0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #680 -: Юни 27, 2012, 07:55:00 am »
Привет момичета! Искам да ви питам за силиконовата подплънка на ръчна помпа на Авент. Подариха ми една, но явно от стерилизацията е омекнала, дали се продава само подплънка?
Аз я махах умишлено, без нея се получаваше по-добър вакуум :wink:

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #681 -: Юни 27, 2012, 08:34:32 am »
Вчера бяхме на преглед и при моя гинеколог отпреди да тръгна по инвитро клиники.
Мерихме се, гледахме се. Едничкото се въртеше като пумпал през цялото време.
Този път и таткото дойде и гледа. С д-р Велев се разбрахме, че веднъж ще ме гледа д-р Сигридов, след десетина дни той и така няма да ги оставяме дълго без наблюдение. Аз ще съм и по-спокойна така, като знам че съм ги видяла.
И той каза, след като ги мери дълго и напоително, че всичко е наред.
Забавното беше, като каза че едното е момче и ни показа какво точно да гледаме.
Другото много се въртеше. Предният понеделник беше обратното - д-р Сигридов каза, че едното със сигурност е момиче, а второто беше застанало накриво и тогава той каза - "Айде, на другия преглед ще видим него."
Да са живи и здрави, пък аз ще съм щастлива и доволна.
Сега трябва да се запиша на ЖК и да пусна изследванията.
Докторът каза, че предвид че бременността ще си ми я следят изкъсо двама специалисти, просто да избера ЖК наблизо до нас, та да ми е удобно. Така и ще направя.
Хубав ден от мен!
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 08:39:38 am от Bogi »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #682 -: Юни 27, 2012, 10:06:48 am »
Гинеколога,каза че ако така можел да предизвиква контракции щял да стане милионер...каза да обтривам зърната с твърда хавлиена изтривалка и да започна да мажа с Гермастан.Е започнах да мажа,ама с търкането мисля да изчакам още 2 седмици,че и без това си имам контракции.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #683 -: Юни 27, 2012, 10:17:02 am »
Много са забавни реакциите на татковците,когато идват на прегледа и се запознаят с бебетата  :D. Нашия татко ,откакто ги видя и му намахнаха не спира да ме пита кога ще е следващия преглед- по-нетърпелив е и от мен.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #684 -: Юни 27, 2012, 10:46:05 am »
Теди, абсолютно никаква полза няма да имаш от мазането и търкането. Това не може да те предпази от рагади. Нито от запушени канали.
Аз Гермастан не бих ползвала при кърмене, защото трябва да се отмива, а това е предпоставка за разранени зърна. По-добре Лансинох. Преди това капка кърма се размазва върху зърното и като изсъхне се маже крема.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #685 -: Юни 28, 2012, 09:25:12 am »
Ники, iana_86 Благодаря ви за отговорите! Ше пробвам и така, когато му дойде времето  :grouphug:
didoni2109 От години на ред го имам обрива. Ходих на лекар, алерголог и при личната и ми казаха, че е уртикария. Но за първи път се появява и на гърдите ми и два пъти на лято. Мажа се с едно гелче и ми минава. За сега утихна.
Ог няколко дни съм с киселини, особено ако съм се навела или сгъната  :? Така ще е  :lol: няма как, всичко за беба ще направя  :lol:
Хайде, усмихнат ден момичета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #686 -: Юни 28, 2012, 11:12:12 am »
Момичета, при изследванията на урината ми се появи висок белтък
Белтък урина   30     mg/dl  0 - 30   EO (PHOT)
и
положителни Еритроцити
Урина-седимент поле   3-4 еритроцита.2-3 левкоцита.бактерии.плоски епителни клетки           microsc

