0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #840 -: Юли 09, 2012, 16:39:31 pm »
Мерси,ще пробвам от тези лепенки,аз съяо съм доволна от РАЙД за контакта,в къщи комар не ме е ухапал..)))  Имел,моя приятелка ходи в МАЛИНОВ на ФМ при д-р МИХОВА и е доволна,скоро роди..))))Това е твой избор къде да запишеш час за ФМ,аз лично ходя при д-р МАРКОВ и съм доволна,предстои ми втора ФМ,дано и тогава всичко е ок с дългочаканат ни рожба..))))На втория ти въпрос ,докторски сметнато по лунарни месеци 14 г.с си е 4 месец лунарен обаче,началото 13г.с и 6 дни се влиза в 4 месец ЛУНАРЕН..))))
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #841 -: Юли 09, 2012, 16:59:30 pm »
Здравейте,момичета днес си купих масажното олио против стрии на Бюбхен-200 gr.-15лв,вече започнах с мазането.Като първо впечатление мога да споделя,че попива бързо и ухае много хубаво.
По въпроса за комарите.Аз си купих на Бочко "Гел след ухапване от насекоми" (0+) и съм много доволна от ефекта.Забелязах в магазина че имат и спрей срещу ухапвания пак на Бочко.Те са насочени към бебета и малки дечица,така че и за нас трябва да са безопасни.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #842 -: Юли 09, 2012, 17:45:35 pm »
Здравейте дами,дано всички сте добре и да понасяте жегите по-леко от мен :D Днес бях на ранен биохимичен скрининг и УЗ преди това.Е...........80%ще си имаме още едно момченце но следващия месец ще разбера със сигурност все пак на там клони везната,но такъв ми е бил майстора какво да се прави все момчета.Поне няма да ми липсва внимание от към мъже в къщата. :wink: до миналата седмица беше за 60-70%момиче ама нещо се обърнаха нещата. :D лек ден на всички,стискайте палци и резултатите за Даун да са така добри както прегледа днес.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #843 -: Юли 09, 2012, 18:01:13 pm »
Имел ето една много удобна картинка, някой я беше публикувал тук преди седмици :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #844 -: Юли 09, 2012, 20:44:16 pm »
Благодаря:)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #845 -: Юли 10, 2012, 06:15:44 am »
И аз снощи се "обзаведох" със стягане на корема.  :? Доста неприятно беше, стреснах се, честно казано...Нямаше болка, но беше доста "вкаменяващо" усешане. От повече от 2 месеца пия 3х2 Магнерот, така като сравнявам и друг път ми се е случвало, но не толкова силно. Най-странното е, че се случва вечер, почти по едно и също време, а освен това, ми се струва, че има връзка с движенията на бебето. Или стягането му влияе и се активизира по-силно, или от по-силните му движения ми се стяга корема... :? Понякога наистина не знам бебе ли се движе, контракция ли е...Пия доста вода и надали е от дехидратация, а вече съм непрекъснато у дома, така, че и преумора не е...
Чела съм доста за Бракстън-Хикс, знам, че доста мами са на мнение, че дори са полезни, тъй като подготвят матката и дори тези, които не живеят в България смятат, че тук излишно ги "лекуваме". Аз имам известно скъсяване на шийката и за това се притеснявам. Другата седмица съм на преглед и ще споделя с док, но ще ми е интересно и вашето мнение, момичета?
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 06:18:45 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #846 -: Юли 10, 2012, 07:20:16 am »
И аз снощи се "обзаведох" със стягане на корема.  :? Доста неприятно беше, стреснах се, честно казано...Нямаше болка, но беше доста "вкаменяващо" усешане. От повече от 2 месеца пия 3х2 Магнерот, така като сравнявам и друг път ми се е случвало, но не толкова силно. Най-странното е, че се случва вечер, почти по едно и също време, а освен това, ми се струва, че има връзка с движенията на бебето. Или стягането му влияе и се активизира по-силно, или от по-силните му движения ми се стяга корема... :? Понякога наистина не знам бебе ли се движе, контракция ли е...Пия доста вода и надали е от дехидратация, а вече съм непрекъснато у дома, така, че и преумора не е...
