0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #760 -: Юли 04, 2012, 20:32:37 pm »
Аз раждах в Селена- наложи се секцио. Сега си погледнах епикризата-пише епдурална+спинална. Като ме попитаха каква искам аз казах епидурална, но очевидно се слага и другата.  :)
Възстанових се доста бързо. На третия ден почти не ме болеше операцията.Но там се грижат и доста за обезболяване след раждането.  :D По другите клиники не знам как е. Но като се прибрах вкъщи помня, че не ме болеше.  :D

Така че си мисля,че всичко е индивидуално.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #761 -: Юли 05, 2012, 00:46:33 am »
Aз родих двете си деца с планово секцио.
Първото - с епидурална
Второто 0 със спинална

Тук /в Германия/ никога, освен в спешни случаи, при раждания, не се препоръчва пълна упойка. Доколкото разбрах от лекарите, е рисковано и бебето трябва да се извади много бързо.
Аз от емоционална гледна точка, никога бе бих поискала пълна упойка. След 13 години чакане и борба, да пропусна момента на излизането и плача на детето........ никога..

И след двете упойки /след слиналната много по-бързо/ се въстанових за отрицателно време, без никакви проблеми.

Успех на чакащите и раждадащите, Дерзайте, трудното започва селд раждането и поизрастването на децата :D :D

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #762 -: Юли 05, 2012, 06:46:34 am »
Разбира се, че където може се избягва пълната упойка. /особено в развитите страни/. Ненапразно я наричат "малката смърт". В България обаче, или се съобразяват прекалено много с желанията на Клиента /тъй като обикновено секциото е платено и то не евтино, по тази причина, като се прави спешно никой не те пита за упойката/, или липсват качествени анестезиолози.
Слагали са ми и спинална, и пълна упойка. След първата се възстановяваш много по-бързо.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #763 -: Юли 05, 2012, 06:52:34 am »
Здравейте момичета!
Днес бързам да ви се похваля ,че най-после след вчерашния преглед имаме пол на бебетата или поне на едното  :D.Ще си имаме на 100% един мъж , а другото за сега е на 50 % момиченце - показваше си почти само дупето и не беше много активно :lol:,а мъжа не спря да рита и да се върти - раздаваше по един ритник на мен и по един на другото бебе  :lol:. Както каза лекарката - развиват се като по учебник.На мен малко ми е поспаднал хемоглобина,но за сега само ще го следим по-често.

Хубав и усмихнат горещ ден от мен  :garden:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #764 -: Юли 05, 2012, 09:42:39 am »
Към момичета на фракипарин , искам да питам кога спряхте фраксипарина преди раждането? При мен наближава раждането, имам още 20 дена и не съм го обсъдила с д-р. Сигридов кога да спирам фраксито.
лек ден момичета!

