожица...  :D
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #889 -: Юли 13, 2012, 13:43:10 pm »
И аз вече ги усещам. Девойката по-често, а младежът само отвреме-навреме.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #890 -: Юли 13, 2012, 14:35:44 pm »
И аз вече ги усещам. Девойката по-често, а младежът само отвреме-навреме.
Браво, Боги! Ама, как познавш кой е девойката кой е младежът :lol: Интересно ми е, защото не знам как е с близнаци :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #891 -: Юли 13, 2012, 16:04:33 pm »
Джинджър,дано се случи и при теб тези дни,ти беше за нормално раждане нали?
Аз имам по малко от седмица до секциото,дано си устискам до датата и да няма изненади:)Да ми стискате палци,че много съм се спекла:)
Докато си седите в къщи,заради жегите си попрочетете нещо за кърменето,после няма да имате време за това.В темата на кърмачките има много готини момичета,които ми пратиха линкове към полезни сайтове,научих неща които не знаех.Мисля,че ще е интересно и за вас,особено за тези,които съвсем скоро ще се срещнат с бебоците:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #892 -: Юли 13, 2012, 16:42:44 pm »
Да Теди, поне засега оставам за нормално. Всеки ден се надявма да е последен, че да не стане над 3500, но мадамата си има свое мнение. Ама няма как ще си чакам. Теди, имаш много силно стиснати палци от мен, ако решиш да ме изпреварваш  :lol:
Да ви кажа на мен от една седмица непрекъснато ми се спи. Направо съм като бебе. Мога и права да заспя. Страшна работа, нищо не мога да свърша. Спя по цяла нощ, после през деня още 1-2 часа и пак се чувствам все едно не съм мигнала. Ненормална работа, на някоя от вас случвало ли се е такова чудо в последните седмици от бременността?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #893 -: Юли 13, 2012, 17:27:25 pm »
За съжаление не мога да се похваля с такъв добър сън ,като теб:))Спя по 5-6 часа през нощта през останалото време ставам да пишкам:)През деня не мога да спя.Ти си късметлийка почивай си колкото ти се иска,че знаеш какво ни чака:))
Дано ти си първа ред ти е и ти се пада:)Всичко ще е наред ще видиш,искренно ти желая да не ти се налага секцио,а  да си мине нормално.А дори и да се наложи не е чак толкова страшно,щом се навиваме по два пъти:)А като си видим малките принцеси ще забравим и болки и всичко:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #894 -: Юли 13, 2012, 17:38:49 pm »
Бубулина, ако подуването те притеснява, обърни се към АГ-то ти. Както каза Теди, не всеки оток е безобиден, особено ако започва от глезените нагоре. Ако е само на стъпалата и глезените, пръстите на ръцете е нормално. Например, аз още с първия ми оток отидох на преглед и си пуснах урина.
Имел, напълно е възможно да усетиш движетие на бебето. Аз моето го усетих за първи път рано.
Да ви се похваля мамчета: днес станах госпожа. Подписахме се само, а същинската свабда, когато родя и си върна нормалните форми, че с тези Рубенсови форми не се виждам в свадбена рокля  :lol:

P.S. Сега прочетох мненията назад относно килцата на бебка.  :lol: Акушерката ми ми опипваше корема и по това прецени колко е голяма  :ask: тъй като линчата ми АГ е в болничен не ме гледа на ехографа. Каза, че бебка върви поне с 1 седмица напред. Да не би това да е причината... :ask:
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 17:48:24 pm от karmen-kosara »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #895 -: Юли 13, 2012, 17:43:47 pm »
честито Karmen-kosara:))
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #896 -: Юли 13, 2012, 18:03:29 pm »
Бубулина, ако подуването те притеснява, обърни се към АГ-то ти. Както каза Теди, не всеки оток е безобиден, особено ако започва от глезените нагоре. Ако е само на стъпалата и глезените, пръстите на ръцете е нормално. Например, аз още с първия ми оток отидох на преглед и си пуснах урина.
Имел, напълно е възможно да усетиш движетие на бебето. Аз моето го усетих за първи път рано.
Да ви се похваля мамчета: днес станах госпожа. Подписахме се само, а същинската свабда, когато родя и си върна нормалните форми, че с тези Рубенсови форми не се виждам в свадбена рокля  :lol:

P.S. Сега прочетох мненията назад относно килцата на бебка.  :lol: Акушерката ми ми опипваше корема и по това прецени колко е голяма  :ask: тъй като линчата ми АГ е в болничен не ме гледа на ехографа. Каза, че бебка върви поне с 1 седмица напред. Да не би това да е причината... :ask:
Само глезените и пръстите, като на глезените е съвсем малко. Ако продължи подуването, ще ида по-рано да пусна изследвания...Взех и апарат за кръвно, за всеки случай. Кармен, 1 кило е много, а измерването с опипване....няма да го коментирам  :) Като идеш да те измерят на УЗИ, ще разбереш що годе реалните килограми, това ми се вижда малко нещо несериозно. И моя юнак върви с 1 седмица напред, но изпреварва с между 100-150гр, кило си е много сериозна цифра. Отговаря на близо 2 месеца напред... :)
Честита ти сватба! Да сте много щастливи тримата!  :drunk:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #897 -: Юли 13, 2012, 18:17:16 pm »
Кармен, 1 кило е много, а измерването с опипване....няма да го коментирам  :) Като идеш да те измерят на УЗИ, ще разбереш що годе реалните килограми, това ми се вижда малко нещо несериозно.

Напротив, не подценявай опита на акушерките.
В края на бременността ми лекарката, която ме изроди, с опипване реши, че бебето е голямо и два пъти ме праща на ехограф, за да предвиди дали да раждам със секцио. Там и двата пъти измериха бебето в златната среда - 50тия перцентил по тегло за седмиците. Накрая родих голямо бебе - 4 кила, 54 см, които ехографът изобщо не хвана.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #898 -: Юли 13, 2012, 18:25:02 pm »
Напротив, не подценявай опита на акушерките.
В края на бременността ми лекарката, която ме изроди, с опипване реши, че бебето е голямо и два пъти ме праща на ехограф, за да предвиди дали да раждам със секцио. Там и двата пъти измериха бебето в златната среда - 50тия перцентил по тегло за седмиците. Накрая родих голямо бебе - 4 кила, 54 см, които ехографът изобщо не хвана.
сигурна съм, че си права и има много опитни акушерки...аз визирах конкретния случай. Разбира се, възможно е и бебка на Кармен наистина да е 2 кила в тази седмица...На следващия преглед вероятно ще се потвърди  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #899 -: Юли 13, 2012, 18:48:11 pm »
Вече сме окончателно с дата за секцио - 20.07.2012г- дано ни донесе късмет, пада се Илинден. Стегнах си чантата , в понеделник съм на изследвания и в петък в 5.45