Чела съм доста за Бракстън-Хикс, знам, че доста мами са на мнение, че дори са полезни, тъй като подготвят матката и дори тези, които не живеят в България смятат, че тук излишно ги "лекуваме". Аз имам известно скъсяване на шийката и за това се притеснявам. Другата седмица съм на преглед и ще споделя с док, но ще ми е интересно и вашето мнение, момичета?

Здравей,на мен ми се случваше така вечер както при теб.аз забелязах че се получава не от контракции а от това чебебето се събираше само в едната част на корема и даже ме болеше,аз тогава започвах леко да го галя и той се наместваше отново и болката минаваше.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #847 -: Юли 10, 2012, 08:49:24 am »
Добро утро мамчета!
Бубулина, не, не е Райт, ами едно гръцко - Ароксол. Миналата година нямаше проблеми с комаите, но тази година...егати мутантите! За бРастън Хикс контракциите - ще свикнеш  :wink: В началото и аз се притеснявах при всяка контракция, сега не. Но през ноща, когато спя се усещам, че корема ми става твърд...дали бебо прави нещо или е контракия?
Аз си преварих мастта, сложих малко канела за аромат и се мажа сега с нея. Бързо ми попива и не мирише неприятно. Да видим дали ще ме спаси поне малко  :lol:
Днес съм на консултация и дано да гледат бебка, за да мога и аз да я видя. На ФМ не успях  :(
Вале, не се знае, може вашия бъдещ момък да се окаже мома  :lol:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #848 -: Юли 10, 2012, 09:34:00 am »
момичета някой от вас пил ли е дузофарм или дузодрил по колко и как ви се е отразило :?

Да , пиех дузофарм последните 3 мес.Нямала съм странични ефекти.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #849 -: Юли 10, 2012, 17:50:50 pm »
Вале,Кармен явно и при вас е било същото. Никога не е сигурно бебе ли се движи, контракция ли стяга..За всеки случай ще споделя с док като се видим.
Ужасна жега, вече не се търпи..уж вали нещо, ама май само влошава нещата  :? Нито нощем спя като хората, нито денем... :?
/това го казва същата, която зимата се оплакваше от снега, а май месец от непрекъснатия дъжд  :D/
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #850 -: Юли 10, 2012, 21:22:09 pm »
Момичета, да ви питам, като минали по този път. Преди време в тази тема стана дума за епилацията на интимните области, когато има ембрион в матката. По-рано една съфорумка писа, че в такъв случай трябва да се избягва епилацията. Аз ползвам електрически епилатор (който е по предназначението си малък, за да става а целта), а четох, че други ползват кола-маска. Да знае някой, дали е вредно за яйцеклетките в яйчниците и ембриона в матката да епилираме интимните части с електрически епилатор?
Откакто ползвам електрически епилатор, кола-маска не съм ползвала. Продава ли се сега кола-маска, не съм виждала по магазините?
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 21:30:41 pm от mammita2012 »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #851 -: Юли 10, 2012, 22:50:49 pm »
В коя седмица си бремення?Не би трябвало да има проблем да използваш епилатор,стига да не си станала по-чувствителна към болка.На мен обезкосмяване с епилатор на триъгълника ми се вижда доста хард метод,но ако си свикнала,ок:)
Кола маска се продава с патрон и подгревател,ако държиш да го правиш в домашни условия.Но всичко това е възможно до към 6-7 месец след това няма да имаш видимост и ще караш по спомен и опипвайки:)
Аз съм решила кардинално проблема с фото и лазерна епилация,но сега може би от промяна в хормоналния фон имам малки нови косъмчета исках да отида миналия месец на процедура,но дерматоложката отказа да ме обработи,предвид напредналата ми бременност,няма данни да е вредно защото светлинният лъч прониквал само до фоликула на косъма,ама все пак не искаше да рискува.Сега ще се обръсна или по скоро ще поверя тая задача на мъжа ми по обяснените по-горе причини :D
П.С.много е топло,спя чисто гола и пак се потя,не знам как ще се чувства бебка в тия жеги...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #852 -: Юли 11, 2012, 07:55:21 am »
Продава ли се сега кола-маска, не съм виждала по магазините?
Привет! Да, продава се както патрона (пълнителя), така и нагревателя. Това е за домашни условия, но както каза Теди, ще можеш да си я правиш до един момент. Аз откакто съм бременна, прага на болката ми се промени и много ме болеше, което е учудващо за мен. Години наред се епилирах само с кола. Сега се бръсна на спомени и огледало  :lol:
Да се похваля, вчера бяхме на ЖК. Според думите на акушерката ми, беба е вече почтиии 2 кг и около 38 см. Очертавала се шошко  :lol: :lol: Още малко ми остава и ще си я гушкам!