В Малинов съм чак във вторник, което може и да не е толкова далече, но се притеснявам. Възможно ли е утрогестана, който слагам, да е повлиял на еротрицитите?
Някой имал ли е високи стойности на белтък и какво се предприема?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #687 -: Юни 28, 2012, 11:16:58 am »
Високият белтък обикновено е предпоставка за задържане на течности и високо кръвно. Мери си кръвното редовно, избягвай сол. Ако си много притеснена, обади се по телефона на лекаря и питай.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #688 -: Юни 28, 2012, 11:22:52 am »
Според мен е задължително да консултираш резултатите си с лекар и да не чакаш до вторник.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #689 -: Юни 28, 2012, 11:27:31 am »
В 9 г.с съм и док каза да спра метфогаммата, ама изобщо не попитах -от раз, или се пие през ден, или как...Моля, помагайте, че да не звъня на спешния за това.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #690 -: Юни 28, 2012, 12:00:29 pm »
с предишната бременност имах такъв проблем.Взеха ме в болницата и ми правиха и други изследвания и 24-часова урина събирх.Трябваше да ям безсолно и повече протеини.Пиех и протеини на Биогейм,както и лекарства- бях и с високо кръвно.
В коя седмица си ти и колко е кръвното.
<br />
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #691 -: Юни 28, 2012, 12:23:04 pm »
В 12 седмица съм, кръвното ми е 120/80.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #692 -: Юни 28, 2012, 12:53:53 pm »
Имел, най-малкото се обади на доки и му кажи за белтъка, може да ти каже да пуснеш урина пак след няколко дни, но трябва да знае. При мен се появи белтък в три последователни изследвания на няколко дни. Тъкмо ме зовеше болницата за изследвания и белтъкът се махна. Сега пускам на една двеседмици урина, меря кръвното, задържам течности,пия хапчета за кръвно  и не ям почти нищо щото нямам място и апетит. Белтъкът сигурно ще се махне, но доста рано се е появил.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #693 -: Юни 28, 2012, 15:02:36 pm »
Здравейте,
Не знам дали въпроса ми е за тук, но се надявам някое момиче ако имало подобен проблем да ми помогне. В 11 г.с. и вчера бях на бхс, а предния ден на фм при доктор Сигридов. Притеснява ме факта, че докторът видя, че лявата утеринна аретерия не е добре развита. Бебето е в норма и за сега няма показатели за даун или други анатомични отклонения.Аз съм на 29 и докторът каза, че съм в по - малко рискува група, но фактът че тази артерия е по-малко развита и него го притесни. Отначало мислеше да смени терапията с аспирин на терапия с фраксипарин, но после реши да изчакаме бхс. Имало ли е момиче с подобен проблем? Дали артерията в последствие може да се развие? Може ли бебето да продължи да се развива нормално въпреки този проблем?Много съм притеснена.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #694 -: Юни 28, 2012, 15:28:10 pm »
baubaux, не съм се сблъсквала с такъв проблем, но от личен опит знам, че д-р Сигридов не си хаби напразно думите. Ако той на този етап не знае, как ще се развият нещата, значи трябва да чакаш. Знам, колко е трудно. Минах през този ад преди няколко месеца и благодаря на Господ, че бебето ни е здраво. Довери му се и се моли всичко да е преходно и нещата да се развият по най-добрия начин.
Прегръщам те и ти желая от сърце здраво бебе около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #695 -: Юни 28, 2012, 16:55:57 pm »
Много благодаря за успокоителните думи, White
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #696 -: Юни 28, 2012, 17:37:10 pm »
Zdraveite!
Da6teria mi jivee i raboti  na ostrov Djarsi Velikobritania.Bremenna e v 4 mesec.Nalaga i se da pravi amiocinteza .Tia e re6ila da ia pravi , no ne i  li se polagat dopalnitelni ehografi pri takiva samnenia .Niakoi znae li i popadal li e v takava situacia tam ? Posavetvaite me!Ina4e e zdravno osigurena , no ako ima i 4astni kabineti 6te vi bada blagodarna da mi pi6ete.Dosta sme pritesneni , zatova 6te 4akam niakoi da mi pi6e.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #697 -: Юни 28, 2012, 18:27:23 pm »
vania_mama, предполагам, че амниоцентезата е, за да се отхвърлят хромозомни аномалии.

Решението на лекаря, следящ бременноста, да направи амниоцентеза, се взема не само след един ехографски преглед, а след изчисление на риска за хромозомни аномалии - това включва възрастта на бременната жена, размерът на нухалната гънка и кръвен тест на бета-ЧХГ и РАРР-А протеин.

Допълнителен ехографски преглед надали би променил нещо, щом амниоцентезата вече е препоръчана като следваща стъпка. Късмет!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #698 -: Юни 28, 2012, 18:46:06 pm »
Zdraveite!
Da6teria mi jivee i raboti  na ostrov Djarsi Velikobritania....

В Англия по т.нар. Здравна Каса се правят 2 ултразвука - 1-ви за уточняване на термина 11-14 седмица; 2-ри за фетална морфология 18-20 седмица. Има частни клиники, в които може да се направят допълнителни такива и цената е около 100 паунда в зависимост от прегледа, който се прави.
Мога да помогна за Лондон, ако има нужда ми пишете на лични.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #699 -: Юни 29, 2012, 08:51:09 am »
исках да поздравя лилия13 с добре дошла в темичката, много се зарадвах като те видях тук! Лека бременност до термин!

Който предлага зет, да знае, че ще трябва да ми го прати в чужбина.  :lol:

Блу, ние по чужбински ще се сватосваме  :lol: Казваш къде, и пращаме зетя  :P Ние сме в Денвър, Колорадо..