Ваня и аз съм на фраксипарин. Утре ще ми кажат как ще раждам, но Фраксипарина не само, че няма да го спирам, но и ще го слагам 10 дни след раждането.
Благодаря за отговора, но аз съм секцио и не мисля, че не трябва да спирам фраксипарина малко предварително. Иначе и аз ще го бия 10 дена след раждането.
Лек ден на всички!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #765 -: Юли 05, 2012, 10:26:18 am »
Преди първото ми раждане спрях фраксито 7 дни преди термин. После бях 10 дни още на него.
При второто - пак така.
Има обаче случаи, в които го изписват до деня преди секцио.
Най-добре питайте лекарите си.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #766 -: Юли 05, 2012, 10:29:42 am »
Имам въпросче към момичетата в болнични: другата седмица ще се явявам пред ЛКК за болничен. В какво се състои срещата, какво ще ме питат? Веднага ли дават билничния?
Привет и от мен,
Кармен, при мен лично срещите с ЛКК минават много бързо.Първо лекарката ми ,която ми води ЖК ми пише в картона общи данни за бебетата и препоръка за болничен.После отивам при комисията - досега не съм имала среща с лекарите ,а само с техническите им секретарки- оставям си при тях картона и им нося и копия на болничните,които съм ползвала през тази година(не знам дали трябва, но единия болничен не ми е описан в картона и затова).Те оформят документите,аз изчаквам на рецепцията и в рамките на 10-15 мин. ми носят болничния за извеждане.Моите болнични се издават във Варна, в другите градове може да е малко по-различна практиката.
Благодаря ти за отговора! И аз съм от Варна. Във вторник съм на ЛКК и ще имам първа среща  :lol:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #767 -: Юли 05, 2012, 10:33:31 am »
Да споделя и аз - вчера бяхме на ФМ. Бременността протича нормално, гледахме се половин час, бебчо си криеше личицето с ръчичка, но пък за сметка на това огледахме всичко останало много добре. Най-после узнахме пола с категоричност - чакаме момиченце.Много съм щастлива. И таткото де. Само дето снощи го втресе и като се наспи, ще бъде "командирован" при свекърите, защото вируси не са ми изтрябвали. Хубав ден!
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #768 -: Юли 05, 2012, 10:41:06 am »
Преди първото ми раждане спрях фраксито 7 дни преди термин. После бях 10 дни още на него.
При второто - пак така.
Има обаче случаи, в които го изписват до деня преди секцио.
Най-добре питайте лекарите си.
Благодаря ти Withe:)Да, разбира се, че ще го питам, но съм чак след 8 дена на доктор, а дотогава трябва да си направя сметка колко още инжекции фраксипарин трябва да си купувам, защото са ми на привършване.
Хубав и усмихнат ден от мен! :flower:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #769 -: Юли 05, 2012, 10:49:05 am »
Сега се сещам, че при секцио май го препоръчваха до предния ден. Аз все за нормално се глася и затова 7 дни по-рано го спирам.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #770 -: Юли 05, 2012, 12:36:51 pm »
Ваня:), това с изтръпването на ръцете и игличките в пръстите е доста неприятно. При мен се появи в края на 7мес. И до сега си е така. Док. каза , че от водата която задържаме се притискат канали на китките през които преминават сухожилия и нерви и от там се получава. Не знам дали го обясних разбираемо. Имаше мами с този проблем които вече родиха, ако се включи някоя да каже дали веднага след раждането се нормализират нещата ще съм благодарна. Че направо със страх ще пипам бебето ако е така. До сега имам опит за обръщане на тава с вряла мусака върху краката, за щастие неуспешен, две счупени чинии и сега каквото и да хвана стискам здраво за по-сигурно.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #771 -: Юли 05, 2012, 13:01:00 pm »
Честито на всички узнали пола,и минали прегледи успешно,значи със спинална упойка много по бързо се възтановяваш и е много по щадяща както споделят всички раждали с такава..)))Приятен ден момичета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #772 -: Юли 05, 2012, 17:14:02 pm »
Момичета, имам много нисък хемоглобин, а е рано да е толкова нисък. Изписаха ми Малтофер, но това просто не мога да го пия, много ми се повръща. От аптеката ми препоръчаха шуслерова сол-хомеопатия. Някой пил ли е това нещо?
Не знам кой номер е желязната сол, не знаех, че има варианти, това е линк за тях.
http://eruditabg.com/?pid=45&spid=288
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #773 -: Юли 05, 2012, 17:16:54 pm »
Имел,един изпитан съвет ще ти дам,купуваш си сусамов тахан(НАТУРАЛЕН),мед,орехи..)))Смесваш тахана с меда по равни количества и слагаш натрошените орехи,пиеш по два пъти на ден,сутрин и вечер,има голям ефект аз не вярвах ,но е така,предложи ми го моя доки на ЖК,останах очарована след 20 дни хемоглобина ми беше в норма ..))))сега пак си папам..)))С нияо не може да ти навреди..)))
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #774 -: Юли 05, 2012, 19:34:56 pm »
Ваня:), това с изтръпването на ръцете и игличките в пръстите е доста неприятно. При мен се появи в края на 7мес. И до сега си е така. Док. каза , че от водата която задържаме се притискат канали на китките през които преминават сухожилия и нерви и от там се получава. Не знам дали го обясних разбираемо. Имаше мами с този проблем които вече родиха, ако се включи някоя да каже дали веднага след раждането се нормализират нещата ще съм благодарна. Че направо със страх ще пипам бебето ако е така. До сега имам опит за обръщане на тава с вряла мусака върху краката, за щастие неуспешен, две счупени чинии и сега каквото и да хвана стискам здраво за по-сигурно.

Da, найстина, много е неприятна тази работа с изтръпването и аз също съм любопитна какво става след като раждаме? Дали тези симптоми ще преминат, защото сутринта докато ми се разработват пръстите на ръцете не мога почти нищо да държа в тях.За капак при мен по лакътите на двете ръце ми се появиха и едни такива възли под кожата:(...нещо като грахови бобчета под кожата. Някой друг има ли такива неща?
На мен тези симптоми в 8 месец ми се появиха.
лека вечер!