Прохладен ден момичета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #853 -: Юли 11, 2012, 08:58:13 am »
Здравейте,момичета имам едно питане. :oops:В каква поза спите през нощта?Аз от няколко дни само на гръб спя.Като се завъртам на ляво или на дясно и долу ниско се появява едно опъване и тъпа болка която ме принуждава да си се завъртя отново по гръб.По корем пък е ми е почти невъзможно,защото притискам чувствителни гърди.А пък от снощи към това се добави и болка в гърдите,при завъртането на едната или другата страна.Обмислям даже дали да не спя със сутиен?Някой да сподели малко опит и впечатления?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #854 -: Юли 11, 2012, 09:46:09 am »
Рано е да се замисляш как спиш, както ти е удобно така спинкай. От седмия месец спя принудително почти седнала и само на лявата страна, явно тялото ми знае как му е най-добре на бебето, защото така и лекарите препоръчват да се спи. Упорита съм като къртица и дори в края на осмия месец успявам да се събудя по корем!!!Правя го несъзнателно.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #855 -: Юли 11, 2012, 10:11:36 am »
Котич,аз спя с възглавница за бременни,на нея подпирам корема си,даже имам две та като се въртя да не я местя:)Аз не мога да спя без възглавниците,защото ребрата ме болят много.Както Шмати ти е казала,когато стане важно как спиш,т.е. в третия триместър и да искаш да спиш по гръб няма да ти е удобно.Най правилната позиция е на ляво,ама на бабите ни едва ли някой им е заръчвал как да спят:)).Купи си памучна ламбадка и с нея спи,така няма да те болят гърдите.
Момичета,внимавайте с отоците,не винаги са безобидни!Ако и сутрин ,когато станете имате такива или пък забележите подуване на лицето,най -добре е да се чуете с лекар!Моя бременна приятелка пренебрегна тези сигнали и се оказа,че изследванията и са много лоши ,а нивото на белтък е опасно за нея и за бебето.Пийте много вода,тя помага за отделянето на излишния белтък чрез урината.
Пазете се и следете кръвното! :bighug: :bighug:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #856 -: Юли 11, 2012, 10:19:56 am »
Продава ли се сега кола-маска, не съм виждала по магазините?
Да се похваля, вчера бяхме на ЖК. Според думите на акушерката ми, беба е вече почтиии 2 кг и около 38 см. Очертавала се шошко  :lol: :lol: Още малко ми остава и ще си я гушкам!
Прохладен ден момичета!
Сигурна ли си, че не бъркаш нещо  8O 8O Според моята докторка, към 28 седмица, бебето трябва да е около 1кг. 8O 2кг ми се виждат космическа цифра за седмицата, в която си. Аз гледам в тази таблица,горе долу правилно върви...
http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/-razmeri-na-bebeto-po-sedmici/menu-id-117.html
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #857 -: Юли 11, 2012, 11:01:22 am »

И това се чудих, защото влязох 32-ра седмица с моя бебок 1800 кг, а пък началото на 7-мия месец т. е 28 г.с бях някакви грамове преди килограм. Да няма грешка, с какво те мери акушерката?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #858 -: Юли 11, 2012, 11:01:51 am »
Да знам че е още рано и сигурно звучи тъпо,но просто се чудех всички тези симптоми нормални ли са.Благодаря на всички,които ми отговориха. :bighug: :bighug: :bighug:
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #859 -: Юли 11, 2012, 11:15:13 am »
Що се отнася до теглото на бебо и аз се учудих /въпреки, че и показаните мерки от УЗИ-то са относителни/, на последната ми ЖК, миналия понеделник бебо беше 1950гр. 34 г.с. съм.

За спането - и аз като Теди отдавна спя с възглавница за кърмене, отпред ми подпира корема, а отзад гърба, помага ми за преодолява не тежестта на корема и като че ли по малко ме боли междуребрието вдясно. По корем вече изобщо не мога да стоя легнала, трудно ми е да дишам, през деня стоя обаче излегнала се на дивана. Но когато бях в по малки месеци спокойно си стоях/спях по гръб.
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 11:19:29 am от ivetod »