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #775 -: Юли 05, 2012, 19:59:34 pm »
Момичета, имам спешно нужда от съвет. Днес отидох да се запиша на ЖК при д-р Велева от ДКЦ "Св. Лука" в София до Театър София. Беше след обед и сестрата ми каза да отида утре сутринта. Беше безкрайно груба и нелюбезна, което тотално е отврати. После отидох да ми направят педикюр :D и козметичката ми каза, че е ходила при д-р Велева и никак не е доволна. Знам, че ЖК е проформа за мен, тъй като ме следят двама прекрасни лекари - д-р Сигридов и д-р Румен Велев, но просто се чудя въобще да се записвам ли, ако сестрата всеки път ще ме дразни с поведението си. Пък и като познавам себе си, най-вероятно още при следващата ни среща, ако е със същото поведение като днес, ще й кажа директно какво мисля.

Чудех се дали някоя от вас не може да ми каже нещо за някоя ЖК, напр. в 18-то ДКЦ - то ми е съвсем наблизо (на 2 мин. от вкъщи).

А иначе утре съм на преглед при д-р Сигридов сутринта. Стискайте палци и двата бебока да са добре!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #776 -: Юли 05, 2012, 21:37:58 pm »
Bogi, моята приятелка ходи при гинеколожката в поликлиниката до театър София. Тя е само една, другият гинеколог е мъж. Не се сещам за името. Мога да питам утре. Тя следеше предишната и бременност, сега следи и тази. Доволна е. Според има смисъл дотолкова, доколкото някои изследвания ти се полагат по здравна каса и тях няма как да ти ги даде Сигридов.
От гледна точка отношение, малко неща могат да ме впечатлят вече:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #777 -: Юли 05, 2012, 21:51:23 pm »
Имел, намери си червено цвекло и яж салати с него. То също помага за повишаване на хемоглобина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #778 -: Юли 05, 2012, 21:52:11 pm »
Благодаря ти, Имел. Сигурно си права. И мъжът ми каза да не се втелясвам. Утре в 7.30ч. ще ида да се запиша. Все някак ще я изтърпя тая сестра.
Просто съм свикнала на друго отношение - това е.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #779 -: Юли 05, 2012, 22:39:04 pm »
Bogi,проформа е ЖК,ама трябва да си спокойна, а при тази невероятна комбинация д-р Велева и глупавата й акушерка няма да стане. Козметичката ти е права. И аз уж проформа се записах при тях, но ми излезе през носа. Докторката поне си трае, само постоянно се презастрахова с допълнително хапчета и повтаряше как не било добре положението с моите контракции. Като знаеха, че съм ин-витро никак не искаха да ме пипат, само от разстояние ме питаха колко тежа и с един метър ми мереха корема.
В седмия месец се явих при тях за редовна консултация в края на великия час за консултиране, защото иначе се чака по 2-3 часа с другите бременни, а дори няма къде да пишкаш в цялата поликлиника. Акушерката ме направи на пастърма, че идвам в края на консултацията и обърквам графика за другите пациенти. А нямаше други пациенти в коридора:}. Като влязох ме нападнаха с въпроса, защо имам отоци и как положението е излязло извън контрол, какво било това. Лекар да те пита защо имаш отоци- ами бременна съм, сигурно затова. Крещяха как веднага трябва да вляза в болница, на секундата, то и кръвното ми се вдигна от това обслужване. Такава паника настана, и то само защото са неадекватни. Само повтаряха като квачки "прееклапсия, губиш бебето!". Като излязох не знаех къде се намирам от ужас и притиснение, а хем бях ходила в клиниката, където си ходя дни преди това и всичко беше наред. Минах на следене само в клиниката, правят ми изследвания, да чукна на дърво за момента прееклапсия нямам, културно ходя на кардиолог и често пускам каквото трябва. Извинете за дългия пост, мога след това да пусна и малко бисери на акушерката по темата за инвитро:}. Полагат ти се в началото изследванията за Спин, австралийски антиген и т.н. След това нищо не ти се полага, имаш 3 ПКК,ама ще си ги получиш, когато най-малко са ти нужни, предполагам че докторите ти ще ти искат доста по-често ПКК.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 22:42:47 pm от Шмати »